forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Vreau sa slabesc 7 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/vreau-slabesc-7-kg-6313.html)

my23ro 02 dec 2010 00:46:30

Re: Jurnalul unei alte viitoare slabute - My23ro
 
Citat:

Anterior postat de Cassy (Post 423729)
Ia micul dejun cand ajungi acasa. Unul copios, sa-ti tina de foame gen 2 oua fierte cu o salata mare de rosii, castraveti, ardei + putina branza rasa sau o conserva de ton cu salata si o felie de paine graham sau piept de pui cu salata etc:). La munca daca nu poti sa mananci poti manca batoane din cereale FARA zahar sau poti sa-ti faci un sandwich din painica integrala si sa fie feliile mai subtirele ele asa, cu sunca, ardei, branza,ce-ti place tie:) . La gustari papa iaurt, sana cum ai spus si tu sau fructe:).
La cina, la fel ca la micul dejun doar ca mai putin si inainte cu 2-3 ore de nani:). Iar ca sport incearca sa mergi pe jos si combinat cu sala ( ai mentionat ca faci) o sa vezi rezultate frumoase. Bafta !

Multumesc si tie Cassy.
Si ca raspuns as vrea sa iti spun ca din pacate la munca este cea mai mare problema. Acasa ma pot abtine de la mancarea grasa pentru ca niciodata cand imi fac cumparaturi nu intru in raioanele in care stiu ca nu am voie.
In schimb la munca am acces in restaurant, ceea ce ma face sa mananc exact tot ceea ce poftesc.
In mare parte e vorba si de ambitie.
In seara asta am reusit sa rezist cu brio tentatiei si am mancat doar un piept de pui la gratar...:D, fara paine...

Va rog sa imi spuneti, daca inlocuiesc apa cu Ice Tea, de exemplu cel de la Lipton fara conservanti si coloranti,este acelasi lucru?

Anorien 03 dec 2010 23:09:10

Re: Jurnalul unei alte viitoare slabute - My23ro
 
Buna my23ro,
Nu te sfatuiesc sa inlocuiesti apa cu Lipton. Nicio bautura din comert nu e fara diversi aditivi alimentari, insa iti pot da cateva idei: una ar fi sa iti faci ceai acasa, 1-2 l de ceai, de orice fel vrei tu in care adaugi cateva feliute de lamaie. Il pui in sticla si il pastrezi la rece, sau un termos si il pastrezi cald :) Sa nu il indulcesti totusi. Va avea un gust ciudatel la inceput daca esti invatata sa bei cu zahar, dar te vei obisnui. Toate gusturile se "dreseaza". Eu prefer ceaiul verde ( e antioxidant), in special cel de la Tekanne "zen chai" sau ceva de genul. E ceai verde cu aroma de mango parca. Si cei de la Lipton au ceaiuri bune, diverse arome.
Cealalta idee e apa simpla cu ceva lamaie in ea, dar din nou fara zahar, iar lamaie cat sa ii dea gust, nu sa si o acreasca.

Felicitari pt pieptul de pui la gratar si ca ai rezistat tentatiei :D

crissa17 03 dec 2010 23:47:29

Re: Jurnalul unei alte viitoare slabute - My23ro
 
Citat:

Anterior postat de Anorien (Post 426092)
Buna my23ro,
Nu te sfatuiesc sa inlocuiesti apa cu Lipton. Nicio bautura din comert nu e fara diversi aditivi alimentari, insa iti pot da cateva idei: una ar fi sa iti faci ceai acasa, 1-2 l de ceai, de orice fel vrei tu in care adaugi cateva feliute de lamaie. Il pui in sticla si il pastrezi la rece, sau un termos si il pastrezi cald :) Sa nu il indulcesti totusi. Va avea un gust ciudatel la inceput daca esti invatata sa bei cu zahar, dar te vei obisnui. Toate gusturile se "dreseaza". Eu prefer ceaiul verde ( e antioxidant), in special cel de la Tekanne "zen chai" sau ceva de genul. E ceai verde cu aroma de mango parca. Si cei de la Lipton au ceaiuri bune, diverse arome.
Cealalta idee e apa simpla cu ceva lamaie in ea, dar din nou fara zahar, iar lamaie cat sa ii dea gust, nu sa si o acreasca.

Felicitari pt pieptul de pui la gratar si ca ai rezistat tentatiei :D

Sau, ma bag si eu asa, 3-4 lingurite de miere la 2 litri, pentru inceput, cu lamaie. O sa fie excelent. Mie nu imi place mierea de niciun fel, dar in ultimul timp in ceai numai miere si lamaie imi pun, fara zahar :D. e mult mai sanatoasa :*:*
Te pup si bafta in orice dieta a-i tine.

Anorien 03 dec 2010 23:53:40

Re: Jurnalul unei alte viitoare slabute - My23ro
 
Citat:

Anterior postat de crissa17 (Post 426110)

Sau, ma bag si eu asa, 3-4 lingurite de miere la 2 litri, pentru inceput, cu lamaie. O sa fie excelent. Mie nu imi place mierea de niciun fel, dar in ultimul timp in ceai numai miere si lamaie imi pun, fara zahar :D. e mult mai sanatoasa :*:*
Te pup si bafta in orice dieta a-i tine.

Eu nu pot pune miere in ceai decat daca fac o canutza ca stiu ca pun putina, altfel tind sa pun mai multa, ca sa indulceasca. Asa ca daca fac mai mult ceai nu pun deloc, iar la cafea pun zahar brut (nu brun).

crissa17 04 dec 2010 00:36:03

Re: Jurnalul unei alte viitoare slabute - My23ro
 
Citat:

Anterior postat de Anorien (Post 426113)
Eu nu pot pune miere in ceai decat daca fac o canutza ca stiu ca pun putina, altfel tind sa pun mai multa, ca sa indulceasca. Asa ca daca fac mai mult ceai nu pun deloc, iar la cafea pun zahar brut (nu brun).

Da, aici ai dreptate cu tendinta de a exagera, ca es ecantitate mai mare. Depinde cum vrea sa il bea fiecare. Eu beau o cana pe zi cu ceai si pun o lingurita. Te pup

my23ro 05 dec 2010 02:01:00

Re: Jurnalul unei alte viitoare slabute - My23ro
 
La ceai m-am gandit si eu facut din pliculete si pentru ca imi place mierea il voi indulci cu miere. Am sa beau tot felul de ceaiuri pentru ca am o gramada de cutii de ceaiuri acasa de toate felurile. Ceaiul verde nu imi place deloc la gust dar voi face un efort sa beau macar doua cani pe zi.
Azi am inceput sa beau ****,am luat deja prima pastila.
Stiu ce contine si ca de obicei pastilele de slabit nu fac decat sa elimine apa din corp, dar impreuna cu o dieta echilibrata (suna cam din reviste:)) ) am sa incerc sa ma mentin.
De la sala in schimb, astept mai mult decat sa slabesc si de aceea recomand tuturor fetelor care duc un stil de viata sedentar din cauza prea multor ore de munca, in special la birou, sa isi faca timp sa mearga si la sala. Efortul fizic ma face sa ma linistesc foarte mult si sa uit de toate problemele plus ca imi da o stare de bine si de multumire.
Voi reveni cu detalii, si multumesc de sfaturi.

my23ro 05 dec 2010 03:42:16

Re: Jurnalul unei alte viitoare slabute - My23ro
 
Pentru ca am putin timp liber am sa va scriu ce masca de corp folosescu eu si da rezultate. Adica pielea ramane foarteee fina si stralucitoare.
Amestec ulei de masline, vitamina E uleioasa cu zat de cafea si masez pielea de pe burtica si de pe picioare,de la genunchi in sus. Toata treaba asta trebuie facuta neaparat in cada pentru ca mai nimeresc si pe langa. Ma infasor intr-un cearceaf special folosit in cabinete pentru mastile de corp, dar cand nu mai am , folosesc folie simpla pentru impachetat. Stau asa cam 30 de minute si pe urma la dus.
Acelasi lucru il fac si cu namolul de la ***** pe care mi l-am cumparat din farmacie. Adevarul e ca a fost cam scump dar isi merita toti banii. Doar ca namolul uit sa il mai dau jos cateodata, cu cat mai mult stau infasurata cu atat mai bine. Dupa ce fac dus pielea aproape se inegreste. Nu ma ustura si nici nu am mancarimi in zonele in care am dat cu namol.

Anorien 05 dec 2010 14:58:36

Re: Jurnalul unei alte viitoare slabute - My23ro
 
Buna my23ro,
nu stiu ce sa zic relativ la pastilele de slabit, mie nu imi suna a bine sau a metoda sanatoasa de slabit, dar o sa las fetele cu mai multa experienta decat mine sa isi exprime parerile mai avizate. In plus, daca tot ce fac e sa elimine apa din corp, sunt de asemenea si ceaiuri diuretice care tot asta fac, elimina apa retinuta in corp si probabil sunt mai sanatoase. Intreaba de ele la o farmacie.

Ai grija de tine >:D<

my23ro 08 dec 2010 03:25:28

Re: Jurnalul unei alte viitoare slabute - My23ro
 
Azi dimineata m-am asezat pe cantar si aveam 60.5. Incep sa ma simt mai bine ...

Anorien 08 dec 2010 08:15:11

Re: Jurnalul unei alte viitoare slabute - My23ro
 
Neata my23ro,
Felicitari pentru cele 1.5 kg slabite! Tine-o tot asa >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:05:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO