forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 90 kg si 100 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/jurnal-slabit-slabute-grupa-90-100-kg-3750.html)

odeta 03 iun 2010 12:29:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Buna tuturor !
Sunt noua pe aici , de fapt acesta e primul meu mesaj , am citit mesajele voastre postate aici si in multe dintre ele ma gasesc si eu din pacate . Nu am o dieta anume , doar am redus portiile de mincare , bineinteles fara dulciuri , sucuri , etc. , intr- o saptamina am reusit sa slabesc 3 kg , mai fac si ceva sport de trei ori pe saptamina zumba dance si in rest cind sunt acasa tae boo cite 20 de minute ( nu pot mai mult ) . Acum sapte ani de zile cintaram 67 kg. iar acum dupa trei nasteri , si multe variatii in cresterea gretatii si scaderea greutatii (oscilatii cu cite 10 - 15 kg in ce 6 ani de 7 ori , ceea ce e foarte mult ) , mi-am dereglat intregul organism . Sunt destul de obsedata de cum arat si nici nu stiu ce pot face sa slabesc sanatos fara sa ma reintorc la kg date jos . Am nevoie de sfaturi (pentruca am tendinta sa exagerez cite o data si cu curele de slabire adica infometare si cu sportul). Multumesc anticipat.

nicoleta100 03 iun 2010 14:33:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Citat:

Anterior postat de odeta (Post 208612)
Buna tuturor !
Sunt noua pe aici , de fapt acesta e primul meu mesaj , am citit mesajele voastre postate aici si in multe dintre ele ma gasesc si eu din pacate . Nu am o dieta anume , doar am redus portiile de mincare , bineinteles fara dulciuri , sucuri , etc. , intr- o saptamina am reusit sa slabesc 3 kg , mai fac si ceva sport de trei ori pe saptamina zumba dance si in rest cind sunt acasa tae boo cite 20 de minute ( nu pot mai mult ) . Acum sapte ani de zile cintaram 67 kg. iar acum dupa trei nasteri , si multe variatii in cresterea gretatii si scaderea greutatii (oscilatii cu cite 10 - 15 kg in ce 6 ani de 7 ori , ceea ce e foarte mult ) , mi-am dereglat intregul organism . Sunt destul de obsedata de cum arat si nici nu stiu ce pot face sa slabesc sanatos fara sa ma reintorc la kg date jos . Am nevoie de sfaturi (pentruca am tendinta sa exagerez cite o data si cu curele de slabire adica infometare si cu sportul). Multumesc anticipat.

ODETA salutare>:D<.Sa iti traiasca copilasii sa creasca mari sa fie sanatosi!Nu stiu exact ce sfat sa iti dau deoarece eu sunt in aceasi situatie.Momentan tin dieta RINA'S 90 o dieta destul de usor de tinut dar sunt abia in ceea de-a14 a zi mai am multe zile pana inchei cele 90 de zile deci nu stiu sigur daca da rezultatele pe care ti le doresti .E u sper sa mearga bine , am slabit 3 kg.Am citit despre fete care au tinut aceasta dieta si a functionat.SPOR LA SLABIT. Am mai citit si despre alte diete (duncan,sb,montiniac) dar nu le-am incercat ,doar m-am informat.Probabil trebuie sa alegi una care ti se potriveste si pe care poti sa o ti.PUPICI:-*SI SPOR LA SLABIT!

pety 03 iun 2010 15:51:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Am nevoie de o lamurire din partea celor care cunosc mai bine tabelul de calorii....am mancat astazi la pranz ciorba de pulpe de pui(2 copanele mai exact...si a iesit supa nu ciorba...adica fff slaba)...problema este ca in calculatorul ce calorii scris de voi scrie ca o portie de ciorba de pulpe de pui(adica 100 g) are 38 de calorii.Intrebarea este:numai supa sau la un loc cu carne?Sau carnea se calculeaza separat ca si pulpe fierte???Va rog mult de tot sa ma lamuriti...multumesc...si bun-venit,Odeta!!!!spor la slabit draguta!!!

Slabuta 03 iun 2010 15:57:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Citat:

Anterior postat de pety (Post 208839)
Am nevoie de o lamurire din partea celor care cunosc mai bine tabelul de calorii....am mancat astazi la pranz ciorba de pulpe de pui(2 copanele mai exact...si a iesit supa nu ciorba...adica fff slaba)...problema este ca in calculatorul ce calorii scris de voi scrie ca o portie de ciorba de pulpe de pui(adica 100 g) are 38 de calorii.Intrebarea este:numai supa sau la un loc cu carne?Sau carnea se calculeaza separat ca si pulpe fierte???Va rog mult de tot sa ma lamuriti...multumesc...si bun-venit,Odeta!!!!spor la slabit draguta!!!

Pety retetele de la calculator sunt calculate per 100 gr cu tot cu carne, legume, ce mai contin.

Ca sa vezi cum se calculeaza caloriile la o reteta poti citi aici: Calcularea numarului de calorii pentru o reteta :)

pety 04 iun 2010 07:26:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
OOOOOO....ce bine!!!!eu socotisem ciorbita separat...si carnita din ea separat..si ieseau cam multe calorii!!!!!iar mie-mi place foarte mult ciorbita,chiar daca e facuta cu carne slaba...multumesc Slabuta!!!Sper ca nu te suparam cu intrebarile noastre dar anumite lucruri cer timp pana sa le invatam...te pupicesc!!!

mierlita mariana bombonica 04 iun 2010 08:55:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Va pup.:-*Si eu imi doresc cu disperare sa dau jos o gramada mare de km, cam 32 la numar.am inceput o dieta ce consta in gratar cu salate diverse, legume la aburi, cremvusti branza cu rosii. Imi este greu cu pachetul de la serviciu. ma intereseaza sa aflu retete diverse dietetice pt ca sunt gurmada(recunosc) si am probleme cu mancarea.
O alta mare problema a mea este ca sunt taur si nu imi place sportul.O sa incerc sa dansez seara in fata televizorului si sa merg 30 min pe jos in fiecare zi. Cam greu!!!!!

getutaa 04 iun 2010 12:28:58

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
incet incet incep sa ma pun pe treaba,am observat ca este foarte greu sa dau jos din kg dar trebui...si cred ca si voua va este la fel de greu dar trebui sa perseveram spor la slabit

pety 04 iun 2010 14:11:44

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Citat:

Anterior postat de getutaa (Post 209682)
incet incet incep sa ma pun pe treaba,am observat ca este foarte greu sa dau jos din kg dar trebui...si cred ca si voua va este la fel de greu dar trebui sa perseveram spor la slabit

Pai sa nu te lasi...este greu cu siguranta,dar imagineaza-ti ce mandra vei fi de tine cand vei fi o slabuta:)>:D<

odeta 04 iun 2010 15:21:19

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Multumesc de intampinare . Nicoleta din cite stiu eu fructele dimineata te ajuta sa ai o digestie bune si te ajuta si la sistemului nervos . Si eu am tinut o dieta mai demult cu fructe dimineata pe stomacul gol , pe la 12 cereale din acelea cu bob sfaramat (pe ele puneam putina apa cald ca sa se moaie , aveau un gust dulceag ) iar in rest mincam orice doar ca cantitate foarte mica ( un bol de bebe din acela mic) , fara piine si fara sa maninc dupa ora 6 seara si sa sti ca a dat rezultate foarte bune , am slabit 17 kg in citeva luni doar micsorind portiile de mancare . Dupa un timp de vreo doua saptamini nu am mai simtit nevoia nici de dulciuri nici de paine si nici sa mananc dupa ora 6 seara .
Dar acum vreau sa imi schimb si modul de alimentatiie care nu este prea sanatos , vreau sa incep sa mananc sanatos . Spor la slabit si tie ! :)
Pety , multumesc si spor la dat jos kilograme :)

Clotilde 04 iun 2010 21:25:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Salutare!
E primul meu mesaj aici si speeeer, din tot sufletul sa devin o slabuta! Hm! Na-m fost niciodata slaba, insa....cred ca nu e imposibil.
Vreau sa va spun ca anul trecut, pe 14 iulie cantaream 119 kg, iar acum am 92 kg. Dieta mea este dieta Montignac, cu care am slabit pana acum, insa, de cateva luni, mai precis de doua-trei luni, scad foarte putin la cantar. Si mai ales atunci cand ma apropii de praguri de gen 100, 90, 80.
O sa mai trag cu ochiul pe la ce mancati voi, daca asta nu va supara!
Va pup!


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:58:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO