forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/nu-mai-vreau-balena-jurnal-ailime-emilia-3604.html)

Sibel H 30 apr 2010 07:01:02

Re: Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia)
 
....[*55*]...Buna dimineata!..sa ai o zi senina...>:D<

shahla 30 apr 2010 09:29:42

Re: Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia)
 
Citat:

Anterior postat de ailime27 (Post 161976)
Buna fetelor,sunt si eu noua pe aici si nu stiu de unde sa incep....Pai cam tot am..88 de kg la 162 cm.Rusinos nu?Am nascut in sept.2008,inainte sa nasc aveam 82 kg dar dupa ce a venit pe lume minunatia de fiicamea m-am cam neglijat...si asa am ajuns primavara trecuta la 87 kg.Dar in august s-a casatorit sora mea si nu puteam sa apar la nunta ca un balon...asa ca am facut pe dracu-n patru si cu ajutorul dietei catalin crisan am slabit pana la72kg-in august.Din pacate m-am intors acasa si ....am repus totul pe mine cu dobanda cu tot.La 1 noiembrie cantaream 82 de kg si m-am inscris la sala,dar nu reusesc sa nu mananc.....mi-e si rusine de ce spun.Uneori mananc pe ascuns de sotul meu si tot zic de maine gata,si tot nimic.Instructorul la sala a pierdut orice speranta cu mine,si eu incep sa ma rusinez ca la ora la care merg eu la sala sunt numai slabe...Si totusi vreau sa slabesc,poate cu ajutorul vostru....dar am nevoie de o tona de sustinere.va multumesc si scuzati-ma de greselile gramaticale (emotii)

Bun venit Ailime si spor la topit Kg !

Din ce ai scris tu mai sus pe unele locuri ma regasesc si eu . Tot asa zic si eu mereu : 1.de maine , 2.lasa ca o bucatica nu se pune , 3.fac sport de maine , 4.vai am un eveniment si in ultima "saptamana" incerc sa "slabesc porcul" , etc . .

Dar suntem aici pentru a ne ajuta si pentru a ne motiva reciproc atunci cand credem ca toate sunt mai negre si mai grele decat au fost vreodata !

Succes si te mai vizitez savad ce ai mai facut ! Te pup .

LicuriciColorat 30 apr 2010 14:32:46

Re: Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia)
 
>:D<Buna Emi
Ce mai faci?Cum merge dieta?
Un weekend fain iti doresc:)

ailime27 01 mai 2010 14:38:30

Re: Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia)
 
Buna fetelor>:D<>:D<>:D<>:D<
Am fost cam ocupata zilele astea si nu prea am avut timp sa scriu in jurnal.
In seara asta am musafiri si iarasi am de trecut un hop.
"da de ce nu mananci??"
"accepta-te asa cum esti!"
"Hai lasa acuma mananca si tu"x-(x-(x-(
Dar nu voi manca....faptul ca ele ma ambie imi da mai multa forta sa nu mananc:D
Si de luni voi face babysitter nepoatelor gemene de 3 ani+a mea :-oinnebunesc
Dar 4 zile trec,joi ajunge buni din romania.Asa ca nu stiu daca voi avea timp sa intru pe net dar ma voi gandi la voi si la ce bag in gura.
Cand mai intru ma si cantaresc si sper sa am vesti placute
Va pup pe toate...............si la cat mai putine kg

VentoFreddo 01 mai 2010 14:46:03

Re: Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia)
 
Citat:

Anterior postat de ailime27 (Post 172201)
Buna fetelor>:D<>:D<>:D<>:D<
Am fost cam ocupata zilele astea si nu prea am avut timp sa scriu in jurnal.
In seara asta am musafiri si iarasi am de trecut un hop.
"da de ce nu mananci??"
"accepta-te asa cum esti!"
"Hai lasa acuma mananca si tu"x-(x-(x-(
Dar nu voi manca....faptul ca ele ma ambie imi da mai multa forta sa nu mananc:D
Si de luni voi face babysitter nepoatelor gemene de 3 ani+a mea :-oinnebunesc
Dar 4 zile trec,joi ajunge buni din romania.Asa ca nu stiu daca voi avea timp sa intru pe net dar ma voi gandi la voi si la ce bag in gura.
Cand mai intru ma si cantaresc si sper sa am vesti placute
Va pup pe toate...............si la cat mai putine kg

BUna, Emy, sper ca merge bine dieta ta..plus ca o sa ai trei copilasi zgubilitici de badare, sa vezi atunci gimnastica[*66*][*69*][*3*][*danseaza*][*66*]:)):))Sa ai spor !:-*>:D<>:D<>:D<

Slabuta 02 mai 2010 16:02:05

Re: Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia)
 
Citat:

Anterior postat de ailime27 (Post 172201)
Buna fetelor>:D<>:D<>:D<>:D<
Am fost cam ocupata zilele astea si nu prea am avut timp sa scriu in jurnal.
In seara asta am musafiri si iarasi am de trecut un hop.
"da de ce nu mananci??"
"accepta-te asa cum esti!"
"Hai lasa acuma mananca si tu"x-(x-(x-(
Dar nu voi manca....faptul ca ele ma ambie imi da mai multa forta sa nu mananc:D
Si de luni voi face babysitter nepoatelor gemene de 3 ani+a mea :-oinnebunesc
Dar 4 zile trec,joi ajunge buni din romania.Asa ca nu stiu daca voi avea timp sa intru pe net dar ma voi gandi la voi si la ce bag in gura.
Cand mai intru ma si cantaresc si sper sa am vesti placute
Va pup pe toate...............si la cat mai putine kg

Sa ai succes cu gemenele :D

Si multa rabdare si vointa cu dieta :)
Te asteptam cu vesti bune de la cantar :)

didienutza 05 mai 2010 16:14:18

Re: Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia)
 
Bine te-am gasit! si eu sunt cam in aceesi situatie cu tine, dar gata, de data asta nu ma las pana nu slabesc! Definitiv! Hai ca adaca suntem mai multe in aceeasi situatie o sa trecem mai usor peste foame si pofte! Te pup, sa ai grija de copilasi! Si te asteptam cu vesti bune!

ailime27 06 mai 2010 10:18:57

Re: Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia)
 
Bune fatelor>:D<m-am intors...doamne ce mult imi lipsesc fetitele....
Dar sa ma intorc la probemele mele.....nu prea am numarat caloriile,nu am gatit pentru mine doar asa ca am mancat ce am gatit pentru ceilalti.....si nu am slabit nimic,mai mult ce am dat jos saptamana trecuta am repus ca sunt tot la 88kg.Am mancat resturi de iuurt de la fetite,resturi de cereale cu ciocolata,salata cu ulei asa cum am facut-o pentru sot,cumnata si frate(carein perioada asta au mancat la mine)....Cred ca caut scuze sa nu zic ca am dat gres iar.x-(
Vreau ajutooooorr sustinere,:((:((
Pe deasupra m-au chemat la munca inapoi unde am lucrat inainte sa nasc.....mi-e rusine sa ma prezint in halul asta.....:((:((:((:((:((
Oare pot sa sun ca am plans destul??reincep cu dieta???cred ca de asta e nevoie acum...
Va astept pe la mine fetelor

LicuriciColorat 06 mai 2010 14:30:32

Re: Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia)
 
Citat:

Anterior postat de ailime27 (Post 177321)
Bune fatelor>:D<m-am intors...doamne ce mult imi lipsesc fetitele....
Dar sa ma intorc la probemele mele.....nu prea am numarat caloriile,nu am gatit pentru mine doar asa ca am mancat ce am gatit pentru ceilalti.....si nu am slabit nimic,mai mult ce am dat jos saptamana trecuta am repus ca sunt tot la 88kg.Am mancat resturi de iuurt de la fetite,resturi de cereale cu ciocolata,salata cu ulei asa cum am facut-o pentru sot,cumnata si frate(carein perioada asta au mancat la mine)....Cred ca caut scuze sa nu zic ca am dat gres iar.x-(
Vreau ajutooooorr sustinere,:((:((
Pe deasupra m-au chemat la munca inapoi unde am lucrat inainte sa nasc.....mi-e rusine sa ma prezint in halul asta.....:((:((:((:((:((
Oare pot sa sun ca am plans destul??reincep cu dieta???cred ca de asta e nevoie acum...
Va astept pe la mine fetelor



hey,gata trezirea
lasa smiorcaitul
oki ai gresit,ai mancat poate destul de sanatos dar dezordonat,uneori nu e foarte oki sa 'stergi' castroanele pt ca ai putea papa din ora in ora si asta nu e bine.
normal ca trebuie sa te reapuci de dieta,sau nu vrei sa slabesti?
hai ca toate mai dam gres uneori nu nu ne plangem,si nici nu ne certam intre noi
gandeste-te ca te-ai rasfatat,ca ti-ai permis sa calci peste dieta
acum inapoi la treaba
si ce daca esti mai grasuna?si ce daca ti rusine?alti nu sor ingrasat?sau nu ar capatat un rid,o chelie?
ei noo....las ca ai sa slabesti tu si atunci sa vezi ce mandra o sa fii
hai gata cu vorbitul si la munca>:D<
o sa vezi ca o sa reusesti,mai ales daca incepi munca,caloriile se consuma si la munca asa ca e momentul potrivit

Slabuta 06 mai 2010 15:15:10

Re: Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia)
 
Citat:

Anterior postat de ailime27 (Post 177321)
Bune fatelor>:D<m-am intors...doamne ce mult imi lipsesc fetitele....
Dar sa ma intorc la probemele mele.....nu prea am numarat caloriile,nu am gatit pentru mine doar asa ca am mancat ce am gatit pentru ceilalti.....si nu am slabit nimic,mai mult ce am dat jos saptamana trecuta am repus ca sunt tot la 88kg.Am mancat resturi de iuurt de la fetite,resturi de cereale cu ciocolata,salata cu ulei asa cum am facut-o pentru sot,cumnata si frate(carein perioada asta au mancat la mine)....Cred ca caut scuze sa nu zic ca am dat gres iar.x-(
Vreau ajutooooorr sustinere,:((:((
Pe deasupra m-au chemat la munca inapoi unde am lucrat inainte sa nasc.....mi-e rusine sa ma prezint in halul asta.....:((:((:((:((:((
Oare pot sa sun ca am plans destul??reincep cu dieta???cred ca de asta e nevoie acum...
Va astept pe la mine fetelor

Buna Emilia :)

De ce trebuia sa mananci resturile ? :(
Asa mereu ni se intampla, ne este mila sa aruncam ce ramane si "bagam" in noi :(
Nu suntem cosul de gunoi, daca nu s-a mancat, arunca sau pune intr-o casoleta si da-o la oamenii strazii... caini.

Eu am in curte 2 catei si ei mananca de obicei tot ce ramane, este mancare proaspata dar pe care eu nu vreau sa o mananc doar din mila de a nu o arunca.

Reincepe dieta, si fa-ti ordine in alimentatie.
Gateste pentru tine mancaruri lejere, si lasa resturile, vei regreta fiecare kg in plus. ;)

Ai sa vezi ca poti, doar esti o persoana puternica si cu caracter :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:44:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO