forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 90 kg si 100 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/)
-   -   Slabesc cu un regim hipocaloric! (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/slabesc-regim-hipocaloric-1119.html)

dana70 04 sep 2009 22:45:49

Re: Slabesc cu un regim hipocaloric!
 
Multumesc fetelor!Adevarul este ca le plac si lor aceste jocuri iar cel mare ma tot intreaba ce jocuri mai jucam cand eram de varsta lor.Am uitat sa va spun ca mi-am cumparat si coarda saptamana trecuta ;;) .Bineinteles ca daca o folosesc eu o vrea si Sebi (cel mic)si o invarte printre picioare de te umfla rasul.
Ca si alimentatie :sunt cuminte ca si numar de calorii numai ca mananc cea mai mare parte din ele spre seara,ceea ce nu e chiar OK.Din pacate sotul meu ajunge seara de la serviciu si mananca cu o pofta ... Decat sa mananc paine si alte minuni prefer sa imi las pentru seara un disponibil mai mare de calorii si sa mananc cu el ou,sunca de pui etc

Extasssy 04 sep 2009 22:49:45

Re: Slabesc cu un regim hipocaloric!
 
Citat:

Anterior postat de dana70 (Post 25590)
Multumesc fetelor!Adevarul este ca le plac si lor aceste jocuri iar cel mare ma tot intreaba ce jocuri mai jucam cand eram de varsta lor.Am uitat sa va spun ca mi-am cumparat si coarda saptamana trecuta ;;) .Bineinteles ca daca o folosesc eu o vrea si Sebi (cel mic)si o invarte printre picioare de te umfla rasul.
Ca si alimentatie :sunt cuminte ca si numar de calorii numai ca mananc cea mai mare parte din ele spre seara,ceea ce nu e chiar OK.Din pacate sotul meu ajunge seara de la serviciu si mananca cu o pofta ... Decat sa mananc paine si alte minuni prefer sa imi las pentru seara un disponibil mai mare de calorii si sa mananc cu el ou,sunca de pui etc

Eu zic ca e bine... daca tot te incadrezi in numarul de calorii zilnice... nu cred ca face mult rau... si eu mananc mai mult tot in a doua parte a zilei... eu chiar si pranzul il iau uneori pe la 5-6 seara... Dar dupa ultima masa... clar mai stau cel putin 4 ore treaza... Daca si tu faci la fel e cat se poate de ok...

Slabuta 04 sep 2009 22:51:25

Re: Slabesc cu un regim hipocaloric!
 
Citat:

Anterior postat de dana70 (Post 25590)
Multumesc fetelor!Adevarul este ca le plac si lor aceste jocuri iar cel mare ma tot intreaba ce jocuri mai jucam cand eram de varsta lor.Am uitat sa va spun ca mi-am cumparat si coarda saptamana trecuta ;;) .Bineinteles ca daca o folosesc eu o vrea si Sebi (cel mic)si o invarte printre picioare de te umfla rasul.
Ca si alimentatie :sunt cuminte ca si numar de calorii numai ca mananc cea mai mare parte din ele spre seara,ceea ce nu e chiar OK.Din pacate sotul meu ajunge seara de la serviciu si mananca cu o pofta ... Decat sa mananc paine si alte minuni prefer sa imi las pentru seara un disponibil mai mare de calorii si sa mananc cu el ou,sunca de pui etc

Ti-ai luat coarda? :D pai foloseste-o, este asa de distractiv :)
Am si eu una dar e asa de scurtuta, trebuie sa imi iau alta :)
Cand eram mica, puteam sa stau toata ziua sarind in coarda :D

Aiurea ca ai cea mai mare concentrare de calorii seara :( ar trebui atunci sa lasi fructele si legumele pentru seara, oricate ai manca tot nu strangi multe calorii :)

Extasssy 04 sep 2009 22:52:56

Re: Slabesc cu un regim hipocaloric!
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 25596)
Ti-ai luat coarda? :D pai foloseste-o, este asa de distractiv :)
Am si eu una dar e asa de scurtuta, trebuie sa imi iau alta :)
Cand eram mica, puteam sa stau toata ziua sarind in coarda :D

Aiurea ca ai cea mai mare concentrare de calorii seara :( ar trebui atunci sa lasi fructele si legumele pentru seara, oricate ai manca tot nu strangi multe calorii :)

Si eu eram cu coarda mai mereu cand eram mica...
Faceam la tara campionat de sarit coarda cu vre-o 5-6 fete din zona...
Sa ne vezi ce mai saream... toata ziua...

Slabuta 04 sep 2009 22:55:03

Re: Slabesc cu un regim hipocaloric!
 
Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 25598)
Si eu eram cu coarda mai mereu cand eram mica...
Faceam la tara campionat de sarit coarda cu vre-o 5-6 fete din zona...
Sa ne vezi ce mai saream... toata ziua...

Asa faceam si eu cu fete din bloc :)
Era tare distractiv :)

Mai aveam si un elastic si saream in diverse combinatii, eram tare buna, chiar si cand elasticul era la un singur picior :D deci latime mica

Extasssy 04 sep 2009 22:57:27

Re: Slabesc cu un regim hipocaloric!
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 25603)
Asa faceam si eu cu fete din bloc :)
Era tare distractiv :)

Mai aveam si un elastic si saream in diverse combinatii, eram tare buna, chiar si cand elasticul era la un singur picior :D deci latime mica

Da corect... de elastic uitasem...
Elasticul il jucam aici la bloc... coarda la tara...
Ce vremuri noi chiar ne jucam...

Nepotii mei nu se joaca decat cu calculatorul... Afara cand ies se plimba cu rolele sau bicicleta vorbind despre jocuri pe calculator...

dana70 04 sep 2009 23:11:50

Re: Slabesc cu un regim hipocaloric!
 
Si copiii mei erau numai la calculator de aceea ( la ideea sotului meu) am inceput sa-i invatam si jocuri care te pun in miscare.
Si eu jucam elasticul ;)

dana70 07 sep 2009 09:47:43

Re: Slabesc cu un regim hipocaloric!
 
:-/ Si acum ce ma fac, ca nu ma mai incadrez la topicul asta? De astazi raportez ,cu multa bucurie, ca am 89.8 kg :) Abandonez subiectul asta si ma mut la fetele intre 80 si 90 kg?

Lori 07 sep 2009 09:56:24

Re: Slabesc cu un regim hipocaloric!
 
[*66*][*66*][*66*]
Bravooooooooo!!! ai schimbat prefixu' ;))! >:D<Felicitari!!! Sunt pe urmele tale ;)) Si eu azi dimineata aveam un 91,5 :D si mai e si prima zi de ... bucurie. Deci in cateva zile o sa trec si eu pragul :D
La intrebare nu stiu sa-ti raspund :)) Dar si pe mine ma intereseaza, caci am planuri mari! :D Oricum, topic-ul este "slabesc cu un regim hipocaloric", ceea ce banuiesc ca mai e valabil la tine (si eu de asemenea).
Mult succes Dana si sa ne vedem slabute! :-* >:D<

dana70 07 sep 2009 10:03:21

Re: Slabesc cu un regim hipocaloric!
 
Multumesc Lori!Felicitari si tie de pe acum >:D< Din ce am observat eu dupa zilele cu bucurii se scade brusc in greutate cam cu 2 kg(cam in a treia zi se vede greutatea reala).


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:08:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO