forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-50-kg-60-kg/)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-50-kg-60-kg/jurnal-slabit-slabute-grupa-50-60-kg-iii-10845.html)

marinuta 04 ian 2012 10:38:56

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)
 
neata fetele acum iau mic dejun portocala si kiwi , azi e zi de carbo si voi papa un kebab de legume:x, voi ce faceti? micuta mea papa la fel fructe si priveste un desen animat, lupul cel rau si cei 3 purcelusi:))

danielaslim 04 ian 2012 10:48:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 889669)
neata fetele acum iau mic dejun portocala si kiwi , azi e zi de carbo si voi papa un kebab de legume:x, voi ce faceti? micuta mea papa la fel fructe si priveste un desen animat, lupul cel rau si cei 3 purcelusi:))

cum faci kebabul?

Prapadeala 04 ian 2012 10:49:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 889639)
am facut mult sport acum cateva luni...si mi sau dezvoltat foarte mult picioarele:-s asa ca am de gand sa o mai las moale cu bicicleta si fac din doua in doua zile 500 abdomene...ca sami lucrez abdomenul ca el a ramas nelucrat
branza topita sunt doar 2 feli mici fara de care numi place deloc omleta:|
mozzarella eu o scurg de zer...si la cascaval de obicei iau dala facut in casa...de la bunica..si atunci cand stiu ca e natural imi mai permit sa iau 30-40 gr la 2-3 zile:D

Am inteles, eu inca sunt la faza de slabit asa ca ma axez in special pe cardio. Eu inca nu vreau sa exagerez cu abdomenele pentru ca momentan tb sa scap de grasime :">

Prapadeala 04 ian 2012 10:50:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 889669)
neata fetele acum iau mic dejun portocala si kiwi , azi e zi de carbo si voi papa un kebab de legume:x, voi ce faceti? micuta mea papa la fel fructe si priveste un desen animat, lupul cel rau si cei 3 purcelusi:))


Neata Marinuta, suna tare bine ce papi tu acolo. La cina ce vrei sa papi?

danielaslim 04 ian 2012 11:05:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 889688)

Am inteles, eu inca sunt la faza de slabit asa ca ma axez in special pe cardio. Eu inca nu vreau sa exagerez cu abdomenele pentru ca momentan tb sa scap de grasime :">

eu mai am doar doar vreo 5 cm la colacel:((

deeSunrise 04 ian 2012 11:21:22

need help :(
 
fetelor sunt disperata...
in ultimele 2 luni m-am ingrasat 5 kg, poate nu suna a disperare, dar m-am chinuit multi ani sa slabesc si acum simt ca tot efortul pe care l-am facut a fost in zadar.
Am avut 64 kg la 1.64 pana prin clasa a 10a.. pana cand m-am decis sa slabesc... am inceput sa tin tot felul de diete (inventate de mine si combinate cu ce gaseam pe net) si in 3-4 luni am ajuns la 50 - 51 kg..in urmatorii 3 ani am tinut un regim de mentinere, luam cate un kg in sesiune si il dadeam jos dupa... dar in ultima perioada am luat-o razna efectiv.. nu ma mai pot controla, ma ingras in tot ce fac, si nu mananc carne, decat foarte rar (la 8-9zile) si nu porc, prajeala nu se face la mine in casa, insa sunt foarte stresata cu examenele.
Problema este ca eu am tinut regim foarte strict si nu am consultat nici un nutritionist, nu ascultam de nimeni.. Mancam 3-4 mere pe zi si beam lapte zuzu degresat maxim 3 pahare, am tinut o saptamana regim numai cu fructe pana cand mi-au aparut peste pe corp si l-am abandonat, am tinut regim cu pepene 2 saptamani pana cand incepusem sa vomit tot ce mancam.. am vrut sa slabesc repede si nu m-am gandit la o dieta inteligenta.. motiv pentru care acum cand incerc sa mananc cat de cat normal, ma ingras..
De curand am inceput un regim, il tin de vreo saptamana, mananc 1 zi iaurturi degresate 0,1% sau lapte semindegresat 1,5%, o zi fructe, o zi legume, si apoi le repet..insa nu am slabit deloc, ba chiar am incercat sa vomit si ce mananc dar degeaba.. macar nu ma mai ingras.. cred ca am devenit obsedata, dorm cu cantarul langa pat si ma cantaresc de cel putin 3 ori pe zi.

vreau sa incep sa mananc sanatos si sa nu ma mai chinui cu mere si lapte.. si vreau sa incep sa fac sport acasa pentru ca nu am timp sa merg la sala. Va rog daca puteti sa imi dati cateva indicatii in legatura cu ce mancati voi, stiu ca s-a mai postat dar am cautat toata seara pe forum si ma pierd printre pagini.. cateva alimente care v-au ajutat sa slabiti. Ca sa intelegeti, vreau sa slabesc la picioare, am pulpele maricele, si la coapse, dar nu sunt excluse nici celelalte zone..ati putea sa-mi recomandati niste programe de sport in special pentru picioare si coapse, si fund? Legat de alimente, nu mai inteleg nimic, stiam ca pepenele nu ingrasa, am aflat ca are indicele glicemic foarte mare...nu stiu ce sa mai mananc. Si ca sa fie setul complet am inceput sa fac si celulita, de imi vine sa imi tai picioarele... am luat o crema Cellufight de la elmiplant sa vad ce efect o avea..

am scris un roman, sper sa aveti rabdare sa cititi zilnic aceleasi probleme... va multumesc pentru sfaturi si moarte grasimilor!

monica1111 04 ian 2012 11:30:05

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)
 
Neatza fetelor!!!:-* Eu sunt la prima zi de SB si am inceput cu o salata de rosii si o bucatica mica de telemea de vaca:D.Sport inca nu fac...dar ma apuc de kangoo jumps odata ce incep liceul:d Sper sa dea niste rezultate si asa fara sport pt cateva zile[-O<

Prapadeala 04 ian 2012 12:39:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)
 
Citat:

Anterior postat de monica1111 (Post 889740)
Neatza fetelor!!!:-* Eu sunt la prima zi de SB si am inceput cu o salata de rosii si o bucatica mica de telemea de vaca:D.Sport inca nu fac...dar ma apuc de kangoo jumps odata ce incep liceul:d Sper sa dea niste rezultate si asa fara sport pt cateva zile[-O<


Bafta Monica cu noua dieta. Sa iti mearga de minune cu ea >:D<

marinuta 04 ian 2012 12:55:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)
 
kebabul il voi face astfel:voi lua o foaie de lavas cu rosii+morcov picant+castraveti murati+ ardei gras verde sau ros vedem noi, si asta va fi prinzul meu si la cina pap niste paste simple:x asta e meniul de azi, voi ce parere aveti? e bun sau nu prea?;)

Jen 04 ian 2012 12:59:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)
 
Salut fetelor!
La multi ani! >:D<:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:20:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO