forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Schimbarea vine din interior!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/schimbarea-vine-interior-12488.html)

Laura 29 mai 2014 18:23:51

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Pai reteta de lipie gasesti pe net o gramada, eu fac din ochi nu am masura, pun vreo 2 cani de faina, un praf de sare, drojdie si framant un aluatpe care il las la dospit, apoi fac lipia cu sucitorul si le coc in tiggaie de teflon.
Stiu cum e cand nu ai timp pt tine, nici eu nu am iesit de multtttt, si cand ies pitica e asa de.nazdravana, de abia apuc sa ajung acasa:)).....
pai ce sa.zic, sport am facut destul de mult dar mu am fost cuminte cu mancarea:), asa ca inca nu pot sa zic ca sunt multumita de mine, dar nu ma pot plange. cand imbrac haine care ma avamtajeaza, zici ca sunt chiar slaba:))....acum nici nu ma fortez prea tare cu o dieta, doar incerc sa mannc sanatos, noi il asteptam pe bebe.2, si nu are rost sa fac ceva drastic.

loredana2200 29 mai 2014 19:09:34

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1354070)
Pai reteta de lipie gasesti pe net o gramada, eu fac din ochi nu am masura, pun vreo 2 cani de faina, un praf de sare, drojdie si framant un aluatpe care il las la dospit, apoi fac lipia cu sucitorul si le coc in tiggaie de teflon.
Stiu cum e cand nu ai timp pt tine, nici eu nu am iesit de multtttt, si cand ies pitica e asa de.nazdravana, de abia apuc sa ajung acasa:)).....
pai ce sa.zic, sport am facut destul de mult dar mu am fost cuminte cu mancarea:), asa ca inca nu pot sa zic ca sunt multumita de mine, dar nu ma pot plange. cand imbrac haine care ma avamtajeaza, zici ca sunt chiar slaba:))....acum nici nu ma fortez prea tare cu o dieta, doar incerc sa mannc sanatos, noi il asteptam pe bebe.2, si nu are rost sa fac ceva drastic.

Felicitari pt bebe...cum sunt destul de absenta de pe forum nici nu am stiut. Atunci e ok, important e sa mananci sanatos si sa te mentii....in privinta sportului nu trebuie exagerat, ptina miscare face bine oricum.
Multa sanatate va doresc! Ce o sa fie?

Laura 29 mai 2014 19:15:34

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Nuuuuu, m.ai inteles gresit:) vrem sa vina, dar inca nu stim cand vine:)....deocamdata asteptam.

loredana2200 29 mai 2014 19:18:57

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1354082)
Nuuuuu, m.ai inteles gresit:) vrem sa vina, dar inca nu stim cand vine:)....deocamdata asteptam.

:">:D scuze, am inteles eu gresit. Cum ai zis ca "il asteptam pe bebe 2" eu m-am dus cu gandul ca e deja pe drum. Atunci spor la treaba:));)
Cat timp are fetita?

Laura 29 mai 2014 19:53:21

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
:))Multumesc. Are 1 an si 9 luni. Saptamana asta aflu daca e pe drum sau nu :)

loredana2200 29 mai 2014 21:02:27

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1354085)
:))Multumesc. Are 1 an si 9 luni. Saptamana asta aflu daca e pe drum sau nu :)

Sa creasca mare si Doamne ajuta ca rezultatul pt bebe 2 sa fie pozitiv.:)
Te pup, noapte buna! >:D<

loredana2200 25 iun 2014 18:45:59

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Buna fetelor! Sunt foarte fericita ca am reusit sa ajung la 55kg :D:D
Am inceput saptamana trecuta joi, o dieta cu miere si scortisoara si in paralel tin si perioada de atac de la Dukan, doar 6 zile de proteine, Ma simt foarte bine, plus ca chestia cu miere si scortisoara imi da o energie maxima, sunt in priza toata ziua :))
Cel mai rau, sa zic asa, e faptul ca am slabit la burta tot mai tare, dar am pielea lasata...curge! si credeti-ma ca nu reusesc sa ma tin de sport, nu mai am forta si vointa. Stiu ca, cu putin sport as reusi sa dau jos si grasimea ce atarna, dar nu pot si nu pot :(.
Va pupacesc

Laura 25 iun 2014 23:23:24

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Felicitari Lore:)
Acum sa ai grija cand revii la alimentatie normala, sa nu pui inapoi. Si legat de sport:(, fara sport nu exista paradis:)).... stiu cat e de greu sa faci cand ai bebe mic, insa trebuie sa gasesti timp.pt tine. Eu fac cand doarme pitica, la amiaza, sau seara daca nu se culca prea tarziu, mai fac ceva usor, pilates.

loredana2200 26 iun 2014 12:38:50

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1355774)
Felicitari Lore:)
Acum sa ai grija cand revii la alimentatie normala, sa nu pui inapoi. Si legat de sport:(, fara sport nu exista paradis:)).... stiu cat e de greu sa faci cand ai bebe mic, insa trebuie sa gasesti timp.pt tine. Eu fac cand doarme pitica, la amiaza, sau seara daca nu se culca prea tarziu, mai fac ceva usor, pilates.

Mersi Laura :-*
La mine nu e vorba ca nu am cand sau nu am timp, pot sa-mi fac, cel putin dupa ce vine sotul de la lucru(el ma ajuta mult cu copilul). Vorbesc de faptul ca nu am chef si putere, mi-e lene, sau poate sunt prea obosita, s-au cam acumulat toate....Constiinta imi spune mereu "Lore apuca-te de treaba!" si tot ea imi spune "sigur, normal, imi termin treaba si ma apuc de bicicleta, abdomene.....etc" Si cam cu asta raman eu de obicei si de o vreme incoace. ieri am reusit sa fac si eu 50 de abdomene trase si chinuite, sa nu zic ca nu am facut. Bicicleta mai ca nu ma striga:)):))
Te pup


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:38:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO