forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs "O luna fara dulciuri" (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/)
-   -   O luna fara zahar si faina alba! (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/luna-fara-zahar-faina-alba-10316.html)

GinaViesianu 10 oct 2011 14:21:35

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Fetele cochetele...

Aycha, in cazul tau, ce pot spune, ai o mama norocoasa:)), dar e vba despre tine aici...Imi pare rau sa aud ca e asa violenta gripa

Euuu...am vesti bune..MI-A VENIT MENSTRUATIA\:D/\:D/\:D/\:D/..chiar acum citeam in jurnalul tau Just21, ca am scris ca nu regret kg puse daca imi vine...si iaca, a venit :D
M-am cantarit azidimineaza...si zicea 51.7, dar astept sa treaca stopul si sa vad cum stau defapt...
Cu raceala, sper ca mie mi-a trecut..asa pare cel putin...
Concursul e ok, nu l-am incalcat (cel putin nu constient)...
Cum va place iarna fetelor? Eu abia astept Craciunul:X

just21 10 oct 2011 16:58:25

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 813826)
Fetele cochetele...

Aycha, in cazul tau, ce pot spune, ai o mama norocoasa:)), dar e vba despre tine aici...Imi pare rau sa aud ca e asa violenta gripa

Euuu...am vesti bune..MI-A VENIT MENSTRUATIA\:D/\:D/\:D/\:D/..chiar acum citeam in jurnalul tau Just21, ca am scris ca nu regret kg puse daca imi vine...si iaca, a venit :D
M-am cantarit azidimineaza...si zicea 51.7, dar astept sa treaca stopul si sa vad cum stau defapt...
Cu raceala, sper ca mie mi-a trecut..asa pare cel putin...
Concursul e ok, nu l-am incalcat (cel putin nu constient)...
Cum va place iarna fetelor? Eu abia astept Craciunul:X

Vesti bune!Ma bucur pentru tine:-*:-*:-*...
Iarna e anotimpul meu preferat!!!!!!!!La mine s-a racit vremea!!Si sunt atat de incantata!!!SI cand ma gandesc ca vine Craciunul..abia astept:X:XX:Linistea ce domina sezonul, sentimentul de sarbatoare si peisajul alb!!O nebunie pt mine..:x:x:x:x..Dar cel mai mult ma emotioneaza sa vad ca incepe sa ninga de ziua mea:x..Sper sa am noroc anul asta/.:x

aycha 10 oct 2011 17:26:26

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 813826)
Fetele cochetele...

Aycha, in cazul tau, ce pot spune, ai o mama norocoasa:)), dar e vba despre tine aici...Imi pare rau sa aud ca e asa violenta gripa

Euuu...am vesti bune..MI-A VENIT MENSTRUATIA\:D/\:D/\:D/\:D/..chiar acum citeam in jurnalul tau Just21, ca am scris ca nu regret kg puse daca imi vine...si iaca, a venit :D
M-am cantarit azidimineaza...si zicea 51.7, dar astept sa treaca stopul si sa vad cum stau defapt...
Cu raceala, sper ca mie mi-a trecut..asa pare cel putin...
Concursul e ok, nu l-am incalcat (cel putin nu constient)...
Cum va place iarna fetelor? Eu abia astept Craciunul:X


Vaiii Gina,nu stii cat ma bucur pentru tine:D
Eu am fost din nou la medic si mi-a spus ca daca nu imi vine intr-o saptamana,ma trimite la ginecologie:(.Dar sa fiu optimista:D.Mi-a spus ca tratamentele pe baza de hormoni pentru dereglarile astea nu ma ingrasa,ci dereglarile s-ar putea sa o faca daca nu ma grabesc:-s

PS:mi-e nu imi place craciunul,mai ales anul asta...va fi un chin cu atata mancare si dulcegarii in jurul meu

aycha 10 oct 2011 17:40:08

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 813918)
Vesti bune!Ma bucur pentru tine:-*:-*:-*...
Iarna e anotimpul meu preferat!!!!!!!!La mine s-a racit vremea!!Si sunt atat de incantata!!!SI cand ma gandesc ca vine Craciunul..abia astept:X:XX:Linistea ce domina sezonul, sentimentul de sarbatoare si peisajul alb!!O nebunie pt mine..:x:x:x:x..Dar cel mai mult ma emotioneaza sa vad ca incepe sa ninga de ziua mea:x..Sper sa am noroc anul asta/.:x

Patri,să stii ca am tras cu ochiul putin prin jurnalul tau,si din ce am citit pe acolo si ce am mai povestit pe aici,am realizat ca noi doua ne asemanam mult.Avem multe lucruri comune.Cel mai cel: suntem 2 drama queen(nu o lua de rau:( ). Eu zic sa ne sustinem una pe alta,sa fim optimiste si sa incercam sa ne schimbam putinel gandirea,deoarece caderea asta dintro extrema in alta ne face mult rau.Daca te mai vad negativista sau ca te invinovatesti pt ceva ,de acum,am sa te bat!Si tu faci cu mine la fel,da?:-w

Cheer up!Totul va fi minunat!>:D<>:D<

just21 10 oct 2011 17:44:15

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 813932)
Vaiii Gina,nu stii cat ma bucur pentru tine:D
Eu am fost din nou la medic si mi-a spus ca daca nu imi vine intr-o saptamana,ma trimite la ginecologie:(.Dar sa fiu optimista:D.Mi-a spus ca tratamentele pe baza de hormoni pentru dereglarile astea nu ma ingrasa,ci dereglarile s-ar putea sa o faca daca nu ma grabesc:-s

PS:mi-e nu imi place craciunul,mai ales anul asta...va fi un chin cu atata mancare si dulcegarii in jurul meu

Aycha ma bucur ca ai fost la medic.CAt despre ginecolog eu zic sa nu iti faci probleme.Nu iti va face absolut nimic.DOar te va pune sa faci analize.Cel putin asa a fost in cazul meu.Oricum primul pas l-ai facut.Si sunt sigura ca problema ta se va rezolva!!:-*...
Iar cat despre Craciun, incearca sa te bucuri de el indiferent ca e plin cu mancare sau nu.Poti face fata tentatiei.POTI!!ESti puternica si poti!:-*:-*..E o perioada de bucurie si fericire si nimic nu trebuie sa iti umbreasca sarbatoarea Craciunului.!...:P

just21 10 oct 2011 17:47:37

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 813936)
Patri,să stii ca am tras cu ochiul putin prin jurnalul tau,si din ce am citit pe acolo si ce am mai povestit pe aici,am realizat ca noi doua ne asemanam mult.Avem multe lucruri comune.Cel mai cel: suntem 2 drama queen(nu o lua de rau:( ). Eu zic sa ne sustinem una pe alta,sa fim optimiste si sa incercam sa ne schimbam putinel gandirea,deoarece caderea asta dintro extrema in alta ne face mult rau.Daca te mai vad negativista sau ca te invinovatesti pt ceva ,de acum,am sa te bat!Si tu faci cu mine la fel,da?:-w

Cheer up!Totul va fi minunat!>:D<>:D<

DA!!Asa vom face.Si eu mi-am dat seama ca semananm foarte mult si e mult mai bine sa incercam sa gasim un echilibruy impreuna decat singure.Riscam sa clacam si sa ne facem mai rau si apoi urmeaza suferinta..Eu recunosc sunt o perfectionista si de aceea cand ceva nu imi iese cum trebuie sau o dau in bara mie mai mult rusine de mine si sufar pt ca m-am dezamagit eu pe mine.DE acum suntem cu ochii una pe cealalta.>:D<..App mi-ar fii mult mai ok daca mi-ai putea spune numele tau.:Ddaca vrei.

aycha 10 oct 2011 18:00:30

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 813941)
DA!!Asa vom face.Si eu mi-am dat seama ca semananm foarte mult si e mult mai bine sa incercam sa gasim un echilibruy impreuna decat singure.Riscam sa clacam si sa ne facem mai rau si apoi urmeaza suferinta..Eu recunosc sunt o perfectionista si de aceea cand ceva nu imi iese cum trebuie sau o dau in bara mie mai mult rusine de mine si sufar pt ca m-am dezamagit eu pe mine.DE acum suntem cu ochii una pe cealalta.>:D<..App mi-ar fii mult mai ok daca mi-ai putea spune numele tau.:Ddaca vrei.

Numele meu este Diana;;).Si da..si eu sunt o perfectionista...de aceea am putut observa asta din prima la tine:D

just21 10 oct 2011 19:22:28

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 813952)
Numele meu este Diana;;).Si da..si eu sunt o perfectionista...de aceea am putut observa asta din prima la tine:D

Imi pare bine de cunostinta DIana!.:-*..E bun proverbul.."Cine se aseamana se aduna!"..Doar cand ai anumite lucruri inb comun cu o alta persoana o poti intelege cu adevarat.:-*

aycha 10 oct 2011 21:48:26

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Fetelor....I'm getting insaneeeee! Ma gandesc continuu la ciocolata:-s:-s:-s. Cred ca ma mut in Maroc!Musulmanii adora femeile grase:-s!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[*89*][*cadou*][*cadou*][*23*][*136*]

Bine,clar am innebunit![*77*]

Alexik 10 oct 2011 21:53:57

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 814093)
Fetelor....I'm getting insaneeeee! Ma gandesc continuu la ciocolata:-s:-s:-s. Cred ca ma mut in Maroc!Musulmanii adora femeile grase:-s!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[*89*][*cadou*][*cadou*][*23*][*136*]

Bine,clar am innebunit![*77*]

Mananca un patratel si gata:P
La chestia asta duce privarea de unele alimente:).Si mie-mi era pofta si am luat putin de pe margine..am baut apa si totul e ok:P
Si nu n-ai innebunit:))>:D<>:D<

RedOnion 10 oct 2011 22:00:52

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 814093)
Fetelor....I'm getting insaneeeee! Ma gandesc continuu la ciocolata:-s:-s:-s. Cred ca ma mut in Maroc!Musulmanii adora femeile grase:-s!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[*89*][*cadou*][*cadou*][*23*][*136*]

Bine,clar am innebunit![*77*]

Cred ca Alexik are dreptate, daca vrei neaparat, ia un patratel-doua, ca nu au ce rau sa-ti faca. Ciocolata neagra chiar "inmoaie" pofta de dulce :P Ai grija doar sa te opresti la 1-2 patratele :)

Si NU esti grasa, uita-te atent la IMC tau si spune-ti ca nu semeni in niciun fel cu acele marocance grase cu care te-ai comparat >:P Relax, nu-i nimic grav >:D<

calina1 10 oct 2011 22:01:34

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
va rog sa imi spuneti si mie cum adaug apa la calculatorul de calorii, ms

aycha 10 oct 2011 22:04:00

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de calina1 (Post 814106)
va rog sa imi spuneti si mie cum adaug apa la calculatorul de calorii, ms

Pur si simplu scrii sus in searcher "apa plata",alegi cantitatea si dai "adauga" :D

aycha 10 oct 2011 22:06:47

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Si....din fericire nu exista ciocolata la mine in casa...vai si amar era de IMC-ul ala :))

RedOnion 10 oct 2011 22:18:45

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 814110)
Si....din fericire nu exista ciocolata la mine in casa...vai si amar era de IMC-ul ala :))

Fii serioasa si nu exagera, oleaca de ciocolata nu te face cat un munte :P cantitati industriale pe o lunga perioada de timp, poate, dar o mica abatere din cand in cand, cammon, sa nu facem din tantar armasar :)

aycha 11 oct 2011 08:35:35

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Bună dimineaţa dragele mele>:D<!Cum vă simtiti azi? Eu sunt inca racită,dar mi-a mai trecut pofta de ciocolată:D.In schimb am visat-o toată noaptea:-s:)).

Să aud de bine!>:D<

GinaViesianu 11 oct 2011 09:46:11

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Neatza!

Bine, uite eu inghet de friggggggg...asa era de bine in patutz...dar ehhh...asta este, tebuie sa fiu om mare si sa muncesc...
Si eu am pofta de cioco, asa ca la g2 mi-am facut loc pt umpicutz de cioco amaruie..
Am o mare problema: nu mai stiu ce sa mananc:))...cu timpul stau f prost, am inceput si masterul, si am seri cand ajung acasa la 9 jumate...destul de tarziu pt cina, asa ca nu imi mai permit sa astept sa mai gatesc.....rpoblema problematica este ca NU FAC NR DE CALORII..trebuie sa lucrez la asta...neaparat..
Aseara am facut sport:x...500 abs...nu mult, dar suficient cat sa ma mai scoata umpic din "ruginire":))
Sap asta am in plan painica de casa si compot si dulceata de gutui...dietetice of course :>(si conforme cu montignac)
Eu ador gutuile...Voua va plac?

aycha 11 oct 2011 10:02:56

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 814357)
Neatza!

Bine, uite eu inghet de friggggggg...asa era de bine in patutz...dar ehhh...asta este, tebuie sa fiu om mare si sa muncesc...
Si eu am pofta de cioco, asa ca la g2 mi-am facut loc pt umpicutz de cioco amaruie..
Am o mare problema: nu mai stiu ce sa mananc:))...cu timpul stau f prost, am inceput si masterul, si am seri cand ajung acasa la 9 jumate...destul de tarziu pt cina, asa ca nu imi mai permit sa astept sa mai gatesc.....rpoblema problematica este ca NU FAC NR DE CALORII..trebuie sa lucrez la asta...neaparat..
Aseara am facut sport:x...500 abs...nu mult, dar suficient cat sa ma mai scoata umpic din "ruginire":))
Sap asta am in plan painica de casa si compot si dulceata de gutui...dietetice of course :>(si conforme cu montignac)
Eu ador gutuile...Voua va plac?


Nu e atat de greu sa ajungi la nr de kcl daca stai sa te gandesti mai bine.Si daca nu ajungi la nr de calorii,asta e..100kcl in plus sau in minus nu este mare diferenta.
Apropo de gutui,imi place dulceata facuta cu acestea la nebunie:D,de compot nu mai zic:x

GinaViesianu 11 oct 2011 10:10:18

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Da, nu`i asa mare biai...dar eu as vrea sa cresc de acum..pt k deja ma invart la 51 kg...si atunci cand ajung la 50 sa mananc indeva la 1400 fara sa ma ingras...numai bine, ca de sarbatori oricum mancam mai mult, si daca organismul e invatat sa arda mai mult, ne ingrasam mai putin sau deloc (sper eu) :D
Da..eu tot caut gelifiant cu fructoza pt dulceata...k cik nu prea merge fara...si de gasit, mama a gasit cu greu intr`un magazinel din severin, eu nu am gasit deloc aici:( si nu am avut tp sa ajung la acolo cat timp am fost acasa...
oricum...in week-end, sambata, eu si iubitul luam masa de pranz mai "festiva" (noi locuim impreuna, si e un obicei, gatesc ceva bun+ desert si aranjam frumos masa)..si ma gandeam ca desert la Gutui coapte la cuptor cu sirop de agave...
Ce aveti de gand sa papati bun cand se termina concursul? V-ati stabilit o rasplata?

aycha 11 oct 2011 10:24:40

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 814367)
Da, nu`i asa mare biai...dar eu as vrea sa cresc de acum..pt k deja ma invart la 51 kg...si atunci cand ajung la 50 sa mananc indeva la 1400 fara sa ma ingras...numai bine, ca de sarbatori oricum mancam mai mult, si daca organismul e invatat sa arda mai mult, ne ingrasam mai putin sau deloc (sper eu) :D
Da..eu tot caut gelifiant cu fructoza pt dulceata...k cik nu prea merge fara...si de gasit, mama a gasit cu greu intr`un magazinel din severin, eu nu am gasit deloc aici:( si nu am avut tp sa ajung la acolo cat timp am fost acasa...
oricum...in week-end, sambata, eu si iubitul luam masa de pranz mai "festiva" (noi locuim impreuna, si e un obicei, gatesc ceva bun+ desert si aranjam frumos masa)..si ma gandeam ca desert la Gutui coapte la cuptor cu sirop de agave...
Ce aveti de gand sa papati bun cand se termina concursul? V-ati stabilit o rasplata?


Mai sunt doua saptamani pana atunci...cam pe vremea aia ia mama bonurile .Eu ma gandeam sa iau cea mai buna ciocolata din Real si sa ma bucur de ea pana la ultima bucatica;;).Sau poate voi gasi ceva mai bun...tot cu ciocolata..:-s.Mai este timp sa ma gandesc:DAbia asteeept:x

[*66*][*101*]

aycha 11 oct 2011 10:53:50

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Mai inainte am citit in cartea lui Montignac faptul ca putem consuma fructe seara fara nicio problema. Si mai aveam eu o carte care se numea " Tehnici de Superinvatare",aceasta am cumparat-o anul trecut de la scoala.Acolo scrie tot felu de reguli ale alimentatiei,sportului si odihnei pentru a avea un creier armonios si sanatos...si acolo scria ca fructele sunt cele mai indicate seara deoarece se digera repete,nu tulbura somnul si ajuta la o mai buna circulatie si te trezesti mai odihnit dimineata...etc.

Deci?Care este adevarul despre fructe?Eu nu mai inteleg nimic....

GinaViesianu 11 oct 2011 10:59:42

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 814396)
Mai inainte am citit in cartea lui Montignac faptul ca putem consuma fructe seara fara nicio problema. Si mai aveam eu o carte care se numea " Tehnici de Superinvatare",aceasta am cumparat-o anul trecut de la scoala.Acolo scrie tot felu de reguli ale alimentatiei,sportului si odihnei pentru a avea un creier armonios si sanatos...si acolo scria ca fructele sunt cele mai indicate seara deoarece se digera repete,nu tulbura somnul si ajuta la o mai buna circulatie si te trezesti mai odihnit dimineata...etc.

Deci?Care este adevarul despre fructe?Eu nu mai inteleg nimic....


Intr`adevar, fructele nu sunt calorice si greu de digerat, si monti accepta (nu recomanda neparat, daca stiu eu bine recomanda doar in cazul in care in ziua respectiva s-a mancat mult si insotite la jumatate de ora de un iaurt degresat), dar parerea mea (si aici vb din convingere personala), fructele sunt bogate in fructoza si dau energie...iar seara nu prea mai avem cum sa o consumam..plus ca in unele din cazuri (inclusiv eu) dau foame, si asta nu e prea de dorit..
Depinde f mult de organismul fiecaruia...exista n diete si n reguli, important e sa observi ce ti se potriveste de peste tot si sa ajungi la echilibru...
Nu cred ca te-am lamurit mare lucru, dar cred ca ai inteles ideea mea..

aycha 11 oct 2011 11:24:46

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Sunt partial lamurita....

Totusi,pe mine mă "macina" alta problemuta:D.Nu am ajuns inca la greutatea dorita,mai sunt cateva kg,dar eu o tin tot in jurul a 1100 kcl,imediat vin sarbatorile si daca o voi tine tot asa,nu stiu cat de mult voi slabi..dar stiu ca voi pune pe mine la loc o parte din cauza cozonacilor buni a mamei si faptul ca eu voi avea multi musafiri(necesita prepararea multor feluri de prajituri de la care nu ma pot abtine in totalitate),iar eu la randul meu voi fi musafir si nu-mi pot refuza gazdele deoarece se supara:-s.

Ma gandeam sa incep sa cresc nr de calorii,DAR...asa voi mai continua sa slabesc?? Poate ca,facand asta voi trece binisor de sarbatori si dupa acestea sa pot sa le reduc din nou...

Aveti vreun sfat pentru mine?:D

just21 11 oct 2011 12:01:37

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Buna fetelor!!:-*:-*Ma bucur sa va aud.Azi am venit mai repede acasa deoarece nu ma sitm bine delocsi ma voi duce la doctor mai tarziu.
Diana:-* eu spun sa ridici nr de calorii cu 50-100 pe saptamana pana ajungi la nr de mentinere, depinde cat vrei sa consumi la mentinere si sa continui cu sportul.Daca vezi ca te ingrasi atunci scazi din nou.Asa cred eu ca ar fii cel mai bine.:-*
Gina eu m-am hotarat ca sfarsitul concursului pentru mine sa fie abia in 15 noiembrie deoarece e cu cateva zile inainte de ziua mea si atunci evident ma voi rasfata cu o felie din tortul meu:D+ ca voi avea musafiri si nah ar fii ciudat sa nu servesc nimic.DE cand am renuntata la paine si dulciuri parca nu mai am pofta de ele, uneori pap cioco neagra(in weekend in special).In rest nu simt nevoia de nimic...A da si acum din cauza racelii am consumat miere cu lamaie, pt gat.:-*

aycha 11 oct 2011 12:11:09

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 814451)
Buna fetelor!!:-*:-*Ma bucur sa va aud.Azi am venit mai repede acasa deoarece nu ma sitm bine delocsi ma voi duce la doctor mai tarziu.
Diana:-* eu spun sa ridici nr de calorii cu 50-100 pe saptamana pana ajungi la nr de mentinere, depinde cat vrei sa consumi la mentinere si sa continui cu sportul.Daca vezi ca te ingrasi atunci scazi din nou.Asa cred eu ca ar fii cel mai bine.:-*
Gina eu m-am hotarat ca sfarsitul concursului pentru mine sa fie abia in 15 noiembrie deoarece e cu cateva zile inainte de ziua mea si atunci evident ma voi rasfata cu o felie din tortul meu:D+ ca voi avea musafiri si nah ar fii ciudat sa nu servesc nimic.DE cand am renuntata la paine si dulciuri parca nu mai am pofta de ele, uneori pap cioco neagra(in weekend in special).In rest nu simt nevoia de nimic...A da si acum din cauza racelii am consumat miere cu lamaie, pt gat.:-*

Buna Patri>:D<>:D<
Ma bucur sa aud de tine,dar imi pare rau ca nu prea aud de bine.Sper doar sa te faci bine repede!!!

Cred ca am sa incerc sa "ma mentin" la 56 kg pana trece tot taraboiul asta de iarna,apoi am sa trec din nou la hipocalorica(si poate low-carb) ca sa ajung la cele 53kg dorite si iubite;;).Sper doar sa nu ma ingras:-s

Patri tu esti scorpion?????dacă da,e clar de ce avem atat de multe in comun!Eu sunt pesti cu ascendent in scorpion(ma inteleg de minune cu toti scorpionii)

GinaViesianu 11 oct 2011 12:17:47

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
eu am sa ma rasfat cu ...cola zero :))...Lame, I know, dar aici nu avem voie dulciuri din comert sau dietetice (caci sunt mincinoase, si nu contest)..dar am pofta de un suc...In rest, "dulciuri" dietetice eu tot am mai papat: fructe, cioco neagra, cheesecake fara zahar..deci nu prea mai am ce..Asta dpdv al concursului...dpdv al dietei (monti), cand termin prima luna imi fac o mini portie de cartofi la cuptor cu o salata uuuriasa (morrr de pofta)..
Patri, imi pare rau de raceala ta...stai invelita in patutz si dormi muuuult...>:D<>:D<>:D<

just21 11 oct 2011 12:20:38

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 814459)
Buna Patri>:D<>:D<
Ma bucur sa aud de tine,dar imi pare rau ca nu prea aud de bine.Sper doar sa te faci bine repede!!!

Cred ca am sa incerc sa "ma mentin" la 56 kg pana trece tot taraboiul asta de iarna,apoi am sa trec din nou la hipocalorica(si poate low-carb) ca sa ajung la cele 53kg dorite si iubite;;).Sper doar sa nu ma ingras:-s

Patri tu esti scorpion?????dacă da,e clar de ce avem atat de multe in comun!Eu sunt pesti cu ascendent in scorpion(ma inteleg de minune cu toti scorpionii)

Uite eu sincer cred ca tu vei slabi in continuare chiar si dupa ce ridici incet,dar foarte incet nr de calorii.Nu te arunca in alimentele cu nr mare de carbo mai ales carbo rai.Eu vb din proprie experienta.Eu cand am slabit prima data la mentinere slabeam si cu 1400 de calorii si mancam normal.(adica din unele alimente pe care le-am evitat).Greseala mea a fost ca nu am fost precauta cu painea si napolitanele(un mic viciu de la vremea aia).Bine ca eu m-am ingrasat atunci 2kg,dar era mult mai bine pt mine,am ajuns fff slaba(in jur de 46.5kg si eram prea slaba la structura mea) dar dupa nu am pus deloc, pana cand s-au intamplat altele:((:-< )Iar low-carb si hipocalorica da rezultate super..Deocamdata nu m-am cantarit dar imi stau altfel hainele pe mine.Deci e posibil ca la kg sa nu fii scazut dar la cm macar 1 sigur am dat jos.;;)

Si da sunt scorpion.Din noiembrie;;).Sa stii ca si eu cu pesti ma inteleg ff bine, majoritatea prietenelor mele sunt pesti.:x

aycha 11 oct 2011 12:20:47

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 814462)
eu am sa ma rasfat cu ...cola zero :))...Lame, I know, dar aici nu avem voie dulciuri din comert sau dietetice (caci sunt mincinoase, si nu contest)..dar am pofta de un suc...In rest, "dulciuri" dietetice eu tot am mai papat: fructe, cioco neagra, cheesecake fara zahar..deci nu prea mai am ce..Asta dpdv al concursului...dpdv al dietei (monti), cand termin prima luna imi fac o mini portie de cartofi la cuptor cu o salata uuuriasa (morrr de pofta)..
Patri, imi pare rau de raceala ta...stai invelita in patutz si dormi muuuult...>:D<>:D<>:D<

Bea Gina Cola zero cata vrei:D,chiar meriti!tu ai fost pana la urma cea care a respectat concursul :).Ai castigat numai bine pentru tine si admiratia mea:D

aycha 11 oct 2011 12:23:28

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 814463)
Uite eu sincer cred ca tu vei slabi in continuare chiar si dupa ce ridici incet,dar foarte incet nr de calorii.Nu te arunca in alimentele cu nr mare de carbo mai ales carbo rai.Eu vb din proprie experienta.Eu cand am slabit prima data la mentinere slabeam si cu 1400 de calorii si mancam normal.(adica din unele alimente pe care le-am evitat).Greseala mea a fost ca nu am fost precauta cu painea si napolitanele(un mic viciu de la vremea aia).Bine ca eu m-am ingrasat atunci 2kg,dar era mult mai bine pt mine,am ajuns fff slaba(in jur de 46.5kg si eram prea slaba la structura mea) dar dupa nu am pus deloc, pana cand s-au intamplat altele:((:-< )Iar low-carb si hipocalorica da rezultate super..Deocamdata nu m-am cantarit dar imi stau altfel hainele pe mine.Deci e posibil ca la kg sa nu fii scazut dar la cm macar 1 sigur am dat jos.;;)

Si da sunt scorpion.Din noiembrie;;).Sa stii ca si eu cu pesti ma inteleg ff bine, majoritatea prietenelor mele sunt pesti.:x

De cand am vb cu tine prima oara si spuneai pe aici ca iti serbezi ziua iarna,te banuiam:))...oricum eu predomin scorpionul...nu prea ma caracterizeaza pestii,doar in unele cazuri.ma bucur ca avem un alt lucru in comun>:D<

just21 11 oct 2011 12:25:15

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 814462)
eu am sa ma rasfat cu ...cola zero :))...Lame, I know, dar aici nu avem voie dulciuri din comert sau dietetice (caci sunt mincinoase, si nu contest)..dar am pofta de un suc...In rest, "dulciuri" dietetice eu tot am mai papat: fructe, cioco neagra, cheesecake fara zahar..deci nu prea mai am ce..Asta dpdv al concursului...dpdv al dietei (monti), cand termin prima luna imi fac o mini portie de cartofi la cuptor cu o salata uuuriasa (morrr de pofta)..
Patri, imi pare rau de raceala ta...stai invelita in patutz si dormi muuuult...>:D<>:D<>:D<

Coca-cola zero..bun bun:x:x..Din pacate la mine cola nu are tocmai efecte bune..Dupa ce bea cola ma doare ff tare capul si tremur..Habar nu am de ce si tocmai de aceea il evit.Mai bine cafea...Nu ai voie la monti cartofi??

Pe la 3 merg la doctor, poate imi da scutire azi si maine..E ciudat as sta acasa pt ca nu ma simt bine dar nici nu as vrea sa pierd orele..MA simt asa de prost:((:((:((..Nici nu stiu daca sa stau sau nu maine acasa

GinaViesianu 11 oct 2011 12:25:55

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 814464)
Bea Gina Cola zero cata vrei:D,chiar meriti!tu ai fost pana la urma cea care a respectat concursul :).Ai castigat numai bine pentru tine si admiratia mea:D

Am castigat niste fete frumoase si dragalase daca e sa castig ceva:* ...

aycha 11 oct 2011 12:27:55

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Apropo nu v-am spus,ceva ce m-a amuzat pe mine,cel putin:)).

Vineri am trecut pe la cabinetul liceului si asistenta a reactionat putin ciudat,gen:

"Cee ai slabit asa?:o,sper ca nu ai patit nimic:-s,sau ai tinut dieta?"

Am stat putin de povesti cu ea si am mai lamurit-o,iar ea spunea ca aratam bine inainte,aveam o constitutie armonioasa,bla bla.Acum cica sunt prea slaba.Asta m-a amuzat teribil=))))

Dar,cand i-am spus ca imi e teama sa nu ma ingras la loc mi-a spus un lucru care m-a pus pe gandit, " eu te sfatuiesc sa nu mai tii dieta de acum deoarece nu te vei ingrasa la loc,metabolismul tau s-a obisnuit deja cum esti acum si poti manca normal,mai ales ca esti tânără".

Nu am să mananc ca inainte deoarece nu vreau sa ma trezesc cu 10kg in plus:-s...dar am sa incerc sa mananc mai mult.Oricum de sport nu ma las niciodata.El imi da starea buna si garantia ca voi avea un corp frumos si mentinut:D

aycha 11 oct 2011 12:29:11

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 814469)
Am castigat niste fete frumoase si dragalase daca e sa castig ceva:* ...

Vai Ginaaa,sincer "it made my day"..ma bucur ca te-am cunoscut>:D<>:D<

GinaViesianu 11 oct 2011 12:29:45

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 814466)
Coca-cola zero..bun bun:x:x..Din pacate la mine cola nu are tocmai efecte bune..Dupa ce bea cola ma doare ff tare capul si tremur..Habar nu am de ce si tocmai de aceea il evit.Mai bine cafea...Nu ai voie la monti cartofi??

Pe la 3 merg la doctor, poate imi da scutire azi si maine..E ciudat as sta acasa pt ca nu ma simt bine dar nici nu as vrea sa pierd orele..MA simt asa de prost:((:((:((..Nici nu stiu daca sa stau sau nu maine acasa

Nu am voie la Monti...e abatere k au mult amidon=> ig mare...merg numai ca abatere si atunci cu o salatoaca maaare...
O zi de absente pt a te reface nu`i capat de tara ...profii inteleg...ar fi mai aiurea sa mergi si sa te simti rau... cu cateva ore de citit in plus recuperezi o zi...de cat sa o lungesti cu raceala...:-s

just21 11 oct 2011 12:31:22

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 814465)
De cand am vb cu tine prima oara si spuneai pe aici ca iti serbezi ziua iarna,te banuiam:))...oricum eu predomin scorpionul...nu prea ma caracterizeaza pestii,doar in unele cazuri.ma bucur ca avem un alt lucru in comun>:D<


>:D<>:D<:-*:-*

GinaViesianu 11 oct 2011 12:32:00

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 814470)
Apropo nu v-am spus,ceva ce m-a amuzat pe mine,cel putin:)).

Vineri am trecut pe la cabinetul liceului si asistenta a reactionat putin ciudat,gen:

"Cee ai slabit asa?:o,sper ca nu ai patit nimic:-s,sau ai tinut dieta?"

Am stat putin de povesti cu ea si am mai lamurit-o,iar ea spunea ca aratam bine inainte,aveam o constitutie armonioasa,bla bla.Acum cica sunt prea slaba.Asta m-a amuzat teribil=))))

Dar,cand i-am spus ca imi e teama sa nu ma ingras la loc mi-a spus un lucru care m-a pus pe gandit, " eu te sfatuiesc sa nu mai tii dieta de acum deoarece nu te vei ingrasa la loc,metabolismul tau s-a obisnuit deja cum esti acum si poti manca normal,mai ales ca esti tânără".

Nu am să mananc ca inainte deoarece nu vreau sa ma trezesc cu 10kg in plus:-s...dar am sa incerc sa mananc mai mult.Oricum de sport nu ma las niciodata.El imi da starea buna si garantia ca voi avea un corp frumos si mentinut:D

Mi se pare o decizie minunata...
plus ca da...ai 1.70...esti inalta...55kg e f bine..si cu sportul te modelezi super...o femeie frumoasa nu e pachet de oase, ci are asa un corpusor...mama mama...:))

just21 11 oct 2011 12:33:25

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 814469)
Am castigat niste fete frumoase si dragalase daca e sa castig ceva:* ...

Pe noi ne-ai castigat prin felul tau de a fii:-*si prin sfaturile tale.
Dar aici ai castigat lupta cu tine!Si meriti felicitari!!>:D<

GinaViesianu 11 oct 2011 12:34:57

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 814475)
Pe noi ne-ai castigat prin felul tau de a fii:-*si prin sfaturile tale.
Dar aici ai castigat lupta cu tine!Si meriti felicitari!!>:D<


Ms...:*>:D<..gata gata...ma faceti sa rosesc :">

just21 11 oct 2011 12:36:41

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 814470)
Apropo nu v-am spus,ceva ce m-a amuzat pe mine,cel putin:)).

Vineri am trecut pe la cabinetul liceului si asistenta a reactionat putin ciudat,gen:

"Cee ai slabit asa?:o,sper ca nu ai patit nimic:-s,sau ai tinut dieta?"

Am stat putin de povesti cu ea si am mai lamurit-o,iar ea spunea ca aratam bine inainte,aveam o constitutie armonioasa,bla bla.Acum cica sunt prea slaba.Asta m-a amuzat teribil=))))

Dar,cand i-am spus ca imi e teama sa nu ma ingras la loc mi-a spus un lucru care m-a pus pe gandit, " eu te sfatuiesc sa nu mai tii dieta de acum deoarece nu te vei ingrasa la loc,metabolismul tau s-a obisnuit deja cum esti acum si poti manca normal,mai ales ca esti tânără".

Nu am să mananc ca inainte deoarece nu vreau sa ma trezesc cu 10kg in plus:-s...dar am sa incerc sa mananc mai mult.Oricum de sport nu ma las niciodata.El imi da starea buna si garantia ca voi avea un corp frumos si mentinut:D

E o decizie foarte inteleaptya.Orice ar fii nici eu nu ma voi lasa de sport niciodata.Imi da energie si vitalitate, si unde sa mai pun si ca imi da senzatia de frumusete.:x:)):))

aycha 11 oct 2011 12:38:57

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 814475)
Pe noi ne-ai castigat prin felul tau de a fii:-*si prin sfaturile tale.
Dar aici ai castigat lupta cu tine!Si meriti felicitari!!>:D<

Subscriu:D


Si Patri,mai bine stai acasa.Si eu m-am ingrijorat atat cu scoala,ca pierd lectii ca nu stiu ce...etc.Nu ai ce faci.Ori faci o treaba calumea,ori o lasi balta.Mergand la scoala,mai mult iti faci rau.:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:23:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO