forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs "O luna fara dulciuri" (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/)
-   -   O luna fara zahar si faina alba! (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/luna-fara-zahar-faina-alba-10316.html)

GinaViesianu 12 oct 2011 13:27:15

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
De Bio e mama...si nu e tocmai genul bland, de asta zic...

aycha 12 oct 2011 13:31:32

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 815416)
De Bio e mama...si nu e tocmai genul bland, de asta zic...

Bio....mhm...imi aminteste de vremurile cand vroiam sa dau la medicina:))

GinaViesianu 12 oct 2011 13:34:05

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Si eu mi-am dorit medicina, dar nu regret alegerea facuta...Plus k o am pe ea...e grozav sa aiba cine sa iti explice orice chestie...plus k e into mancat sanatos :>

aycha 12 oct 2011 13:36:00

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 815430)
Si eu mi-am dorit medicina, dar nu regret alegerea facuta...Plus k o am pe ea...e grozav sa aiba cine sa iti explice orice chestie...plus k e into mancat sanatos :>

Mă bucur că te vei realiza in viaţă>:D<

just21 12 oct 2011 13:40:25

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Medicina..:X:X..Dorinta mea sa ma vad intrata acolo!!!!...Dar mie putin frica de admitere..

GinaViesianu 12 oct 2011 13:43:41

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Atat timp cat inveti, sa nu iti fie frica de nimic!

Apropos, am urcat cateva poze...imi era ciudat ca voi pt mn sa aveti un chip si eu nu...nu sunt poze la corp, ci doar asa, sa ne cunoastem...plus k n-am la lucru acces la multe imagini cu mine..

aycha 12 oct 2011 13:55:12

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 815447)
Atat timp cat inveti, sa nu iti fie frica de nimic!

Apropos, am urcat cateva poze...imi era ciudat ca voi pt mn sa aveti un chip si eu nu...nu sunt poze la corp, ci doar asa, sa ne cunoastem...plus k n-am la lucru acces la multe imagini cu mine..

Le-am vazut mai inainte!:D Din avatarul tau mi-am dat seama ca esti o frumusica;;),dar acum ca te-am vazut mai bine mi-a fost confirmat:x.Esti slabuta,sa stii!

GinaViesianu 12 oct 2011 14:00:26

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 815469)
Le-am vazut mai inainte!:D Din avatarul tau mi-am dat seama ca esti o frumusica;;),dar acum ca te-am vazut mai bine mi-a fost confirmat:x.Esti slabuta,sa stii!

Multumesc..esti o draguta..ideea e ca mie imi place sa vizualizez persoana cu care vorbesc...sa am o imagine completa...si atunci am zis sa ne stim toate intre noi>:D<

aycha 12 oct 2011 14:02:46

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 815479)
Multumesc..esti o draguta..ideea e ca mie imi place sa vizualizez persoana cu care vorbesc...sa am o imagine completa...si atunci am zis sa ne stim toate intre noi>:D<

Acum mi-e si mai drag de voi:x>:D<.M-am obisnuit asa cu voi si va consider prietenele mele:D,nu imi pasa ca sunt mai mica decat voi,imi place la nebunie sa conversez cu voi,si parca atunci cand Patri nu raspunde jumatate de zi e plictisitor fara ea...iar de tine Gina ce sa mai spun?Imi lipsesti mult cand esti plecata in week-enduri:(.Chiar nu credeam ca pot intalni niste persoane asa minunate aici:X

aycha 12 oct 2011 14:05:37

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 815482)
Acum mi-e si mai drag de voi:x>:D<.M-am obisnuit asa cu voi si va consider prietenele mele:D,nu imi pasa ca sunt mai mica decat voi,imi place la nebunie sa conversez cu voi,si parca atunci cand Patri nu raspunde jumatate de zi e plictisitor fara ea...iar de tine Gina ce sa mai spun?Imi lipsesti mult cand esti plecata in week-enduri:(.Chiar nu credeam ca pot intalni niste persoane asa minunate aici:X

M-am cam repetat aici,uneori cand scriu repede,suna asa stupid cum mă exprimX_X

GinaViesianu 12 oct 2011 14:06:49

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
da, ne-am legat binisor...si eu simt ca fara voi ziua este incompleta.. duminica seara, numai un pupic i-am dat mandrului meu si fuga la voi sa vad ce ati mai pus la cale pe aici..e addictive

Alexik 12 oct 2011 14:08:15

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Fetele importanta e sanatatea , dupa scoala:)

Alexik 12 oct 2011 14:09:12

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 815441)
Medicina..:X:X..Dorinta mea sa ma vad intrata acolo!!!!...Dar mie putin frica de admitere..

Votez pentru medicina dentara!!!:))de la filo..

aycha 12 oct 2011 14:12:24

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 815492)
da, ne-am legat binisor...si eu simt ca fara voi ziua este incompleta.. duminica seara, numai un pupic i-am dat mandrului meu si fuga la voi sa vad ce ati mai pus la cale pe aici..e addictive

exact asa sunt si eu:))

aycha 12 oct 2011 14:15:25

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Alexik cum a fost la examen?

Eu sunt foarte trista si dezamagita deoarece mama a avut azi examenul la oras si a picat:(.Au coplesit-o emotiile desi incepuse sa se priceapa la condus:((....
De atunci e un iad la mine in casa...ai mei se cearta continuu.Tata o invonovateste,descurajeaza si jigneste continuu pe mama,iar eu nu mai suport.Nu sunt dezamagita deloc de ea,am avut incredere si continui sa am!De situatia asta sunt eu dezamagita....
La examenul la sală a luat 26 puncte...acum trebuie sa il dea din nou si pe acela si sefa nu o mai lasa sa plece de la lucru:((

Alexik 12 oct 2011 14:22:14

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 815504)
Alexik cum a fost la examen?

Eu sunt foarte trista si dezamagita deoarece mama a avut azi examenul la oras si a picat:(.Au coplesit-o emotiile desi incepuse sa se priceapa la condus:((....
De atunci e un iad la mine in casa...ai mei se cearta continuu.Tata o invonovateste,descurajeaza si jigneste continuu pe mama,iar eu nu mai suport.Nu sunt dezamagita deloc de ea,am avut incredere si continui sa am!De situatia asta sunt eu dezamagita....
La examenul la sală a luat 26 puncte...acum trebuie sa il dea din nou si pe acela si sefa nu o mai lasa sa plece de la lucru:((

Eu am luat sala cu brio:D cu 24 fatza de 25 cat am luat data trecuta..dar sunt multumiitaaaaa:)).Iar am iesit prima din sala:))
Hei , nu are de ce s-o invinovateasca!!! am cauzt data trecuta la traseu , stiu cat de aiurea poate sa fie!!:-j .Eu n-am vazut un politist..neacordare de prioritate..data viitoare ma uit..pana imi cad ochii!! mai bine las prioritate si cand nu trebuie decat sa ma cada de la asta:(.
Nu stiu cum e la voi..dar la mine programarile la traseu se fac dupa..1 luna/2..eu am avut noroc si am MAINE!!:| am crezut ca-si bate joc d mn cand am vazut!/:)..oricum:-s azi si maine dim fac o ora de condus..sper ca totul sa fie bine!!Nu vreau sa ma mai foiesc la vaslui:((
Incurajeaz-o tu pe mama ta! eu am fost 2 zile trista..in prima am si plans crede-ma:-s
Mie nu imi e frica de emotii..ci sa nu apara vreun om pe traversare..sau sa puna picioru si sa nu vrea sa traverseasca chestii de genu..

GinaViesianu 12 oct 2011 14:25:21

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Mult succs iti doresc Alexik! Sa fie cu noroc de data asta!

Diana, asa sunt barbatii :-j.. tu incurajeaz-o pe mami tau, sunt sigura ca se va descurca mai bine data viitoare ;)

aycha 12 oct 2011 14:25:35

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 815514)

Eu am luat sala cu brio:D cu 24 fatza de 25 cat am luat data trecuta..dar sunt multumiitaaaaa:)).Iar am iesit prima din sala:))
Hei , nu are de ce s-o invinovateasca!!! am cauzt data trecuta la traseu , stiu cat de aiurea poate sa fie!!:-j .Eu n-am vazut un politist..neacordare de prioritate..data viitoare ma uit..pana imi cad ochii!! mai bine las prioritate si cand nu trebuie decat sa ma cada de la asta:(.
Nu stiu cum e la voi..dar la mine programarile la traseu se fac dupa..1 luna/2..eu am avut noroc si am MAINE!!:| am crezut ca-si bate joc d mn cand am vazut!/:)..oricum:-s azi si maine dim fac o ora de condus..sper ca totul sa fie bine!!Nu vreau sa ma mai foiesc la vaslui:((
Incurajeaz-o tu pe mama ta! eu am fost 2 zile trista..in prima am si plans crede-ma:-s
Mie nu imi e frica de emotii..ci sa nu vrea sa treaca vreun om pe traversare..apoi sa se razgandeasca sau chestii de genul..

Curaj!!!Vei lua de data asta>:D<
Mama are examenul la sala peste 2 sapt si la oras peste 3...of,sper sa fie bine de data asta:((

aycha 12 oct 2011 14:28:09

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 815516)
Mult succs iti doresc Alexik! Sa fie cu noroc de data asta!

Diana, asa sunt barbatii :-j.. tu incurajeaz-o pe mami tau, sunt sigura ca se va descurca mai bine data viitoare ;)

Să speram....
taicameo e un nesimtit,nici el nu a luat din primaX(X(X(!dar no...ei sunt intotdeauna mai buni:-j

Alexik 12 oct 2011 14:31:08

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 815518)
Curaj!!!Vei lua de data asta>:D<
Mama are examenul la sala peste 2 sapt si la oras peste 3...of,sper sa fie bine de data asta:((

Da , acum chiar am incredere ca da..emotii nu prea am:))si am sa ma uit bineeeeeeeeeee:)).
Da stiu..dupa 16/17 zile ai voie din nou la sala.Revin pe atunci sa-i urez bafta;;);;)>:D<
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 815519)
Să speram....
taicameo e un nesimtit,nici el nu a luat din primaX(X(X(!dar no...ei sunt intotdeauna mai buni:-j

Stiu cum sunt tatii:)):))Eu ii ziceam ca i-au din prima..n-am luat..si dupa comenta..dar ii "dadea" mama "peste fata" ca n-a luat nici el din prima:))
Au luat panaramele alea de daniela crudu si alte siliconate fara creier:Dn';avem cum sa nu luam:P

GinaViesianu 12 oct 2011 14:34:13

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 815520)
Da , acum chiar am incredere ca da..emotii nu prea am:))si am sa ma uit bineeeeeeeeeee:)).
Da stiu..dupa 16/17 zile ai voie din nou la sala.Revin pe atunci sa-i urez bafta;;);;)>:D<

Stiu cum sunt tatii:)):))Eu ii ziceam ca i-au din prima..n-am luat..si dupa comenta..dar ii "dadea" mama "peste fata" ca n-a luat nici el din prima:))
Au luat panaramele alea de daniela crudu si alte siliconate fara creier:Dn';avem cum sa nu luam:P

Eu cand am dat de permis imi ziceam ca daca au reusit sa invete toti tractoristii, baietii "de cartier" si babele nebune, eu siiiigur tre sa il iau candva:))

Alexik 12 oct 2011 14:37:09

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 815522)
Eu cand am dat de permis imi ziceam ca daca au reusit sa invete toti tractoristii, baietii "de cartier" si babele nebune, eu siiiigur tre sa il iau candva:))

Am un coleg..cam ..:D prost..:D si pana mea!! cum a putut sa ia plictisitu ala si eu nu?:)):D
Pe asta ma ghidez maine si sunt aproape sigura ca iau:D
La tine cum a fost ? l-ai luat?;;)

Alexik 12 oct 2011 14:41:11

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Fetele eu am plecat la ora de condus...sper sa mai stiu sa conduc:))va zic cum am fost cam peste 1 h:-*>:D<

GinaViesianu 12 oct 2011 14:41:35

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Da, acum 3 ani si umpic deja...abia se schimbau testele de pe foaie pe pc... Am dat sala de 2 ori..prima data chestionar pe foaie...vara, la sf liceului, numai strand scria pe mn, ma durea in paispe de permis...cand l-am picat am fost asa de dezamagita de mine...dupa cum am zis...aveam in sala numai neni si tantici si smecherasi...si eu..picat...am zis ca mor...
Apoi am dat pe pc...fix intre s-a schimbat sistemul...am luat 25 atunci...si imi era mega frica la oras....daram trecut ...tremurau chilotii pe mn:))

GinaViesianu 12 oct 2011 14:42:09

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Spor la condus! Have fun!

aycha 12 oct 2011 14:48:56

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Daca as putea,as da un restart imediat la aceasta zi!Numai sa nu o mai vad pe mami asa trista:(

GinaViesianu 12 oct 2011 14:50:20

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 815533)
Daca as putea,as da un restart imediat la aceasta zi!Numai sa nu o mai vad pe mami asa trista:(

Of imi pare asa rau sa aud asta:(...ce face ea in mom asta?

aycha 12 oct 2011 14:52:19

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 815536)
Of imi pare asa rau sa aud asta:(...ce face ea in mom asta?

profita de faptul ca tata a mers sa plateasca taxele si nu se mai cearta...

GinaViesianu 12 oct 2011 14:59:51

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 815539)
profita de faptul ca tata a mers sa plateasca taxele si nu se mai cearta...


Poate ii face bine daca te duci si ii faci un ceai si o incurajezi umpicutz...vede ca nu e singurica..

aycha 12 oct 2011 15:16:44

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 815544)
Poate ii face bine daca te duci si ii faci un ceai si o incurajezi umpicutz...vede ca nu e singurica..

Ai dreptate,oricum eu o incurajez intr-una si ii spun ca nu mi-am pierdut increderea in ea!

just21 12 oct 2011 15:29:16

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 815499)

Votez pentru medicina dentara!!!:))de la filo..

Medicina generala!!:X::X:X.de la mate-info:))...Macar ne ajutam una pe alta::)):)):))..Tu pe mine cu dinti ,eu pe tine cu sanatatea:))))...

just21 12 oct 2011 15:32:08

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 815482)
Acum mi-e si mai drag de voi:x>:D<.M-am obisnuit asa cu voi si va consider prietenele mele:D,nu imi pasa ca sunt mai mica decat voi,imi place la nebunie sa conversez cu voi,si parca atunci cand Patri nu raspunde jumatate de zi e plictisitor fara ea...iar de tine Gina ce sa mai spun?Imi lipsesti mult cand esti plecata in week-enduri:(.Chiar nu credeam ca pot intalni niste persoane asa minunate aici:X

Mutlumesc Diana!::-*:-*:-*:-*..Si mie imi sunteti fff dragi.MA inteleg mai bine cu voi decat cu prietenele mele, care ma mai considera si nebuna cu slabitul:|..Oricum ele nu ar putea intelege prin ce am trecut eu de mica:-j..>:D<
Diana imi pare rau ca raspund greu uneori dar ies cand am teme la mate si nu prea imi da rezultatul..MA enervez foarte tare si ca sa ma concentrez inchid totul..

just21 12 oct 2011 15:35:40

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 815524)
Fetele eu am plecat la ora de condus...sper sa mai stiu sa conduc:))va zic cum am fost cam peste 1 h:-*>:D<

Distractie placuta la condus!:>

just21 12 oct 2011 15:39:45

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 815539)
profita de faptul ca tata a mers sa plateasca taxele si nu se mai cearta...

Imi pare rau sa aud ca mami ta e trista.Spune-i ca nu e un capat de lume ca a picat,il ia sigur data viitoare.Se mai intampla.:(Iar cat despre tati...asa e si tati meu..De fiecare data cand gresesc ceva eu sau mami ..pfuu...nici nu vreau sa ma gandesc cat de mult ne critica pe amandoua..Parca el ar fii perfect..x-(..Dar eu deja il ignor!!Vorbeste el dar mintea mea e in alta parte:))..Eu doar aprob...Desi nu stiu ce aprob..Si asa ma cert mult cu el din pricina slabitului...
Iar cat despre condus...tati nu vrea sa ma lase sa fac scoala de soferi:| acum..De fiecare data imi vine cu comparatii stupide de genul:"Nici eu nu am avut bla bla bla la varsta ta"....si mereu sunt prea mica sa fac ceva....:|:|

Alexik 12 oct 2011 17:08:41

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
A fost super bine!!!:x
Daca maine e la fel iau 100%!:DAbia astept sa va dau o veste buna:D

aycha 12 oct 2011 18:05:31

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 815638)
A fost super bine!!!:x
Daca maine e la fel iau 100%!:DAbia astept sa va dau o veste buna:D

Si noi abia asteptam!!

aycha 12 oct 2011 18:06:23

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 815574)
Imi pare rau sa aud ca mami ta e trista.Spune-i ca nu e un capat de lume ca a picat,il ia sigur data viitoare.Se mai intampla.:(Iar cat despre tati...asa e si tati meu..De fiecare data cand gresesc ceva eu sau mami ..pfuu...nici nu vreau sa ma gandesc cat de mult ne critica pe amandoua..Parca el ar fii perfect..x-(..Dar eu deja il ignor!!Vorbeste el dar mintea mea e in alta parte:))..Eu doar aprob...Desi nu stiu ce aprob..Si asa ma cert mult cu el din pricina slabitului...
Iar cat despre condus...tati nu vrea sa ma lase sa fac scoala de soferi:| acum..De fiecare data imi vine cu comparatii stupide de genul:"Nici eu nu am avut bla bla bla la varsta ta"....si mereu sunt prea mica sa fac ceva....:|:|


Tu spune-i la tati tau sa te pretuiasca pentru ca nu mai gaseste alta fiica asa de inteligenta si silitoare ca tine>:D<

just21 12 oct 2011 19:30:44

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 815712)
Tu spune-i la tati tau sa te pretuiasca pentru ca nu mai gaseste alta fiica asa de inteligenta si silitoare ca tine>:D<

I-as spune.Dar sigur stie el in sinea lui, doar ca asa e el..Mai dur pt ca stie ca eu sunt ff atasata de ei si vrea sa ma "caleasca" pentru mai tarziu..Sunt ok cu treaba asta, doar ca uneori in loc sa se intample asta, ma descurajeaza mai mult..asta e..toate trec..:-j

aycha 12 oct 2011 19:34:19

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 815806)
I-as spune.Dar sigur stie el in sinea lui, doar ca asa e el..Mai dur pt ca stie ca eu sunt ff atasata de ei si vrea sa ma "caleasca" pentru mai tarziu..Sunt ok cu treaba asta, doar ca uneori in loc sa se intample asta, ma descurajeaza mai mult..asta e..toate trec..:-j

Eu una as fi atat de mandra sa am o sora ca tine8->..atat de draguta,desteapta si de treaba. Dar,din pacate sunt singura la parinti:(

just21 12 oct 2011 19:40:06

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 815811)
Eu una as fi atat de mandra sa am o sora ca tine8->..atat de draguta,desteapta si de treaba. Dar,din pacate sunt singura la parinti:(

Multumesc pentru complimente.:x:-*:-*:-*..Ma faci sa ma simt atat de bine..Stii pana acum nimeni nu mi`a facut atatea complimente si nu m-a facut sa ma simt atat de apreciata.Pe bune, multumesc inca o data.:-*>:D<>:D<.Inseamna mult pentru mine...:)
Si eu sunt singura la parinti, asa ca daca vrei poti fii surioara mea mai mica aici pe site:-*Cine stie poate intr-o zi ne vom cunoaste personal.;;)>:D<De unde esti?


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:13:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO