forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Wana - here i go again.... (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/wana-here-i-go-again-12620.html)

Wana 21 nov 2014 13:01:32

Re: Wana - here i go again....
 
Multumesc fetelor!! :)

Si eu cred ca voi incerca sa combin kangoo cu inotul. Numai sa-mi mai revin putin cu banii ca in momentul asta nu-mi permit si un abonament la kangoo si unul la inot. Sper ca macar in ianuarie sa pot incepe si cu inotul.

Da Zoe, mie faptul ca mi-a marit dozajul asa repede mi-a ridicat niste semne de intrebare. Totusi 75mg cred ca e o doza mare.

Chiar nu stiu ce sa mai cred.

Si eu sunt de parere ca ne ingrasam pentru ca mancam mult si/sau prost. Dar atatea povesti am citit cu oameni care s-au ingrasat de-a proasta.. fara sa faca nimic... Mi-e putin teama... Ultimul lucru pe care mi l-as dori ar fi sa ma ingras in pofida eforturilor de a slabi :))) cred ca m-as deprima pe viata.


Sambata am ”cantareala” .. sper sa ma motiveze cantarul :) vreau sa trec sub suta :D macar 99.9 :D

anqutz 21 nov 2014 13:29:25

Re: Wana - here i go again....
 
Hey! Nu ai o sala pe langa tine care sa iti ofere si piscina si kangoo in acelasi abonament?

Nu sta cu genunchiul asa. Poarta o fasa elastica atunci cand faci sport daca ai o sensibilitate. Eu am reusit sa imi accidentez un genunchi acum aproximativ un an cand am facut fandari din saritura si de atunci daca stiu ca fac ceva solicitant port un soi de genunchiera speciala. Si crema cu ardei iute de care ti-a zis Sabi e ft buna, al meu are genunchii praf de la handbal si foloseste crema aceea sau Fastum Gel.

Daca nu esti sigura in privinta medicamentului, mai cere o parere.

Wana 21 nov 2014 14:16:51

Re: Wana - here i go again....
 
Din pacate nu este nicio sala in oras care sa ofere si kangoo si bazin :)

Oricum la urmatorul salar sigur reusesc sa-mi fac un abonament la bazin, ca nu-i scump. e 10 lei ora, deci 10-12 sedinte/luna n-ar trebui sa depaseasca 100 lei.


BTW, mi-am amintit acum.. m-am masurat de dimi... am pierdut 6 cm in talie :D Mi se parea mie ca parca imi stau mai largute unele bluze care inainte imi veneau mulate... :)
Ma bucur sa mai am parte de cate un stimulent din-asta din cand in cand.

Revenind la genunchi, da, am luat in considerare si varianta unei fase elastice, mai ales ca am una pe acasa :) diseara voi merge sa vad si de crema. Sper sa fie ok pana la urma

Zoe 22 nov 2014 09:57:22

Re: Wana - here i go again....
 
dap, are dreptate ancuţ, ajută mult.
"poveşti" sunt multe, aşa am şi eu o colegă care chiar mănâncă puţiiiiin, de zici că o fi bolnavă de cine ştie ce de e aşa rotundă, în schimb seara acasă balotează ciocolată sau prăjituri. mersi.
mă strădui s-o mobilizez să mănânce mai mult peste zi, mâncare adevărată, în speranţa că n-o să mai tânjească atâta după dulce seara. tot încerc să-i explic că de fapt tânjeşte după nutrienţi.
bravo pentru cm!! :-bd


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:24:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO