forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs de slabit sanatos - Slabute de Craciun! (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-craciun/)
-   -   Craciunitze sexy (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-craciun/craciunitze-sexy-10667.html)

pinksirena 28 nov 2011 21:55:26

Re: Craciunitze sexy
 
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:00
Lapte semidegrasat 1,6% grasime, Candia, 250ml - 115 calorii
Miez de nuca crud, Alleano, 25g - 159 calorii
Iaurt bifidus degresat, Sanlacta, 125g - 43 calorii

Gustare 1, ora 11:00
Maioneza, din comert, 10g - 39 calorii
Ton maruntit in suc propriu, scurs, 120g - 154 calorii
Lapte semidegrasat 1,6% grasime, Candia, 250ml - 115 calorii

Prânz, ora 15:30
Carne de porc, proaspata, spata, muschi (muschiulet), doar carne slaba (degresata), cruda, 150g - 164 calorii
Salata rosii, castraveti, ceapa, That, 200g - 39 calorii
Ou fiert, 120g - 186 calorii
Lapte semidegrasat 1,6% grasime, Candia, 250ml - 115 calorii

Gustare 2, ora 17:00
Ciocolata 85% cacao, Lindt Excellence, 10g - 53 calorii

Cina, ora 20:30
Ficat de pui fiert, 130g - 218 calorii
Mancarica de naut by Geo, 100g - 101 calorii
Rosii, 198g - 36 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1537 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Curatenie, intens, 120min - 463 calorii
Curatenie, moderat, 120min - 297 calorii
Activitati casnice, 45min - 138 calorii
Metabolism bazal - 1361 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2259 calorii

pinksirena 28 nov 2011 21:58:18

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 861259)
si tu tot la 52 vrei sa te opresti:P?maine ma cantaresc sa vad daca mancatul sanatos slabeste mai mult decat foamea:)...\iubita, tu te pregatesti de faza II?

Dar nu te cantari asa des...ca nu poti sa vezi decat variatii de greutate si nu o sa-ti placa :D Da,ma pregatesc cu toate ca nu mi-e asa tare pofta de fructe...as papa mai bine niste painica dimineatza ca mananc numai nuci cu iaurt si m-am saturat :))

pinksirena 28 nov 2011 22:00:01

Re: Craciunitze sexy
 
Sunt la 3 zile de musafiri si ma simt balonata,ma enerveaza...:(( bine ca macar nu am pofte dintr-alea deochiate :)):))

LOREDANA99 28 nov 2011 22:02:35

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de pinksirena (Post 861323)


Dar nu te cantari asa des...ca nu poti sa vezi decat variatii de greutate si nu o sa-ti placa :D Da,ma pregatesc cu toate ca nu mi-e asa tare pofta de fructe...as papa mai bine niste painica dimineatza ca mananc numai nuci cu iaurt si m-am saturat :))

si eu mai am 4 zile din faza I, e bn ca as mai gusta un fruct ca gustare, un pahar de vin fiert seara....dar fara sa exagerez sa fac un fel de faza 1 cu 2 combinate...eu de paine nu simt nevoia, slava Domnului:D

basalic gina 28 nov 2011 22:02:55

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de Mai (Post 861296)
Pfff...am reusit! Multumesc fetelor de ajutor! Eu am plecat direct in pat ca mor de somn! Maine ma voi descurca! NE mai auzim maine! Eu doar seara ajung acasa! Va pupacesc si multa bafta ! nNoapte buna!

noapte buna:-*:-* si vise ciufulite:D>:)

Andra La 28 nov 2011 22:03:41

Re: Craciunitze sexy
 
Am ajuns si eu in sfarsit in fata calculatorului. Da sunt aici de ceva vreme ca mi-am terminat meniul de editat (era cat pe ce sa uit tocmai tae-bo sa-l bag in meniu) si dupa aia am citit restul de pagini (uff, daca avem 10 pagini in fiecare zi nu cred ca voi putea tine pasul).

Asa, am avut o zi f buna, de mancat am mancat 1300 calorii, nu va plictisesc in fiecare zi cu meniul, doar azi :)

MD: banana + iaurt mic (3%)
G1: o cutie cottage cheese slaba
P: o portie bruschete :P
o rondea de somon la gratar cu spanac sote
G2: 2 mandarine minuscule
C: 100 g piept curcan la gratar si sote de morcovi cu putin ulei

In rest antrenorul a scos untul din noi la sala azi, ce pacat ca nu mai pot merge saptamana asta ca miercuri nu sunt in Bucuresti, iar joi e 1 dec.

Daca mananc 1300 - 1400 cal pe zi si ma tin de sport sigur se vad rezultatele.

LOREDANA99 28 nov 2011 22:03:48

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de pinksirena (Post 861328)
Sunt la 3 zile de musafiri si ma simt balonata,ma enerveaza...:(( bine ca macar nu am pofte dintr-alea deochiate :)):))

trece...putintica rabdare....

pinksirena 28 nov 2011 22:05:06

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 861333)
si eu mai am 4 zile din faza I, e bn ca as mai gusta un fruct ca gustare, un pahar de vin fiert seara....dar fara sa exagerez sa fac un fel de faza 1 cu 2 combinate...eu de paine nu simt nevoia, slava Domnului:D

Eu atat cred ca am sa mai bag un fruct la gustarea de dimineatza si paine la micul dejun...de paste sau cartof nu mi-e pofte...Tu nu papi fasole alba sau naut ca ai voie in faza 1?

pinksirena 28 nov 2011 22:06:59

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de Andra La (Post 861336)
Am ajuns si eu in sfarsit in fata calculatorului. Da sunt aici de ceva vreme ca mi-am terminat meniul de editat (era cat pe ce sa uit tocmai tae-bo sa-l bag in meniu) si dupa aia am citit restul de pagini (uff, daca avem 10 pagini in fiecare zi nu cred ca voi putea tine pasul).

Asa, am avut o zi f buna, de mancat am mancat 1300 calorii, nu va plictisesc in fiecare zi cu meniul, doar azi :)

MD: banana + iaurt mic (3%)
G1: o cutie cottage cheese slaba
P: o portie bruschete :P
o rondea de somon la gratar cu spanac sote
G2: 2 mandarine minuscule
C: 100 g piept curcan la gratar si sote de morcovi cu putin ulei

In rest antrenorul a scos untul din noi la sala azi, ce pacat ca nu mai pot merge saptamana asta ca miercuri nu sunt in Bucuresti, iar joi e 1 dec.

Daca mananc 1300 - 1400 cal pe zi si ma tin de sport sigur se vad rezultatele.

Poti posta meniul tau de la calc nutrional aici in casutza...chiar ar trebui sa facem toate asa...Planul tau e fenomenal :x

LOREDANA99 28 nov 2011 22:09:23

Re: Craciunitze sexy
 
Citat:

Anterior postat de pinksirena (Post 861341)


Eu atat cred ca am sa mai bag un fruct la gustarea de dimineatza si paine la micul dejun...de paste sau cartof nu mi-e pofte...Tu nu papi fasole alba sau naut ca ai voie in faza 1?

nu, nu am mancat deloc fasole sau mazare....si eu ma gandeam sa mananc un mar ca gustare dimineata si mi e pofta de un vinut rosu semidulce...atat, paine nu ca e jale daca incep sa mananc si altceva....in afara de putin dulce nu cred ca mai avem voie in faza 2...bn, morcov, legume....dar cartof, orez, faina.....clar nu


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:45:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO