forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

flor1ana 18 apr 2015 20:15:25

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna scumpo! bine te-am regasit! am vazut pe fb ca te-ai casatorit si acum astepti bebe. Felicitari!!! sunt foarte happy pentru tine >:D< au trecut foarte multi ani de cand nu am mai vorbit, nu stiu daca ma mai reti :D
Iti urez in continuare sanatate multa si dragoste multa! sa ne ti la curent cu sarcina, si noi ne gandim in viitor la bebe.

rozica1965 19 apr 2015 08:07:38

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Dienuta,linisteste-te!
Iti amintesti balamucul cu rh-ul negativ al fetei mele cand era gravida?Slava Domnului nu a fost nimic din ce se scrie pe internet!
Asa si la tine........bebe e bine,tu esti bine,nu iti mai face atatea probleme!:-*:-*

happygirldiana 19 apr 2015 21:43:11

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Fetelor, sunteti niste bomboane! Sunt optimista! Trebuie sa fie bine!
Maine mergem la control, la Craiova, facem triplu test, just in case :-)
Azi am fost plecati toata ziua, am fost in vizita la nasi, cu toate ca am inceput ziua oribil, la 5 jum, pt ca ne-au inundat pt a mia oara vecinii de la patru. Curgea apa pe noi in pat, in baie plutea totul, cosmar! A ajuns apa pana la parter, inchipuiti-va ce a fost aici. Am deschis geamurile sa se usuce peretii, tavanul, aplica cu becul, in baie oricum e oribil deja. Indivizii astia ne-au mai inundat o data inainte de nunta, dupa ce am zugravit, plus alte inca o suta de ori. Pleaca in Italia si nu isi inchid apa si avem de patimit, mmi-au bagat sufletul in pacat....

Floriana, imi amintesc de tine, cum nu! Doar ca atunci cand ne-am cunoscut eram pe la grupa de 60-70 parca, nu imi amintesc precis. Acum... Ma apropii de trei cifre, mj-e groaza si sunt tare rusinata de asta, am decazut mult.... Dar stiu sigur ca dupa bebe iau masuri... Chiar e rau, arat rau...
Multumesc si felicitari si tie, stiu ca si tu te-ai casatorit :-) Si bafta cu bebelul! E asa frumos.... :x

Rozel, imi amintesc ce a fost atunci cu Andrusca, ce sperietura...
Noi rh il avem pozitiv amandoi.
E bine, trebuie!
Aduc maine vesti!
Noiapte buna si pupici!

lucia ely 19 apr 2015 21:51:30

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Succes maine! va fi bine mami.
Sa aveti o noapte linistita.

happygirldiana 19 apr 2015 21:58:07

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Saru'mana, Lu! :*
Noapte buna!

rozica1965 19 apr 2015 22:16:50

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1378813)
Fetelor, sunteti niste bomboane! Sunt optimista! Trebuie sa fie bine!
Maine mergem la control, la Craiova, facem triplu test, just in case :-)
Azi am fost plecati toata ziua, am fost in vizita la nasi, cu toate ca am inceput ziua oribil, la 5 jum, pt ca ne-au inundat pt a mia oara vecinii de la patru. Curgea apa pe noi in pat, in baie plutea totul, cosmar! A ajuns apa pana la parter, inchipuiti-va ce a fost aici. Am deschis geamurile sa se usuce peretii, tavanul, aplica cu becul, in baie oricum e oribil deja. Indivizii astia ne-au mai inundat o data inainte de nunta, dupa ce am zugravit, plus alte inca o suta de ori. Pleaca in Italia si nu isi inchid apa si avem de patimit, mmi-au bagat sufletul in pacat....

Floriana, imi amintesc de tine, cum nu! Doar ca atunci cand ne-am cunoscut eram pe la grupa de 60-70 parca, nu imi amintesc precis. Acum... Ma apropii de trei cifre, mj-e groaza si sunt tare rusinata de asta, am decazut mult.... Dar stiu sigur ca dupa bebe iau masuri... Chiar e rau, arat rau...
Multumesc si felicitari si tie, stiu ca si tu te-ai casatorit :-) Si bafta cu bebelul! E asa frumos.... :x

Rozel, imi amintesc ce a fost atunci cu Andrusca, ce sperietura...
Noi rh il avem pozitiv amandoi.
E bine, trebuie!
Aduc maine vesti!
Noiapte buna si pupici!

Totul va fi bine,ai sa vezi !!!!!![*14*][*rugaciune*][*rugaciune*]

flor1ana 20 apr 2015 08:41:22

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1378813)
Fetelor, sunteti niste bomboane! Sunt optimista! Trebuie sa fie bine!
Maine mergem la control, la Craiova, facem triplu test, just in case :-)
Azi am fost plecati toata ziua, am fost in vizita la nasi, cu toate ca am inceput ziua oribil, la 5 jum, pt ca ne-au inundat pt a mia oara vecinii de la patru. Curgea apa pe noi in pat, in baie plutea totul, cosmar! A ajuns apa pana la parter, inchipuiti-va ce a fost aici. Am deschis geamurile sa se usuce peretii, tavanul, aplica cu becul, in baie oricum e oribil deja. Indivizii astia ne-au mai inundat o data inainte de nunta, dupa ce am zugravit, plus alte inca o suta de ori. Pleaca in Italia si nu isi inchid apa si avem de patimit, mmi-au bagat sufletul in pacat....

Floriana, imi amintesc de tine, cum nu! Doar ca atunci cand ne-am cunoscut eram pe la grupa de 60-70 parca, nu imi amintesc precis. Acum... Ma apropii de trei cifre, mj-e groaza si sunt tare rusinata de asta, am decazut mult.... Dar stiu sigur ca dupa bebe iau masuri... Chiar e rau, arat rau...
Multumesc si felicitari si tie, stiu ca si tu te-ai casatorit :-) Si bafta cu bebelul! E asa frumos.... :x

Rozel, imi amintesc ce a fost atunci cu Andrusca, ce sperietura...
Noi rh il avem pozitiv amandoi.
E bine, trebuie!
Aduc maine vesti!
Noiapte buna si pupici!


Hey,

Ma bucur ca iti amintesti de mine.>:D<

Stai chillax cu kilogramele, am prietene care au nascut si au dat rapid 20 kg in primele luni dupa nastere, nu ar trebui sa-ti faci griji, bebe sa fie sanatos.

Totul va fi bine scumpo! app, cand ar trebui sa nasti? :D

happygirldiana 20 apr 2015 18:54:28

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Floriana, pe 22 septembrie ar trebui sa nasc. Poate vine cu o zi mai devreme sa fie Fecioara ca tati :)

Noi am fost la triplu test. Eco a iesit bine, e bine dezvoltat, numai vesti bune. Placenta se ridica si ea, barbatelul e intreg, are degetele mici si frumoase, putulica si oute :)))) Statea cu piciorusele ca turcii la inceputul ecografiei apoi si-a pus o manuta sub cap si una sub picioruse :)) Puiul mamei drag... :X Am auzit din nou inimioara, ce mai...e totul bine. Inclusiv analizele care ne-au speriat, cele cu lG g si iG M, sunt bune, Fluturas drag! Ai avut dreptate, nu am motive de ingrijorare, ba mai mult, a zis doctorita sa nu mai iau medicul de familie in seama in cazurile astea pt ca nu e specializat si poate gresi.

Acum suntem la bunici, am facut un popas de o noapte pe drumul inapoi de la Craiova. Maineergem acasa, ca nu am vitaminele cu mine si azi nu le.am luat si am uitat si telefonul acasa.

Cam peste trei zile ar trebui sa primesc si rezultatele analizelor de sange de l la triplu test care, intre noi fie vb, cu totul (eco plus sange) ne-a costat 340 de lei :-o

Va pup, scumpele mele! :*

feelix 20 apr 2015 19:00:42

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Diana, ma bucur ca sunteti bine. >:D<:-*
Apropo de analize, eu numai pe amnio am dat 1500 lei. triplu test a fost 400 lei + TORCH-ul 350 lei pe care l-am facut de 4 ori. Deci , am fost fericita ca la final a iesit un baietel sanatos.
O seara frumoasa !:x

happygirldiana 21 apr 2015 10:01:00

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de feelix (Post 1379066)
Diana, ma bucur ca sunteti bine. >:D<:-*
Apropo de analize, eu numai pe amnio am dat 1500 lei. triplu test a fost 400 lei + TORCH-ul 350 lei pe care l-am facut de 4 ori. Deci , am fost fericita ca la final a iesit un baietel sanatos.
O seara frumoasa !:x

Feli, amnio e optional din cate stiu...nu? :-D :-s Noua ni se cam termina resursele, de unde iei si nu mai pui la loc se cunoaste... O sa ne mai ajute parintii mei cat pot si si-a gasit sotul de lucru, slava Domnului!
Triplu = 340 plus 100 drum la Craiova
Morfo fetala = nu stiu inca cat va costa
Torch = 340 lei
Si vor mai fi inca doua, la 28 si 32 de sapt, nu stiu ce sunt si nici pretul. Foarte scumpe mi se par, pt "economiile" noastre. Dar asta e, trebuie sa ne descurcam, vreau sa le facem sa stim sigur ca barbatelul e bine! Atat conteaza!


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:50:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO