forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 90 kg si 100 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/jurnal-slabit-slabute-grupa-90-100-kg-3750.html)

pety 05 iun 2010 08:02:11

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Bine ai venit Clotilde!!!Ai slabit numai cu Montignac asa de multe kg???Spor in continuare la cat mai multe kg in minus!!!

Clotilde 05 iun 2010 16:46:25

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Multumesc, pety! Da, numai cu Montignac am slabit, cu mici, mici abateri uneori!

getutaa 05 iun 2010 17:17:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
felicitari clotilde sper sa putem avea si noi puterea ta.te apreciez mult

Clotilde 05 iun 2010 22:24:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Citat:

Anterior postat de getutaa (Post 210768)
felicitari clotilde sper sa putem avea si noi puterea ta.te apreciez mult

>:D<E prima data cand am considerat ca nu tin o cura de slabire care se termina in ziua Z! Am considerat util sa-mi schimb modul de alimentatie si uite ca a dat roade! Insa...mai vreau! Deja mi-am schimbat garderoba si culmea, acum ma vad grasa, dar la 119 kile, nu ma vedeam asa, sau mintea mea refuza sa vada ce-i arata oglinda, cred!

Slabuta 05 iun 2010 22:28:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Citat:

Anterior postat de matami (Post 208200)
Buna Slabuta:)
intr-adevar am studiat acest forum, indreptandu-mi atentia spre un regim hipocaloric. Nu stiu sigur daca asta este ce imi trebuie mie, in ideea in care nu prea imi place carnea, nu mananc orice leguma, cu fructele ma impac insa. necazul ar mai fi cu sarea, eu mananc foate sarat - zic unii:P - si mai am si ceva probleme de sanatate. am gusa micropolinodulara - ceva pe la tiroida -, plus o hepatita B.
Am inceput astazi cu 2 felii de paine cu margarina (untul ma enerveaza ca nu se intinde ca lumea), putina branzica de vaca si o cana cu lapte dulce 1,5% grasime. Pe la 10 a.m. am mancat un mar verde, apoi cred ca in jurul pranzului am baut o cana de ceai instant. Am mancat o bucata de pui la gratar cu o rosie si un castravete cu o felie de paine pe la 5 p.m. cred; pe la 7seara 2 linguri de salata de vinete; si pe la 8 jumate aprox. o jum de grapefruit cu o felie de pepene galben.
Miscare nu am facut prea multa, am mers pe jos cam 45 min.
Daca se poate, astept pareri, sugestii si de ce nu, critici.
Va pup dulce pe toate. o seara buna
Ami

Buna Matami :)

Margarina nu este sanatoasa, foarte nesanatoasa.
Mai bine un gem/dulceata fara zahar. Sunt o gramada de variatii prin magazine.

Ceaiurile instante trebuie evitate, au e-uri.

Painea pastreaz-o pentru micul dejun, nu amesteca carnea cu painea. :)

Cina prea saraca. 2 linguri de salata de vinete e nimic.

Seara nu manca fructe, mai bin un iaurt, un pahar cu lapte.

Foloseste acest calculator, pentru a vedea cate calorii, proteine, carbohidrati etc mananci Calorii, proteine, grasimi, fibre si alte valori nutritionale alimente

Citat:

Anterior postat de matami (Post 208203)
Mai am cateva intrebari:
- cum masurati anumite portii daca nu aveti cantar de bucatarie?
- la cat timp va cantariti?
Multumesc:)
Ami

Cam greu fara cantar, de cantitati ajungi sa iti dai seama dupa ce ai avut o perioada cantar de bucatarie si te-ai obisnuit cu masurile, dupa te poti descurca si fara cantar :)

Cam o data pe saptamana. :)
Imi iau si masurile in cm

Slabuta 05 iun 2010 23:36:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Citat:

Anterior postat de pety (Post 209313)
OOOOOO....ce bine!!!!eu socotisem ciorbita separat...si carnita din ea separat..si ieseau cam multe calorii!!!!!iar mie-mi place foarte mult ciorbita,chiar daca e facuta cu carne slaba...multumesc Slabuta!!!Sper ca nu te suparam cu intrebarile noastre dar anumite lucruri cer timp pana sa le invatam...te pupicesc!!!

Pentru putine Pety :-*
Nu ma suparati, va ajut cu placere, daca sunt la pc :)

Slabuta 05 iun 2010 23:49:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Citat:

Anterior postat de Clotilde (Post 210165)
Salutare!
E primul meu mesaj aici si speeeer, din tot sufletul sa devin o slabuta! Hm! Na-m fost niciodata slaba, insa....cred ca nu e imposibil.
Vreau sa va spun ca anul trecut, pe 14 iulie cantaream 119 kg, iar acum am 92 kg. Dieta mea este dieta Montignac, cu care am slabit pana acum, insa, de cateva luni, mai precis de doua-trei luni, scad foarte putin la cantar. Si mai ales atunci cand ma apropii de praguri de gen 100, 90, 80.
O sa mai trag cu ochiul pe la ce mancati voi, daca asta nu va supara!
Va pup!

Buna Clotilde :)

Felicitari pentru rezultatele de pana acum, este foarte bine cat ai slabit :)

Probabil esti in faza de platou :)
Tu faci si ceva sportulet?

pety 06 iun 2010 10:01:41

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Fetelor...am o saptamana de cand am inceput dieta...si am dat jos 2 kg!!!!Ma bucur nespus!!!Am facut astazi masuratorile...si se vede bine ca am inceput cu dreptul!!Astazi schimb si tickerul,pentru ca incepusem de la 96 nu de la 95...dar ma gandisem ca ce conteaza un kg::.In schimb sa stiti ca conteaza...pentru ca acuma sunt ffff bucuroasa asa ca eu continuu cu schimbarea aceasta...voiam sa va mai zic ceva...abia ieri cred ca am realizat ca de fapt ceea ce ma ingrasa pe mine erau multele snaksuri si pufuleti cu branza...pentru ca imi placeau tare...si acuma stiu sigur ca trebuie sa fac ceva ca fiul meu sa aiba o mamica tanara si frumoasa cu care sa nu se rusineze cand va fi mai mare...deci spor la slabit mie si voua dragutelor!!!Va iubesc tare!!!!

pety 06 iun 2010 12:54:03

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Apropo...am cautat dar nu am gasit pe aici cate calorii are 100 g pulpa fiarta(partea superioara),fara piele?Sunt o gramada de variante dar nici una asa...daca stiti,anuntati,please...merci...ca am papat la pranz o pulpa care avea cam 230 g,fiarta si fara piele cu 200 g rosii si castraveti...si voiam sa stiu cate calorii sa pun la meniu...pupici si o duminica fara excese!

Slabuta 06 iun 2010 12:57:58

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Citat:

Anterior postat de pety (Post 211294)
Apropo...am cautat dar nu am gasit pe aici cate calorii are 100 g pulpa fiarta(partea superioara),fara piele?Sunt o gramada de variante dar nici una asa...daca stiti,anuntati,please...merci...ca am papat la pranz o pulpa care avea cam 230 g,fiarta si fara piele cu 200 g rosii si castraveti...si voiam sa stiu cate calorii sa pun la meniu...pupici si o duminica fara excese!

Calorii Carne de pui, broiler sau fryer (pui intre 7 - 13 saptamani), pulpa de pui superioara, carne macra, gatita, innabusita Asta e :)

Gatit inseamna si fiert, orice procedeu care presupune doar pulpa, fara ulei sau alte adaosuri.


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:27:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO