forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

vera37 13 dec 2011 09:55:40

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 875856)

Vera....jur ca ma pun pe plans.Asa am ajuns, sunt tare doborata. Eforturile mele nu au niciun rezultat....Asa se pare.Si stiu ca nu trebuie sa facem obsesie din slabit dar..am facut-o.De ce?Pentru ca uite ce mi se intampla!Eram asa bucuroasa sapt trecuta ca mergeam in jos, mai aveam un pic si treceam pe 69.Si acum?...:((:((

nu te pune pe plans ca nu te ajuta cu nimic, lasa-l naibii de slabit, pana la urma cred ca tot ce ti se intampla e de la psihicul tau, esti prea stresata sa slabesti
ma crezi, daca-ti spun ca de multe ori am gresit si n-aveam nici o speranta de minus la cantar si cand ma cantaream aveam macar 300 gr pierdute? dar, eu cand greseam o luam ca pe premiere........nu stiu cum sa-ti spun ca sa intelegi, ca nu le am eu cu scrisul prea tare, dar incearca sa-ti muti gandul de la slabit, tu tine in continuare si mergi pe " ce-o fi, o fi" :-*>:D<
sper ca ai intelesc ce am vrut eu sa zic :">:">

vera37 13 dec 2011 09:57:36

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
nu cred ca te faci cat o " vaca " :-o:-o, poate aici e buba, ca mananci prea putin si se incetineste metabolismul

happygirldiana 13 dec 2011 09:57:56

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 875866)

nu te pune pe plans ca nu te ajuta cu nimic, lasa-l naibii de slabit, pana la urma cred ca tot ce ti se intampla e de la psihicul tau, esti prea stresata sa slabesti
ma crezi, daca-ti spun ca de multe ori am gresit si n-aveam nici o speranta de minus la cantar si cand ma cantaream aveam macar 300 gr pierdute? dar, eu cand greseam o luam ca pe premiere........nu stiu cum sa-ti spun ca sa intelegi, ca nu le am eu cu scrisul prea tare, dar incearca sa-ti muti gandul de la slabit, tu tine in continuare si mergi pe " ce-o fi, o fi" :-*>:D<
sper ca ai intelesc ce am vrut eu sa zic :">:">

Scumpa mea, intelesei ce vrusesi sa zici. Dar nu mai pot sa imi iau gandul de la asta, cand vad ca merg pe dos.Ma crezi?Nu pot sa zic ce-o fi o fi, cand vad ca ajung de unde am plecat.Tu ma intelegi pe mine?:(Pentru ca atat de mult am avut de suferit cand eram cat dulapul incat nu mai vreau sa ajung acolo.Si acum....ma to tuit in oglinda si vad ca mai apare o cuta de grasime, parca ma ingras asa, de la o zi la alta, cu nimic.

happygirldiana 13 dec 2011 09:58:48

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 875868)
nu cred ca te faci cat o " vaca " :-o:-o, poate aici e buba, ca mananci prea putin si se incetineste metabolismul

metabolismul oricum s-a dar dracului de cand m-am angajat si bag ture de noapte si somn cate 2-3 ore....

vera37 13 dec 2011 10:02:54

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 875869)

Scumpa mea, intelesei ce vrusesi sa zici. Dar nu mai pot sa imi iau gandul de la asta, cand vad ca merg pe dos.Ma crezi?Nu pot sa zic ce-o fi o fi, cand vad ca ajung de unde am plecat.Tu ma intelegi pe mine?:(Pentru ca atat de mult am avut de suferit cand eram cat dulapul incat nu mai vreau sa ajung acolo.Si acum....ma to tuit in oglinda si vad ca mai apare o cuta de grasime, parca ma ingras asa, de la o zi la alta, cu nimic.

te inteleg perfect, dienuta.....poate daca vorbeai cu vreuna care a fost slabanoaga toata viata mai ziceam, dar inteleg perfect starile tale si frica ta de a nu te ingrasa la loc :):)
dar, si tu stii ca si-n slabit psihicul are un rol major si acum nu vreau sa te intristez si mai tare dar, stii ca e o vb in popor " de ce ti-e frica, de aia nu scapi":(:(
parerea mea in momentul asta e, ca pe tine psihicul te omoara, el nu te lasa sa slabesti

Zoe 13 dec 2011 10:03:36

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Di, mă bag şi eu ca musca în lapte, dar mă doare sufletul când te văd aşa necăjită...
Ai încercat să mai reduci din carbo, puţin? M-am uitat pe diagonală pe meniurile tale din decembrie şi în medie aş zice că de regulă sunt cam puţine proteine şi cam mulţi carbo (zic CAM, că nu ai exagerat).
Dacă eşti într-un platou atât de încăpăţânat, poate ajută să mai zgâlţâi din temelii... zic şi eu, părere, nu daţi cu parul! :)

happygirldiana 13 dec 2011 10:08:42

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 875875)
Di, mă bag şi eu ca musca în lapte, dar mă doare sufletul când te văd aşa necăjită...
Ai încercat să mai reduci din carbo, puţin? M-am uitat pe diagonală pe meniurile tale din decembrie şi în medie aş zice că de regulă sunt cam puţine proteine şi cam mulţi carbo (zic CAM, că nu ai exagerat).
Dacă eşti într-un platou atât de încăpăţânat, poate ajută să mai zgâlţâi din temelii... zic şi eu, părere, nu daţi cu parul! :)

Zoe, stai linistita ca nu mi-e cu suparare!DImpotriva, vreau cat mai multe pareri si sugestii pentru ca nu mai rezist de una singura....:((
O sa reduc si din carbo, sa vad cum....Cam greu pentru mine, mai ales cu pachetele la serviciu...Sincera sa fiu nici nu luam ast ain considerare, niciodata nu am luat-o. Eu imi rescpecatm nr de calorii si basta.Asa am slabit pana la 66 de kg....Dar acum se puse organismul meu de-a doualea cum se spune pe la noi si nu mai vrea.Imi pune bete in roate sa o iau razna si din cauza asta, ca nu am destule pe cap:(

happygirldiana 13 dec 2011 10:11:06

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 875874)

te inteleg perfect, dienuta.....poate daca vorbeai cu vreuna care a fost slabanoaga toata viata mai ziceam, dar inteleg perfect starile tale si frica ta de a nu te ingrasa la loc :):)
dar, si tu stii ca si-n slabit psihicul are un rol major si acum nu vreau sa te intristez si mai tare dar, stii ca e o vb in popor " de ce ti-e frica, de aia nu scapi":(:(
parerea mea in momentul asta e, ca pe tine psihicul te omoara, el nu te lasa sa slabesti

eu stiu ca si psihicul e de vina.stiiiiu, am vazut, am observat, ca prea obsedata am devenit...ba mi se pare ca mi-a mai crescut gusa, ba ca picioarele sunt nu stiu cum, bba una ba alta....dar ce sa fac sa nu mai fiu asa stresata?sa il fac pe domnul psihic sa ma lase sa slabesc?ca daca sunt nepasatoare, iar incep sa pun pe mine....

vera37 13 dec 2011 10:17:46

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 875888)

eu stiu ca si psihicul e de vina.stiiiiu, am vazut, am observat, ca prea obsedata am devenit...ba mi se pare ca mi-a mai crescut gusa, ba ca picioarele sunt nu stiu cum, bba una ba alta....dar ce sa fac sa nu mai fiu asa stresata?sa il fac pe domnul psihic sa ma lase sa slabesc?ca daca sunt nepasatoare, iar incep sa pun pe mine....

pai anesteziaza-l cumva pe domnul psihic, sa nu mai vada gusi si alte cele, ca esti f sexy si o sa fii si mai sexy :-*:-*>:D<>:D<

happygirldiana 13 dec 2011 10:19:41

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 875901)

pai anesteziaza-l cumva pe domnul psihic, sa nu mai vada gusi si alte cele, ca esti f sexy si o sa fii si mai sexy :-*:-*>:D<>:D<

nu cred....nu cred...:(
cu capul plecat ies de aici, trebuie sa dau fuga la piata si la intoarcere trec la sport(care oricum nu ma mai ajuta cu nimic).
ne auzim mai tarziu!


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:46:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO