forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 90 kg si 100 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/)
-   -   Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/94-kg-vreau-reusesc-slabesc-3237.html)

Andraa 21 apr 2010 08:50:22

Re: Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 158164)
Andra, am o intrebare legata de painica asta: Paine cu tarate, nu se chiar potrivesc datele nutritionale.

Ai putea sa verifici pe punga, poate ti-a scapat ceva? :)

Merci

Am corectat:DMersi mult si scuze de greseala.:)
Valorile le am dintr-o carte si am luat de la altceva.:D

kisscris22 21 apr 2010 16:26:25

Re: Slabutele noi, care trebuie ajutate!
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 158162)


Buna Cris :)

Ai putea sa ne dai un exemplu de meniu pentru o zi, ca sa ne facem o idee despre aimentatia ta actuala :)

Sport faci?

buna slabuta!hai sa-ti dau un exemplu cam ca pap eu azi:la ora 10 mi-am facut o salata din 3 cartofi potriviti.acolo am adaugat o ceapa mica rosie si o lingura de ulei masline,sare si piper.la ora 13 am papat un iaurt cu fructe si cereale.la ora 16 am papat sos de spanac.pana diseara vreau sa mai dau gata 1-2 mere si o salata de varza!astept raspunsul tau!:)) sper ca e un meniu bun!ps.incerc sa beau cat mai multa apa si de 3-4 ori pe saptamana alerg 30min,15 min dimineata si 15 min seara

Slabuta 21 apr 2010 16:42:33

Re: Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de Andraa (Post 159136)
Am corectat:DMersi mult si scuze de greseala.:)
Valorile le am dintr-o carte si am luat de la altceva.:D

Nu e nici o problema, am validat alimentul :)

Slabuta 21 apr 2010 16:44:38

Re: Slabutele noi, care trebuie ajutate!
 
Citat:

Anterior postat de kisscris22 (Post 160011)
buna slabuta!hai sa-ti dau un exemplu cam ca pap eu azi:la ora 10 mi-am facut o salata din 3 cartofi potriviti.acolo am adaugat o ceapa mica rosie si o lingura de ulei masline,sare si piper.la ora 13 am papat un iaurt cu fructe si cereale.la ora 16 am papat sos de spanac.pana diseara vreau sa mai dau gata 1-2 mere si o salata de varza!astept raspunsul tau!:)) sper ca e un meniu bun!ps.incerc sa beau cat mai multa apa si de 3-4 ori pe saptamana alerg 30min,15 min dimineata si 15 min seara

Buna Cris :)

Este un meniu bun :) Doar am niste remarci :)Tie carnita, pestele nu iti place? :)

Si nu uita de branzeturi slabe :)

In rest este bine :) Bravo :)

kisscris22 22 apr 2010 14:05:13

Re: Slabutele noi, care trebuie ajutate!
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 160054)


Buna Cris :)

Este un meniu bun :) Doar am niste remarci :)Tie carnita, pestele nu iti place? :)

Si nu uita de branzeturi slabe :)

In rest este bine :) Bravo :)

multumesc slabuta!ba da, imi place carnita, dar mi-e frica ca daca pap carnita nu ma mai pot opri!dar azi am papat pilaf de orez cu carne de pui!;)sper sa dau jos kg astea care ma chinuiesc!sa nu uitati sa ma mai incurajati altfel o iau pe aratura!:))

Dodolina 22 apr 2010 17:06:54

Re: Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc
 
Buna Cris,
curaj si eu am avut 98 kg si am slabit. Multa bafta![*128*]

Andraa 24 apr 2010 10:20:39

Re: Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc
 
Salut Cris, tine-o tot asa si incet vei da jos. Totul e sa nu te fortezi sa mananci ceea ce nu iti place. Incearca sa-ti schimbi obiceiurile alimentare rele si implicit modul de viata. E greu dar asa e cel mai bine. Cu diete stricte dupa care incepi sa revii la vechile obiceiuri pui dublu la loc...
Bafta, si ai sa vezi ca merge:)

Slabuta 28 apr 2010 12:20:58

Re: Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc
 
Andraa, te rog sa verifici valorile de la ciorba de varza :)

kisscris22 28 apr 2010 13:49:53

Re: Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de Dodolina (Post 161483)
Buna Cris,
curaj si eu am avut 98 kg si am slabit. Multa bafta![*128*]

buna dodolina!te astept la mine in jurnal cu ceva sfaturi!te rog mult!poop >:D<

kisscris22 28 apr 2010 13:51:14

Re: Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de Andraa (Post 163699)
Salut Cris, tine-o tot asa si incet vei da jos. Totul e sa nu te fortezi sa mananci ceea ce nu iti place. Incearca sa-ti schimbi obiceiurile alimentare rele si implicit modul de viata. E greu dar asa e cel mai bine. Cu diete stricte dupa care incepi sa revii la vechile obiceiuri pui dublu la loc...
Bafta, si ai sa vezi ca merge:)

Buna Andraa!multumesc pt incurajar!te astept la mine in jurnal cu sfaturi!poop


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:02:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO