forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/venit-primavara-start-slabit-diary-nr-2-a-12726.html)

stefs 12 apr 2017 07:50:39

Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2
 
Citat:

Anterior postat de Axenya (Post 1430420)
By the way, am renuntat pentru o perioada sa imi mai notez ce mananc, am incercat sa imi calculez in mare, in cap ,cam pe la cate calorii ajung..(.. ptr ca in principiu urmez o dieta hipocalorica), si pentru ca nu voi putea sa imi notez toata viata ce si cum.....ei bine... cred ca de maine am sa incep sa imi notez din nou pentru ca am observat ca am tensinta de a manca mai multe calorii iar daca nu imi notez eu uit :D Uit ca si gustarile au calorii si fresh-urile. ..etc.. Deci da, vb reclamei.. nu cred ca sunt pregatita inca..

nici eu nu am mai scris, si sunt sigura ca in unele zile am mancat muuult mai putin (cand a fost harababura), in altele sigur mai mult, dar asta e, ti-am zis ca m-am cantarit si oricum am slabit, deci nu ma sperii si probabil reiau calculele si notitele dupa Paste.

Axenya 12 apr 2017 20:41:50

Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2
 
Azi a fost o alta zi in care nu am stat locului, am decoperit ca am febra musculara la picioare :)) nu'i bai!
Tata cred ca si-a gresit profesia, am fost pe la ai mei si tata gatea ceva rapid de post : cartofi fierti in coaja, salata verde, ceapa verde, ridichie, marar si masline...a iesit yammy!!!..,,nu ar fi crezut, poate voi ati mai mancat in combinatia asta, dar eu una nu:)) Da..nu stau bine la capitolul gatit..

Axenya 19 apr 2017 09:39:49

Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2
 
Hristos a Inviat!
De azi incep sa imi notez din nou ceea ce mananc, ma ajuta sa fiu mai ordonata..
De sarbatori lucrurile au mers relativ bine, nu am facut excese si am incercat sa combin alimentele cat mai ok.. pana la sfarsitul lunii mai e, asa ca voi vedea atunci ce rezultate vor fi.. daca cantarul va arata 75 de kg, voi fi multumita..
See ya soon!

Axenya 20 apr 2017 07:48:32

Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2
 
Neata!
In Iasi vremea e destul de urata:(, azi nu voi putea sa merg pe jos..
Ieri am mers aprox 3 ore pe jos in pas vioi, dupa o pauza de sarbatori ma simteam atat de bine:x, calma, relaxata.... Vine vara acusi insa ma gandeam sa imi cumpar un stepper din acela mic pentru zilele in care nu voi avea cum sa merg pe jos. Nu stiu daca se gasesc steppere mici la care pot regla intensitatea, am avut unul acum cativa ani care nu se putea modifica nicicum, ma intreb daca acum au aparut ceva mai micute si performante in setari.. as vrea sa fac la intensitate(presiune) mica , dar rapid ( un pic cardiio-slabit) si la intensitate mai mare ptr tonifiere...

Axenya 20 apr 2017 21:07:21

Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2
 
Azi am fost ca dupa vremea de afara, am cam lenevit si am urmarit 2 episoade din my 600 lbs life si am observat ca dr. recomanda cumva hipocalorica cu low carb -high protein...mhhh interesant...nu stiu exact ce ma determina sa urmaresc astfel de emisiuni..probabil functioneaza pe fond motivational, probabil ma gandesc ca nu vreau sa ajung in situatia lor si imi aminteste ca lenea, lipsa de obicetive si ambitie duce acolo...
Am cautat cateva ceva pe net ptr stepper, ei bine, cele mici nu au setari ptr intensitate,inca, pacat...ma asteptam ca intre timp sa fie din ce in ce mai performante dar se pare ca nu..

Axenya 21 apr 2017 13:49:16

Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2
 
Ufff...nu mai inteleg nimic din vremea asta, e cu adevarat iarna.Saracii copaci infloriti, Macar de nu ar fi fost vant,pe vant nu prea imi place sa merg pe jos..
Ieri si astazi am fost cam lenesa, tot stau pe internet..ba o emisiune, ba nu stiu ce tutoriale....
Vreau o schimbare de look, ma gandeam sa mai renunt un pic din lungimea parului, cica e la moda acum pixie long bob haircut...eu am parul mai jos de sani si ma gandesc ca poate o tunsoare mai scurta intinereste..:-/
Sprancenele sunt in "reconstructie", sunt" rama fetei " vb aceea, iar ale mele sunt cam scurte si stufoase la baza si mai am si o asimetrie naturala, si in pozele de cand eram mica spranceana stanga e mult mai inalta, iar ultima cosmeticiana la care am fost parca a accentuat si mai mult problema asta... Cadoul de iepuras mi l-am facut singura : pomade, fard, ceara, eyebrow mascara..:x..de nevoie nu de alta :)). Daca tot vorbim despre slabit si slabim ca sa fim sanatoase dar si sa aratam mai bine..de ce sa nu vorbim si despre schimbari de look, nu?
See you soon!

stefs 22 apr 2017 07:17:53

Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2
 
Citat:

Anterior postat de Axenya (Post 1430635)
Ufff...nu mai inteleg nimic din vremea asta, e cu adevarat iarna.Saracii copaci infloriti, Macar de nu ar fi fost vant,pe vant nu prea imi place sa merg pe jos..
Ieri si astazi am fost cam lenesa, tot stau pe internet..ba o emisiune, ba nu stiu ce tutoriale....
Vreau o schimbare de look, ma gandeam sa mai renunt un pic din lungimea parului, cica e la moda acum pixie long bob haircut...eu am parul mai jos de sani si ma gandesc ca poate o tunsoare mai scurta intinereste..:-/
Sprancenele sunt in "reconstructie", sunt" rama fetei " vb aceea, iar ale mele sunt cam scurte si stufoase la baza si mai am si o asimetrie naturala, si in pozele de cand eram mica spranceana stanga e mult mai inalta, iar ultima cosmeticiana la care am fost parca a accentuat si mai mult problema asta... Cadoul de iepuras mi l-am facut singura : pomade, fard, ceara, eyebrow mascara..:x..de nevoie nu de alta :)). Daca tot vorbim despre slabit si slabim ca sa fim sanatoase dar si sa aratam mai bine..de ce sa nu vorbim si despre schimbari de look, nu?
See you soon!

Ai grija cu vremea sa nu te imbolnavesti!

Cat despre schimbarea de look, da un impuls frumos la orice. Ai parul foarte lung, poti face orice! Eu il am putin de tot peste umeri, filat - cea mai simpla tunsoare de aranjat :P nu stiu fizionomia ta, dar parul mai scurt mi se pare ca incadreaza fata mai frumos. Eu de obicei ma las pe mana fetelor de la salon-fiindca am incredere ca fac treaba buna
Oricum, daca ai ajuns sa simti nevoia de schimbare de look, fa-o, iti va da un boost de energie de numa numa. E doar par, creste la loc:))

Axenya 22 apr 2017 14:00:38

Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2
 
Saracul meu par! ca si majoritatea femeilor si al meu a suferit multe pe parcursul vietii, sunt satena deschis natural si am fost : brunet albastrui, roscat, caramel, suvite blonde, blonda, ombre, saten inchis si iar brunet, iarasi suvite, iarasi blond si iarasi saten:)) Iar ca lungime : lung pana la coate prin liceu dupa care direct la bob scurt luat cu aparatul si acum iarasi lung... Nu m-am hotarat inca cum sa ma fac, insa stiu sigur si simt ca vreau o schimbare.
Saptamana viitoare voi fi nasa de botez si sunt tare incantata ca ma incape o rochie draga mie in care nu incapeam cu fermoarul tras, asa ca sunt bucuroasa ca nu trebuie sa mai dau bani pe o alta rochie b-) Ma gandeam la rochie de vreo 2 saptamani, insa nu indrazneam sa o probez, ma impacasem cu ideea ca trebuie sa imi cumpar alta, iar astazi am zis sa vad macar cam cat ar trebui sa mai slabesc sa ma incapa din nou siiiii surpriza!!! ma bucur enorm ca incep sa incap in hainele vechi, e un sentiment asa placut!!!

Axenya 23 apr 2017 09:11:38

Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2
 
Fetelor, numai mie mi se incarca greu pagina pe slabute?
La voi cum e? la mine de doua zile se incarca foarte greu si nu am idee de ce, sa fie serverul?

nikytour 23 apr 2017 10:20:11

Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2
 
azi si la mine a mers mai greu la un moment dat. acum e ok


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:15:52.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO