forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 80 kg si 90 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-80-kg-90-kg/)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-80-kg-90-kg/jurnal-slabit-slabute-grupa-80-90-kg-3735.html)

damo 15 mai 2010 08:16:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg
 
Eu ma laud cu SPORTULLLLLLLLL [*zambet-larg*] ... mai nou fac zilnic cate ceva [*29*][*66*]si sunt foarte mandra de mine :>. Inainte abia reuseam sa ma urc pe bicicleta stationara cate 30-40 min.o data la cateva zile.
Cu dieta nu am stralucit saptamana asta :(; ori am avut prea multe grasimi, ori prea multi carbs, ori prea mult zahar :((si nu reusesc nicicum sa le echilibrez cat de cat. Sunt mereu la extreme :(.
Mai lucrez la partea asta si merg in continuare pe sport in fiecare zi ;;).

[/QUOTE]


Bravo!!! :)

claudiaolteanu 15 mai 2010 11:44:55

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg
 
buna, am facut masuratorile si, desi saptamana asta kg s-au incapatanat, vad ca cm au fost mai binevoitori :D si au plecat cativa :
- talie-89
-bust-108
-sold-108,5
-coapsa-64
eu zic ca e bine :P, si mergem inainte

Ramomic, ma-i intrebat daca cu modul asta de a manca am slabit kg-ele de pe ticker - ei da, din prima saptama am papat la pranz salata cu 1 feliuta de paine SM , sau in loc de paine am pus 3-4 ciupercu, ori 1 bucatica de pui
dupa cum ai vazut din ce pap eu, la fiecare pranz ma gasesc in fata unui bol mare de salata - facuta din diverse - dar din care nu lispeste zema de lamaie
sport nu prea am cand sa fac, am mai explicat lucrul asta, doar mai merg pe jos cand vin de la munca, asta in cazul in care u vin cu vreun coleg cu msina:) - saptamana asta din 5 zile 4 le-am mers cu masina
oricum, daca se incapataneaza cantarul si sapt. viitoare si pana samabata nu mai scade macar 6-700 gr, trebuie sa ma cam apuc de ceva sport - macar asa usor ::P
azi dimineata am mancat 2 felii de wassa cu 1 bucata de omleta (spun bucata pt ca am facut una mare pt mai multe pers si din ea mi-am pus si eu putin) cam cat podul palmei cu putina sunculita, ceapa verde +cateva felii de rosii +1 castravete
la pranz cred ca pap o salata simpla cu putina brana de oaie
diseara vreu piza:(( - v-am zis de ieri ca am pofta - asa ca probabil voi papa 1 sau2 bucati (1 buc are cca 10x10 cm) -depinde cat de greu imi cade la stomac
va pup si veti grija de voi
>:D<

Irina Costas 15 mai 2010 14:16:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg
 
Buna Cristinikm !
Cum mai merge dieta?

ramomic 16 mai 2010 02:01:16

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg
 
Buna fetele :-*.
Damo, 4 kg intr-o saptamana :-o:-o:-o ??? Va rog fetelor dati-mi si mie ambitia voastra de a va tine de dieta :(( si metabolismul vostru, ca vi-l inapoiez dupa ce mai scad 10 kg ;;). FELICITARI!!!!!!!!!!
Claudia tu de cat timp te-ai apucat de dieta? Vad ca si tu mananci paine SM :).

O duminica frumoasa sa aveti >:D<.

Irina Costas 16 mai 2010 09:25:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg
 
Chiar e buna faina asta de care spui?Te ajuta sa slabesti?

Irina Costas 16 mai 2010 09:27:57

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg
 
Felicitari fetelor,pt ambitia de care dati dovada in lupta cu kg!

Bestmam 16 mai 2010 10:58:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg
 
Buna fetelor, am mai dat si eu 1 kg jos si ceva cm dar in profilul meu spune ca circumferinta taliei este incorecta. Cum se poate asa ceva? este asa cum am scris , de ce nu afiseaza?
Te rog ajuta-ma Slabut-o, mersi pa

damo 16 mai 2010 11:27:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg
 
Citat:

Anterior postat de ramomic (Post 188720)
Buna fetele :-*.
Damo, 4 kg intr-o saptamana :-o:-o:-o ??? Va rog fetelor dati-mi si mie ambitia voastra de a va tine de dieta :(( si metabolismul vostru, ca vi-l inapoiez dupa ce mai scad 10 kg ;;). FELICITARI!!!!!!!!!!
.

Da Ramomic, sa stii ca si eu m-am minunat, ieri dimineata eram intr-al noulea cer\:D/. Eu mincam multe dulciuri la servici dupa masa, si cind spun multe, vorbesc de zeci de pungi de caramele, biscuiti. Pentru mine a fost ingrozitor in primele zile...dupa care sa stii ca nu mai era chiar asa, parca devenise mai suportabil. Am mincat mere in schimb, ca sa amortizez socul. Efectul indirect ( dar nu parte din plan) a fost ca umplindu-mi stomacul cu mere (in locul caramelelor;;)), nu mai aveam acasa foamea aceea de elefant, si remarcam ca parca mincam mai putin. Dar asta nu era parte din plan, ci doar efect secundar al renuntarii la caramele. Ideea e ca, cumulind efectele, am pierdut 4 kg:). Metabolismul meu nu e de invidiat, am peste 40 de ani, nici eu nu mai ard asa de repede:(

Problema e ca acum trebuie sa incep dieta de-adevaratelea. Am spus intr-un mesaj precedent cum vreau sa fac saptamina asta, sa vedem rezultatele simbata viitoare.
Eu ma cintaresc simbata dimineata, pe stomacul gol dupa ce vin de la baie;). Nu ma grabesc sa ma duc la servici, deci am timp s-o fac cu calm.
Am vazut ca voi va masurati, o sa-mi iau si eu masurile simbata viitoare. In afara de faptul c-am remarcat ca inchid blugii mai usor, in rest nu vad nici o schimbare, in ciuda celor 4 kg in minus, ma intreb si eu de unde s-or fi dus:(

Va pup si sa aveti o duminica placuta >:D<

Damo

Ariadna L 16 mai 2010 16:56:46

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg
 
Buna slabutelor sunt si eu noua pe aici ... si as vrea sa ma primiti si pe mine in acest grup :P si sa ma inscriu in concurs , parca esti mai motivata daca ai cu cine discuta :D
Am in jur de 85 de kg si pt inceput as vrea sa ajung la 80 , weekend-ul asta mi-am cam facut de cap dar mi-am facut abonament la sala acum vreo 2 sapt si pot zice ca am fost de vreo 3 ori pe saptamana :)
Din lipsa de timp pot zice ca am o dieta personalizata ,mananc multe fructe mai putin legume si incerc sa beau cat de multa apa pot .
Glad to be here >:D<

Adella 16 mai 2010 17:28:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg
 
Citat:

Anterior postat de Ariadna L (Post 189224)
Buna slabutelor sunt si eu noua pe aici ... si as vrea sa ma primiti si pe mine in acest grup :P si sa ma inscriu in concurs , parca esti mai motivata daca ai cu cine discuta :D
Am in jur de 85 de kg si pt inceput as vrea sa ajung la 80 , weekend-ul asta mi-am cam facut de cap dar mi-am facut abonament la sala acum vreo 2 sapt si pot zice ca am fost de vreo 3 ori pe saptamana :)
Din lipsa de timp pot zice ca am o dieta personalizata ,mananc multe fructe mai putin legume si incerc sa beau cat de multa apa pot .
Glad to be here >:D<

Bine ai venit alaturi de noi Ariadna:-*>:D<!
Uite aici un topic care te poate ajuta http://forum.slabute.ro/pregatirea-s...nate-2489.html
Mult succes in tot ce ti-ai propus,te asteptam cu meniurile :)
Incearca sa-ti completezi toate datele la Preferinte-Editeaza detaliile tale


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:28:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO