forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-60-kg-70-kg/)
-   -   Haideti sa slabim impreuna (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-60-kg-70-kg/haideti-slabim-impreuna-1751.html)

ramy 31 ian 2010 10:10:21

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
oare ce dieta sa tin?sunt atat de nehotarata.....ce ma sfatuiti?

Red_Rose 31 ian 2010 10:23:43

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
te sfatui sa faci unele excluderi si unele introduceri de alimente fara a tine o dieta limitata in ceva :) fa-ti dieta personala dupa posibilitatile tale pt ca daca tii o dieta anume mereu ceva trebuie sa cumperi ,sa faci..iar cind iti faci o dieta personala doar alegi din ceea ce ai ce e sanatos..asta sfatul meu:D

drama queen 31 ian 2010 12:53:55

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
Citat:

Anterior postat de ramy (Post 74791)
oare ce dieta sa tin?sunt atat de nehotarata.....ce ma sfatuiti?

pai depinde fiecare organism in parte.. ce iti place ce nu .. s.a.m.d

poti sa ti personalizata sau sa tii una standard:D

ne mai auzim:D >:D<

anisoara 05 feb 2010 10:56:11

vreau sa slabesc
 
buna ma numesc anisoara:D
cand eram mica eram foarte slabuta,dar de la 14 ani ma probleme cu greutatea si tot incerc sa slabesc. nu am tinut o dieta anume,dar pot spune ca m-am inspirat din mai multe. am scos din alimentatie sucurile, beau doar naturale, am incercat sa scot si painea si dulciurile, dar nu reusesc sa slabesc nm.
ma poate ajuta cineva:-/

Slabuta 06 feb 2010 14:37:33

Re: vreau sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de anisoara (Post 79511)
buna ma numesc anisoara:D
cand eram mica eram foarte slabuta,dar de la 14 ani ma probleme cu greutatea si tot incerc sa slabesc. nu am tinut o dieta anume,dar pot spune ca m-am inspirat din mai multe. am scos din alimentatie sucurile, beau doar naturale, am incercat sa scot si painea si dulciurile, dar nu reusesc sa slabesc nm.
ma poate ajuta cineva:-/

Buna Anisoara si bine ai venit printre noi :)

Foarte bine ca ai scos alimentele daunatoare.
Acum spune-ne cam cate calorii papi tu intr-o zi?
Poate ne dai si un exexmplu de meniu de-al tau.

Sport faci?

mvthebest 06 feb 2010 14:38:20

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
http://www.florarieinpitesti.ro/flor...gini/d_120.jpg
Un weekend frumos iti doresc:-*:-*:-*:-*

narh3a 24 feb 2010 17:16:37

Buna viitoarelor slabute ;)
 
Buna fetelor, eu sunt Raluca si mi-am luat inima in dinti sa recunosc ca trebuie sa mai slabesc cateva kg. :( Eu de cand ma stiu am fost grasuta si vara trecuta am slabit cam 10 kg si am fost foarte mandra de mine. Acum insa, am impresia ca sunt rotunda si vreau scap de stresul asta. Sper ca alaturi de voi sa reusesc pana in vara sa am si eu 55 kg :D. Pupici >:D<

Loonna 09 mar 2010 20:42:31

Re: Buna viitoarelor slabute ;)
 
buna fetelor.Eu am 176 cm si 65 de kg si mi-as dori sa slabesc vreo 5 kg.fac in fiecare zi cam 30-40 de min pe bicicleta(cat ma uit la un serial, este o metoda excelenta) si sunt 3 filmulete pe youtube "8 minute pt un abdomen perfect" si acolo gasiti si pt picioare si fundulet :D eu le fac pe acestea..dar nu zilnic recunosc.cat despre mancare,trebuie sa recunosc ca sunt fan dulciuri, cartofi de orice fel si paste..tot ce este interzis.de aceea incerc sa-mi creez un meniu care sa le includa dar in cantitati f mici.sper sa reusim toate sa slabim si sa aratam asa cum ne dorim.am citit mesajele voastre postate si imi voi face si eu un meniu personalizat si de ce..poate chiar un jurnal:)
pupici si spor in toate

inna.g 10 mar 2010 23:53:15

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
buna sunt irina...si cu toate ca sunt inregistrata de ceva timp pe acest forum nu am incercat pana acum sa scriu nimic :) Ca si voi am un tel..sa slabesc.desi de cand am descoperit acest forum am mai dat jos din kg...exact nu stiu cat pt ca nu m-am cantarit, dar as putea sp k am dat ceva deoarece se vede pe haine...si din ceea ce imi sp persoanele cu care ma intalnesc....:) nu am tinut o dieta anume....am incercat sa pap sanatos...fara dulciuri,paine ,prajeli, adik doar fiert :P...am baut aprox 3 litri de apa pe zi plus ceaiul verde, care la inceput nu-l puteam inghiti pt k mi se parea oribil...si care acum imi place ;)) si sport acasa aproape in fiecare seara. Asta a fost vreo 2 luni in care am ajuns de la marimea 30 la 28 la pantaloni:x apoi am stagnat...au venit sarbatorile si ....:">:">:"> .Acum as incep iar doar k asa cum se stie orice inceput e greu...si nu reusesc sa ajung la acea sapt in care sa ma abtin...dupa care nu mai am probleme indiferent de ce fel de mancare vad....recunosc nu sunt o pofticioasa doar k acum imi este destul de greu sa ma abtin de la ceva bun.....ufff cat am scris#:-sam nevoie de incurajare sa pot sa incep iar :D :-s

Loonna 11 mar 2010 08:41:06

Re: Haideti sa slabim impreuna
 
buna irina.as dori sa stiu si eu ce mancai efectiv..eu nu pot renunta la paine..mananc doar mai putina si doar paine dietetica cu seminte.si ce exercitii faceai?
multa bafta in noul inceput!


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:15:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO