forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 11 mai 2021 21:19:02

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Md - cafea cu lapte
Pranz - 2 furculite de paste carbonara din farfuria copilului, ce a mai ramas, de fapt :)) 2 feliute branza de capra, 1 ou fiert, ridichi, masline, ceapa verde
Cina - ciorba de miel, ceapa verde, jumatate de felie de branza de capra.
Sport - 36 minute Les Mills BA si ditamai plimbarea de 15000 de pasi.

happygirldiana 12 mai 2021 06:19:39

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata! Azi gatit, sport si jocuri cu copilul in casa, avand in vedere ca va ploua.
Mic dejun - cafea cu lapte
Pranz - ciorba de miel, ceapa verde, branza de capra
Cina - ciorba de fasole, salata de rosii si castraveti
Zi buna!

lidiuta 12 mai 2021 08:58:16

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
O zi frumoasă şi ţie! Încă mai ai ciorbă de miel?

happygirldiana 12 mai 2021 16:25:13

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Lidi, inca mai am miel :)) De Pasti am mancat ciorba de bureti, aceea din organe de miel. Acum este ciorba cu carne de miel, :)
Bine, nu era exclus sa am si buretii, avand in vedere ca eu mai congelez ciorba cand iese prea multa :))

happygirldiana 12 mai 2021 18:35:30

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
M-am tinut de meniul de mai sus, azi, cu mentiunea ca in salata am adaugat si putina branza. Sunt branzara rau :)))
Sport - 30 de minute Fat blaster.

Un Pai Roz 12 mai 2021 18:38:04

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1453719)
M-am tinut de meniul de mai sus, azi, cu mentiunea ca in salata am adaugat si putina branza. Sunt branzara rau :)))
Sport - 30 de minute Fat blaster.

Oh,daaa! Si eu sunt fana branza! ;;)
Bravo pentru meniu si sport! :x

Zoe 12 mai 2021 18:39:53

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
o zi cu două ciorbe și brânză - extrem de aproape de idealul meu! :x

lidiuta 12 mai 2021 18:42:20

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Diana, e foarte bine că pui la congelator ciorbă. Îți place mult carnea de miel, nu? Eu ador carnea de curcan, transformată în ciorbă, friptură sau chiftele. Cu mielul nu mă omor.
Da, bravo pt sport și meniu!

happygirldiana 13 mai 2021 06:25:28

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Un Pai Roz (Post 1453721)


Oh,daaa! Si eu sunt fana branza! ;;)
Bravo pentru meniu si sport! :x

Buna, Alexandra! Multumesc!
De mica mananc branza in draci :))) Imi amintesc ca avea mamaia branza la borcan, in beci. Mergeam cu o feliuta mica de paine la borcan si imi taiam ditamai codrul de branza. Mamaia mereu radea cand vedea "sandvisul" meu :)))
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1453722)
o zi cu două ciorbe și brânză - extrem de aproape de idealul meu! :x

Sa stii ca suntem mari ciorbari. Si asta de cand a venit pitic in vietile noastre. Inainte mancam ce apucam. Acum trebuie sa am mereu o ciorba in casa si ne-am dat si noi pe brazda :))) Chiar daca ciorba se mannaca la pranz, chipurile, noi o mai mancam si seara :))
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1453723)
Diana, e foarte bine că pui la congelator ciorbă. Îți place mult carnea de miel, nu? Eu ador carnea de curcan, transformată în ciorbă, friptură sau chiftele. Cu mielul nu mă omor.
Da, bravo pt sport și meniu!

Lidi, multumesc! De cand ma stiu, eu si familia mea mancam orice fel de carne. Am crescut cu miel in curte, cu carne de miel, mancam si vita, nu avem probleme cu mirosul sau gustul. Nici macar capra sau oaia nu ne deranjeaza :))
Da, congelez portii mici de ciorba. Obisnuiam sa fac asta cand era copilul mic, ciorba proaspata dar rece o puneam in cutiute si o congelam pentru zile in care eram pe fuga si nu aveam timp sa gatesc. Si am pastrat obiceiul. Ciorba e la fel de buna si gustoasa dupa decongelare.

lidiuta 13 mai 2021 08:44:55

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Ce frumos, piticul tau v-a schimbat obiceiurile alimentare! Interesant ca ii place ciorba, de regula mamicile se plang ca prichindeii nu prea mananca asa ceva.
Ai crescut la tara, ai avut deci parte de hrana bio, de la branza si pana la carne, legume, fructe... o copilarie ideala!
O zi frumoasa, cu spor!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:10:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO