forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-60-kg-70-kg/)
-   -   Haideti sa slabim impreuna (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-60-kg-70-kg/haideti-slabim-impreuna-1751.html)

giglio86 10 nov 2009 12:08:04

Haideti sa slabim impreuna
 
buna fetelor.....sunt noua pe aici ....
si eu ma confrunt cu aceeasi problema am 163 cm si 61 kg (multttttttt):( si as vrea sa dau jos pana pe la vreo 50 de 3 saptamani ma tot apuc de diete si renunt ,......merg la sala de 2 ori pe saptamana la tae bo se vedeau rezultate dar daca eu mancam in continuare....................sper ca aici sa pot gasi sfaturi si o motivatie pt a nu ma mai lasa de diete
va pup si spor la slabit>:D<

Frezya 11 nov 2009 00:13:28

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
Bun venit printre noi!
Ca si tine, mi-am propus sa slabesc in 3 saptamani cateva (3-4) kg. Urma nunta unei verisoare si nu voiam sa ma consoleze nimeni k m-am ingrasat. M-am hotarat, am zis: GATA, DE ACUM! si am dat-o pe supa de varza + multiminerale + abdomene ....si....am reusit. In 3 saptamani am avut 4 mese festive (cand am calcat stramb), dar in rest, am respectat. Nu m-am infometat, am mai gustat cate 1 biscuite, dar in mare.....a fost bine. Ma simt excelent si continuu cu o alimentatie hipocalorica si disociata totodata.
iti doresc succes!

giglio86 12 nov 2009 13:43:29

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
:Dbuna din nou>:D<
nu cred ca as reusi vreodata sa mananc supa de varza si atat
eu incerc sa mi calculez in fiecare zi cate calorii mananc si incer o dieta personalizata
astazi este a 2 zid e dieta si diseara merg i la sala
incerc sa mananc cam ce mi ar permite organismul dar in cantitti mici(exclus prajeli ,grasimi ,dulciuri ,bauturi carbogazoase etc).
sper sa reusesc sa mi obisnuiest stomacul(am probleme si nu pot manca orice)
a si era sa uit mancati cat mai multe supe :-*

spor la slabit

Slabuta 17 nov 2009 00:29:12

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
Citat:

Anterior postat de giglio86 (Post 48481)
buna fetelor.....sunt noua pe aici ....
si eu ma confrunt cu aceeasi problema am 163 cm si 61 kg (multttttttt):( si as vrea sa dau jos pana pe la vreo 50 de 3 saptamani ma tot apuc de diete si renunt ,......merg la sala de 2 ori pe saptamana la tae bo se vedeau rezultate dar daca eu mancam in continuare....................sper ca aici sa pot gasi sfaturi si o motivatie pt a nu ma mai lasa de diete
va pup si spor la slabit>:D<

Citat:

Anterior postat de giglio86 (Post 48894)
:Dbuna din nou>:D<
nu cred ca as reusi vreodata sa mananc supa de varza si atat
eu incerc sa mi calculez in fiecare zi cate calorii mananc si incer o dieta personalizata
astazi este a 2 zid e dieta si diseara merg i la sala
incerc sa mananc cam ce mi ar permite organismul dar in cantitti mici(exclus prajeli ,grasimi ,dulciuri ,bauturi carbogazoase etc).
sper sa reusesc sa mi obisnuiest stomacul(am probleme si nu pot manca orice)
a si era sa uit mancati cat mai multe supe :-*

spor la slabit

Buna Giglio si bine ai venit printre noi :)

Cam cate calorii mananci tu zilnic? Si cam in ce consta un meniu de-al tau zilnic? da-ne mai multe detalii :)

Ma bucur ca ai renuntat la acele produse, nu fac deloc bine siluetei dar nici sanatatii ;)
Ce probleme ai cu stomacul?

Mai poti citi sfaturi de aici, sunt sigura ca te vor ajuta: http://forum.slabute.ro/ghidul-slabi...atos-1556.html

Mult succes in ceea ce ti-ai propus si tine-te de sport, este un plus foarte mare la eforturile pe care le depui in procesul de slabire ;)

Slabuta 17 nov 2009 00:30:49

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
Sunteti aici 2 viitoare slabute, unititi-va fortele si sunt sigura ca veti reusi :)

dia22 03 dec 2009 08:18:32

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
ma alatur si eu voua, si eu sper ca voi fi o slabuta, sa intru in noul an cu cateva kg mai putin ar fi tot ce imi doresc.
bafta tuturor!>:D<

hassana 03 dec 2009 21:20:49

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
buna fetelor , si eu sunt noua pe acest forum si ma alatur voua.Sper ca in sfarsit sa am vointa necesara pt a slabi cat mai multe kg.Va pup

Slabuta 03 dec 2009 22:27:20

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
Citat:

Anterior postat de dia22 (Post 54083)
ma alatur si eu voua, si eu sper ca voi fi o slabuta, sa intru in noul an cu cateva kg mai putin ar fi tot ce imi doresc.
bafta tuturor!>:D<

Citat:

Anterior postat de hassana (Post 54329)
buna fetelor , si eu sunt noua pe acest forum si ma alatur voua.Sper ca in sfarsit sa am vointa necesara pt a slabi cat mai multe kg.Va pup

Bine ati venit viitoare slabute :)

Va doresc mult succes in atingerea telului :) La ce diete v-ati gandit? Faceti vreun sport? :)

hassana 04 dec 2009 10:10:08

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
Multumim slabuta de primire!
Eu am fost extrem de motivata de tine , pt ca am vazut ca si tu ai plecat de la 68 kg si ai ajuns la 52.Felicitari !!!!!!!Tu in cat timp ai ajuns la kg astea si ai facut si sport ?
Eu am invatat acum sa fac meniul personailzat si am inceput de 3 zile ....sper sa iasa bine....si fac si aerobic de 3 ori pe saptamana , sper sa vad rezultate in timp.:D

Slabuta 09 dec 2009 18:52:33

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
Citat:

Anterior postat de hassana (Post 54428)
Multumim slabuta de primire!
Eu am fost extrem de motivata de tine , pt ca am vazut ca si tu ai plecat de la 68 kg si ai ajuns la 52.Felicitari !!!!!!!Tu in cat timp ai ajuns la kg astea si ai facut si sport ?
Eu am invatat acum sa fac meniul personailzat si am inceput de 3 zile ....sper sa iasa bine....si fac si aerobic de 3 ori pe saptamana , sper sa vad rezultate in timp.:D

Buna Hassana )

Da, si eu am avut 68, slava domnului ca nu mai vad cifra asta ca altfel innebuneam intr-un final.

Multumesc, eu am slabit cam in 6 luni, pentru ca am mai facut pauze de mentinere, dupa iar slabit, si ma tin la aceasta greutate de 53-54 de aproape 1 an. :)

Aerobicul este bun, iti recomand de 3 ori pe saptamana, ai sa vezi ca altfel sta carnita pe corp daca faci si sport. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:36:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO