forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Grupul -5 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/grupul-5-kg-307.html)

lucy.lucy 13 apr 2010 18:28:02

Re: Grupul -5 kg
 
Buna ,,slabutelor" in primul rand multumesc grupului de slabute pentru toate uraririle si doresc si eu sa ma alatur voua in lupta cu kg.
Imi doresc sa scap de niste sunculite urate de la solduri si burtica dar nu mai reusesc.
Am observat ca toate hainele sau micsorat..... si nu stiu ce sa fac pentru ca eu nu pot sa respect un regim .La serviciu nu mananc doar rontai uneori ceea ce este si mai grav, dimineata iau micul dejun, dar cand vin de la serviciu dau iama in frigider si imaginati-va ce iese.Am luat si unele pastile care m-au ajutat pe moment dar pe urma am pus la loc si cred ca dublu pentru ca am vrut sa scap de 3kg si am pus dublu si mai am si o problema cu constipatia pentru care iau tot felul de laxative ceea ce stiu ca nu este normal dar credeti-ma nu stiu ce sa mai fac ca am incercat multe si nimic nu a dat rezultate decat pastilele.Astept ajutor de la voi pentru ca ma gandesc ca incep sesiunea si va imaginati cam ce se intampla.
Sunt studenta in ultimul an la marketing si emotiile sunt duble si as dori sa le stapanesc cumva dar nu prin mancare.Mai am si fetita de 7 ani care ma epuizeaza cu nazdravaniile ei si cand sunt intr-un moment de respiro ma rasfat...
Va multumesc si astep sugestii :x

Slabuta 13 apr 2010 18:33:18

Re: Grupul -5 kg
 
Citat:

Anterior postat de lucy.lucy (Post 148779)
Buna ,,slabutelor" in primul rand multumesc grupului de slabute pentru toate uraririle si doresc si eu sa ma alatur voua in lupta cu kg.
Imi doresc sa scap de niste sunculite urate de la solduri si burtica dar nu mai reusesc.
Am observat ca toate hainele sau micsorat..... si nu stiu ce sa fac pentru ca eu nu pot sa respect un regim .La serviciu nu mananc doar rontai uneori ceea ce este si mai grav, dimineata iau micul dejun, dar cand vin de la serviciu dau iama in frigider si imaginati-va ce iese.Am luat si unele pastile care m-au ajutat pe moment dar pe urma am pus la loc si cred ca dublu pentru ca am vrut sa scap de 3kg si am pus dublu si mai am si o problema cu constipatia pentru care iau tot felul de laxative ceea ce stiu ca nu este normal dar credeti-ma nu stiu ce sa mai fac ca am incercat multe si nimic nu a dat rezultate decat pastilele.Astept ajutor de la voi pentru ca ma gandesc ca incep sesiunea si va imaginati cam ce se intampla.
Sunt studenta in ultimul an la marketing si emotiile sunt duble si as dori sa le stapanesc cumva dar nu prin mancare.Mai am si fetita de 7 ani care ma epuizeaza cu nazdravaniile ei si cand sunt intr-un moment de respiro ma rasfat...
Va multumesc si astep sugestii :x

Buna Lucy si bine ai venit printre noi :)

Multi ani fetitei tale si tie mult succes in lupta cu kg :)

Cam ce papi tu intr-o zi ? De exemplu, spune-ne pe mese. :) ca sa vedem de ce seara se declanseaza o asa de mare pofta. ;)

Pastilele au rezultate de moment dar consecinte asupra sanatatii de durata :( De aceea trebuie sa fugi de ele cat poti, nu sunt o solutie ;)

lucy.lucy 13 apr 2010 18:48:29

Re: Grupul -5 kg
 
ok.dimineata: un sendvis sau doua cu mezel sau cascaval si cafea
la servici saratele orice fel
17.50 acum este acum:deschid frigiderul si mananc putin cascaval, mezel(2,3feliute),paine de obicei mananc dietetica,salata din diverse dar cu maioneza, mancare gatita nu prea mananc, mai ciugulesc si de la fetita ce mai ramane
19.50 iaurt cu fulgi de porumb cam asta ar fi dar sa nu uitam ca a fost sarbatoare si am mancat nu mult dar de toate in special cozonac facut in casa si acum am mai facut si nu pot sa ii rezist.
cam asa se prezinta meniul meu;;)

Slabuta 13 apr 2010 19:05:56

Re: Grupul -5 kg
 
Citat:

Anterior postat de lucy.lucy (Post 148801)
ok.dimineata: un sendvis sau doua cu mezel sau cascaval si cafea
la servici saratele orice fel
17.50 acum este acum:deschid frigiderul si mananc putin cascaval, mezel(2,3feliute),paine de obicei mananc dietetica,salata din diverse dar cu maioneza, mancare gatita nu prea mananc, mai ciugulesc si de la fetita ce mai ramane
19.50 iaurt cu fulgi de porumb cam asta ar fi dar sa nu uitam ca a fost sarbatoare si am mancat nu mult dar de toate in special cozonac facut in casa si acum am mai facut si nu pot sa ii rezist.
cam asa se prezinta meniul meu;;)

Micul dejun este bun.
Gustarea nu, trebuie scoase saratelele. La gustari incearca sa papi fructe (mere, portocale, kiwi, etc)

17.50 cam tarziu masa de pranz, de aici si vine deezchilibrul si pofta de mancare seara, trec mult prea multe ore de la mic dejun la pranz. ;)

La pranz, daca esti la munca, iti poti lua la caserola pui, peste, salate.

La cina, papa iaurt, dar cerealele gen fulgi, mai bine muta-le la mic dejun :).

Incearca sa incluzi cat mai multe legume in alimentatie, peste si carne slaba, lactate, branzeturi. :)

lucy.lucy 13 apr 2010 19:19:07

Re: Grupul -5 kg
 
Multumesc mult! si o sa incerc sa respect aceste mese dar as dori ca la pranz sa incerc sa mananc ceva sanatos dar nu gatit stiu ca in primul rand masele regulate conteaza intr-o dieta si apoi ce mananci .
Trebuie sa fac ceva ca nu imi place ce vad:(

lucy.lucy 13 apr 2010 19:20:57

Re: Grupul -5 kg
 
SI INCA O MARE PROBLEMA NU BEAU APA cat ar trebui si este foarte important

Slabuta 13 apr 2010 20:57:37

Re: Grupul -5 kg
 
Citat:

Anterior postat de lucy.lucy (Post 148852)
SI INCA O MARE PROBLEMA NU BEAU APA cat ar trebui si este foarte important

Da, apa ste importanta, hidratarea corecta te va ajuta sa eliini toxinele din organism ;)

Citat:

Anterior postat de lucy.lucy (Post 148847)
Multumesc mult! si o sa incerc sa respect aceste mese dar as dori ca la pranz sa incerc sa mananc ceva sanatos dar nu gatit stiu ca in primul rand masele regulate conteaza intr-o dieta si apoi ce mananci .
Trebuie sa fac ceva ca nu imi place ce vad:(

Hmmm, sanatos dar nu gatit, ia-ti branza de vaci, lapte batut, castreveti, rosii. Dar nu saratele :D

Da, organizarea meselor este foarte importanta, un regim haotic nu va da mari rezultate ;)

lucy.lucy 14 apr 2010 09:11:30

Re: Grupul -5 kg
 
buna ! nu prea am inceput bine dimineata, am mancat orez fiert(un pilaf simplu) nu mult, dar nu am avut timp sa stau si am luat cateva linguri si gata .
asta l-am pregatit aseara pentru meniul de azi si eventual niste salata.
sunt la serviciu acum si am mancat un mar sa vedem la pranz cum ma descurc, pentru seara am pregatit ce sa mananc.
o zi buna la toata lumea:x

Slabuta 14 apr 2010 16:22:52

Re: Grupul -5 kg
 
Citat:

Anterior postat de lucy.lucy (Post 149621)
buna ! nu prea am inceput bine dimineata, am mancat orez fiert(un pilaf simplu) nu mult, dar nu am avut timp sa stau si am luat cateva linguri si gata .
asta l-am pregatit aseara pentru meniul de azi si eventual niste salata.
sunt la serviciu acum si am mancat un mar sa vedem la pranz cum ma descurc, pentru seara am pregatit ce sa mananc.
o zi buna la toata lumea:x

Orezul nu e rau deloc, daca era facut simplu, fara grasimuta sau carnita :)

Pana in momentul acesta al zilei esti bravo, mergi conform planului.

Altadata iti poti permite mai mult de cateva linguri ;) micul dejun trebuie sa fie mai consistent :)

Ce ti-ai gatit pentu cina? :)

lucy.lucy 16 apr 2010 08:28:12

Re: Grupul -5 kg
 
buna! nu am avut timp sa mai intru scuze dar ieri am avut urmatorul meniu;
dim. -un iaut, gustare 1mar, pranz 1mar si cateva cereale, la cina(17.30)o salata cu branza de vaci, dar..:">.... pe seara am mancat o jum. de snikers cam atat.Orezul nu l-am pregatit cu carne, simplu si 2 linguri de ulei si piper.
azi am inceput cu un iaurt cu cereale, la gustare 1 mar, pranzul nu stiu dar oricum nu v-a fi ceva prea consistent si seara voi manca stevie.
va pup.:x


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:51:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO