forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 90 kg si 100 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/)
-   -   Slabesc cu un regim hipocaloric! (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/slabesc-regim-hipocaloric-1119.html)

dana70 01 sep 2009 09:44:27

Slabesc cu un regim hipocaloric!
 
Bun gasit >:D< !V-am descoperit intamplator si mi-a placut ce am citit pe aici .
Eu am inceput un regim hipocaloric din 1 iulie de la 102 kg. Acum am 91.5 kg .Mananc multe legume si piept de pui, dar gust cate putin din toate.Din experienta mea daca nu mananci un aliment deloc in timpul curei il mananci in cantitate mare cand nu mai rezisti la pofta.

nicol30 01 sep 2009 12:29:37

Re: Slabesc cu un regim hipocaloric!
 
bine ai venit printre noi! >:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

iti doresc bafta multa si la cat mai multe kg. date jos !

daca vrei poti sa-ti faci jurnalul tau si vedem si noi cum iti este, poti de asemenea sa-ti completezi meniul zilnic care te v-a ajuta mult....

Felicitari pentru kg. pierdute !

Slabuta 01 sep 2009 14:36:17

Re: Slabesc cu un regim hipocaloric!
 
Citat:

Anterior postat de dana70 (Post 23657)
Bun gasit >:D< !V-am descoperit intamplator si mi-a placut ce am citit pe aici .
Eu am inceput un regim hipocaloric din 1 iulie de la 102 kg. Acum am 91.5 kg .Mananc multe legume si piept de pui, dar gust cate putin din toate.Din experienta mea daca nu mananci un aliment deloc in timpul curei il mananci in cantitate mare cand nu mai rezisti la pofta.

Buna Dana si bine ai venit printre noi :)
Felicitari, ai slabit deja 10 kg, este foarte bine >:D<

La cat mai multe kg in minus si sa ajungi cat mai curand o slabuta :)

Faci si miscarica sau deocamdata tii doar regimul?

dana70 01 sep 2009 15:49:46

Re: Slabesc cu un regim hipocaloric!
 
Multumesc de primire fetelor!
Deocamdata fac cam rarut miscare,ca nu prea am cand:cand ma intorc de la serviciu ma asteapta un baietel de 3 ani,unul de 11 ani si un bunic de 96 de ani,fiecare cu nevoia lor de atentie :)
Ne mai organizam in unele zile si fac concurs cu baietii pe scara interioara din casa.Urcam si coboram de 10 ori si eventual mai trecem 10 minute si pe stepper.Din pacate se intampla cam rarut-cam o data pe saptamana.

dienusha 01 sep 2009 16:13:46

Re: Slabesc cu un regim hipocaloric!
 
Dana, esti pe drumul cel bun. In cateva luni o sa te lauzi ca ai ajuns la greutatea dorit. Eu abia astept sa pot sa ma laud :)

Maria.Florian 01 sep 2009 16:18:28

Re: Slabesc cu un regim hipocaloric!
 
Toate asteptam dienusha sa ne laudam,deja visez cu ochii deschisi ca o sa fiu o slabuta :>:>

Slabuta 04 sep 2009 21:07:27

Re: Slabesc cu un regim hipocaloric!
 
Citat:

Anterior postat de dana70 (Post 23805)
Multumesc de primire fetelor!
Deocamdata fac cam rarut miscare,ca nu prea am cand:cand ma intorc de la serviciu ma asteapta un baietel de 3 ani,unul de 11 ani si un bunic de 96 de ani,fiecare cu nevoia lor de atentie :)
Ne mai organizam in unele zile si fac concurs cu baietii pe scara interioara din casa.Urcam si coboram de 10 ori si eventual mai trecem 10 minute si pe stepper.Din pacate se intampla cam rarut-cam o data pe saptamana.

Salutare Dana :)

Familia mare, sa iti traiasca toti sanatosi :)
Bun concurs :) si pentru ei si pentru tine :)
Nu gasesti si tu 30 de minute zilnic pentru stepper? :D sau macar de 3 ori pe saptamana? :)

Sportul te-ar ajuta tare mult in lupta cu kg :)

dana70 04 sep 2009 22:16:11

Re: Slabesc cu un regim hipocaloric!
 
Ai dreptate Slabuta dar incerc sa pun la socoteala ca si miscare :mersul in patru labe cu masinutele cu cel mic,sotronul jucat cu baietii (incerc sa le arat ca si inainte de aparitia jocului de fotbal on-line copiii se jucau impreuna :) ), prinsa pe care o jucam in curte ,etc. Ce parere ai ,se accepta? ;)

Slabuta 04 sep 2009 22:21:20

Re: Slabesc cu un regim hipocaloric!
 
Citat:

Anterior postat de dana70 (Post 25563)
Ai dreptate Slabuta dar incerc sa pun la socoteala ca si miscare :mersul in patru labe cu masinutele cu cel mic,sotronul jucat cu baietii (incerc sa le arat ca si inainte de aparitia jocului de fotbal on-line copiii se jucau impreuna :) ), prinsa pe care o jucam in curte ,etc. Ce parere ai ,se accepta? ;)

Foarte bune lucruri faci pentru copii tai :)
Mai ales acum cand au cu totul alte forme de a se distra, si care nu sunt chiar cele mai bune si sanatoase :(

Eu zic ca se pun si aceste activitati :) ;)

Extasssy 04 sep 2009 22:22:27

Re: Slabesc cu un regim hipocaloric!
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 25570)
Foarte bune lucruri faci pentru copii tai :)
Mai ales acum cand au cu totul alte forme de a se distra, si care nu sunt chiar cele mai bune si sanatoase :(

Eu zic ca se pun si aceste activitati :) ;)

Eu cred ca sigur se pun... Jocurile pentru un adult sunt mult mai epizante decat pentru un copil...


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:35:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO