forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 09 dec 2011 19:14:07

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 872677)
Hello Dia!...am terminat cu sportul pe ziua de azi....sw 5 mile(1 ora si 10)+20 min zumba intens...u ce ai facut azi?...te-ai odihnit?...ai facut sport?....pupik

buna, Roxi!bravo pentru sport!eu azi nu am mai fost cuminte:"> delooooc:(( am mancat gogosele:"> desi azidimineata cand a spus sorela ca vrea sa fac am zis ca nu mananac, pana la urma am mancat. si nici sport nu am mai facut azi...sigur se vede la cantr luni. dar recuperez maine sportul de azi. turbo fire scrie pe mine:">:))odihnita nu prea....2 ore de somn doar:-s
am pus doua poze din prezent...am vrut sa pun mai multe dar mi s-a blocat pc-ul si am renuntat. pun maine:)

iuanutza 09 dec 2011 23:45:18

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Polux (Post 872278)
Neata, Diana!

Arata superb cosuletul de ciocolata, eu l-as innebuni pe al meu daca i-as face asa ceva!

Sa stii ca eu am observat la mine daca fac mult sport si intnes si mananc cat de cat ok, pana in 1200 - 1300 calorii, chiar si cu cate 1 zi - 2 de abateri, slabesc!
Daca mananc multe zile de parca ar fi ultima zi pe pamant, si fac mult sport ma mentin sau pun ceva pe mine.
Dupa sarbatori ma gandeam sa ma tin 2 saptamani de o dieta drastica de detoxifiere, fara cereale (doar juma de cana de orez brun fiert), fara zahar, alcool (eu de la alcool pun pe mine repede), lactate. Pare super si ma gandesc serios sa o tin, desi probabil ca voi mai strecura o bucatica de branza sau un iaurt.

Te pup si un weekend minunat!

ciao Andreea, tot ma gandeam...de ce nu iti faci si tu jurnal, ca mi-e putin jena sa vorbesc cu tine in jurnalul altora, adica accentul cade mai mult pe jurnalul persoanei respective, dar nu m-am putut abtine sa nu iti scriu cand am citit ce ai scris...unu la mana, la inaltimea si greutatea ta eu cred ca esti perfecta, adica 1,69 ai...de ce tot ma vrei sa slabesti si nu incerci sa te mentii asa si doar sa te tonifici prin sport?...am mai citit despre tine si din jurnalele altor fete, si dupa parerea mea esti o femeie foarte inteligenta, care a trecut prin unele experiente nu prea placute...dar care a ajuns si la unele concluzii bune in legatura cu sportul si alimentatia...crezi ca greutatea obtinuta prin perioada aia de detoxifiere o sa ti-o poti mentine mult timp?da de unde...stiu eu, care am slabit f repede, iar acum ma chinui ca dracu sa imi stabilizez greutatea...corpului ii trebuie timp sa se acomodeze cu noua greutate, alimentele trebuie atat excluse cat si introduse treptat...asta este, rabdare, perseverenta asta sunt singurele arme pe care trebuie sa le avem tot timpul la noi

happygirldiana 09 dec 2011 23:52:20

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
gata, ma bag la somn. mi-am facut azi poftele, dar e cazul sa fiu iar cuminte. pentru ca nu mi-e dor de starea asta de greutate dupa atata mancare. deci maine dieta si sport!I promise!
Noapte buna!

iuanutza 09 dec 2011 23:52:56

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
si pt tine Dia, doar fructe, ca ai fost fetitza rea:)) un weekend superb sa ai scumpo...somn usor
http://www.giftsflorist2000.com/cata...a219a3666ff7e7

happygirldiana 09 dec 2011 23:56:49

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Merci, Iuanutza!Maine ma gandesc la o zi de fructe:D:> Sa vedem daca imi iese;)
Pup!Noapte buna si weekend frumos!

happygirldiana 09 dec 2011 23:57:24

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Merci, Iuanutza!Maine ma gandesc la o zi de fructe:D:> Sa vedem daca imi iese;)
Pup!Noapte buna si weekend frumos!

Niculae Roxana 10 dec 2011 07:31:11

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 872699)

buna, Roxi!bravo pentru sport!eu azi nu am mai fost cuminte:"> delooooc:(( am mancat gogosele:"> desi azidimineata cand a spus sorela ca vrea sa fac am zis ca nu mananac, pana la urma am mancat. si nici sport nu am mai facut azi...sigur se vede la cantr luni. dar recuperez maine sportul de azi. turbo fire scrie pe mine:">:))odihnita nu prea....2 ore de somn doar:-s
am pus doua poze din prezent...am vrut sa pun mai multe dar mi s-a blocat pc-ul si am renuntat. pun maine:)

Buna Dia!Nasol cu gogoselele...lasa ca recuperezi tu astazi...si fara sport...vai:(...tb sa fie din cauza oboselii...te inteleg...eu de luni de cand am inceput dieta si sportul...sunt varza...sunt f obosita si nu inteleg dc...eu care pana acum am fost "cucuvea"..adormea numai pe la 2-3 noaptea acum daca ma pun in pat si la 7 adorm pana a doua zi la 12 jum daca nu ma trezeste nimeni...m-am cam speriat...imi imaginam ca n-ai dormit aproape deloc..se explica abaterea ta de ieri...am vazut pozele..le-am si comentat...sunt super...sper sa vb azi...ti pup dulce:-*Weekend placut..cu mancare sanatoasa si sport..>:D<

Animis23 10 dec 2011 08:30:34

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Sa stii ca m-am uitat la poze si mi se pare ca arati super. Nu stiu cum se asaza kg pe tine, dar am senzatia ca nu prea le arati :D Spor la dieta, te pup!

Niculae Roxana 10 dec 2011 08:41:54

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...rds/sth184.jpg

happygirldiana 10 dec 2011 19:09:30

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Lenesa din mine m-a tinut in pat toata ziua. din nou o zi neconforma:D Incep sa ma panichez:-s E asa bine si asa rau cand vine sorela acas....E bine pentru ca ma simt bin cu ea, nu mai sunt singura, etc. Dar e rau pentru ca are pofte fel si fel si gateste o gramada de chestii de la care ma puteam abtine. Acum nu stiu ce mi se intampla:-s:-??

Simi, nu stiu, de vazut, nici eu nu prea le vad in poze, paote la fata, dar ma simt eu ca purcica, aia e:)

Acum, ce sa zic....ma simt rau, de ce sa mint, si psihic dar si fizic:D O sa merg sa fac un dus, sa ma pregatesc pentru maine, apoi ma bag la somn, Maine promit ca am zi de fructe. Vreau eu sa ma "detoxific" si sa reusesc poate, cu ocazia asta, sa am tranzit. Trebuie sa am ceva mai multa grija, nu mai vreau excese iar. Nu o iau pe drum gresit iar, nu vreau sa isi faca griji colegele mele de echipa. Dar oameni suntem si gresim. Pacatuim.....Maine sunt bine, o sa vedeti. In plus, trebuie sa ajung cu bine de sarbatori, trebuie sa imi vina bine hainutele trimise de parinti, maine ajunge pachetul:> Si abia il astept.

Nu o sa uit scopul meu si anume acela de a ajunge la 65 de kg. Si o sa ajung acolo, pentru ca nu mai vreau sunci iesite pe la banda sutienului, pe la banda pantalonilor, vreau sa pice bine pe mine sacoul,etc.


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:27:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO