forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 90 kg si 100 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/)
-   -   Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/94-kg-vreau-reusesc-slabesc-3237.html)

Andraa 02 apr 2010 09:39:45

Re: Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 136024)



Pentru putin :)

Bait? :-o daca e baitul la care ma gandesc (in pictura, il folosim la schite :)) ) e "lacul" pentru parchet/mobila?

Nu am vazut caprioara in magazin, dar cred ca nu am fost atenta. :)

Se gaseste la Real cred ca am vazut, si la Selgros daca nu ma insel, si bait adica un fel de marinata:))

Slabuta 06 apr 2010 14:30:25

Re: Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de Andraa (Post 136528)
Se gaseste la Real cred ca am vazut, si la Selgros daca nu ma insel, si bait adica un fel de marinata:))


Merci pentru lamurire :">
Ca mai puneam baitul meu sa vezi ce iesea :))

Hristos a Inviat! :)

Te reapuci de dieta dupa sarbatori? :)

Andraa 07 apr 2010 21:13:46

Re: Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc
 
Sigur, de maine gata cu bunatatile de sarbatori ca nu mai tine;) Gata cu sarmalutele si cu drobul si in special ouale...:). Oricum am incercat sa nu exagerez dar stii cum e...:))

andra_aly 07 apr 2010 21:24:19

Re: Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de Andraa (Post 140552)
Sigur, de maine gata cu bunatatile de sarbatori ca nu mai tine;) Gata cu sarmalutele si cu drobul si in special ouale...:). Oricum am incercat sa nu exagerez dar stii cum e...:))

Bunatati de sarbatori...:-/? eu deja am uitat de ele. nu mai stiu ce sunt alea;))
de fapt incerc sa le ocolesc ca doar mai am prin casa .:P haide andra, ca o sa reusesti sa le vi de hac kg. trebuie doar sa faci sa dispara din jurul tau ispitele>:D<>:D<

kisscris22 17 apr 2010 15:02:54

Re: Slabutele noi, care trebuie ajutate!
 
sunt si eu noua pe aici....am nevoie de cineva sa ma ajute.am 98 kg si trebuie sa slabesc neaparat.help pls

mihaela70 18 apr 2010 15:19:56

Re: Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc
 
Salut! Am 94 de kile si 39 de ani. Am reusit "performanta" de a ma ingrasa in iarna asta cu 20 de kg si sa va spun cum: am tinut multe diete stricte dupa care am mancat normal. La varsta mea se slabeste mult mai greu, dar un singur lucru am invatat: sa nu mai tin diete severe. Asa ca de maine ma apuc de Scarsdale. Mi se pare mai echilibrata. Sper sa dau jos macar cat am pus pe mine in ultimele luni....

Andraa 19 apr 2010 05:35:33

Re: Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc
 
Da. E adevarat. Dupa diete stricte pui dublu inapoi cand incepi sa mananci normal. Dietele echilibrate si schimbarea modului de viata sunt secretul. Dar stii cum e.:) oameni suntem si tentatiile sunt multe.
Succes la slabit:)

Slabuta 20 apr 2010 13:08:51

Re: Slabutele noi, care trebuie ajutate!
 
Citat:

Anterior postat de kisscris22 (Post 155000)
sunt si eu noua pe aici....am nevoie de cineva sa ma ajute.am 98 kg si trebuie sa slabesc neaparat.help pls

Buna Cris :)

Ai putea sa ne dai un exemplu de meniu pentru o zi, ca sa ne facem o idee despre aimentatia ta actuala :)

Sport faci?

Slabuta 20 apr 2010 13:11:20

Re: Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de mihaela70 (Post 155682)
Salut! Am 94 de kile si 39 de ani. Am reusit "performanta" de a ma ingrasa in iarna asta cu 20 de kg si sa va spun cum: am tinut multe diete stricte dupa care am mancat normal. La varsta mea se slabeste mult mai greu, dar un singur lucru am invatat: sa nu mai tin diete severe. Asa ca de maine ma apuc de Scarsdale. Mi se pare mai echilibrata. Sper sa dau jos macar cat am pus pe mine in ultimele luni....

Buna Mihaela :)

Eu am tinut Scarsdale, dar, numai primele 2 saptamani, exact cum scrie acolo. Dupa am personalizat-o si asa am slabit 15 kg.
Ce pot sa spun este ca am avut mare grija la cantitati, ai tendinta sa le micsorezi, dar asta este o mare greseala, pentru ca iar te infometezi.

De aceea, sfatul meu, daca te apuci de aceasta dieta, sub 1400 kcal nu cobora ;)

Slabuta 20 apr 2010 13:13:02

Re: Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc
 
Andra, am o intrebare legata de painica asta: Paine cu tarate, nu se chiar potrivesc datele nutritionale.

Ai putea sa verifici pe punga, poate ti-a scapat ceva? :)

Merci


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:53:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO