forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs "O luna fara dulciuri" (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/)
-   -   O luna fara zahar si faina alba! (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/luna-fara-zahar-faina-alba-10316.html)

just21 26 sep 2011 14:53:19

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 802048)
Corect! o gandire minunata! Ce sport faci?
Si eu m-am indragostit deja de senzatia asta de bine...de ne-durere de stomac, nici de foame, nici de prea multa mancare..
Eu in momentul asta sunt ca un copil mic...abia astept sa se faca 5 sa pap patratica mea de cioco neagra...:D

Eu fac tae-bo.in vacante in fiecare zi la sala, in timpul scolii de 3 ori pe sapt , iar in weekend merg la inot sau alergat..In rest fac ex de pe internet.Mi-am descarcat slim in 6.Si imi place.dar tot nu as schimba cu nimic tae-bo.Sunt dependenta de el.:x:x:x

Senzatia asta e euforica.Sa nu te siimit vinovata de ceva ce ai papat!!!:x:x:xParca plutesc.
In curand se face ora 5 si vei putea papa bucatica ta de ciocolatica..Pofta buna!

aycha 26 sep 2011 14:58:42

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
eu visam să nu mă prindă stagnarea....mai ales ca eu mancam mereu cam 1000 kcl si acum am ajuns sa scad...pff:(...acum fac si mai mult sport..
ma cantaresc miercuri sa vad daca se mai modifica ceva!:-s

GinaViesianu 26 sep 2011 14:59:55

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 802056)
Eu fac tae-bo.in vacante in fiecare zi la sala, in timpul scolii de 3 ori pe sapt , iar in weekend merg la inot sau alergat..In rest fac ex de pe internet.Mi-am descarcat slim in 6.Si imi place.dar tot nu as schimba cu nimic tae-bo.Sunt dependenta de el.:x:x:x

Senzatia asta e euforica.Sa nu te siimit vinovata de ceva ce ai papat!!!:x:x:xParca plutesc.
In curand se face ora 5 si vei putea papa bucatica ta de ciocolatica..Pofta buna!


Multumesc! Mda, la mine tae-bo nu prea intra, nush, nu e compatibil..in schim , de cardio intens, gen turbo fire, insainity, nu ma satur ever!

aycha 26 sep 2011 15:02:18

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
just 21,cum te simti cu Rina?

GinaViesianu 26 sep 2011 15:03:13

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 802062)
eu visam să nu mă prindă stagnarea....mai ales ca eu mancam mereu cam 1000 kcl si acum am ajuns sa scad...pff:(...acum fac si mai mult sport..
ma cantaresc miercuri sa vad daca se mai modifica ceva!:-s


Hey! Chin up!
Din experienta iti spun SA NU SCAZI SUB 1000! Daca te uiti la meniurile mele din aprilie-mai ai sa vezi ca-i jale...isi cu ce m-a ajutat? Cu nimic! organismul s-a obisnuit! Ba chiar m-am ales si cu o dereglare hormonala de toata frumusetea!
Uite alt sfat! Creste intr-o zi nr kcal, si apoi scade brusc...si insista cu sportul.. Bea mai multa apa...
Plus, acum o sa fie iar o zguduitura ca nu o sa papi dulce si faina alba, si ai sa vezi ca organismul o sa reactioneze:*

aycha 26 sep 2011 15:10:03

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 802069)
Hey! Chin up!
Din experienta iti spun SA NU SCAZI SUB 1000! Daca te uiti la meniurile mele din aprilie-mai ai sa vezi ca-i jale...isi cu ce m-a ajutat? Cu nimic! organismul s-a obisnuit! Ba chiar m-am ales si cu o dereglare hormonala de toata frumusetea!
Uite alt sfat! Creste intr-o zi nr kcal, si apoi scade brusc...si insista cu sportul.. Bea mai multa apa...
Plus, acum o sa fie iar o zguduitura ca nu o sa papi dulce si faina alba, si ai sa vezi ca organismul o sa reactioneze:*

pana acum am mancat asa:


Micul dejun:
cereale integrale cu iaurt
o feliuta de branza

gustare la scoala: 2 mere mici si o grefa

Pranz:100g curcan la gratar+salata mixta de legume cu branza

până acum am 643 kcl. ce as mai putea papa?

just21 26 sep 2011 15:11:59

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 802068)
just 21,cum te simti cu Rina?

Salut poti sa imi spui Patri.Asa ma cheama.:D
Pai Rina am inceput-o sapt trecuta dar am avut probleme de sanatate si nu m-am tinut de ea.toata sapt trecuta am ametit, ma durea stomacul si imi era rau.De 3 zile o tin asa cum trebuie.nu am observat nimic pana acum.De simtit ma simt bine pt ca nu imi impune sa nu pap dintr-o anumita grupa alimentara.Insa nu imi place ca imi creste ff mult nr de carbo..Asta ma deranjeaza.nu prea ma impac cu ziua de carbo, dar fetele au spus ca in loc de carbo pot tine proteine numai sa nu mi se faca pofta de dulce.Sper sa dea roade.Eu am personalizat putin si rina dar acum ma tin de ea pt ca imi permite sa pap fructe.Si la scoala eu pap numai fructe...Sa vad cum merge.Daca nu da rezultate, trec pe dieta personalizata de mine...Slabesc cum cred eu ca e bine(cu un nr rezonabil de calorii, carbo si mic in calorii, si nu in ultimul rand ff sanatos!!)
M-am saturatr deja de diete care nu functioneaza la organismul meu.:(:(

GinaViesianu 26 sep 2011 15:18:59

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 802078)
pana acum am mancat asa:


Micul dejun:
cereale integrale cu iaurt
o feliuta de branza

gustare la scoala: 2 mere mici si o grefa

Pranz:100g curcan la gratar+salata mixta de legume cu branza

până acum am 643 kcl. ce as mai putea papa?

Ai putea papa diseara o salata cu ton in suc propriu, porumb si castravete murat, sau orice alta combinatie iti mai place tie, iar ca gustarica ai putea sa papi orice inafara de fructe: migdale, cioco neagra, un mini-milkshake(eu imi pun 100 ml lapte semi, 100 apa si jumate de banana= aprox 100 kcal)..
Zic eu>:D<

aycha 26 sep 2011 15:20:38

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 802092)
Ai putea papa diseara o salata cu ton in suc propriu, porumb si castravete murat, sau orice alta combinatie iti mai place tie, iar ca gustarica ai putea sa papi orice inafara de fructe: migdale, cioco neagra, un mini-milkshake(eu imi pun 100 ml lapte semi, 100 apa si jumate de banana= aprox 100 kcal)..
Zic eu>:D<

as putea manca 1 porumb mic fiert ca si cina?:D

si de ce nu pot păpa fructe?:(le ador si nu as putea renunta la ele! (chiar acum mi se facu pofta de un mar :-w )

Alexik 26 sep 2011 15:20:51

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 802078)
pana acum am mancat asa:


Micul dejun:
cereale integrale cu iaurt
o feliuta de branza

gustare la scoala: 2 mere mici si o grefa

Pranz:100g curcan la gratar+salata mixta de legume cu branza

până acum am 643 kcl. ce as mai putea papa?

Pai vezi ce ai prin frigider...eu n-am de unde sa stiu.
O gustare+cina ajungi la 1000 kal

GinaViesianu 26 sep 2011 15:24:52

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 802093)
as putea manca 1 porumb mic fiert ca si cina?:D

si de ce nu pot păpa fructe?:(le ador si nu as putea renunta la ele! (chiar acum mi se facu pofta de un mar :-w )

Nu te sfatuiesc sa papi 1 porumb mic fiert ca cina pt k e f putin..plus ca are carbo...Fructele de asemenea, bogate in carbo...si carbo= zahar...si zahar= glicogen (depozit de grasime)...Mancate la orele nepotrivite (ele dau f mare energie din cauza carbohidratilor, energie care trebuie consumata, iar in a 2a parte a zilei nu mai ardem asa mult), ne stagneaza...
Si eu ador nerele, si chiar am papat unul azi, dar in prima parte a zilei;)

GinaViesianu 26 sep 2011 15:27:50

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Inca o chestie, nu trebuie sa renunti la fructe! Ele sunt izvor de sanatate...doar sa le mananci atunci cand trebuie...
Si te rog din suflet, oricat de disperata ai fi din cauza stagnarii, nu manca doar atat...mananca proteina seara si ai sa vezi ca ai sa scazi...ajuta si la aplatizarea abdomenului... Iei o cina adevarata...light, dar adevarata:-*

aycha 26 sep 2011 15:46:34

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 802108)
Inca o chestie, nu trebuie sa renunti la fructe! Ele sunt izvor de sanatate...doar sa le mananci atunci cand trebuie...
Si te rog din suflet, oricat de disperata ai fi din cauza stagnarii, nu manca doar atat...mananca proteina seara si ai sa vezi ca ai sa scazi...ajuta si la aplatizarea abdomenului... Iei o cina adevarata...light, dar adevarata:-*

cred ca de aia am stagnat...mereu am mancat numai fructe in ultima parte a zilei!...

de acum am sa mananc numai dimineaţa si la scoala...cate mere am voie pe zi?

GinaViesianu 26 sep 2011 15:50:52

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 802124)
cred ca de aia am stagnat...mereu am mancat numai fructe in ultima parte a zilei!...

de acum am sa mananc numai dimineaţa si la scoala...cate mere am voie pe zi?

Eu cred ca 2 fructe pe zi sunt suficiente...tu ce zici?>:D<

GinaViesianu 26 sep 2011 15:52:44

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Dar sa nu mananci NUMAI 2 mere in prima parte a zilei!
Eu de obicei pap fruct inainte de md sau pranz, si prima gustare tot fruct...deci 2 fructe si 2 mese

aycha 26 sep 2011 16:02:57

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
eu mananc cate o grefa zilnic si cateva mere,mai putin nu rezist:(...abia ma abtin de la struguri!!!!am o vie intreaga si ai mei mananca de se sparg iar mie imi vine sa plang cand ma uit la ei:((

GinaViesianu 26 sep 2011 16:07:47

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Dar nu trebuie sa te abtii! Daca intr-adevar te frustreaza sa nu ii mananci, mananca! Dar renunta ori la un mar, ori la grefa ziua respectiva! Totul tine de echilibru...Mananca 1 mar/grefa si 1 strugure daca stii ca ti-e pofta..oricum perioada lor se va duce, bucura-te de ei...
Iar cu pofta de fructe, la mine functioneza morcovii cruzi...sunt dulci si aromati, dar au mai putini carbo...incearca!:)

aycha 26 sep 2011 16:10:20

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 802139)
Dar nu trebuie sa te abtii! Daca intr-adevar te frustreaza sa nu ii mananci, mananca! Dar renunta ori la un mar, ori la grefa ziua respectiva! Totul tine de echilibru...Mananca 1 mar/grefa si 1 strugure daca stii ca ti-e pofta..oricum perioada lor se va duce, bucura-te de ei...
Iar cu pofta de fructe, la mine functioneza morcovii cruzi...sunt dulci si aromati, dar au mai putini carbo...incearca!:)

nu ma ating de struguri pentru ca stiu ca nu ma pot opri la unul! :-l....:(..morcovii imi plac si mie,dar nici aia nu e voie seara,nu?:-j

GinaViesianu 26 sep 2011 16:12:26

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 802142)
nu ma ating de struguri pentru ca stiu ca nu ma pot opri la unul! :-l....:(..morcovii imi plac si mie,dar nici aia nu e voie seara,nu?:-j


Daca nu tii monti, este voie...so dig in...dar mai papa si carnita..peste ceva din cand in cand.. ;)
Eu numai ce mi-am papat ciocolatica neagra :x Tu ce ai mai papat?

aycha 26 sep 2011 16:13:58

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
a fost buna ciocolata?;;)sper ca te-ai bucurat de ea

eu am mancat 1 iaurt milli degresat cu cereale integrale :D

GinaViesianu 26 sep 2011 16:16:35

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 802145)
a fost buna ciocolata?;;)sper ca te-ai bucurat de ea

eu am mancat 1 iaurt milli degresat cu cereale integrale :D


UUUUUBER BUNA! :D E micul meu moment de fericire...asta si sportul...
Mmmm yummy, iaurt...sa-ti fie de bine...Am si eu in program iaurt, darmai tarziu umpic..

aycha 26 sep 2011 16:20:28

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
nu stiu ce sa mai pap...mai am 150kcl pana la 1000 si carne nu mai am in casa:(

GinaViesianu 26 sep 2011 16:21:52

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 802147)
nu stiu ce sa mai pap...mai am 150kcl pana la 1000 si carne nu mai am in casa:(


ton? Ou? Ambele sunt proteina...Soia?

aycha 26 sep 2011 16:23:40

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
eu ma simt asa satula incat nu as mai manca....ton si soia nu am,iar ou seara?:O...de cand sunt mica stiu ca nu e bine:-s

GinaViesianu 26 sep 2011 16:25:26

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 802153)
eu ma simt asa satula incat nu as mai manca....ton si soia nu am,iar ou seara?:O...de cand sunt mica stiu ca nu e bine:-s

Depinde, daca ai probleme cu bila, nu-i bine...daca esti sanatos nu are nimic...plus ca poti sa iti faci o omleta de albus cu ceva cruditati...iar albusul nu are colesterol..

GinaViesianu 26 sep 2011 16:26:43

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 802153)
eu ma simt asa satula incat nu as mai manca....ton si soia nu am,iar ou seara?:O...de cand sunt mica stiu ca nu e bine:-s


Plus ca nu trebuie sa mananci acum, mananci peste 2 ore sau cand iti e umpicut foame...asa organismul tau nu va mai face rezerve, ca stie ca ai grija de el sa nu il lasi infometat:-*

aycha 26 sep 2011 16:37:43

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 802155)
Plus ca nu trebuie sa mananci acum, mananci peste 2 ore sau cand iti e umpicut foame...asa organismul tau nu va mai face rezerve, ca stie ca ai grija de el sa nu il lasi infometat:-*

pot manca o salata de ceapa?

GinaViesianu 26 sep 2011 16:39:15

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 802159)
pot manca o salata de ceapa?


Daca face 150 calorii, da :))... Si mie imi place ceapa:D

aycha 26 sep 2011 16:40:09

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 802160)
Daca face 150 calorii, da :))... Si mie imi place ceapa:D

dar cu carbohidratii ei cum ramane?:-s legumele sunt ok mâncate seara?

GinaViesianu 26 sep 2011 16:43:37

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 802161)
dar cu carbohidratii ei cum ramane?:-s legumele sunt ok mâncate seara?

Da pentru ca nu contin asa mult zahar aka fructoza aka carbohidrati ca si fructele. Legumele pot fi consumate in orice moment al zilei :)

aycha 26 sep 2011 16:44:13

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de ginaviesianu (Post 802162)
da pentru ca nu contin asa mult zahar aka fructoza aka carbohidrati ca si fructele. Legumele pot fi consumate in orice moment al zilei :)

măcar atât!!!

Alexik 26 sep 2011 16:44:36

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 802161)
dar cu carbohidratii ei cum ramane?:-s legumele sunt ok mâncate seara?

Nu au nimic.:)Carbo din legume sunt cei mai buni:)n-ai dc sa-i ocolesti , ai face o maree greseala!Legumele sunt bune mancare oricand:)

GinaViesianu 26 sep 2011 16:48:48

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Fetelor, meniul meu pt astazi, pt k nu stiu daca mai apuc sa intru la povesti:

b]CALORII INGERATE[/b]
Mic dejun, ora 07:00
Terci de ovaz (Porridge), 250g - 133 calorii
Gustare 1, ora 00:36
Shake mix nutritiv proteic Formula 1 cu aroma de ciocolata, Herbalife, 26g - 93 calorii
Lapte degresat, 100ml - 35 calorii
Iaurt proaspat degresat 0.1%, Zuzu, 100g - 31 calorii
Prânz, ora 00:38
Mar Ionatan, 200g - 104 calorii
Smantana fermentata 12% grasime, Covalact de Tara, 30g - 40 calorii
Legume asortate cu broccoli, Hortex, 200g - 46 calorii
Ou fiert tare, 100g - 155 calorii
Gustare 2, ora 00:47
Ciocolata neagra/amaruie 75% cacao (unt de cacao pur), Kandia, 10g - 50 calorii
Cina, ora 00:48
Cottage Granule de branza proaspata cu smantana 2% grasime, Tnuva Slim, 175g - 121 calorii
Ardei capia, 300g - 78 calorii
Gustare 3, ora 00:53
Iaurt proaspat degresat 0.1%, Zuzu, 200g - 62 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 948 calorii
ACTIVITATI FIZICE
Jogging (12 km/h), 30min - 279 calorii
Metabolism bazal - 1294 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1573 calorii

Alexik 26 sep 2011 19:01:44

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
O intrebare? de ce a fost nevoie sa iei shake de la herbel life?:) mie mi se pare cea mai mare tampenie , scuze ca-ti spun

aycha 26 sep 2011 21:05:16

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
b]CALORII INGERATE[/b]
Mic dejun, ora 22:49
Iaurt de baut Activia Natur, Danone, 150g - 53 calorii, 4.7 proteine, 1.4 grasimi, 0 colesterol, 5.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 5.4 zaharuri
Musli cu Fructe, SanoVita, 30g - 100 calorii, 2.9 proteine, 1.2 grasimi, 0 colesterol, 20.5 carbohidrati, 2.6 fibre, 30 sodiu, 0 zaharuri
Branza grasa de vaca, 50g - 78 calorii, 6.5 proteine, 4.5 grasimi, 0 colesterol, 2.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Mere, 250g - 130 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 35 carbohidrati, 5 fibre, 0 sodiu, 25 zaharuri

Gustare 1, ora 22:50
Grapefruit, proaspat, roz si rosu, Florida, 300g - 90 calorii, 1.7 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 22.5 carbohidrati, 3.3 fibre, 0 sodiu, - zaharuri

Prânz, ora 22:51
Curcan la gratar, 100g - 135 calorii, 26 proteine, 0.6 grasimi, 71 colesterol, 0 carbohidrati, - fibre, 44 sodiu, - zaharuri
Salata mixta by Mirabella, 300g - 72 calorii, 2.7 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 15.3 carbohidrati, 3.9 fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 2, ora 22:51
Branza grasa de vaca, 20g - 32 calorii, 2.6 proteine, 1.8 grasimi, 0 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Miere, 4g - 13 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 3.3 carbohidrati, 0 fibre, 0.2 sodiu, 3.3 zaharuri
Lapte UHT 1,5%, TIP, 200ml - 88 calorii, 6 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 9.4 carbohidrati, 0 fibre, 200 sodiu, 9.4 zaharuri
Morcovi, cruzi, 50g - 21 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 4.8 carbohidrati, 1.4 fibre, 34.5 sodiu, 2.4 zaharuri

Cina, ora 22:51
Fulgi de cereale, Sanovita, 20g - 67 calorii, 2.3 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 12.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Salata de ceapa alba, 150g - 63 calorii, 1.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 15.2 carbohidrati, 2.1 fibre, 15 sodiu, 0 zaharuri
Iaurt degresat 0,1%, Sim, 140g - 45 calorii, 5.2 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 5.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 987 calorii, 62.5 proteine, (mic)13.7 grasimi, 71 colesterol, (mult)152.5 carbohidrati, 18.3 fibre, 323.7 sodiu, 45.5 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Mers 3.5 mile/ora (5.6 km/h), pas vioi, 120min - 314 calorii
Sarit cu coarda, 30min - 295 calorii
Jogging (12 km/h), 30min - 295 calorii
Metabolism bazal - 1389 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2293 calorii

micsha 26 sep 2011 22:47:38

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Pot sa ma alatur si eu grupului? ;;)

RedOnion 27 sep 2011 00:01:47

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Of, eu tocmai am terminat acum o saptamana o luna fara dulciuri :P Faina alba, hmmm, cred ca nici din aia nu am mancat prea des, eu oricum prefer painea integrala de cativa ani :) Am mai tinut de 2-3 ori luna fara dulciuri, de paine nu am tinut cont dar nah, se poate sa fi gustat de cateva ori. Rezultatele sunt multumitoare si incurajatoare, o sa incepeti sa le vedeti pe pielea voastra :P

Partea proasta e ca, poate vi s-a mai zis sau nu, dupa ce gusti din nou din ceva dulce dupa luna incheiata, cateva zile iti vine sa mai iei din nou... Dar iti revii repede, cel putin eu am reusit sa nu fac excese regretabile, si dupa 2-3 zile I'm back on track :)

Multa bafta fetelor, as fi vrut sa ma alatur si eu voua, dar am zis ca o luna tin "post negru" de dulciuri, si o luna alternez cu o singura portie pe saptamana. Sper sa-mi iasa, si la fel si voua, va pup si va tin pumnii :-* >:D<

GinaViesianu 27 sep 2011 09:31:25

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 802328)
O intrebare? de ce a fost nevoie sa iei shake de la herbel life?:) mie mi se pare cea mai mare tampenie , scuze ca-ti spun

Nu`i bai, fiecare cu parerea lui :P.. Mie`mi place si imi prinde/ pica bine.. Probabil ca si cu astea e ca si cu orice...ce functioneaza pt unul nu functioneaza pt celalalt..Plus ca e o sursa de proteina in plus..

GinaViesianu 27 sep 2011 09:32:46

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de micsha (Post 802467)
Pot sa ma alatur si eu grupului? ;;)

Bineinteles...bine ai venit!>:D<

GinaViesianu 27 sep 2011 09:35:26

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de RedOnion (Post 802483)
Of, eu tocmai am terminat acum o saptamana o luna fara dulciuri :P Faina alba, hmmm, cred ca nici din aia nu am mancat prea des, eu oricum prefer painea integrala de cativa ani :) Am mai tinut de 2-3 ori luna fara dulciuri, de paine nu am tinut cont dar nah, se poate sa fi gustat de cateva ori. Rezultatele sunt multumitoare si incurajatoare, o sa incepeti sa le vedeti pe pielea voastra :P

Partea proasta e ca, poate vi s-a mai zis sau nu, dupa ce gusti din nou din ceva dulce dupa luna incheiata, cateva zile iti vine sa mai iei din nou... Dar iti revii repede, cel putin eu am reusit sa nu fac excese regretabile, si dupa 2-3 zile I'm back on track :)

Multa bafta fetelor, as fi vrut sa ma alatur si eu voua, dar am zis ca o luna tin "post negru" de dulciuri, si o luna alternez cu o singura portie pe saptamana. Sper sa-mi iasa, si la fel si voua, va pup si va tin pumnii :-* >:D<

Multumim de incurajari! Mult spor si tie si ambitie de nestramutat!
Felicitari pt reusite...adevarul este ca dulcele asta, bata`l vina...nu mai e nici macar ce era atunci cand eram eu copil...Facea mama o data pe sapt, in week-end, si atunci papam o bucata..
Acum.. dulcele=mancare....trist..


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:23:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO