forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 90 kg si 100 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/jurnal-slabit-slabute-grupa-90-100-kg-3750.html)

Slabuta 01 iun 2010 14:22:14

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 206504)
Slabuta >:D<multumesc de sfat.Imi face bine sa vorbesc cu cineva ,sa intreb sau sa cer un sfat(este bine atunci cand stii ca nu esti singura in lupta).MULTUMESC ca ma asculti si ca raspunzi intotdeauna negresit.Te pup si spor la slabit!:-*

Pentru putin Nicoleta :)
Trebuie sa reusim cu toate >:D<

Slabuta 01 iun 2010 14:26:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Citat:

Anterior postat de pety (Post 206561)
Ciao fetele!De ex.azi de dimineata am papat 2 felii de paine prajita cu o lingurita de miere si cafea cu lapte(nu pot trai fara cafea cu lapte)...pe urma la pranz am papat 100 g de hamburger de vita(pe care l-am fiert in putina apa,(ptr ca nu aveam chef sa spal tigaia grill pentru un hamburger) impreuna cu 2 castraveti si 2 rosii mici.Diseara ma gandeam sa mananc mozzarella sau 2 oua fierte cu legume...am facut si 30 abdomene si am fost o ora in parc cu baietelul(plus 20 minute de bicicleta pana la parc).Este bine?Eu credeam ca trebuie sa incep cu 1200 calorii,dar daca e vorba de 1400,cum zice Slabuta,atunci este FOARTE BINE.Va pup fetelor!!

Este foarte bine ce ai papat pana acum :)

Felicitari, ai inceput cu dreptul, o singura remarca, sa mai adaugi gustarile, care constau intr-un un fruct, sau cateva nuci, migdale. etc :)

Obligatoriu trebuie sa incepi de la un aport caloric mai mare, nu ai 50 kg, si nu ai doar 5 kg de slabit. :)

Practic trebuie sa mananci corespunzator greutatii tale, si pe masura ce scazi in kg mai scazi si la calorii :)
Bravo si pentru sport, poti spune ca ziua de azi este reusita :)

getutaa 01 iun 2010 15:13:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
fetelor eu am ramas in pana de idei de meniu...cam ce papa ma-r satura eu am si anemie de fier si ma cam ia ameteala poop fetelor

Slabuta 01 iun 2010 20:03:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Citat:

Anterior postat de getutaa (Post 206629)
fetelor eu am ramas in pana de idei de meniu...cam ce papa ma-r satura eu am si anemie de fier si ma cam ia ameteala poop fetelor

Ai putea sa iti faci souffle cu spanac e foarte bun si slab caloric :) http://forum.slabute.ro/dieta-south-...ghlight=spanac

mihalache 02 iun 2010 13:36:54

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Buna!
Sunt o nou venita slabuta si incerc de ani buni sa slabesc.Din cat am citit pe forum eu mananc cam cum ar trebui (adica sanatos) mai fac mici excepti dar totusi ma ingras.Am luat si eu pastila de slabit .........am slabit 6kg intr-o luna (ajunsesem la 87kg ) dar acum am ajuns la 100 kg.Nu stiu ce sa mai fac.

tzucamica 02 iun 2010 15:41:44

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
salut fetele! stau nashpaaaaa :(( am reusit si am slabit 3 kg, insa ieri am fost la munte si....am cam dat iama in bucate. sper sa nu ma dau peste cap. oricum, fara excese si nici dulce, dar mai mult decat trebuia. CU MUUUULT x-(:((

matami 02 iun 2010 22:49:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Buna Slabuta:)
intr-adevar am studiat acest forum, indreptandu-mi atentia spre un regim hipocaloric. Nu stiu sigur daca asta este ce imi trebuie mie, in ideea in care nu prea imi place carnea, nu mananc orice leguma, cu fructele ma impac insa. necazul ar mai fi cu sarea, eu mananc foate sarat - zic unii:P - si mai am si ceva probleme de sanatate. am gusa micropolinodulara - ceva pe la tiroida -, plus o hepatita B.
Am inceput astazi cu 2 felii de paine cu margarina (untul ma enerveaza ca nu se intinde ca lumea), putina branzica de vaca si o cana cu lapte dulce 1,5% grasime. Pe la 10 a.m. am mancat un mar verde, apoi cred ca in jurul pranzului am baut o cana de ceai instant. Am mancat o bucata de pui la gratar cu o rosie si un castravete cu o felie de paine pe la 5 p.m. cred; pe la 7seara 2 linguri de salata de vinete; si pe la 8 jumate aprox. o jum de grapefruit cu o felie de pepene galben.
Miscare nu am facut prea multa, am mers pe jos cam 45 min.
Daca se poate, astept pareri, sugestii si de ce nu, critici.
Va pup dulce pe toate. o seara buna
Ami

matami 02 iun 2010 22:53:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Mai am cateva intrebari:
- cum masurati anumite portii daca nu aveti cantar de bucatarie?
- la cat timp va cantariti?
Multumesc:)
Ami

pety 03 iun 2010 08:26:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
Citat:

Anterior postat de mihalache (Post 207596)
Buna!
Sunt o nou venita slabuta si incerc de ani buni sa slabesc.Din cat am citit pe forum eu mananc cam cum ar trebui (adica sanatos) mai fac mici excepti dar totusi ma ingras.Am luat si eu pastila de slabit .........am slabit 6kg intr-o luna (ajunsesem la 87kg ) dar acum am ajuns la 100 kg.Nu stiu ce sa mai fac.

Bine ai venit Mihalache...nu te ingrijora,aici sunt multe fete cu experienta care te vor ajuta,sunt sigura,pentru ca ele au invins in lupta cu kg.
Fetelor,eu am inceput sa elimin apa din organism pentru ca nu ma mai simt asa de umflata.Apropo...cand am inceput dieta aveam 96 kg,nu 95 dar nu am mai corectat,deocamdata las asa si nu ma cantaresc decat peste o saptamana ca sa raman uimita.;)In rest ce sa va zic?Cred ca ziua de ieri mi-a reusit cat de cat pentru ca am mancat salata de rosii si castraveti la pranz,plus pepene rosu...iar seara ciorbita din 2 copanele dar foarte slaba,si cu un pic de paine.Dupa-amiaza un mar si gata....putina activitate pentru ca sotul meu nu a lucrat si am fost impreuna la pescuit,la iarba verde...va pup

getutaa 03 iun 2010 08:53:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg
 
fetelor nu inteleg dc acul cantarului se incapataneaza sa stea acolo,desi am un meniu destul de sarac in calorii,fata de ce mancam inainte,in sensul ca rontaiam mereu cate ceva dar acum nu mai rontai mananc legume,salate carne fripta mai putina mancare gatita(cam de 2 ori pe sapt)si portii mici,miscare fac ,mers pe jos in fiecare zi,exercitii de 2-3 ori pe sapt cate 30-45 de minute deci....care este treaba? nu inteleg....oare unde gresesc?


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:09:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO