forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 40 - 50 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-40-50-kg/)
-   -   -40 kg cu Rox :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-40-50-kg/40-kg-rox-269.html)

andreea_rox 23 mar 2009 21:07:40

mai am o intrebare , ce este hrisca si cum se prepara?am citit cate cava pe net dar sunt mai multe variante...

Slabuta 23 mar 2009 21:08:27

Citat:

Anterior postat de rox (Post 1892)
:(:-ocred ca am comiso ...nu?
cuburi din secara cu gust de branza.

compozizie - faina din secara-grau, grasimi vegetale (12%),sare iodata,gust de branza (7%),drojdie,E412(guar guma)

are 320kcal pe 100grame si punguta are 45 grame.

Si eu am mancat jumatate de punguta.

Rox sa ne calmam. :) Intr-adevar ai gresit un pic. Poate nu am fost eu explicita. Dar incearca sa eviti acum la inceput snacke-urile, tot felul de chestii fast food, au grasimi ascunse si vei avea surpriza ca nu vei slabi chiar daca o sa ti se para ca ai facut totul corect.

chiar din compozitie vezi si tu sunt grasimi vegetale, plus uite cate calorii are, grasimi sau glucide nici nu vreau sa ma gandesc. Fa-ti mai bine niste crutoane in casa. E mult mai sanatos si mai dietetic, daca iti plac asa de tare. :)

Acuma ai gresit nu-i nimic, inveti pe parcurs, o sa te corectez unde calci stramb si nu vei mai face, si in timp ti se va forma o obisnuita de a manca lucruri sanatoase. ;)

Slabuta 23 mar 2009 21:12:41

Citat:

Anterior postat de rox (Post 1894)
dar despre batoanele fibrobar? cele de slabit ,,, ce parere ai?

nu sunt chiar pentru ele. exista atat de multe produse gustoase, incat eu zic ca nu trebuie sa recurgi la acestea procesate chimic. ;)

uite aici am mai discutat despre ele :http://forum.slabute.ro/calorii-lipide-proteine-glucide-vitamine-minerale-dulciuri-zaharoase/fibrobar-92.html

Slabuta 23 mar 2009 21:18:32

1 ataşament(e)
Citat:

Anterior postat de rox (Post 1896)
mai am o intrebare , ce este hrisca si cum se prepara?am citit cate cava pe net dar sunt mai multe variante...

hrisca face parte din grupa cerealelor. foarte hranitoare si foarte gustoasa. o gasesti in principal la plafar, in pungi de 250 g. este maro.

am pus la atasamente o poza cu hrisca.
se prepara exact ca orezul. ;) numai ca ae un gust mai deosebit. o sa caut o reteta sa o postez aici.
eu o fac la abur, ca sa fie mai dietetica, doar cu apa si sare, si legume.

andreea_rox 23 mar 2009 22:06:01

ms mult de tot slabuta.... chiar sunt foarte bucuroasa ca am pe cineva care sa ma ajute atunci cand mai calc stramb!!!

o sa am grija ce mananc de acum incolo!!!! pupici si vb maine!!!maine as vrea sa_mi fa putina supa de legume!!! pt la pranz ...sa vad ce timp am ...pup

andreea_rox 23 mar 2009 22:12:27

mici pe gratar am voie???????

andreea_rox 23 mar 2009 22:19:43

noapte buna !!!!

Slabuta 24 mar 2009 08:17:43

Citat:

Anterior postat de rox (Post 1902)
ms mult de tot slabuta.... chiar sunt foarte bucuroasa ca am pe cineva care sa ma ajute atunci cand mai calc stramb!!!

o sa am grija ce mananc de acum incolo!!!! pupici si vb maine!!!maine as vrea sa_mi fa putina supa de legume!!! pt la pranz ...sa vad ce timp am ...pup

te voi ajuta cu cea mai mare placere. :) vreau sa ajungi la silueta care ti-o doresti. ;)
important este sa discutam si pe parcurs te prinzi si tu ce si cum e cu alimentatia asta sanatoasa. ;)

supa de leguma, asta bun ;) sa ne spui cum ai preparat-o. :)

pup si mult succes. :)

Slabuta 24 mar 2009 08:19:00

Citat:

Anterior postat de rox (Post 1904)
noapte buna !!!!

la mine deja e buna dimineata :))
aseara nu am mai rezistat si am fugit la somnic. :D

andreea_rox 24 mar 2009 09:33:24

neatza slabuta!!!

eu tocmai am venit de la sala!!! am stat decat o ora ...dar cred ca este suficient!!!

meniul meu de azi:

dimineata- un ceai cu lamaie+2 felii paine graham+1/2 ardei gras(rosu)
gustare- 1 mar (pe care tocmai l am terminat)
pranz - supica daca am timp sa fac daca nu niste fripturica pe gratar si salata (mai putina ca ieri bineinteles)
gustare- 1/2 grepfruit
cina - cred ca tot iaurtelul dietetic (fara kubeti)


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:00:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO