forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/nu-mai-vreau-balena-jurnal-ailime-emilia-3604.html)

ailime27 25 apr 2010 20:51:49

Re: Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia)
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 164642)
Buna, Emilia(tiza mea:P), bine ai venit, stai linistita ca aici o sa gasesti multe sfaturi competente, date cu drag si din toata inima:-*>:D<>:D<
Si eu sunt in Italia, tu de cat timp esti aici?Lucrezi?
Bafta!>:D<>:D<>:D<

Sunt din 98 aici la Verona si nu acuma nu lucrez astept sa ma cheme la munca unde am lucrat inainte sa raman insarcinata...>:D<

ailime27 25 apr 2010 21:10:39

Re: Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia)
 
Plimbarica am facut...si am carat si chicheta(bicicleta) si dracusoru in bratze ca a obosit saraca...
gustare am facut cu un iaurt de fructe
cina salataverde,castraveti ,rosii,ardei,si 2 oua fierte
si acuma stau cu sticla de apa langa mine.....
o alta zi fara greseli:> incep sa capat incredere in mine.

VentoFreddo 25 apr 2010 21:17:44

Re: Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia)
 
Citat:

Anterior postat de ailime27 (Post 164626)
Buna,aseara am comandat pizza ca am cinat cu prieteni,dar eu nu am mancato:-)....decat desertul adica ananas proaspat+cafea.
Dimineata am terminat ananasul de aseara+un mar+cafea
la pranz piept de pui la gratar+fasole verde fiarta cu un pic de usturoi.
Ancerc sa renunt si la sare si ca urmare pranzul nu prea mi-a placut dar trece... dupamasa mai mananc un iaurt si diseara mai vad......ma vad in fata unui bol de salata mareeeee.
Miscare pana reusesc sa ma duc din nou la sala cred... de lunea viitoare adica 3 mai.....plec la plimbare cu fetita.

mananci foarte bine..poate o idee cam putin?Ai incercat sa calculezi caloriile cu calculatorul de aici?E usor..incearca;)
Am citit ce ai scris de la inceput, te felicit pt micuta Maia, eu cand aud de copii incepe inima sa-mi faca:x:x:xsemn ca e timpul:P
Citat:

Anterior postat de ailime27 (Post 165106)
Plimbarica am facut...si am carat si chicheta(bicicleta) si dracusoru in bratze ca a obosit saraca...
gustare am facut cu un iaurt de fructe
cina salataverde,castraveti ,rosii,ardei,si 2 oua fierte
si acuma stau cu sticla de apa langa mine.....
o alta zi fara greseli:> incep sa capat incredere in mine.

Stai linistita ca o sa reusesti, vad ca ai multa vointa, miscare faci cu spiridusul tau..deci e ok.
:-*>:D<>:D<>:D<

ailime27 26 apr 2010 09:40:22

Re: Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia)
 
Buna dimineatza...
M-am trezit cu gandul sa urac pe cantar ca cel putin cele cateva kg puse in saptamana trecuta ar fi trebuit sa dispara....si :) 87,7 uaaauuu.
Stiu primele 4-5 kg merg foarte usor sau chiar 10 dar....:Dma ajuta sa ma ambitionez...
Deci am papat deja 3 felii de paine prajita 31 cal/una
o banana mica-50cal
jumate greff
o cafea cu indulcitor
La pranz voi face ceva pe baza de dovlecei-am o carte cu retzte pentru cine tine dieta unde spune si caloriile...
Dupamasa plec in parc..

LicuriciColorat 26 apr 2010 13:40:36

Re: Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia)
 
Citat:

Anterior postat de ailime27 (Post 165568)
Buna dimineatza...
M-am trezit cu gandul sa urac pe cantar ca cel putin cele cateva kg puse in saptamana trecuta ar fi trebuit sa dispara....si :) 87,7 uaaauuu.
Stiu primele 4-5 kg merg foarte usor sau chiar 10 dar....:Dma ajuta sa ma ambitionez...
Deci am papat deja 3 felii de paine prajita 31 cal/una
o banana mica-50cal
jumate greff
o cafea cu indulcitor
La pranz voi face ceva pe baza de dovlecei-am o carte cu retzte pentru cine tine dieta unde spune si caloriile...
Dupamasa plec in parc..



bravo>:D<tot asa sa merga canatarul pana ajungi unde iti doresti

IRAIDA 26 apr 2010 16:48:02

Re: Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia)
 
Felicitari pentru primele kg pierdute!

IRAIDA 27 apr 2010 09:16:51

Re: Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia)
 
buna dimiteata![*72*]

Sibel H 27 apr 2010 10:11:27

Re: Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia)
 
:)...Salut!..ce mai faci? Cum iti merge?....Cum te descurci?...am vazut ca deja rezultatele au inceput sa apara la tine...felicitari pt.kg.minus...iti doresc o zi insorita...>:D<

ailime27 27 apr 2010 14:10:09

Re: Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia)
 
Citat:

Anterior postat de Sibel H (Post 166835)
:)...Salut!..ce mai faci? Cum iti merge?....Cum te descurci?...am vazut ca deja rezultatele au inceput sa apara la tine...felicitari pt.kg.minus...iti doresc o zi insorita...>:D<

Buna Sibel...da rezultatele apar,cum am mai spus stiu si ca kg de inceput sunt cele mai usor de dat jos,aseara am avut tentatii dar am rezistat#:-s.Azi de dimineatza am plecat sa nu am tentatii si acum ma voi pune sa calc(dupa ce culc pe Maia) sa mai uit de mancare.Asta ca sa nu cad in pacat-cunoscandu-ma cand nu am ce face in ultima vreme mananc,sau mai bine zis mancam:">-

cristina_ioana 27 apr 2010 14:32:46

Re: Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia)
 
buna, fetelor! si eu vreau sa slabesc....! :((((( dar nu imi iese deloc


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:10:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO