forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs "O luna fara dulciuri" (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/)
-   -   O luna fara zahar si faina alba! (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/luna-fara-zahar-faina-alba-10316.html)

Alexik 27 sep 2011 15:32:53

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 803138)
Chiar, cum e cu sb-ul? ti se potriveste

Numai sunt la sb:P.
prima oara mi s-au potrivit..ca nu erau fructele mele pref.(asta prin iunie)acum n-a mai mers treaba si-am renuntat:Dca de fiecare data mi-au pus strugurii piedica..

BornCrank 27 sep 2011 15:33:35

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 803131)
Nu ,e pt sb 1..fara pic de fainaE din 2 oua+branza+putin indulcitor.
Apropo de salate..cred ca-mi fac un pe seara:Dam niste piept de pui si ar fi bine sa-l mananc:))

Daca ai faina de naut, poti face clatite pt SB1, ca naut ai voie in prima faza.
Si eu ar trebui, dar nu stiu ce sa mai mananc, ba as manca peste, legume, prajituri sau nimic. :))

BornCrank 27 sep 2011 15:36:52

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 803116)
Off fetelor azi am dat-o in bara!Nu am dat`o in bara cu paine, dar am papat dulce.Am papt 3 felii de cozonac..:((..si acum ma simt naspha..Dar nu am ce sa fac.Recuperez prin sport.Bine macar ca nu am papat paine..Ca la mine cu cozonacii e ocazional..:(

Hai ca te iertam. >:D< Recuperezi tu de maine.

BornCrank 27 sep 2011 15:37:58

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 803141)
Da, cu ciocolata te inteleg... Si nah, sorry daca am fost prea "punctuala":))


Nu, nu..ai fost inca delicata. :)):))

Alexik 27 sep 2011 15:40:03

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 803143)
Daca ai faina de naut, poti face clatite pt SB1, ca naut ai voie in prima faza.
Si eu ar trebui, dar nu stiu ce sa mai mananc, ba as manca peste, legume, prajituri sau nimic. :))

Vaaii:Deu acum 1 saptamana mi-am luat file de Cod=P~...abia astept sa ma duc din nou la marketul ala sa-mi iau:Dmaine cel tarziu!!:x
Prajituri?:-weu am de 1 luna pudding de la dr otker si nu ma ating de el:Dmai ales acum ca am in plus la cantar:))..
Incepusem sa mananc frisca facuta din apa+praf..dar de acum nu-mi mai iau=;
N-am faina de naut..si nu stiu daca gasesc prin marketurile mele:))incerc poate gasesc in carrefour cand ma duc in iasi..

BornCrank 27 sep 2011 15:44:24

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 803150)
Vaaii:Deu acum 1 saptamana mi-am luat file de Cod=P~...abia astept sa ma duc din nou la marketul ala sa-mi iau:Dmaine cel tarziu!!:x
Prajituri?:-weu am de 1 luna pudding de la dr otker si nu ma ating de el:Dmai ales acum ca am in plus la cantar:))..
Incepusem sa mananc frisca facuta din apa+praf..dar de acum nu-mi mai iau=;
N-am faina de naut..si nu stiu daca gasesc prin marketurile mele:))incerc poate gasesc in carrefour cand ma duc in iasi..


Eu n-am mai mancat cod de nu stiu cand.
Nu le am cu puddingul, daca e in tarta mananc, dar sa-mi fac pudding nu, prefer ciocolata, am ce am cu ea. :)):))
Ce imaginatie ai, sa mananci praful ala + apa. :D A fost bun?

Alexik 27 sep 2011 16:16:05

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 803156)
Eu n-am mai mancat cod de nu stiu cand.
Nu le am cu puddingul, daca e in tarta mananc, dar sa-mi fac pudding nu, prefer ciocolata, am ce am cu ea. :)):))
Ce imaginatie ai, sa mananci praful ala + apa. :D A fost bun?

Eh , mama obisnuia sa cumpere macrou da mi-e :-& de macrou de ceva timp:)).Codul facut fara ulei , in tigaie de teflon a fost=P~.
Eu le am cu toate dulciurile=))..mai ales cu puddingurile:D.Stii..eu nu am mancat ciocolata ca-n vara asta de cand ma stiu!!inainte sa realizez ca am luat proportii mancam 1/2-3 luni!!!iar acum ajusesem sa mananc si 1 pe zi!!asa ca..m-am hotarat sa nu mai pun mana pe ea cel putin o luna:D
Hai ma e bun:))spuma cu gust de frisca light de la dr otker:D

aycha 27 sep 2011 17:17:37

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
aveti idei de cina(fara carne) pana in 200 calorii?

Chucky 27 sep 2011 19:59:56

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
E prea tarziu sa ma alatur concursului?:-s

aycha 27 sep 2011 20:02:36

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Chucky (Post 803361)
E prea tarziu sa ma alatur concursului?:-s

nu,nu e prea tarziu:D!

Chucky 27 sep 2011 20:13:19

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 803364)
nu,nu e prea tarziu:D!

Atunci,ma alaturi si eu ! Chiar daca stiu ca o sa gresesc de cateva ori:))pentru ca parintii mei au un magazin alimentar........fiiiix la noi in curte:))la 2 m de mine ,si o data la 3-4 zile imi mai iau ba o caramea,azi de exemplu mi-am luat 4 fursecuri:(dar sunt la inceput:))...
Am si eu 2-3 intrebari:D
Daca imi fierb orez alb si i-l mananc cu vegeta [am mai mancat asa],ingrasa ?:-s
Am inteles ca fulgii de ovaz/porumb nu ingrasa,cam cat e recomandat sa mananc de exemplu la pranz? :-/
Batoanele astea...facute special pentru slabit,cum e batonul Fitness sau mai stiu eu ce batoane:))sunt recomandate?Si daca da,unul la cate zile?
Multumesc ca ma primiti alaturi de voi>:D<si bafta tuturor ' concurentelor'

Alexik 27 sep 2011 20:22:43

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Chucky (Post 803368)
Atunci,ma alaturi si eu ! Chiar daca stiu ca o sa gresesc de cateva ori:))pentru ca parintii mei au un magazin alimentar........fiiiix la noi in curte:))la 2 m de mine ,si o data la 3-4 zile imi mai iau ba o caramea,azi de exemplu mi-am luat 4 fursecuri:(dar sunt la inceput:))...
Am si eu 2-3 intrebari:D
Daca imi fierb orez alb si i-l mananc cu vegeta [am mai mancat asa],ingrasa ?:-s
Am inteles ca fulgii de ovaz/porumb nu ingrasa,cam cat e recomandat sa mananc de exemplu la pranz? :-/
Batoanele astea...facute special pentru slabit,cum e batonul Fitness sau mai stiu eu ce batoane:))sunt recomandate?Si daca da,unul la cate zile?
Multumesc ca ma primiti alaturi de voi>:D<si bafta tuturor ' concurentelor'

Bine ai venit>:D<
1.Orezul alb ingrasa categoric..asa ca incearca sa-l mananci cat mai rar la dieta:).Pe langa asta , are si f multi carbo!!
2.Batonele Fitness NU sunt recomandate deoarece ele nu ajuta la slabit asa cum spune tv-ul.Au o gramada de zaharuri inutile ce pot impedica slabitul..mai bine alege un baton de musli simplu
Si crede'ma..nu sunt facute speciale pentru slabit.!:)) ci pentru a mai face firma niste bani

aycha 27 sep 2011 20:43:19

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
ce orez nu ingrasa ?

Alexik 27 sep 2011 21:36:28

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 803399)
ce orez nu ingrasa ?

Orez salbatic , basmati..:)

RedOnion 28 sep 2011 00:08:06

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Chucky (Post 803368)
Atunci,ma alaturi si eu ! Chiar daca stiu ca o sa gresesc de cateva ori:))pentru ca parintii mei au un magazin alimentar........fiiiix la noi in curte:))la 2 m de mine ,si o data la 3-4 zile imi mai iau ba o caramea,azi de exemplu mi-am luat 4 fursecuri:(dar sunt la inceput:))...
Am si eu 2-3 intrebari:D
Daca imi fierb orez alb si i-l mananc cu vegeta [am mai mancat asa],ingrasa ?:-s
Am inteles ca fulgii de ovaz/porumb nu ingrasa,cam cat e recomandat sa mananc de exemplu la pranz? :-/
Batoanele astea...facute special pentru slabit,cum e batonul Fitness sau mai stiu eu ce batoane:))sunt recomandate?Si daca da,unul la cate zile?
Multumesc ca ma primiti alaturi de voi>:D<si bafta tuturor ' concurentelor'

Hey, vin si eu cu unele sugestii :)

Daca au ai tai alimentara asa aproape, incearca sa treci pe langa prajituri si dulciuri si sa alegi sa iti iei fructe de acolo. De altfel, in general cand ai pofta de dulce, "stinge-o" cu un fruct, e cel mai recomandat si mai sanatos asa :)

Mancarea de orez nu ingrasa neaparat, dar daca urmaresti sa slabesti e mai bine sa optezi pentru variantele de orez brun/salbatic, pentru ca au fibre care ajuta la digestie, spre deosebire de cel alb, care are iti aduce doar amidon gol :)

Batoanele de slabit sunt o mare si gogonata minciuna, indiferent de firma :P Eu cred ca toate au zahar sau indulcitori adaugati, si ambele ingrediente sunt de evitat (s-a dovedit stiintific ca indulcitorii genereaza pofta de dulce, si tot acolo ajungi, anume sa consumi ceva cu zahar).

Incearca sa papi cereale integrale, fulgi de ovaz/secara cu iaurt la micul dejun, iar pentru pranz opteaza pentru o mancare mai satioasa, gen o portie cat o palma de carnita la cuptor/gratar/aburi sau cum mai vrei tu, dar nu prajita, cu o portie de legume preparate cum vrei tu :) Daca simti ca nu iti ajunge papa intai o portie de supa/ciorba limpede, de legume sau de pui. Nu uita de gustarile dintre mesele principale, ele tin foamea la distanta >:D<

Mult succes in incercarea de a te opune poftei de dulce, o sa reusesti numai sa ai incredere in tine :)

GinaViesianu 28 sep 2011 09:14:40

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Neatza fete ambitioase! Eu ieri am avut ceva treaba si nu am mai apucat sa postez meniul, asa ca here it comes:
Meniu pe ieri:

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 07:10
Terci de ovaz (Porridge), 250g - 133 calorii
Gustare 1, ora 10:18
Mar Ionatan, 400g - 208 calorii
Prânz, ora 14:00
Paine neagra obisnuita, 25g - 55 calorii
Omleta de albus, 90g - 44 calorii
Branza proaspata slaba de vaca cu grasime 0.2%, Clever, 50g - 34 calorii
Ciorba deasa de legume, 200g - 51 calorii
Gustare 2, ora 05:57
Mazare verde, conserva, 100g - 61 calorii
Cina, ora 10:28
Vin sec de tara 7,5% alcool, Cetateregala, 100ml - 53 calorii
Smantana fermentata 12% grasime, Covalact de Tara, 30g - 40 calorii
Conopida, proaspata, 100g - 25 calorii
Rosii, 50g - 9 calorii
Dovlecel, zucchini, baby, crud, 50g - 11 calorii
Pui la gratar, 250g - 255 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 979 calorii
ACTIVITATI FIZICE
Jogging (12 km/h), 30min - 279 calorii
Mers 3 mile/ora (4.8 km/h), ritm moderat, 60min - 122 calorii
Fitness, intens, 15min - 76 calorii
Metabolism bazal - 1294 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1771 calorii


@ Chucky: si eu subscriu la toate sfaturile pa care ti le-au dat fetele!

Va pupacesc si ne auzim mai tarziu:-*

just21 28 sep 2011 13:11:22

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Yeii..Fara abatere!!E a treia zi fara paine!!:X:X:X:X:,...Si nu ii simt lipsa..;;)

Chucky 28 sep 2011 13:53:37

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 803375)

Bine ai venit>:D<
1.Orezul alb ingrasa categoric..asa ca incearca sa-l mananci cat mai rar la dieta:).Pe langa asta , are si f multi carbo!!
2.Batonele Fitness NU sunt recomandate deoarece ele nu ajuta la slabit asa cum spune tv-ul.Au o gramada de zaharuri inutile ce pot impedica slabitul..mai bine alege un baton de musli simplu
Si crede'ma..nu sunt facute speciale pentru slabit.!:)) ci pentru a mai face firma niste bani

Multumesc frumos>:D<
Aha,deci orezul alb am sa-l inlocuiesc cu cel brun:D si in privinta batoanelor, mi le scot categoric din cap :)) Multumesc pentru sfaturi !!

GinaViesianu 28 sep 2011 13:54:49

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
eu am mancat ieri...dar integrala... :>...
azidimineata m-a pocnit pofta de dulce...dar am pocnit-o inapoi cu o dulcetica de struguri (care a iesit bestiala :X :X trebuie sa incerc si cu alte fructe) de nu s-a vazut..

Eu mai astept meniuri..nu de alta, dar va mai fur din idei ;))

Chucky 28 sep 2011 13:56:34

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de RedOnion (Post 803559)
Hey, vin si eu cu unele sugestii :)

Daca au ai tai alimentara asa aproape, incearca sa treci pe langa prajituri si dulciuri si sa alegi sa iti iei fructe de acolo. De altfel, in general cand ai pofta de dulce, "stinge-o" cu un fruct, e cel mai recomandat si mai sanatos asa :)

Mancarea de orez nu ingrasa neaparat, dar daca urmaresti sa slabesti e mai bine sa optezi pentru variantele de orez brun/salbatic, pentru ca au fibre care ajuta la digestie, spre deosebire de cel alb, care are iti aduce doar amidon gol :)

Batoanele de slabit sunt o mare si gogonata minciuna, indiferent de firma :P Eu cred ca toate au zahar sau indulcitori adaugati, si ambele ingrediente sunt de evitat (s-a dovedit stiintific ca indulcitorii genereaza pofta de dulce, si tot acolo ajungi, anume sa consumi ceva cu zahar).

Incearca sa papi cereale integrale, fulgi de ovaz/secara cu iaurt la micul dejun, iar pentru pranz opteaza pentru o mancare mai satioasa, gen o portie cat o palma de carnita la cuptor/gratar/aburi sau cum mai vrei tu, dar nu prajita, cu o portie de legume preparate cum vrei tu :) Daca simti ca nu iti ajunge papa intai o portie de supa/ciorba limpede, de legume sau de pui. Nu uita de gustarile dintre mesele principale, ele tin foamea la distanta >:D<

Mult succes in incercarea de a te opune poftei de dulce, o sa reusesti numai sa ai incredere in tine :)

Multumesc frumos pentru sfaturi>:D<
La paine am renuntat de 16 zile deja :Ddar am mai mancat si paine neagra:)Nu o sa am probleme cu foamea,din contra daca o sa iau 3 mese pe zi + gustarile dintre mese,o sa ma ingras mai rau ,ca eu inainte sa ma apuc de dieta raaaar luam 2 mese pe zi :))greseala mea era ca mancam seara[si cateodata mult] si peste zi imi faceam cate un sandwich cu te miri ce:)+ nelipsitele dulciuri

Chucky 28 sep 2011 13:58:00

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 803803)


@ Chucky: si eu subscriu la toate sfaturile pa care ti le-au dat fetele!

Va pupacesc si ne auzim mai tarziu:-*

Multumesc frumos !:)

Alexik 28 sep 2011 13:58:15

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Fetele..eu am gresit cu niste maretti azi:Pimi venise putin rau la scoala si altceva nu aveam ce sa mananc:Dsi putina ciocolata mika..dar gata:))pe seara am peste;;)si de maine-mi iau migdale OBLIGATORIU la sc:D

GinaViesianu 28 sep 2011 13:59:32

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Chucky (Post 804121)
Multumesc frumos pentru sfaturi>:D<
La paine am renuntat de 16 zile deja :Ddar am mai mancat si paine neagra:)Nu o sa am probleme cu foamea,din contra daca o sa iau 3 mese pe zi + gustarile dintre mese,o sa ma ingras mai rau ,ca eu inainte sa ma apuc de dieta raaaar luam 2 mese pe zi :))greseala mea era ca mancam seara[si cateodata mult] si peste zi imi faceam cate un sandwich cu te miri ce:)+ nelipsitele dulciuri


eu nu cred ca te vei ingrasa, din contra vei slabi;)
Motivul pentru care zic asta este ca mancatul seara, cateodata mult, inseamna: 1) infometarea organismului peste zi=> tendinta de a face rezerve; 2) timp insuficient pt a arde ce ai papat.. mai ales dulce

GinaViesianu 28 sep 2011 14:00:42

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 804127)
Fetele..eu am gresit cu niste maretti azi:Pimi venise putin rau la scoala si altceva nu aveam ce sa mananc:Dsi putina ciocolata mika..dar gata:))pe seara am peste;;)si de maine-mi iau migdale OBLIGATORIU la sc:D

Fir-ar ea sa fie de scoala, si nu aveau ei acolo un iaurtel de baut la magazin...? unul miiic miiic?

aycha 28 sep 2011 15:30:00

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Eu azi am papat asa:

MD: omleta,o rosie si un pic de branza cu o cana de lapte.
G1:mere si o grefa
P:Carne de curcan si 1 rosie
Cina(urmeaza):Salata de elgume cu putin de branza :D

nu ma certati daca e prea putin...dar de la stres nu am pofta de mancare si ma doare continuu capu:(

just21 28 sep 2011 15:47:23

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 804131)
Fir-ar ea sa fie de scoala, si nu aveau ei acolo un iaurtel de baut la magazin...? unul miiic miiic?

Sa stii ca asta e partea rea si la mine la scoala:((.Au toate porcariile posibile, sendwich,felii de pizza, cornuri cu ciocolata, napolitatna, bomnoane, ciocolata, cafea..de toate dar nu au deloc fructe si iaurt sau alune...De fiecare data cand mie mi se face rau singura alternativa a mea sunt pufuleti..nu sunt ei tocmai cei mai sanatosi dar decat cioco sau altceva ma limitez la pufuleti..E chiar pacat ca nun sunt aduse si la chioscurile scolilor fructe sau alune sau lactate..Si se mai intreaba lumea de ce exista asa de multi copii supraponderali..8-|...Poi e si normal..de la cls 5 pana la cei de a 12...in toate pauzele rontatie cate ceva dulce sau papa cornuri sau sandwichu-ri mari cu mult sos alb si rosu..Acuma e adevarat depinde si de organismul fiecaruia.Daca ai noroc papi toata viata numai porcari si ramai slabbbbbb...daca nu atunci tu trebuie sa pui punct sa nu ajungi rau..:P

Alexik 28 sep 2011 15:47:45

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 804131)
Fir-ar ea sa fie de scoala, si nu aveau ei acolo un iaurtel de baut la magazin...? unul miiic miiic?

Nimic.Nada nada:D.Si scoala mea nu e prin centru..ca asa puteam sa ma invoiesc si sa-mi iau de prin oras..dar pe unde e nu-s magazine:P.
Erau multe sandvishuri..si chestii gen olla , viva ,joe , cornuri etc:)

Alexik 28 sep 2011 15:52:09

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 804270)
Acuma e adevarat depinde si de organismul fiecaruia.Daca ai noroc papi toata viata numai porcari si ramai slabbbbbb...daca nu atunci tu trebuie sa pui punct sa nu ajungi rau..:P

Asta e tare adevarat.Azi o colega si pr de a mea..slaba a mancat asa":stiksuri +sandivish cu de toate+2 cornuri 7days..si asta e meniul ei zilnic aproape..uneori nu are stikuri dar cornurile si sandvishul sunt zilnic..si credeti-ma E SLABA!!!SLABA!.
si nu e singura din clasa:( mai mult de 70% sunt asa:(de' erau fete mai grasute in clasa poate era atfel..da asa cand le vad pe toate ca mananca si nu se ingrasa:(
Eu azi am mai gresit la pranz..am mancat o ciocolata pe langa branza:(..daca m-a pus cineva sa o cumpar..
Eh , mi-am luat peste si de maine am ce manca cel putin in urm 4 zile la pranz(ca eu atunci rup totul..)

eva 9 28 sep 2011 15:52:24

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 804271)

Nimic.Nada nada:D.Si scoala mea nu e prin centru..ca asa puteam sa ma invoiesc si sa-mi iau de prin oras..dar pe unde e nu-s magazine:P.
Erau multe sandvishuri..si chestii gen olla , viva ,joe , cornuri etc:)

ce scrie in poza de la avatarul tau?:P

Alexik 28 sep 2011 15:59:30

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 804276)
ce scrie in poza de la avatarul tau?:P

Asta chiar a fost o "palma rece"peste fata care m-a trezit.!!
MS tare mult!acum imi scot imaginea si mi-o pun in cateva caiete..ca sa stiu ce fac data viitoare:)+inclusiv in portofel!

GinaViesianu 28 sep 2011 16:09:07

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 804276)
ce scrie in poza de la avatarul tau?:P

Good one! Asa este, din nefericire, mancarea sanatoasa nu se gaseste pe toate drumurile, pe cand cea nesanatoasa DA! De asta trebuie sa fim pregatite!

GinaViesianu 28 sep 2011 16:40:14

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 804257)
Eu azi am papat asa:

MD: omleta,o rosie si un pic de branza cu o cana de lapte.
G1:mere si o grefa
P:Carne de curcan si 1 rosie
Cina(urmeaza):Salata de elgume cu putin de branza :D

nu ma certati daca e prea putin...dar de la stres nu am pofta de mancare si ma doare continuu capu:(


E cam putin ce-i drept...dar macar suna bine...poate iti mai revii si mai iei o gustarica sanatoasa inainte de cina.. :*
Ce-i cu tine? S-a intamplat ceva? :-s

Chucky 28 sep 2011 17:46:41

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 804130)
eu nu cred ca te vei ingrasa, din contra vei slabi;)
Motivul pentru care zic asta este ca mancatul seara, cateodata mult, inseamna: 1) infometarea organismului peste zi=> tendinta de a face rezerve; 2) timp insuficient pt a arde ce ai papat.. mai ales dulce

:-??Ma tot chinui sa incerc sa mananc de vreo 3-4 ori pe zi,dar mai putin...da' nu prea pot cum nu sunt obisnuita:-s

Chucky 28 sep 2011 17:47:43

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 804127)
Fetele..eu am gresit cu niste maretti azi:Pimi venise putin rau la scoala si altceva nu aveam ce sa mananc:Dsi putina ciocolata mika..dar gata:))pe seara am peste;;)si de maine-mi iau migdale OBLIGATORIU la sc:D

Recupereaza prin sport :>

Chucky 28 sep 2011 17:50:56

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 804271)

Nimic.Nada nada:D.Si scoala mea nu e prin centru..ca asa puteam sa ma invoiesc si sa-mi iau de prin oras..dar pe unde e nu-s magazine:P.
Erau multe sandvishuri..si chestii gen olla , viva ,joe , cornuri etc:)

Asa e si la mine :-s si decat sa merg la magazin sa-mi iau o punga de chips-uri sau mai stiu eu ce prostii,prefer sa imi iau de acasa sanwich-ul si sa trag de el vreo 3-4 pauze:))si asa nu mai am tendinta aia sa merg la magazin:)

Chucky 28 sep 2011 17:54:23

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 804275)

Asta e tare adevarat.Azi o colega si pr de a mea..slaba a mancat asa":stiksuri +sandivish cu de toate+2 cornuri 7days..si asta e meniul ei zilnic aproape..uneori nu are stikuri dar cornurile si sandvishul sunt zilnic..si credeti-ma E SLABA!!!SLABA!.
si nu e singura din clasa:( mai mult de 70% sunt asa:(de' erau fete mai grasute in clasa poate era atfel..da asa cand le vad pe toate ca mananca si nu se ingrasa:(
Eu azi am mai gresit la pranz..am mancat o ciocolata pe langa branza:(..daca m-a pus cineva sa o cumpar..
Eh , mi-am luat peste si de maine am ce manca cel putin in urm 4 zile la pranz(ca eu atunci rup totul..)

Asa am si eu o colega,cea mai slabanoooaga din clasa...are 43 de kg :-o si daca ati vedea cat baga in ea ...nu-i saptamana in care sa nu vina cel putin o data cu un pachet de la McDonald si baga tot in ea + sandwich + portia ei zilnica de 5 lei cu fornetti si telemea..eu raman :-o cand o vad cat mananca :-sfoarte mult!!! dar asta e,are arderile bune:)

Alexik 28 sep 2011 18:09:10

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Ce arderi bune...are super arderi!!!
:-j..Dar totusi! la mine toate sa aiba arderile bune?:-j numai 2 sunt mai plinute ca mine..si inca 2 sunt ca mine..restu=SLABE:)si suntem 20 de fete..

aycha 28 sep 2011 18:32:33

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 804305)
Good one! Asa este, din nefericire, mancarea sanatoasa nu se gaseste pe toate drumurile, pe cand cea nesanatoasa DA! De asta trebuie sa fim pregatite!

abia am tras de mine sa mananc putin,nu am deloc pofta si daca mananc cu forta mi se face rau...sunt foarte stresata cu liceul:(,cate pot avea pe cap...

Am decis sa fac o pauza de sport pana luni si numai sa sar coarda si pilates in casa + muuulte plimbari.Avand in vedere ca am facut jogging 3 luni fara pauze...corpul s-a obisnuit prea mult.

just21 28 sep 2011 19:59:09

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 804394)
Ce arderi bune...are super arderi!!!
:-j..Dar totusi! la mine toate sa aiba arderile bune?:-j numai 2 sunt mai plinute ca mine..si inca 2 sunt ca mine..restu=SLABE:)si suntem 20 de fete..

Chiar ca au arderi bune..uneori mie ciuda pe ele..
Asa si la mine.. ca norocul ca am reusit sa ma integrez si eu in categoria fetelor care arata bine.3 fete sunt slabe cam de 45-47 kg restu ori ca mine sau umpic mai facute...Depinde cum se depune la ele grasimea..Cei drept pe colegele mele nici nu le intereseaza.Mananca orice si la orice ora fara sa le pese.Dar va spun ca eu sunt colega cu 4 dintre fete de 12 ani.Le cunosc de cand eram clasa 1 si fiind mici erau ca niste bete si nu exagerez dar cu varsta s-au schimbat.Au pus pe ele kg si cine stie cum ma voi schimba eu pe viitor.Si degeaba sunt altele mai slabe ca mine daca nu au abdodmenul cat de cat format sau picioarele fara celulita.Macar la mine nu e vizibila celulita.Si cea mai mare rasplata a mea va fii ca eu pe langa o slabuta superba voi avea si un corp de invidiat si tonifiat.Asta e visul meu...Nici mancarea nu ma intereseaza dupa ce am ajuns cum vreau.!!Si sanatoasa si slaba..visul oricarei fete;;);;);;)

aycha 28 sep 2011 20:04:52

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Si eu mor de ciuda ca am atatea prietene si clasa mea e plina de skinny bitches,mamă si cat bagă in ele!!!!!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:59:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO