forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Tina's diary (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/tinas-diary-3937.html)

Tina 26 mai 2011 07:07:19

Re: Tina's diary
 
Draga jurnal,
E greu sa mananci DOAR de foame in sesiune, cred ca asta se stie. Imi place mie sa fiu doar cu mine, dar acum, ca a pleca si colega de aprtament o sapt. pot sa zic ca nu imi mai place ... parca sunt izolata:))). O sa incerc sa mai fac respiratii din yoga si yoga pt ca maine am examenul cel mai greu; statistica. Dar il iau, altfel nu se poate.
De abea astept sa incep Insanity, ma "roaga" muschii sa o fac de pe acum, dar stiu/sper ca urmeaza niste zile fun (2-3 nopti, mai precis) de iesiri si ma gandesc ca nu pot sa tin pasul cu sportul atunci. Mai vedem, nu-i nimic batut in cuie, daca nu pot sa urmez Insanity 60 zile, imi fac abonament la fitness, cum era planul initial.

Revin cu meniul de om normal, dupa dezmatul "melancolic".
Azi am in plan 40min turbate de Insanity... vedem cum stau cu rezistenta, vreau sa profit de tensiunea mea psihica legata de examen si sa o descarc in sport.

Tina 26 mai 2011 15:09:02

Re: Tina's diary
 
26 mai
REUSITE

-m-am oprit din "balotat" cand trebuia
-Insanity 40min... pauza-less:))

MODIFICARI

Asa... oficial:
- maine taiem ciocolatzica pana duminca, cand o sa primesc cu inulina
- incepem SB1, daca imi e pofta rau de capsuni o sa le las
- si continuam cu legume multe care au cam fost pe minus in ultimele 3 zile
- mai putina cafea/zi
- nu mai exagerez cu indulcitorul de stevie
-beau apa mai multa
-mai bag 1 ceiutz asa la 1-2 zile
off topic : trec la statistica:P

anqutz 26 mai 2011 15:28:08

Re: Tina's diary
 
Daca iti e pofta de capsuni mananca la gustare 150-200 de gr, nici nu-o sa observi difetenta.

Tina 26 mai 2011 15:31:15

Re: Tina's diary
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 669980)
Daca iti e pofta de capsuni mananca la gustare 150-200 de gr, nici nu-o sa observi difetenta.


Asa m-am gandit si eu ca sunt berries si astea-s cu putini carbo. Mai am si vreo 2 pungi de mure prin congelator si o sa le mananc si pe alea, chiar mai bune:x-my favs. Doar ce am citit un articol ca cele mai bune fructe pt piele sunt cele de padure datorita AOX

anqutz 26 mai 2011 15:37:59

Re: Tina's diary
 
Citat:

Anterior postat de Tina (Post 669982)
Asa m-am gandit si eu ca sunt berries si astea-s cu putini carbo. Mai am si vreo 2 pungi de mure prin congelator si o sa le mananc si pe alea, chiar mai bune:x-my favs. Doar ce am citit un articol ca cele mai bune fructe pt piele sunt cele de padure datorita AOX

Daca totusi poti, tine strict faza 1 pt ca rezultatele merita. Eu prima data am dat jos 4 kg in 19 zile, de la 58 la 54. Faceam si sport, m-am apucat de sport inainte sa ma apuc de dieta.

jolye79 26 mai 2011 16:32:00

Re: Tina's diary
 
Citat:

Anterior postat de Tina (Post 669960)
26 mai
REUSITE

-m-am oprit din "balotat" cand trebuia
-Insanity 40min... pauza-less:))

MODIFICARI

Asa... oficial:
- maine taiem ciocolatzica pana duminca, cand o sa primesc cu inulina
- incepem SB1, daca imi e pofta rau de capsuni o sa le las
- si continuam cu legume multe care au cam fost pe minus in ultimele 3 zile
- mai putina cafea/zi
- nu mai exagerez cu indulcitorul de stevie
-beau apa mai multa
-mai bag 1 ceiutz asa la 1-2 zile
off topic : trec la statistica:P

Buna Tina!
Intrebare: care-i treaba cu indulcitorul de stevie, de ce vrei sa-l restrictionezi? Te intreb pentru ca eu ma chinui sa-l "inghit" ca sa-mi mai reduc zaharurile si credeam ca nu este nociv.

Tina 26 mai 2011 18:00:41

Re: Tina's diary
 
Citat:

Anterior postat de jolye79 (Post 670038)
Buna Tina!
Intrebare: care-i treaba cu indulcitorul de stevie, de ce vrei sa-l restrictionezi? Te intreb pentru ca eu ma chinui sa-l "inghit" ca sa-mi mai reduc zaharurile si credeam ca nu este nociv.

Nu, nu e deloc nociv! E singur sanatos, ma rog, aproape...eu vreau sa il restrictionez ca sa ma dezobisnuiesc de dulce, nu de alta.
Ce are la gust? Eu numai cu el m-am obisnuit, daca pun altceva nu imi mai place.

jolye79 26 mai 2011 18:02:26

Re: Tina's diary
 
Citat:

Anterior postat de Tina (Post 670125)

Nu, nu e deloc nociv! E singur sanatos, ma rog, aproape...eu vreau sa il restrictionez ca sa ma dezobisnuiesc de dulce, nu de alta.
Ce are la gust? Eu numai cu el m-am obisnuit, daca pun altceva nu imi mai place.

Nu pot sa-ti explic exact ce are, dar mie numai senzatia de dulce nu mi-o da... Parca mananc rugina. E ciudat.

Tina 26 mai 2011 18:30:13

Re: Tina's diary
 
Citat:

Anterior postat de jolye79 (Post 670128)
Nu pot sa-ti explic exact ce are, dar mie numai senzatia de dulce nu mi-o da... Parca mananc rugina. E ciudat.

Incearca xyltol... si ala e bun, in Romania stiu ca se comercializeaza sub forma de pulbere/praf.

Tina 26 mai 2011 22:22:06

Re: Tina's diary
 
Gata si food-shoppingul pt SB1, de fapt e ca de obicei:
-cottage 5% grasime
-iaurt integral
-crema branza Dr Oetker
-apa minerala - limonada
-branza 2% pt desert
... numai branza:)))
- mai am: rosii, castraveti, ceapa verde, usturoi verde, telina, morcovi, loboda, macris, spanac, salata
- drob pui
- varza calita cu pui
- supa crema de mazare cu rosii
- oua fierte
-migdale, alune padure, seminte f. soarelui, susan, canepa, in, nuci - crude, nesarate toate
- telemea de capra
- lapte 1.5%
Asta-i "materialu", maine ii dam bice, de acum incepem:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:50:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO