forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 14 mai 2021 09:25:03

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
2 ataşament(e)
43 de minute Turbo Jam azi.
Mic dejun - cafea cu lapte
Pranz - supa de pui cu galusti, branza de capra
Cina - inca nu stiu :D

happygirldiana 14 mai 2021 21:45:06

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1453747)
43 de minute Turbo Jam azi.
Mic dejun - cafea cu lapte
Pranz - supa de pui cu galusti, branza de capra
Cina - inca nu stiu :D

La cina am avut iahnie de fasole, o felie de paine si salata de varza cu morcov si marar. Dar sa va spun ce iahnie de fasole! Mai facea mama, cand eram mica, atunci cand ramaneau 2-3 linguri de iahnie, in urmatorul fel: incingea bine fasolea pe foc, apoi arunca in ea 2-3 oua si amesteca pana se gateau si ele. Vai, ce ne mai placea :)) Asta am facut eu astaseara, pentru ca azi nu am gatit si a trebuit sa impart cumva ce mai era prin oale :)))

happygirldiana 15 mai 2021 07:29:07

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Neata buna!
Merg sa fac o cafea, am avut o noapte naspa, cam mai toate noptile, de altfel, pentru va nu reusesc sa dorm si eu ca omul...
Azi bucataresc, bag si sportul acum de dimineata, pentru ca dupa amiaza mergem la aniversarea copilului nasilor nostri.
Deci am zi plina azi :)
Weekend frumos va doresc!

Un Pai Roz 15 mai 2021 11:56:54

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Distractie placuta la nasii tai!
Daca te ajuta, pe Netflix e acum un serial, se numeste ghidul Headspace pentru somn sau ceva de genul, pe mine ma adorme doar vocea, insa au si niste informatii despre somn si tehnici pentru a adormi.

happygirldiana 15 mai 2021 13:21:00

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Of, de cand zic ca imi fac Netflix... O sa caut, sa stii. Ma dispera problemele astea cu somnul.
Gatat sportul, 47 de minute Punch, kick and jam cu Chalene.
Multumesc, Alexandra!

happygirldiana 15 mai 2021 23:18:14

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Azi mai mult ciuguleala decat mese.
Pai sa vedem. De dimineata, jumatate de fornetti cu visine o cafea cu lapte. Pe la ora 13 am mancat jumatate de sandvis cu snitel de pui, ramas de la copil si doua guri de placinta cu branza. Am mers, apoi, la aniversarea nasicului mic si am avut un cabanos aprox cam cat 2 falange de deget, jumatate de piept de pui la gratar, o bucata de muschiulet de porc la gratar (cam cat jumatate de palma), cativa castraveți murati, cateva fasii de gogosar murat si vreo 4 cubulete de cartof natur. Baut apa, bineinteles si din tort nu mai mult de jumatate de felie. Asta aproximativ, am incercat sa aproximez ca sa pot trece estimativ in Yazio.
Sora-mea mi-a si zis: ce patima! Sa mergi la o petrecere si sa fii stresata pt ce mananci, sa analizezi marimea si greutatea :))) Dar pentru mine nu e patima, culmea. Pentru mine a devenit reflex chestia asta. Mereu aproximez nr de calorii sau cantitatea si nu o vad ca pe o corvoada. Am folosit calculatorul nutrițional de aici si am idee cam cate calorii per produs sunt, oricum obisnuiesc sa citesc etichete cand merg la cumparaturi (sotul mai si glumeste, spune ca mergem la biblioteca, nu la cumparaturi, pentru ca stie cat imi ia mie sa analizez ingrediente, termen de expirare, date nutritionale :))) )
Si nu fac asta doar cand sunt "la dieta". Ci chiar si in momentele de ratacire, cand mai scap ca vita-n papusoi :)))
Asadar, nu cred ca am exagerat azi, consider ca am reusit sa fiu cumpatata si ma bucur ca am reusit sa fac tura de sport azidimineata b-)

happygirldiana 16 mai 2021 19:09:14

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
1 ataşament(e)
Mic dejun - cafea cu lapte
Pranz - chiftelute de pui, ridichi , ceapa verde, 1 felie de paine :-s
Cina - branza de capra, pilaf de orez cu spanac, 2 chiftelute de pui.
Nu e cea mai fericita combinatie, dar.. mno... :))
Sport azi a fost din nou cu rauri si izvoare siroind de pe mine :)) Gratie Les Mills. 36 de minute body attack.
Am vorbit aseara cu moasa copilului si mi-a zis ca imi va imprumuta, de proba, un aparat pt exercitii acasa. Il voi pune in atasament. Sunt curioasa cat este de eficient.

lidiuta 16 mai 2021 21:38:16

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Felicitări pentru sport! Cât despre meniu, ai mâncat frumos. E bine că diversifici exercițiile. Noapte bună!

happygirldiana 17 mai 2021 06:16:46

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1453771)
Felicitări pentru sport! Cât despre meniu, ai mâncat frumos. E bine că diversifici exercițiile. Noapte bună!

Mersi, Lidi!
Exercitiile le fac prin rotatie pentru ca altfel ma plictisesc de acelasi si acelasi lucru. Asta e si motivul pentru care bicicleta am dus-o la tara. Ajunsese suport de haine, pentru ca pedalatul ma plictiseste. Nu ma oboseste. Pedalam si cate o ora, 70-80 de minute, dar ma plictiseam groaznic, chiar daca puneam muzica, filme. Trebuie sa fac diversificat.

happygirldiana 17 mai 2021 20:35:36

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Pauza de sport azi. Doar un pic de streching, vreo 20 de minute.
Mic dejun - cafea cu lapte
Pranz - pilaf de orez, chiftele de pui
Cina - salata cu ou fiert, ridichi, ceapa verde, smantana si putin mustar cu branza de capra. Iar dupa cina o felie de chec, am avut cerere de la cel mic si am facut si l-am si gustat.


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:16:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO