forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Problems solved...so, here i go again (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/problems-solved-so-here-i-go-again-12591.html)

mika_me 13 apr 2016 19:08:49

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1409034)
Nu e usor sa fii mama non stop, sa fie cineva dependent de tine, si toate activitatile sa le faci in functie de programul bebeului, dar in acelasi timp sunt constienta ca e doar o perioada, si apoi imi va parea rau dupa timpul asta. Sotul e acum intr.una din cele mai stresate perioade, a investit mult intr.o afacere, si acum trebuie sa o lanseze, asa ca de dimineata pana seara e acolo. Cu noi, incearca sa petreaca timp, dimineata el pregateste mie cafeaua, la Alisa laptele, seara daca vine mai repede de 8 in casa e cu fetele, numai ca mie la ora aia nu imi mai arde de sport sau ingrijire. Dar e doar o perioada cum am spus, si vin si vremi mai bune.
Asa de bine te inteleg cu kg.... dar stii si tu teoria, partea plina a paharului trebuie sa o vezi, esti o femeie f frumoasa, indiferent de kg.
Daca scrii aici faci f bine, o sa gasesti intelegere si sustinere, toate ducem lupta asta.

Te inteleg Laura si imi pot inagina doar cat de greu e fara un sprijin..dar nah, daca spui ca e temporar...merita sa trageti mai tare acum...pana se asaza lucrurile.

Lupt, lupt...asa cum facem toate care suntem aici...Si sper doar ca acusi acusi sa vad schimbari nu doar la cantar(care de cele mai multe ori sunt irelevante), ci si in oglinda:).

Te pup!!

mika_me 13 apr 2016 19:10:51

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1409051)
Mika ...imi place cum gandesti........te tot citesc......si iti urez bafta in aceasta lupta crancena,care pare fara final!>:D<

Buna,

Multumesc de vizite si incurajari!

Mult spor sa avem...la slabit si la muncit pentru a fi mai sanatoase si mai frumoase!:)

mika_me 13 apr 2016 19:14:12

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1408835)
Îți urez sa reușești!

Multumesc din suflet!!

rozica1965 13 apr 2016 19:31:02

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 1409208)


Buna,

Multumesc de vizite si incurajari!

Mult spor sa avem...la slabit si la muncit pentru a fi mai sanatoase si mai frumoase!:)

Mika,esti foarte ambitioasa....nu vrei sa participi la concursul nostru?Nu ai decat de anuntat joia cat ai slabit......in rest faci ce stii tu mai bine!

mika_me 14 apr 2016 21:35:17

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1409210)

Mika,esti foarte ambitioasa....nu vrei sa participi la concursul nostru?Nu ai decat de anuntat joia cat ai slabit......in rest faci ce stii tu mai bine!

Arunc un ochisor acum:)...De ce nu?

Care e concursul? Cel care se intinde pe perioada de 1 an? Ma mai pot inscrie acum?

Laura 14 apr 2016 21:49:30

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Concursul care se intinde pe 1 an, e altul, acolo dam raportul la inceputul fiecarei luni. Cred ca te poti inscrie.
Concursul de care zice Rozi, e la ea in jurnal, singura regula e sa dai raportul in fiecare joi, in rest faci cum sti sa slabesti.
La mine are efect, pt ca mi.e rusine sa vin aici la fete sa zic ca m.am ingrasat.

mika_me 14 apr 2016 22:01:55

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1409416)
Concursul care se intinde pe 1 an, e altul, acolo dam raportul la inceputul fiecarei luni. Cred ca te poti inscrie.
Concursul de care zice Rozi, e la ea in jurnal, singura regula e sa dai raportul in fiecare joi, in rest faci cum sti sa slabesti.
La mine are efect, pt ca mi.e rusine sa vin aici la fete sa zic ca m.am ingrasat.

Buna Laura,

Da, m am lamurit in cele din urma care so cum e...O sa intreb si la cel de un an...daca ma mai pot inscrie...pentru ca oricum...mi ar prinde bine sa tin un track.....

rozica1965 14 apr 2016 22:17:30

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 1409415)


Arunc un ochisor acum:)...De ce nu?

Care e concursul? Cel care se intinde pe perioada de 1 an? Ma mai pot inscrie acum?

Ai nimerit bine la ambele concursuri.\
La ala anual dam raportul pe 1 al fiecarei luni.
La cel lunar,din jurnalul meu,dam raportul saptamanal-joi.

rozica1965 14 apr 2016 22:18:56

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Te intreb si aici....Tu ai slabit 3,3 kg din 6 aprilie pana azi?

mika_me 15 apr 2016 09:14:10

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Buna dimineata drag jurnal!!

Dieta merge in continuare...ma indrept vertiginos spre sfarsitul celei de a doua saptamani.

Nu e usor, dar....sunt intr un fel bucuroasa ca am ajuns la greutatea avuta spre sfarsitul verii trecute....Abia astept sa schimb prefixul...n am mai vazut cifra 7 in fata de mult...de prin 2014....


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:54:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO