forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-50-kg-60-kg/)
-   -   Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-50-kg-60-kg/grupul-celor-intre-50-kg-60-kg-215.html)

Adella 11 sep 2009 21:24:45

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Citat:

Anterior postat de ancutza (Post 30066)
buna slabuta:*
ajuta-ma te rog
vreau sa slabesc..imi poti da nijte sfaturi..o dieta sanatoasa?:D
:*

Uite ..pana vine Slabutza voi incerca sa te ajut in mare ..
1 - Ca sa slabesti frumos si armonios trebuie sa ai un regim zilnic de 1000 kcal ..nu mai mult dar nici mai putin (te poti folosi de calculatorul de calorii)
2- Incearca sa faci o obisnuinta din sport ..orice tip ..dans ..tae-bo ..pilates ..bicicleta ..mers pe jos ..cate putin in fiecare zi
3 - Aici abordam un regim de viata sanatos ..adica trebuiesc eliminate prajelile ,grasimile,fainoasele ,dulciurile ,sucurile din comert
4 -Apa ..multa apa ..cel putin 2 litrii ..crede-ma ca ajuta super mult la slabit

Acum nah ..stiu ca poate ai mai citit si auzit tot ce ti-am scris ..doar ca aici e diferit ..aici poti intra sa ne ceri sfaturi ..sa te ajutam sa treci peste o criza ,depresie ..iti poti calcula atat caloriile pe care le consumi mancand ..dar si caloriile care s econsuma facand diferite activitati
Incearca sa mananci cate legume poti ..multe fructe si pui si peste la gratar ..in aburi .fierte ..o sa gasesti o multime de rete dietetice si gustoase ..si chiar dulciuri ;)
Mult succes !!!!

ancutza 11 sep 2009 21:33:15

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
chiar de maine o sa ma apuc sa reduc din toate...nu las sa mai treaca nici o zi
multumesc mult:*

Adella 11 sep 2009 21:41:38

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Citat:

Anterior postat de ancutza (Post 30089)
chiar de maine o sa ma apuc sa reduc din toate...nu las sa mai treaca nici o zi
multumesc mult:*

Nu ai ptr ce ..incearca sa-ti achizitionezi cantar de bucatarie ptr alimente nu e foarte scump ..depinde si ce fel vrei ..si un cantar normal de baie ..ca sa poti vedea rezultatul
Du-te la preferinte si editeaza-ti acolo detaliile ca sa-ti apara si tine tikerul adica acel desen pe care-l avem toate in josul paginii;)>:D<

ancutza 12 sep 2009 14:23:54

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
va doresc succes la toate care doriti sa slabiti.eu deja am inceput:D

Slabuta 13 sep 2009 23:30:54

Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg
 
Citat:

Anterior postat de piersicutapufoasa (Post 26075)
Buna fetelor!
Eu am papat azi c-am asa:

1 iaurt simplu tbuva 120 gr
150 gr pui cu 100 gr salata gulii
un sfert de ecler
300 gr fresh de grepfruit
1 rosie 100 gr
2 felii paine integrala cu crema branza apetito
o cana supa la plic knorr( aprox 30 calorii)
total calorii aprox 1000!

C-am ce parere aveti?
Eu nu am o dieta anume dar nu depasesc 1200-1300 calorii,fara dulciuri(cu sfertul de ecler a fost o mica exceptie)nu manac grasimi,prajeli,nu beau sucuri carbogazoase etc) merg cel putin 30 min pe jos(ies cu bebe la plimbare) fac pilates pt talie 20 min pe zi plus robotit prin casa toata ziua!:)

Piersicuta cel mai usor ar fi sa folosesti calculatorul de calorii pentru a vedea cu exactitatea cate calorii ai adunat si daca proteinele/carbohidratii/lipidele sunt in valori normale :)

La prima vedere zic ca sunt putine fructe si legume, dar calculatorul va fi cel care te va lamuri ;)

piersicutapufoasa 14 sep 2009 23:28:17

Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg
 
:) iti multumesc pt raspuns!eu folosesc zilnic calculatorul de calorii:) este primul lucru pe care il fac dimineata!imi fac meniul pe ziua respectiva(aproximativ)iar seara mai adaug sau elimin din lista!..........am ajuns la 56 kg dar in talie tot la fel sunt!:(( 89 cm) simt ca mor,cu tot cu pilates,electrostimulare.....mi-am luat aparat pt acasa......degeaba!!!nu stiu ce sa ma mai fac cu burtica asta!!! acum mi-a luat supliform poate o da rezultate!sper!dc aveti si pt mine un sfat v-as fi recunoscatoare!cum sa mai scap de centimetrii din talie??????peste tot am slabit doar acolo nu!:((


pupicei tuturor!

huhu 16 sep 2009 19:18:51

Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg
 
yuppy!
in sfarsit ma incadrez si eu in grupul asta :)
cum va merge fetelor?

amy 17 sep 2009 16:03:01

Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg
 
salut fetele...hop si eu p-aici.
eu vreau sa scap de baby weight-ul ramas :)
nu am mult de dat jos dar este ceva.sunt incepatoare in ale slabirii (inainte de sarcina incercam sa ma ingras :P, acum vreau sa dau jos...cine ma mai intelege :)) )
va pup si sper sa invat multe de la voi >:D<

savu_oana2007 17 sep 2009 16:05:20

Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg
 
Buna!!! Si bine ai venit!!! PUPICI:-*

amy 17 sep 2009 16:55:27

Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg
 
>:D< multumesc oana


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:34:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO