forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Problems solved...so, here i go again (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/problems-solved-so-here-i-go-again-12591.html)

mika_me 09 mai 2016 22:21:43

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Citat:

Anterior postat de raluka (Post 1411814)
Buna!!!! Hey felicitari!!!! wow ai asa multa ambitie si vointa....Ma simt prost eu vreau sa scap de 5 kg si este asa de greuuuuuuuuuuuu :((#:-s:((

Buna Raluka!:)

Tocmai pentru ca ai atat de putine e mai greu. Deocamdata eu am drum lung de parcurs...daca nu trag acum de mine, ce vii face cand involuntar ma voi confrunta cu perioade de platou?:)

mika_me 13 mai 2016 08:38:25

Re: Problems solved...so, here i go again
 
1 ataşament(e)
Buna dimineata!!!

Am spus ca voi marca momentul in care voi pierde primele 10 kg si nu am glumit.:)

Am ales un sombol unalome completat de o floare de lotus. Lotusul are o simbolistica vasta, renastere, fidelitate maritala, etc. Iar unalome presupune iluminare, dar poate fi interpretat ca un drum al vietii. Viata este neprevazuta, plina de obstacole si diverse cai, care par fara sens, insa in cele din urma fiecare dintre noi are sansa de ajunge la o cale dreapta (varful simbolului:)).

Am vrut sa marchez acest moment. Nu au fost usoare aceste saptamani. Chiar am facut sacrificii, am tras de mine pentru ca imi doresc din tot sufletul o schimbare. In primul rand fizica...aceasta ajutandu ma ulterior sa fac si alte mici schimbari (pozitive) si la nivel mental...scapand astfel macar de unele complexe care simt ca mi blocheaza pur si simplu evolutia.

Am vrut sa nu uit cat de greu a fost...si sper ca vazand din cand in cand acest tatuaj...sa mi amintesc...cat de usor a fost sa pierd controlul...si sa pun 10 kg...si cat de greu a fost sa pierd fiecare kg sau 100 de grame....de cate ori a trebuit sa inghit in sec sau sa imi inving poftele si obiceiurile atat de prost formate in acesti ultimi ani.

E doar inceputul. Inca lucrez mental la ideea ca va trebui sa asimilez acest regim (poate nu la acelasi nivel restrictiv) ca mod de viata...pe parcursul anilor care urmeaza.

raluka 14 mai 2016 20:38:24

Re: Problems solved...so, here i go again
 
WOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-o:-o:-o:-o
Superb tatuaj! Imi place foarte mult!!!
Te cred cand spui ca nu au fost usoare.Fiecare dintre noi traieste in felul lui/ei , are anumite dorinte, vise, teluri etc.... Schimbari in viata sunt pe toate planurile...Important este ca tu sa ai vointa si ca totul sa vina de la sine... sa nu te simti constransa de cineva sau de societate.Cel putin la mine asa este.Incep sa slabesc cand eu vreau si nu cand vor altii!!!!
Felicitari!!!! Bravo!!! >:D<:-*:x:)

mika_me 17 mai 2016 22:25:54

Re: Problems solved...so, here i go again
 
4 ataşament(e)
Pfffiuu...au trecut cateva zile de cand n am mai scris...

Am fost un pic bolnavioara si fara chef de nimic..nici nu m am mai cantarit...sunt cu "rusii" pe cap...Vad peste doua zile...la cantarirea de joi...cum se prezinta lucrurile...

Pana atunci..pot sa ma laud ca astazi am decis sa incerc sa inchid corsetul pentru waist training la al doilea rand...si am reusit!! Si am mai si stat cu el vreo 6 ore..asta in conditiile in care in primele zile de purtare...(inchis si la primul rand)...nu l am suportat mai mult de 2-3 ore.

Am facut doua trei poze...sa se vada si urmele lasate de corset pe piele...dar nu am surprins mare lucru...
Si totusi...situatia cu talia mea se prezinta cam asa:

A mai scazut burticu' (in poza e lasat liber si relaxat):D

raluka 19 mai 2016 12:25:27

Re: Problems solved...so, here i go again
 
wow!!
Ce bine arati la...iarta-ma ca zic 80 kg !!!!! Eu am 62 kg si burta mea plus partile laterale arata groaznic...celulita :( si toate cele...Nu am citit in urma dar imi poti spune ce corset este acela? Remodelator? Folosesti creme pentru corp? pentru hidratare? sau tu nu ai probleme cu celulita?

Am luat un costum de baie pentru vara aceasta...pentru prima data dintr-o singura piesa:(( din pacate pentru mine , pentru ca de la 16 ani am tot slabit...apoi m-am ingrasat, iar slabit iar si iar pielea arata oribil...uufffff

mika_me 19 mai 2016 21:25:21

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Citat:

Anterior postat de raluka (Post 1412520)
wow!!
Ce bine arati la...iarta-ma ca zic 80 kg !!!!! Eu am 62 kg si burta mea plus partile laterale arata groaznic...celulita :( si toate cele...Nu am citit in urma dar imi poti spune ce corset este acela? Remodelator? Folosesti creme pentru corp? pentru hidratare? sau tu nu ai probleme cu celulita?

Am luat un costum de baie pentru vara aceasta...pentru prima data dintr-o singura piesa:(( din pacate pentru mine , pentru ca de la 16 ani am tot slabit...apoi m-am ingrasat, iar slabit iar si iar pielea arata oribil...uufffff

Buna si multumesc Raluca...ei, n arat bine deloc..Ok, n am probleme asaaaa grave in talie, la modul ca n am ditamai suncutele, dar e o burtica atarnatoare, am aripioare...Marea mea problema: picioarele...sunt GROAZNICE..si nu, nu exagerez, nu bravez. Este purul adevar. Eu cand ma ingras, ma ingras uniform si totusi, pe coapse si fund se asaza extra grasime. N am nici cele mai fine gambe...asa ca per total am niste picioare de toata jena. Celulita? Pai am cea mai agravata forma. Vreau de saptamana viitoare sa incep un program intens de masaj anticelulitic, axat doar pe fund si picioare.

Problema e ca sunt destul de musculoasa si anii de antrenamente de cand eram mica (deci cu corpul in plina dezvoltare) nu ma ajuta acum. Adica am forma de clepsidra daaar...am umerii drepti, sunt destul de lata in spate si acum cu kg in plus, par mai masiva decat sunt (si mai am si sanii mari:(). Apoi, picioarele, muscultatura dezvoltata bine (poti vedea la gimnaste)...cu straturi de grasime peste...si celulita bonus. Nici nu s cea mai inalta fata (slava Domnului, ca n am fost si nu sunt complexata de inaltime:)))...dar la 1.63 m si conformatia mea, trebuie sa fiu slabuta spre foarte slabuta ca sa arat excelent. Ehe, drum lung taticule, pana acolo!!!

Eu ma vad monstruoasa uneori in oglinda, sau in vitrina, cand merg pe strada. Poate ca nu sunt asa imensa pe cat ma vad eu (citisem la un moment dat acum ceva tip parca.......ca noi in oglinda ne vedem cu 50% mai grasi...acum, nu stiu daca o fi asa sau nu). Si, pentru ca am masa musculara ff dezvoltata, probabil ca aia cantareste mai mult...si poate par sa zicem de un 70 kg. In fine...cert e ca am kg in plus si asta nu poate nega nimeni.

Legat de corset...ei promoveaza acele modele pentru waist training (pe stilul kim kardashian), dar in functie de ce imbraci, il poti purta ca remodelator.

Cat despre costume de baie..plaja&co....anul trecut am avut tupeul sa ma dezbrac asemenea unei balenute esuate:))...evident, tot in costum intreg...Consideram eu intr un unghi al mintii mele...ca arat inca...decent. Anul asta? Sa vad cum evoluez cu celulita de pe picioare, daca nu, n o sa mai vada corpul meu nici banalele rochite pana la genunchi.

Am mai zis eu!! Am o problema grava cu mine si trebuie neaparat sa ma tratez:)))))

raluka 22 mai 2016 21:13:06

Re: Problems solved...so, here i go again
 
BUna!
si eu ma vad in oglinda monstruoasa...poate de aceea acasa la prietenul meu nu exista nici o oglinda full de sus pana jos iar cand ajung la magazin sa probez ceva haine ma inspaimant de ceea ce vad si ma imbrac si dezbrac cu spatele la oglinda :)):)):))
La mine problema o reprezinta mai mult talia si mijlocul...sunt cam fara talie absolut deloc...sanii se maresc si scad in functie de nr de kg iar piciorusele raman oarecum subtiri....hmmm parca am constitutie mar asa imi aduc aminte nu stiu insa....
Imi doresc sa ajung la Therme Bucuresti inca de cand s-a deschis...dar am tot amanat in speranta ca o sa slabesc.Cand o sa ajung la 59 kg o sa ma duc!! am zis!!!!!:P
Tu ce mai zici cu dieta? cu sportul? Eu o singura luna am facut kangoo jumps dar acuma m-am oprit.As vrea sa mai merg dar over all cheltuiesc multi bani ...si deocamdata sunt stramtorata hmmmm adica am timp dar nu am bani...sa vezi cand o sa am bani dar nu o sa am timp b-)b-):-o:P
Te pup si spor la treaba!!:x:-*

mika_me 23 mai 2016 22:00:08

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Citat:

Anterior postat de raluka (Post 1412688)
BUna!
si eu ma vad in oglinda monstruoasa...poate de aceea acasa la prietenul meu nu exista nici o oglinda full de sus pana jos iar cand ajung la magazin sa probez ceva haine ma inspaimant de ceea ce vad si ma imbrac si dezbrac cu spatele la oglinda :)):)):))
La mine problema o reprezinta mai mult talia si mijlocul...sunt cam fara talie absolut deloc...sanii se maresc si scad in functie de nr de kg iar piciorusele raman oarecum subtiri....hmmm parca am constitutie mar asa imi aduc aminte nu stiu insa....
Imi doresc sa ajung la Therme Bucuresti inca de cand s-a deschis...dar am tot amanat in speranta ca o sa slabesc.Cand o sa ajung la 59 kg o sa ma duc!! am zis!!!!!:P
Tu ce mai zici cu dieta? cu sportul? Eu o singura luna am facut kangoo jumps dar acuma m-am oprit.As vrea sa mai merg dar over all cheltuiesc multi bani ...si deocamdata sunt stramtorata hmmmm adica am timp dar nu am bani...sa vezi cand o sa am bani dar nu o sa am timp b-)b-):-o:P
Te pup si spor la treaba!!:x:-*

M ai terminat la faza cu oglinda in magazin:)).. Eu oricum sunt de parere ca au ceva oglinzile din magazine..mi s aintamplat deseori ca in cabina de proba sa mi placa mult un articol vestimentar si acasa, cand l am probat, sa nu mi se mai para asa "wow"..

Intra adevar, din cate spui tu, ai constitutie mar...eu sunt undeva intre clepsidra si para..dar mai mutl clepsidra, pentru ca am spatele drept si latut...Cu siguranta cand voi ajunge si eu la kg dorite, n o sa mai am imensitate de sani...Doamne, altele sunt in stare sa si puna kg de silicoane, si eu visez la momentul in care imi voi face un lifting si o micsorare de sani:D.

Ehe, si eu visez piscine...mare...si locuri gen Therme...dar nu vreau sa oripilez pe nimeni...Dar o sa fac pe d***u'n patru sa fiu in posura in care sa ajung anul acesta chiar si la o piscina acoperita...adica...sa ajung la cele 50 de kg macar:)

Toate merg ok l amine..cu dieta..mai putin cu sportul..ca am avut o perioada destul de plina...astept sa ma cantaresc joi...merge greut un pic..poate ar fi cazul sa am un cheat day...sa scutur un pic organismul si apoi sa o iau de unde am ramas...oi vedea!!!

mika_me 17 iun 2016 21:46:00

Re: Problems solved...so, here i go again
 
1 ataşament(e)
Sunt optimista...ridicol de optimista...si..ma vizualizez la sub 70 de kg (in jur de 65)..pe la mijlocul lui august..cand am si o nunta

Si pentru ca lucrurile stau in acest fel..am decis sa fac ceva care sa ma motiveze si mai mult...Mi am cumparat o rochita care momentan nu ma incape:))). Dar e atat de frumoasa...si indrazneata...incat imi doresc enorm sa o pot imbraca.

Chiat daca perioada asta telul meu e sa ma mentin...Va veni si timpul cand voi reveni la regimul meu strict si sustinut..si...voi fi o diva:)

Laura 17 iun 2016 22:16:16

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Chiar e indrazneata si sexy. Ce plan ai? Tot keto? Eu am inceput rina, si am rezultate faine, nici nu mi se pare grea. Sport mai faci?


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:50:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO