forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Grupul -5 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/grupul-5-kg-307.html)

simonet 26 apr 2010 11:08:25

Re: Grupul -5 kg
 
Hello!!
Si eu, si eu vreau -5 kg!!!:P

Desi fac sport acasa zilnic, de maine o sa merg la aerobic, de 3 ori pe saptamana iar in restul zilelor voi continua miscarea acasa:)

Ca dieta ... oscilez ... dieta balerina, disociata sau ... bazata pe legume fructe si lactate ... nu stiu exact ... Deocamdata astazi am papat un mar si o bomboana de ciocolata:">
Sper ca diseara sa nu dau iama prin ciocolata!!

Bafta la ... subtiat!!!

Slabuta 27 apr 2010 13:52:32

Re: Grupul -5 kg
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 165746)
Hello!!
Si eu, si eu vreau -5 kg!!!:P

Desi fac sport acasa zilnic, de maine o sa merg la aerobic, de 3 ori pe saptamana iar in restul zilelor voi continua miscarea acasa:)

Ca dieta ... oscilez ... dieta balerina, disociata sau ... bazata pe legume fructe si lactate ... nu stiu exact ... Deocamdata astazi am papat un mar si o bomboana de ciocolata:">
Sper ca diseara sa nu dau iama prin ciocolata!!

Bafta la ... subtiat!!!

Buna Simonet :)
La capitolul sport esti bravo, insa la cel cu dieta, eu zic sa cauti in alta "arie" :D Ceva gen, hipocalorica, South Beach, Montignac, Weight Watchers. Ce zici? :)

Slabuta 27 apr 2010 13:54:30

Re: Grupul -5 kg
 
Citat:

Anterior postat de Naiara (Post 161319)
Buna fetelor, sper sa ma primiti si pe mine ingrupul - 5 kg. Este exact ce-mi doresc , sper sa ma ambitionez si sa reusesc, cat de curand sa scap de kg in plus pe care le am . Ma bucur ca v-am gasit si sper sa ne motivam reciproc.
O zi buna !!!

Buna Naiara si bine ai venit printe noi :)

Ce regim vrei sa daopti? Faci vreun tip de sport? :)

Mult succes si te asteptam cu detalii :)

Slabuta 27 apr 2010 13:55:54

Re: Grupul -5 kg
 
Citat:

Anterior postat de Adriana2010 (Post 165109)
fetele, am si eu o intrebare :D voi cum faceti cu meniul?..spre exemplu mi`am propus sa pap 1400 kcal pe zi pt a slabi....dar pap in jur de 1700 si consum 300 prin sport. E ok asa?...sau trebuie sa pap fix 1400, neluand in considerare arderile prin sport?

Adriana, trebuie sa papi 1400 kcal, dintre care 1 mie si ceva sunt arse de metabolism si inca cateva sute de kcal trebuie arse printr-un sport. :)

Naiara 27 apr 2010 19:59:24

Re: Grupul -5 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 167236)

Buna Naiara si bine ai venit printe noi :)

Ce regim vrei sa daopti? Faci vreun tip de sport? :)

Mult succes si te asteptam cu detalii :)


Bine v-am gasit!!!
Eu nu prea am putut tine niciodata un regim strict , asa ca voi incerca sa reduc caloriile zilnice :">.
Am fost la sala, dar m-am plictisit.
M-am apucat de sauna si piscina, o data pe saptamana, 2h.
Am un program foarte incarcat si nu-mi permite timpul sa merg mai des.
O seara buna si bafta la .. slabit !!!!;)

Slabuta 27 apr 2010 20:06:07

Re: Grupul -5 kg
 
Citat:

Anterior postat de Naiara (Post 167615)
Bine v-am gasit!!!
Eu nu prea am putut tine niciodata un regim strict , asa ca voi incerca sa reduc caloriile zilnice :">.
Am fost la sala, dar m-am plictisit.
M-am apucat de sauna si piscina, o data pe saptamana, 2h.
Am un program foarte incarcat si nu-mi permite timpul sa merg mai des.
O seara buna si bafta la .. slabit !!!!;)

BUna :)
Ai grija sa nu scazi foarte mult aportul caloric ;)

Cam cate calorii mancai pana acum?
Este foarte bun inotul asa ca profita cat poti mai mult :)

Si tie mult spor :)

felicia florentina 28 apr 2010 13:05:29

Re: Grupul -5 kg
 
Buna fetelor...tare rau imi pare ca nu am mai putut intra..dar mi-a fost dor de voi..oricum tin sa anunt ca am 58.700,m-am cantarit de dimi..si cand am inceput regimul aveam 61.700!!Ma simt f bine si cu cine puteam sa-mi impoartesc fericirea..decat cu voi..!!La voi cum merge cu cele 5 kg??V apup pe toooooate prietenele mele.."bafta la subtiat".p.s-este tare asta!!>:D<>:D<>:D<

Slabuta 28 apr 2010 13:08:53

Re: Grupul -5 kg
 
Citat:

Anterior postat de felicia florentina (Post 168685)
Buna fetelor...tare rau imi pare ca nu am mai putut intra..dar mi-a fost dor de voi..oricum tin sa anunt ca am 58.700,m-am cantarit de dimi..si cand am inceput regimul aveam 61.700!!Ma simt f bine si cu cine puteam sa-mi impoartesc fericirea..decat cu voi..!!La voi cum merge cu cele 5 kg??V apup pe toooooate prietenele mele.."bafta la subtiat".p.s-este tare asta!!>:D<>:D<>:D<

Buna Felicia si felicitari [*4*][*4*][*4*]

3 kilograme au plecat , yuppiiiii :D

Eu mai am vreo 3 :) De ieri sunt foarte constiincioasa , mi-a trecut si spatele asa ca azi este intalnirea cu eliptica :)

Mult succes in continuare >:D<

Naiara 28 apr 2010 18:55:00

Re: Grupul -5 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 167638)
BUna :)
Ai grija sa nu scazi foarte mult aportul caloric ;)

Cam cate calorii mancai pana acum?
Este foarte bun inotul asa ca profita cat poti mai mult :)

Si tie mult spor :)

Esti o draguta!!>:D<
Sincer.... mancam mult, niciodata nu am tinut avidenta caloriilor, ma uitam cate calori au produsele care le consum , dar nu am calculat cantitatea consumata.
Poate este o noutate pentru mine sa-mi calculez exact cate calorii consum zilnic si totodata mi-a placut mult situl slabute.ro, este o provocare pentru mine si ma bucur foarte mult ca v-am gasit.
Mi-am propus sa respect caloriile propuse , eu trebuie sa mananc 1126 cal/zi ca sa slabesc 2kg/ luna. Inainte cu siguranta depasam 2000cal/zi.:)

Naiara 28 apr 2010 19:05:30

Re: Grupul -5 kg
 
Citat:

Anterior postat de felicia florentina (Post 168685)
Buna fetelor...tare rau imi pare ca nu am mai putut intra..dar mi-a fost dor de voi..oricum tin sa anunt ca am 58.700,m-am cantarit de dimi..si cand am inceput regimul aveam 61.700!!Ma simt f bine si cu cine puteam sa-mi impoartesc fericirea..decat cu voi..!!La voi cum merge cu cele 5 kg??V apup pe toooooate prietenele mele.."bafta la subtiat".p.s-este tare asta!!>:D<>:D<>:D<

Felicitari !!!!:-*

Bravo !!! [*super*][*4*][*4*]
Ma bucur ca ne dai o veste asa frumoasa !!! Sper sa va anunt si eu luni ,cat am slabit intr-o saptamana ,de cand am inceput sa va fiu alaturi la slabit.
Spor la slabit !!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:03:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO