forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-60-kg-70-kg/)
-   -   Haideti sa slabim impreuna (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-60-kg-70-kg/haideti-slabim-impreuna-1751.html)

Vivianna 11 apr 2010 12:57:50

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
Pai am de gand sa fac si sport, de azi am inceput din nou exercitiile de aerobic si sper sa reusesc sa ies la jogging macar de 2-3 ori pe saptamana.Ca dieta imi numar caloriile de can ma stiu si nu cred k o sa renunt la asta pentru ca ma ajuta foarte mult sa imi rasfoiesc carnetelul si sa vad unde am gresit si cat mai am de recuperat (de la excese):">.Pe langa numarat incerc sa mananc cat mai multe legume crude si sa beau muuult ceai verde;;).De azi am renuntat si al dulciuri datorita voua, sper doar sa nu dezamagesc:D

sebutza 11 apr 2010 23:20:05

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
Citat:

Anterior postat de Vivianna (Post 145367)
Pai am de gand sa fac si sport, de azi am inceput din nou exercitiile de aerobic si sper sa reusesc sa ies la jogging macar de 2-3 ori pe saptamana.Ca dieta imi numar caloriile de can ma stiu si nu cred k o sa renunt la asta pentru ca ma ajuta foarte mult sa imi rasfoiesc carnetelul si sa vad unde am gresit si cat mai am de recuperat (de la excese):">.Pe langa numarat incerc sa mananc cat mai multe legume crude si sa beau muuult ceai verde;;).De azi am renuntat si al dulciuri datorita voua, sper doar sa nu dezamagesc:D

sper sa reusesti!.!

eu as vrea sa imi recapat conditia fizica...dar asta cred ca imi va lua muuuult timp!.!

hai sa iti spun un secret!.!eu beau ceai de lamaie cand imi e pofta de ceva dulce!.!adica ceai de lamaie indulcit cu indulcitor...

poate va functiona si la tine incearca!si mie mi-era greu fara dulciuri dar m-am obisnuit ca de o saptamana nu am mai mancat!azi am incercat sa beau cola si mi s-a facut rau!!!

asta e bine ca inseamna ca o sa urasc cola...

Slabire Usoara si muult sport ca asta e cel mai important!

ElyRoz 16 apr 2010 19:39:30

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 138495)

Ely pastele a trecut :D

Eu te astept aici la raport :P

Prezenta la raport!:-s
Ma chinui,mananc limitat!
Raportez -1,800
In 8 zile ;;)
Stiu ca nu-i prea mult dar poate e mai bn asa! ;)
(de paste am mai pus 200 de grame):D

luizacamy 17 apr 2010 09:43:09

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
Nu urma tot felul de diete haotice, nu te infometa, mananca ori de cate ori iti este foame dar tine cont sa iti faci un program!!! Este bine ca faci sport!

luizacamy 17 apr 2010 09:47:23

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
AI SLABIT SUFICIENT!!! organismul trebuie sa se obisnuiasca cu scaderea in greutate, pielea trebuie sa se retraga in timp!!! daca slabesti prea mult intr-un timp f scurt poti sa te confrunti cu problema VERGETURILOR!!!

ElyRoz 17 apr 2010 12:56:43

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
Citat:

Anterior postat de luizacamy (Post 154696)
AI SLABIT SUFICIENT!!! organismul trebuie sa se obisnuiasca cu scaderea in greutate, pielea trebuie sa se retraga in timp!!! daca slabesti prea mult intr-un timp f scurt poti sa te confrunti cu problema VERGETURILOR!!!



Asa gandesc si eu.Oricum deja ma confrunt cu cateva vergeturi...pt ca m am ingrasat prea brusc :(

alexandraself 17 apr 2010 22:36:40

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
Si eu sunt noua si mi-am propus ca in 4 luni sa am mai putin cu 8 kg . Am 1.68 si 61 kg , dar forme rotunjoare. Nu prea am timp sa fac miscare, dar o data sau de 2 ori pe saptamana alerg in parc, cat despre alimentatie pot spune ca incerc sa cumpar alimente sarace in grasim si sa mananc cat mai multe fibre.

luizacamy 19 apr 2010 08:15:48

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
Citat:

Anterior postat de ElyRoz (Post 154888)
Asa gandesc si eu.Oricum deja ma confrunt cu cateva vergeturi...pt ca m am ingrasat prea brusc :(

nu te speria..daca nu slabesti brusc si facu sport sa stii ca vergeturile trec de la sine... sa stii ca este suficient sa iti faci singura masaj, seara cat stai in pat pana adormi, conteza destul de mult, pui celulele adipoase in miscare si atunci ele se sparg!!! nu in numar mare dar conteaza...continutul lor va umple canalele din vergeturi!!! masajul trebuie sa fie mai puternic dar nu dureros!!!

Clodiy 19 apr 2010 20:31:32

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
buna,si eu sunt noua pe aici si imi doresc tare mult sa slabesc.

andra_aly 19 apr 2010 20:34:02

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
Citat:

Anterior postat de Clodiy (Post 157466)
buna,si eu sunt noua pe aici si imi doresc tare mult sa slabesc.

Bine ai venit printre noi>:D< ti vreo dieta anume?:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:20:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO