forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-50-kg-60-kg/)
-   -   Tot nu arat bine... (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-50-kg-60-kg/tot-nu-arat-bine-3518.html)

danaoprea 30 nov 2010 10:30:30

Re: Jurnal danaoprea - Cele 10 kg de cosmar...
 
>:D<Va multumesc mult pt caldura cu care ma primiti...fac foarte mari efortui si va multumesc frumos pt sfaturile si incurajarile voastre...;;)Imi place la dieta asta ca are efecte din prima zi si asta ma face sa fiu f optimista...dar acum ma intreb ce as putea sa fac ca sa-mi tonific abdomenul si soldurile :( chiar astep sfaturile voastre si ma bucur f tare ca aici pot sa discut problemele astea...cu niciuna din prietenele mele nu as putea sa discut asa de sincer...:(

micutza1 30 nov 2010 11:58:00

Re: Jurnal danaoprea - Cele 10 kg de cosmar...
 
te inteleg ... inteleg sentimentul! Dar stai linistita aici ai cate prietene vrei!
Penru abdomen si solduri hmmm ... pai poti face cu siguranta abdomene .. de asemenea pentru diverse parti ale corpului poti face Calanetics acasa - poti gasi la noi pe site exercitiile : - http://www.slabute.ro/sport ( ai aici diferite activitati) de asemenea tae boe este super - nu neaparat la sala poti face cu incredere si la tine acasa cu :
YouTube - Tae Bo Cardio Billy Blanks 1/5

Bafta si pupici!

Slabuta 30 nov 2010 13:08:27

Re: Jurnal danaoprea - Cele 10 kg de cosmar...
 
Citat:

Anterior postat de danaoprea (Post 421434)
>:D<Va multumesc mult pt caldura cu care ma primiti...fac foarte mari efortui si va multumesc frumos pt sfaturile si incurajarile voastre...;;)Imi place la dieta asta ca are efecte din prima zi si asta ma face sa fiu f optimista...dar acum ma intreb ce as putea sa fac ca sa-mi tonific abdomenul si soldurile :( chiar astep sfaturile voastre si ma bucur f tare ca aici pot sa discut problemele astea...cu niciuna din prietenele mele nu as putea sa discut asa de sincer...:(

Bun venit in familia noastra Dana :)

Din mesajele tale inteleg ca zonele cu probleme sunt burta si soldurile?! :)

Ai nevoie de tonifiere sau slabire in aceaste zone?

Daca slabire atunci ar trebui sa incerci sa faci sporturi cardio, aerobic, dans, tae-bo....

Daca tonifiere atunci e de preferat fitness-ul, pilates-ul, callanetics-ul :)

Cam ce aport caloric zilnic ai?
Adica cate calorii mananci intr-o zi?

Ionyk 30 nov 2010 16:22:04

Jurnalul meu Ionyk
 
Buna slabutelor..sunt noua aici, m-am hotarat sa scriu jurnalul meu dupa ce am citit toate interviurile fetelor care au reusit sa ajunga la greutatea dorita. Eu mereu am avut tendita spre ingrasare, desi cand eram mica era ff slaba. Sincer nici nu stiu cu ce dieta sa incep, dar ceea ce stiu e ca am mare nevoie de ajutorul vostru pt a ma tina de treaba. De fiecare data cand incep o dieta, rezist maxim 2 saptamani, pana intru in perioada de stagnare, iar apoi o las balta. De aceea, va cer ajutorul de a ma sustine..>:D<

nicoleta100 30 nov 2010 17:43:02

Re: Jurnalul meu Ionyk
 
Citat:

Anterior postat de Ionyk (Post 421967)
Buna slabutelor..sunt noua aici, m-am hotarat sa scriu jurnalul meu dupa ce am citit toate interviurile fetelor care au reusit sa ajunga la greutatea dorita. Eu mereu am avut tendita spre ingrasare, desi cand eram mica era ff slaba. Sincer nici nu stiu cu ce dieta sa incep, dar ceea ce stiu e ca am mare nevoie de ajutorul vostru pt a ma tina de treaba. De fiecare data cand incep o dieta, rezist maxim 2 saptamani, pana intru in perioada de stagnare, iar apoi o las balta. De aceea, va cer ajutorul de a ma sustine..>:D<

Salutare!
Bine ai venit!!!>:D<
Alaturi de slabute cu siguranta vei reusi!
Multa bafta!!!

amy0404 30 nov 2010 21:14:59

Re: Jurnalul meu Ionyk
 
Buna Ionyk!

Bine ai venit! :)

Vreau sa iti atrag putin atentia asupta targetului tau. Un BMI de 17,7 este cam mic, adica la 50 kg s-ar putea sa fii prea slaba. Insa pana atunci mai avem timp, poate il vei modifica pe parcurs :) cand te vei simti multumita de tine.

Referitor la dieta, nu pot sa iti spun tine x sau y. Conteza cum te adaptezi tu, ce iti place. Studiaza sectiunea dedicata si vezi daca este ceva pe placul tau. Daca nu, fa-ti tu una personalizata.
Iar pe lang dieta, muult sport. Rupe minim 30 min de cateva ori pe saptaman si ai sa vezi progrese.

Le un moment dat organismul se obisnuieste cu alimentatia, de aceea noi trebuie sa ii dam un imbold, prin sport. Probabil de aceea tu stagnai.

Prin urmare fa-ti un plan de atac, raporteaza in jurnal evolutia, ce papi, lauda-te ca faci sport :) si cel mai important, nu renunta!

Eu iti urez mult succes!

danaoprea 30 nov 2010 22:53:36

Re: Jurnal danaoprea - Cele 10 kg de cosmar...
 
da slabuta ai inteles bine...cam asta e zona cu probleme...si trebuie si putina tonifiere pt ca sincer nu m-am mai tinut de sport de prin clasa a zecea, iar de un an si ceva incoace singura activitate era serviciul si treburile casnice, cumparaturile si poate de 2-3 ori pe sapt mersul pe jos...multumesc frumos pt sfaturile tale...:)

danaoprea 30 nov 2010 23:00:26

Re: Jurnal danaoprea - Cele 10 kg de cosmar...
 
Va multumesc mult fetelor pt sprijinul si sfaturile voastre...ma bucur sa intalnesc multe prietene>:D<...pana acum nu mi-am calculat cu exactitate caloriile care le consumam,dar de azi am inceput sa le calculez datorita forumului;;)...asta seara sunt foarte fericita pt ca se pare ca dieta mea ma motiveaza sa merg mai departe...dupa numai doua zile cantarul arata incetul cu incetul mai putin...si ma bucur enorm sa vad treaba asta...deci sunt foarte optimista:-bd...momentan sunt foarte inacantata de rezultate si sunt foarte hotarata sa merg pana la capat si sa ma pot privi cu mandrie in oglinda...o sa incerc si sfaturile voastre si revin sa va povestesc ce efecte au avut asupra mea...va multumesc foarte mult...>:D<[*59*]

Ionyk 01 dec 2010 09:47:04

Re: Jurnalul meu Ionyk
 
Buna dimineata,

Va multumesc pt primire ! De astazi am inceput atacul asupra kilogramelor.
In legatura cu IBM meu, poate ai dreptate si pe parcurs o sa restabilesc targetul, deocamdata sa mai scap de niste kilograme.

>:D<

lucia ely 01 dec 2010 09:58:09

Re: Jurnalul meu Ionyk
 
buna si bine ai venit printre noi>:D<http://www.magnolia.ro/Images/Produs...134_medium.jpg
ce plan de atac ai?;;)
sport?dieta?;;)
iti doresc muult succes>:D<
http://i.123g.us/c/friend_foryou/card/102646.gif


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:27:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO