forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   #Slabesc! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/slabesc-12777.html)

lidiuta 18 feb 2020 19:53:23

Re: #Slabesc!
 
Îmi place tonul tău optimist, ține-o tot așa!

mika_me 18 feb 2020 21:34:25

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1449334)
Mika, nu știu cum va fi în cazul tău, dar pentru noi marea schimbare, și brusca, a fost primul copil. Pentru ca ea abia acum își firma gusturile, obiceiurile, și ne-am dorit sa facem tot ce putem sa ii dam un start bun. Asa ca nu mai cumpăra nimeni alta pâine decât integrala, nu mâncăm salamuri, crenvurști, nu bem carbogazoase, etc. Multa sănătate va doresc!

Sunt ferm convinsa ca odata cu venirea bebelusei, ne vom mai "curata" si noi alimentatia. Am renuntat si noi de ceva timp la cremvursti, salam, carnati. Mai luam din cand in cand cate o sunculita:-s...Eu mai beau (beam) din cand in cand carbo...faimoasa bautura neagra. Da, stiu, otrava curata dar mnah... singurul viciu...Sotul in schimb e super amator de dulciuri..
I am spus ca de dragul copilului, va trebui sa renuntam macar la o parte din obiceiurile alimentare proaste. El nu va invata decat prin puterea exemplului;;). Si oricum, beneficii vor fi pentru toti trei pe termen lung:D
Sanatate multa si voua!>:D<

lonely 19 feb 2020 10:05:13

Re: #Slabesc!
 
Buna dimineata >:D<

Zi de post = zi de carbohidrati
Ieri ma laud cu zi conforma - devin plictisitoare, stiu :)) - nu am depasit ora de masa, ba chiar am mancat pana in ora 14 pentru ca m-apucase foamea.
Seara mi-am facut un ceai "silueta perfecta", nu stiu daca ajuta sa obtii chiar silueta perfecta dar ajuta cand ti se face foame/pofta.
Am facut salata de icre de chia, azi mananc desi cred ca le-am pus putin cam multa ceapa. A, si am inceput cu painea de secara. Nu e mare diferenta, culoarea si gustul un pic mai acrisor parca decat cea alba. Dar nu e nimic de netrecut. Adica o sa raman la ea momentan.
Am sa caut si faina de secara in market daca-i place sotului meu sa fac si la masina.
Desi sper la sfarsitul saptamanii sa primesc o surpriza placuta de la cantar, mi-e teama ca obisnuirea organismului cu dieta va duce si la o scadere mai greoaie.
Poate si din acest motiv am stabilit sa trisez o zi pe saptamana, sa dau organismului o rupere de ritm.
Va pupacesc slabute frumoase si va doresc o zi numai buna de slabit :x

adinico 19 feb 2020 14:25:43

Re: #Slabesc!
 
bravoo...lauda-te gura ca ti-oi da friptura :)..lauda-te foarte bine ca asa trebuie sa ne laudam cand ne iese bine, nu doar cand calam stramb :) sa venim sa ne spovedim la patrafirul slabutelor :))
bun si cu inceputul cu painea de secara ..si grija mare la ziua de trisat ....zic ca asa ma gandesc eu sa nu ne furam palaria ...doar borurile palariei :))>:D<
pupici cu sclipici si tie !

lonely 20 feb 2020 11:29:11

Re: #Slabesc!
 
Buna dimineata >:D<

Gata ziua de ieri, la fel de conforma asa cum mi-am propus-o, fara nici o abatere - asta ar mai fi lipsit la cati carbohidrati am mancat :))
Icrele de chia surprinzator de bune, dar pentru ca le-am facut cu o seara inainte si nu am gustat din ele au iesit cam fara sare dupa gustul meu. Oricum e o experienta de repetat.
Astazi mic dejun cu cascaval vegetal, ou fiert, somon, ardei capia, sunca de Praga si lapte de cocos. Gustare 2 biscuiti Belvita iar pranzul cu pulpe de pui dezosate, legume la cuptor si castraveciori murati.

Daca scad sub 99 saptamana asta sunt "tatic" :)) Idealul meu ar fi un kilogram pe saptamana si tot ce este sub imi da o stare de neliniste " daca nu reusesc, daca nu voi putea slabi, daca...daca...daca"
Nu ma ajuta nici varsta :)) si nici nenumaratele diete incepute si nefinalizate.
Ma tot inspir de pe instagram si-mi tot repet "daca ele au putut, trebuie sa pot si eu".
O zi frumoasa va doresc, slabutelor :x

lonely 21 feb 2020 10:13:46

Re: #Slabesc!
 
Buna dimineata fete slabute >:D<

Ieri zi buna de slabit, nu m-am abatut de la program dar.... Azi e alta poveste,,,
M-am trezit cu o pofta de cheat day ceva de speriat.Mi-am luat mancare asa... intr-o doara, dar tot cu gandul la prostii sunt.
As manca pizza, papanasi cu dulceata, orice care sa nu fie de regim.
Am o colega care incearca si ea sa slabeasca si care m-ar asista la nebunii de-astea si chiar stabilisem sa mergem la un restaurant care face si papanasi si pizza dar am reusit pe ultima suta de metri sa spun NU!
Nu sunt convinsa ca nu ma vor invinge poftele azi dar promit sa ma straduiesc.
Micul dejun conform ca in fiecare zi, gustarea tot asa... sper pranzul sa nu-l festelesc si sa ies cu bine din ziua asta.
#Rezist! inca...

O zi mai buna ca a mea la kilograme pierdute ;)

lonely 24 feb 2020 10:11:59

Re: #Slabesc!
 
Buna dimineata >:D<

Asa-i ca nu ma vedeti de slaba ce sunt? Stravezie, nu alta...:))
M-am cantarit sambata dimineata - se pare ca e cea mai buna zi din saptamana - si sunt la 98 kg. Adica minus 1.5 kg.[*2*]
Asta nu m-a impiedicat sa-mi fac de cap sambata ;)
Dar ieri am fost ok, de azi incepe o noua saptamana de dieta, moralul sus, kilogramele jos :))

Va pupacesc de nu va vedeti si o saptamana mai "usoara" :-*

adinico 24 feb 2020 10:38:43

Re: #Slabesc!
 
bravoo Ionelule [*103*][*103*][*103*] tine-o tot asa si rezultatele iti vor bucura atat corpul cat si mintea....determinare maxima in continuare >:D<

lonely 25 feb 2020 09:50:29

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 1449446)
bravoo Ionelule [*103*][*103*][*103*] tine-o tot asa si rezultatele iti vor bucura atat corpul cat si mintea....determinare maxima in continuare >:D<

Multumesc de incurajari >:D<

Sper sa nu ma culc pe o ureche, deja cand trec pe langa oglinda ma si uit :))

lonely 25 feb 2020 09:59:19

Re: #Slabesc!
 
Buna dimineata >:D<

Ieri am avut o zi "buna", am sarit peste gustare dar am compensat cu o bucatica de placinta de iaurt - am vazut ca are doar 182 calorii/100 gr si mi s-a parut ok. :">
Astazi vreau sa fiu mai "vigilenta" si sa nu ma las dusa de valul "hai ca n-o fi foc daca gust".
Deci, mic dejun cu muschi file, cascaval vegetal, ardei capia, ou fiert, somon, lapte de cocos si 2 felii paine de secara prajite.
Gustare 2 biscuiti belvita... desi trebuia sa fi luat un fruct x-(
Pranz rulada din cotlet de porc cu ardei, pachetele de legume la cuptor si gogosari in otet. Apa din ochi cam 3000 ml si gata ziua.

Sper sa fiti la fel de cuminti pe cat imi propun si eu sa fiu >:D<:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:23:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO