forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Tina's diary (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/tinas-diary-3937.html)

Tina 15 iul 2013 14:01:41

Re: Tina's diary
 
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...22370293_n.png

Tina 17 iul 2013 17:12:41

Re: Tina's diary
 
Buna, slabutelor,
Trec printr-o perioada dificila d.p.d.v. decizional, voi fi iar ocupata cu interviuri si poate invatat pt. mastere. M-am ingrasat (se pare ca set-pointul meu e spre 77 kg), accept asta, insa o sa imi organizez alimentatia. Nu ma mai simt neputincioasa si nu mai mananc binge (mananc mult si prost) dar e o mare diferenta pt. ca pot sa ma opresc din mancat, nu pierd controlul. Dupa cum spuneam, e pt. prima data cand nu mai catastrofez cu privire la corpul meu. Gandesc rational, accept ca nu imi place cum e, accept ca e mult mai bine, accept ca o sa il schimb. Si asta face diferenta: accept esecul, dar iau in calcul succesul, doar asa pot sa fiu acordata in timp real.
In rest, trec prin framantari legate de viitorul meu profesional, dar ma simt si stabila in ceea ce priveste obiectivele mele.

Tina 23 iul 2013 18:21:40

Re: Tina's diary
 
Dragi slabute,
Va salut de la Cluj (unde sunt in vacanta si totodata aplic pt. master). Minunat oras, minunati oameni, e orasul sufletului meu! Inca nu stiu daca o sa vin aici, daca o sa iau (m-am hotarat tarziu si nu m-am pregatit f. bine), insa e buna vizita aici. Dupa ce revin acasa, imi reiau regimul cu o nota de raw mai inalta, o sa diversific mai mult (mananc doar 3 tipuri de legume, e culmea!) si imi propun sa revin macar la clee 74 kg. Mi-am luat multe haine, insa se simte ca am mai pus putin. E ok pt. mine in Cluj unde nu ma mai simt cea mai inalta persoana comparativ cu oamenii de aici. In plus, accentul e minunat:x Ma plimb mult, am mancat o groaza de lactate si ceva fainoase (gustat din covrigi, placinte si 1-2 felii de paine de grau intreg). Era nevoie de o pauza la antrenamentul HIIT si nu o luam singura daca nu era sa plec de acasa. Abia astept sa ma intorc sa ma plimb si cu bicicleta.
Vacanta frumoasa!

Tina 28 iul 2013 08:25:57

Re: Tina's diary
 
Buna, slabutelor!
De maine vin cu meniul (nu stiu daca zilnic, dar monitorizez secvential) pana ce revin pe fagasul normal. Am fost pe drumuri o saptamana, am mancat paine si dulciuri, nu excesiv, dar des si multicel uneori. Se simte pe solduri, nu ma mai cantaresc deocamdata dar vin aici cu cate un meniu. Exagerez cu ciocolata si simt nevoia de detox si multe legume. Asa ca am in deja: rosii, ardei, castraveti, morcovi, varza, fasole galbena cu usturoi. Ajunsesem sa mananc doar 3 tipuri de legume, e timpul sa diversific. Mai am in frigider: branza de tara, Ceva Pufos, oua de tara, piept de pui condimentat la gratar, migdale si nuci proaspat cumparate. O sa introduc si mixul de tarate de psyilium, grau, ovaz si o sa mai si mananc dimineata in iaurt 3-4 smochine uscate sau o lingura de stafide.
Ma mut la Cluj:x, la facultate si abia astept. Cine ar fi crezut ca sunt in stare de asa ceva... studiul imi prieste si imi da curaj de relationare. Mai ramane sa ajung la 70 de kg. Am si eu vacanta acum, abia astept sa imi "intalnesc" bicicleta si sa iau o alta pauza de la HIIT (am luat 1 sapt. cat am fost plecata, dar am mers mult pe jos si am urcat dealuri:))

anqutz 02 aug 2013 08:09:17

Re: Tina's diary
 
Hey! Felicitari pentru schimbare! Clujul e bestial si sigur vei intalni multi oameni de calitate. Daca nu eram bucuresteanca, la Cluj mi-ar fi placut si mie sa merg la facultate. Cand te muti?

CezaraCezarului 02 aug 2013 08:47:26

Re: Tina's diary
 
Felicitari Tina, ce veste frumoasa! Clujul e orasul meu preferat (chiar acum imi fac bagajul pentru o scurta vizita in Cluj, heh) si nici macar acum nu stiu ce caut in Bucuresti. :)) O sa-l iubesti atat de mult, de fapt il iubesti deja. E locul perfect pentru nou inceputuri, sunt foarte impresionata ca ai ales alt oras pentru master.

Mult spor si te citesc in continuare cu drag, evolutia ta e incredibila, si aici ma refer mai ales la psihic. Am multe de invatat. :)

>:D<

Tina 02 aug 2013 14:13:15

Re: Tina's diary
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1285435)
Hey! Felicitari pentru schimbare! Clujul e bestial si sigur vei intalni multi oameni de calitate. Daca nu eram bucuresteanca, la Cluj mi-ar fi placut si mie sa merg la facultate. Cand te muti?

Ma mut la sf. lui septembrie, atunci imi duc si bagajele. Voi sta tot in gazda, la o doamna, imi va fi dor de vechea gazda pe care o apreciez si care e pur si simplu un model de psihic tare pt. o batrana singura. Imi va fi dor de cativa oameni cu care am legat relatii, dor de cativa profesori, dar abia astept inceputul asta, mai ales ca sunt altfel. In Bucuresti voi mai fi periodic vara pt. ca inca fac psihoterapie, o sa urmaresc forumul sa vad daca mai sunt intalniri Slabute style. Am lipsit anul asta din... viata mea, adica am fost asa ocupata ca nici pe acasa, in Cv nu am dat prea des. Tu ce mai faci? Cum a fost la mare?

Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 1285446)
Felicitari Tina, ce veste frumoasa! Clujul e orasul meu preferat (chiar acum imi fac bagajul pentru o scurta vizita in Cluj, heh) si nici macar acum nu stiu ce caut in Bucuresti. :)) O sa-l iubesti atat de mult, de fapt il iubesti deja. E locul perfect pentru nou inceputuri, sunt foarte impresionata ca ai ales alt oras pentru master.

Mult spor si te citesc in continuare cu drag, evolutia ta e incredibila, si aici ma refer mai ales la psihic. Am multe de invatat. :)

>:D<

Da, am zis eu ca am ceva cu Ardealul:x Si oricum voiam sa il mai vizitez de nu era sa ma mut in el:)). Acum cred ca m-am ingrasat chiar aproape de 78, dar recunosc ca am si mancat, nu gluma. Apetitul mi-l reglez psihic ca foame si pofta nu mai am. Mi-am facut placerile, prea mult chiar. Iti pot trimite pe privat blogul unde scriu, nu e pur informal, insa ma regasesti acolo in freamatul meu.

anqutz 02 aug 2013 18:30:59

Re: Tina's diary
 
Ma bucur tare sa te gasesc asa de optimista. Cunosti pe cineva in Cluj, sau o iei de la 0?

La mare a fost tare frumos,am prins vreme buna. Nu m-am bronzat mai deloc, nici nu ma omor dupa statul la soare. Mai merg de 2 ori si poate prind si eu putina culare. :D

Tina 03 aug 2013 08:07:33

Re: Tina's diary
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1285590)
Ma bucur tare sa te gasesc asa de optimista. Cunosti pe cineva in Cluj, sau o iei de la 0?

La mare a fost tare frumos,am prins vreme buna. Nu m-am bronzat mai deloc, nici nu ma omor dupa statul la soare. Mai merg de 2 ori si poate prind si eu putina culare. :D

Cunosc vreo 5 colegi si colege de la facultate din Bucuresti. Eu cred ca o iau de la 0, dar e mai bine asa, inceputurile ma impulsioneaza sa socializez.
Nici eu nu stau la soare pt ca am alergie si pt. ca nu imi place, am acnee si acum, in vacanta am luat la rand toti doctorii pt. controale (fac mereu 1 control general pe an). Pielea mea e oribila, am semne de acnee pe umeri si nu vor trece, dar eu le-am facut acum cativa ani. Asta e, nu imi convine, dar accept. Eh, frumoasa nu o sa fiu, macar sa slabesc:))


Tocmai ce mi-a dat dermatologul apa termala pt. piele sensibila. Cert e ca poti da si pe fata si eu nu imi mai simt pielea asa uscata, in plus e mult mai buna ca cremele din comert, stii clar ca are doar minerale. Sunt chiar multumita.

anqutz 03 aug 2013 09:10:12

Re: Tina's diary
 
Eu n-am prea stat la soare si m-am ales cu 4 alunite noi... 2 pe fata, unde pana acum nu aveam :(, 2 pe decolteu si alunita de pe buza s-a accentuat si e vizibila. Asa ca as vrea sa prind culoare, dar ma duc cu inima indoita sa nu imi apara altele noi sau sa mi se accentueze cele existente.

Petele de acnee se duc cu timpul, ori prin exfoliesre ori prin tratament cu lumina pulsata. Numai ca trebuie sa nu mai faci deloc cosuri cam 1 an. Dermatologul nu ti-a dat nimic antiacneic? Gen un antibiotic special. Creme banuiesc ca ti-a dat dermatologul sau iti cumperi tu din farmacii. Eu, mai nou, ma dau seara cu ulei de argan in loc de creme. Oricum, daca iti e frica de chimicale iti poti face tu crema de fata acasa, sau poti folosi diferite uleiuri pt ingrijire.


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:25:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO