forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 24 ian 2012 21:53:49

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 911896)
Cu sesiunea e ok, mai am 4 examene, am dat azi unul si eu zic ca m-am descurcat onorabil.Momentan, sincera sa fiu, nu ma mai intereseaza cat iau la examene, vreau doar sa le iau si sa termin odata cu facultatea,ca m-am saturat, oricum nu are nicio relevanta tot efortul meu, stiu eu ce stiu.

Urmatorul examen e vineri, o sa ma apuc si eu maine putin de invatat, de asta nu prea ma tem, unul singur mi-e frica sincer ca s-ar putea sa nu il iau, dar o sa vad la fata locului.

In rest...mai am de scris 2 eseuri de cel putin 3 pagini si cred ca o sa ma apuc de unul in seara asta sau maine, ca m-am saturat sa tot aman. Si cu slabitul - am zis ca e o perioada numai buna, sa trec si eu de pragul psihologic si sa ajung pana in iunie(asta asa, daca merg lucrurile prost) la 75.

Exact asa eram si eu, satula in ultimele luni de facultate. Pentru ca stiam ca eforturile mele nu vor fi rasplatite cu un loc de munca demn de facultatea terminata. Asta ne e tara, asta e situatia si imi vine sa ma urc pe pereti.

Sa ai bafta in continuare la examene, treci peste ele si scapi o perioada...4 examene imediat se duc!

De praguri psihologice nu imi mai aduce aminte!Ca iar o iau razna!Nici nu mai vreau sa imi amintesc de gafele facute!:(( Abia astept sa treaca concursul, parca ma tine stresata, nu stiu de ce:-s:D

Animis23 24 ian 2012 21:56:33

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Concursul, evident, nu ma streseaza, dar... e pacat ca nu prea a avut efectul scontat pentru mai nicio echipa, din cate am vazut, plus perioada sarbatorilor care mai mult cred ca ne-a demoralizat. Pe mine, cel putin :))

Oricum, se termina si concursul in 3 saptamani :D si apoi suntem libere. Desi eu m-as tot inscrie in concursuri, nu stiu de ce...

happygirldiana 24 ian 2012 21:59:16

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 911903)
Concursul, evident, nu ma streseaza, dar... e pacat ca nu prea a avut efectul scontat pentru mai nicio echipa, din cate am vazut, plus perioada sarbatorilor care mai mult cred ca ne-a demoralizat. Pe mine, cel putin :))

Oricum, se termina si concursul in 3 saptamani :D si apoi suntem libere. Desi eu m-as tot inscrie in concursuri, nu stiu de ce...

da, gresit spus ca ma streseaza concursul. cantarul e stresant. ca ma cantaresc saptamana de saptamana din cauza concursului. si nu mai vreaua sa pentru ca variaza greutatea in functie de mai multi factori si, vreau, nu vreau, ma demoralizez:d

daaaa, mie imi spui de sarbatori???credeam ca o sa ies din concusr cu mult mai putine kg dar...de unde:-j nu ies nici cu cate am intrat:| eu nu ma mai inscriu, gata. pun punct!:d

ella 78 24 ian 2012 22:00:32

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 911903)
Concursul, evident, nu ma streseaza, dar... e pacat ca nu prea a avut efectul scontat pentru mai nicio echipa, din cate am vazut, plus perioada sarbatorilor care mai mult cred ca ne-a demoralizat. Pe mine, cel putin :))

Oricum, se termina si concursul in 3 saptamani :D si apoi suntem libere. Desi eu m-as tot inscrie in concursuri, nu stiu de ce...

Si eu la fel;;)..m-as tot inscrie..si apropo de asta spunea Slabuta ca va mai fi unu imediat(asta daca n-am inteles eu aiurea) si va fi individual:-/

Animis23 24 ian 2012 22:04:49

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Merita incercata si varianta individuala. Dar, pentru a 10000-a oara, daca e individual, chiar trebuie sa fie pe procent! Altfel e degeaba. Ca daca intra in concurs cineva hotarat care are peste 100 de kg, cineva care vrea sa slabeasca doar 5 kg in total nu are nicio sansa. Vom vedea.

Si pe mine ma streseaza cantarul. DAR mai bine sa ma sperie o oscilatie mai nenaturala decat sa ma cantaresc prea rar ca sa imi mai pot da seama ca m-am ingrasat din timp.... Sau gresesc? Eu m-am obisnuit, si ma incred in cantarul meu mult, poate prea mult, dar a devenit, si pentru mine, o obsesie. Ca sa nu mai zic de frica ca daca arata mai mult cantarul inseamna ca peste 2 luni pot sa fiu inapoi la 100+ si de aici si mai multe frici si temeri legate de sanatate. Macar asta sa ma tina motivata.

happygirldiana 24 ian 2012 22:07:42

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 911914)
Merita incercata si varianta individuala. Dar, pentru a 10000-a oara, daca e individual, chiar trebuie sa fie pe procent! Altfel e degeaba. Ca daca intra in concurs cineva hotarat care are peste 100 de kg, cineva care vrea sa slabeasca doar 5 kg in total nu are nicio sansa. Vom vedea.

Si pe mine ma streseaza cantarul. DAR mai bine sa ma sperie o oscilatie mai nenaturala decat sa ma cantaresc prea rar ca sa imi mai pot da seama ca m-am ingrasat din timp.... Sau gresesc? Eu m-am obisnuit, si ma incred in cantarul meu mult, poate prea mult, dar a devenit, si pentru mine, o obsesie. Ca sa nu mai zic de frica ca daca arata mai mult cantarul inseamna ca peste 2 luni pot sa fiu inapoi la 100+ si de aici si mai multe frici si temeri legate de sanatate. Macar asta sa ma tina motivata.

sincera sa fiu, nu stiu cum o fi corect sa ne cantarim. ce stiu e ca aceeasi frica ma motiveaza si pe mine: sunt iar aproape de 80 si ma ia cu friguri cand ma vad umflata ca un balon!mai ales ca acum am pus kg pe picioare si aripioare, mai rau ca niciodata, am facut niste picioare foarte urate si grasane.nici de burta nu sunt multumita, iti dai seama, avand in vedere pozele de la 68, cu burta aia apoape plata....ma ia plansul!deci trebuie sa ma tin de treaba sa ies din zona asta asa apropiata de supraponderabilitate...

Animis23 24 ian 2012 22:11:34

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Nici eu nu scap de obezitate, neam. Se tine scai de mine. :))

happygirldiana 24 ian 2012 22:13:15

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 911925)
Nici eu nu scap de obezitate, neam. Se tine scai de mine. :))

scapam noi, scapam!;;)

ella 78 24 ian 2012 22:15:39

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Va poop iubitele,eu ies ca adorm cit astept cite un mesaj...si ma trezesc cind scap capul intr-o parte:">:))..Pe miine iubitele:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<

happygirldiana 24 ian 2012 22:16:31

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de ella 78 (Post 911931)
Va poop iubitele,eu ies ca adorm cit astept cite un mesaj...si ma trezesc cind scap capul intr-o parte:">:))..Pe miine iubitele:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<

Noapte buna, Elluta!>:D<
Pe maine!


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:28:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO