forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs de slabit sanatos - Slabute de Craciun! (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-craciun/)
-   -   Slabute Vintage de Craciun (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-craciun/slabute-vintage-craciun-10676.html)

mika_me 30 nov 2011 22:04:22

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
acum am vzut ca eleni si-a salvat meniurile;;)..deci are grija ea acolo, din umbra..

nicoleta1983 30 nov 2011 22:21:35

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 863811)
acum am vzut ca eleni si-a salvat meniurile;;)..deci are grija ea acolo, din umbra..


Buna!Eu cred ca Eleni nu stie unde sa ne caute!Eu am vazut pagina asta in prima zi de concurs cand berleuzeam pe site pe la 6:30.Dar cand am incercat sa intru din nou am gasit-o foarte greu.Ma gandeam ca o sa fiu singura tot concursul asta!=((

mika_me 30 nov 2011 22:53:22

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta1983 (Post 863845)
Buna!Eu cred ca Eleni nu stie unde sa ne caute!Eu am vazut pagina asta in prima zi de concurs cand berleuzeam pe site pe la 6:30.Dar cand am incercat sa intru din nou am gasit-o foarte greu.Ma gandeam ca o sa fiu singura tot concursul asta!=((

Posibil...ei, uite c an esti deloc singurica;)

eleni13 01 dec 2011 00:40:33

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 863811)
acum am vzut ca eleni si-a salvat meniurile;;)..deci are grija ea acolo, din umbra..


Buna fetelor! Imi cer scuze ca v-ati facut atatea griji din cauza mea, nu e cazul..., voi face tot ce-mi sta in putinta sa-mi ating scopul si sa nu va dezamagesc!
Marturisesc ca nu prea ma descurc cu paginile acestui site, intr-un final am reusit sa-mi salvez meniurile, dar nu stiu cum sa adaug caloriile consumate sau apa consumata. Acestea ar trebui adaugate pentru fiecare zi? :-/

nicoleta1983 01 dec 2011 07:52:12

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
1 ataşament(e)
Neata ,Eleni!Bun venit si multa bafta in atingerea scopului propus!Uite cum faci cu consumul de calorii:tot la meniu acolo mai jos exista un buton pt consum calorii,nu cred ca l-ai vazut.Eu ti-am incercuit in atasamentul din acest mesaj.Sper sa te ajute!;;)

nicoleta1983 01 dec 2011 07:55:54

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 863886)


Posibil...ei, uite c an esti deloc singurica;)

Multumesc,Mika!Asta conteaza cel mai mult pt mineAstazi ma bag si la un gratar de macrou.Incerc sa slabesc corect si nu vreau sa pierd din masa musculara.Sport fac acasa ,dar ma gandesc serios la un abonament la sala dupa sarbatori!

anca2011 01 dec 2011 08:47:17

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta1983 (Post 863981)
Multumesc,Mika!Asta conteaza cel mai mult pt mineAstazi ma bag si la un gratar de macrou.Incerc sa slabesc corect si nu vreau sa pierd din masa musculara.Sport fac acasa ,dar ma gandesc serios la un abonament la sala dupa sarbatori!

felicitari ! poti incerca pestele cu o salata cu un stop de ulei sau cu un sos de usturoi adica usturoi zdrobit si iaurt .

mayya 01 dec 2011 09:19:21

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
La multi ani!!!>:d<:-*

anca2011 01 dec 2011 10:39:52

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta1983 (Post 863675)
Fetita din poza e a ta?E o scumpica!:-*:-*:-*:-*

nu este fetita mea eu nu am copii,inca.

nussa 01 dec 2011 10:46:03

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
multumesc adinico, mult succes si tie! succes tuturor!

anca2011 01 dec 2011 20:26:51

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
buna fetele ! ce faceti?

eleni13 01 dec 2011 23:23:18

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta1983 (Post 863979)
Neata ,Eleni!Bun venit si multa bafta in atingerea scopului propus!Uite cum faci cu consumul de calorii:tot la meniu acolo mai jos exista un buton pt consum calorii,nu cred ca l-ai vazut.Eu ti-am incercuit in atasamentul din acest mesaj.Sper sa te ajute!;;)

Multumesc Nicoleta! Sper sa ma descurc!

anca2011 02 dec 2011 09:04:44

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
buna dimineata fetelor! ce faceti? mai avem cateva zile si o sa vedem rezultatul dupa prima saptamna de concurs :D.inca nu m-am cantarit sper ca duminica cand ma cantaresc sa am in minus 1-2 kg sper .... speranta moare ultima lol
acum cine stie ce o sa imi arate dusmanul meu (cantarul) >:).

mayya 02 dec 2011 09:39:16

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Buna dimineata,

Eu sunt la munca cu un pahar cu apa in fata gandindu-ma la timpul liber:D,dimineata n-am putut sa ma abtin si m-am cantarit provizoriu:Pma asteptam la mai mult dar...sapt viitoare cam marti am calculat eu imi vin musafirii si ...nu prea tine cantarul cu mine dar nu-i nimik,am timp sa dau jos artileria grea :)

anca2011 02 dec 2011 11:18:41

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de mayya (Post 865122)
Buna dimineata,

Eu sunt la munca cu un pahar cu apa in fata gandindu-ma la timpul liber:D,dimineata n-am putut sa ma abtin si m-am cantarit provizoriu:Pma asteptam la mai mult dar...sapt viitoare cam marti am calculat eu imi vin musafirii si ...nu prea tine cantarul cu mine dar nu-i nimik,am timp sa dau jos artileria grea :)

este posibil sa iti arate cantarul mai mult se acumuleaza apa in organism.relax daca ai mancat corect;)

mayya 02 dec 2011 18:50:28

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de anca2011 (Post 865209)
este posibil sa iti arate cantarul mai mult se acumuleaza apa in organism.relax daca ai mancat corect;)

nu imi arata mai mult:) ca stie ca il arunc pe geam:P.Da ,din punct de vedere al alimentatiei am fost ok zic eu,la sport trebuie sa mai diversific sa nu se obisnuiasca corpul.[*culturism*]Cand imi pun ceva in cap apoi nu ma las ...acu daca imi veni motivatia aia maxima sa slabesc ma tin de ea bine.Cu sarbatorile sper sa trec cu bine ..de atata mi-e teama sa nu clachez acolo...de plecat nu plec pe nicaieri doar cine stie pana la parintii iubitului meu (de Craciun...).Da trecem noi si peste asta si vom ajunge invingatoare.[*2*]

anca2011 02 dec 2011 19:04:56

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
si eu niste emotii cu sarbatorile ,daca stau acasa la mine chiar slabesc , in schimb daca merg la mama acolo o sa mananac mai mult.oricum si mama face mancare dietetica tata este bolnav de diabet dar mai imi face mie cate ceva in mod special .

nicoleta1983 03 dec 2011 07:22:42

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Neatza,fetelor!Si eu sunt cu "musafirii" pe cap,din cauza asta am baut f putina apa ieri si n-am mai facut sport de 2 zile,insa cantarul arata acceptabil.Dupa sarbatori chiar trebuie sa ma duc si la sala.Am o conformatie a corpului care nu poate fi modelata decat prin exercitii adevarate.In ceea ce priveste mancarea incerc o combinatie de hipocalorica cu Monty!E incredibil cate poti invata pe forumul asta.Desi am rupt internetul in 2,nimic nu m-a ajutat mai mult ca sustinerea fetelor de aici de pe Slabute.:x

anca2011 03 dec 2011 08:53:35

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
[QUOTE=nicoleta1983;865984]Neatza,fetelor!Si eu sunt cu "musafirii" pe cap,din cauza asta am baut f putina apa ieri si n-am mai facut sport de 2 zile,insa cantarul arata acceptabil.Dupa sarbatori chiar trebuie sa ma duc si la sala.Am o conformatie a corpului care nu poate fi modelata decat prin exercitii adevarate.In ceea ce priveste mancarea incerc o combinatie de hipocalorica cu Monty!E incredibil cate poti invata pe forumul asta.Desi am rupt internetul in 2,nimic nu m-a ajutat mai mult ca sustinerea fetelor de aici de pe Slabute.:x
[/QUOTE
ma bucur sa aud acest lucru pana iti faci abimament la sala poti face exercitii dupa youtube .gasesti o varietate si in felul acesta faci si o ecomomie de bani si timp .trebuie doar sa vrei sa ai ambitie sa iti duci scopul la bun sfarsit chiar daca mai exista si cate o abatere mica .urmatoare zi continua dieta
:D.

mayya 03 dec 2011 09:38:20

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
neata slabutelor,

Un weekend minunat sa aveti si cu putine tentatii :P,eu abia m-am trezit imi pun de o cafea...iar lista continua am de paturit rufe ,sa mai bag masina la spalat sa fac si curat...he he...:-s.
Va pop...:-*:-*:-*

mika_me 04 dec 2011 13:15:02

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Buna tutror fetelor!
Ce mai faceti?cum merge dieta?cum merge sportul?
cum stati cu moralul?cu ambitia?
Sper ca toate raspunsurile la aceste intrebari sunt pozitive...
Nu ma indoiesc ca toate suntem fete ambitioase, trebuie doar sa aveam motivatia potrivita:)..
Eu ma pt lauda ca m-am obisnuit (din nou) sa calculez caloriile pentru alimente, sa cantaresc..inca nu am papat nimic dulce..de aproape 3 saptamani de acum..si nici sucuri..Am renunta la paine, dar mai pap asa paste fainoase, in cirobe..sau daca mi se face pofta de spaghetti. Dar, TOTUL IN LIMITA CALORIILOR. In consecinta, nu am pofte, nu mi-e foame si SLABESC.
Nici in ceea ce priveste sportul nu stau rau. Am facut miscare cel putin 45 de minute pe zi(cand m-am rezumat doar la start walking cu greutati). Da cam 4 zile pe saptaman am introdus si 40 de minute de tae bo cardio. O sa merg asa toata luna decembrie, iar din ianuare voi mari si tmpul de start walking si cel de tae bo, la o ora:)
Abia astept ziua de maine:)Sper ca toate sa vedem numai kg sau grame in minus la cantar.
Va pup pe toate si va urez o dupa-amiaza de duminica minunata..si un inceput de saptamana superb!

nicoleta1983 04 dec 2011 16:46:03

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Buna,fetelor!Eu zic ca am fost destul de cumintica!Cantarul arata bine!Sa vedem si maine dimineata!Azi am mancat 2 bucati de rahat,dar sunt cu inima impacata!de maine ma intorc la sport!Vom vedea ce va mai fi!

anca2011 04 dec 2011 21:02:18

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
buna fetele ! ce faceti?

eleni13 04 dec 2011 22:34:04

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta1983 (Post 867015)
Buna,fetelor!Eu zic ca am fost destul de cumintica!Cantarul arata bine!Sa vedem si maine dimineata!Azi am mancat 2 bucati de rahat,dar sunt cu inima impacata!de maine ma intorc la sport!Vom vedea ce va mai fi!

Buna fetelor! Si eu ziceam ca am fost destul de cumintica pana cand am vazut cate calorii sunt intr-o punga de seminte de 70 gr! Evident ca va trebui sa renunt la ele. Si daca ati sti cat de mult imi plac!

nicoleta1983 05 dec 2011 06:57:22

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Neatza!2.4kg am slabit in prima sapt de regim.Se pare ca se repeta figura din primavara.E drept ca am avut si musafirii pe cap.O sa incerc sa mananc cat mai corect.Cand vad ca am prea multi carbo intr-o zi o las mai moale si ma orientez spre altceva!Estimez ca de acum o sa slabesc cam 500g/sapt.Primele kg sunt apa.
Va doresc o saptamana minunata!

barbuta 05 dec 2011 07:03:21

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta1983 (Post 867361)
Neatza!2.4kg am slabit in prima sapt de regim.Se pare ca se repeta figura din primavara.E drept ca am avut si musafirii pe cap.O sa incerc sa mananc cat mai corect.Cand vad ca am prea multi carbo intr-o zi o las mai moale si ma orientez spre altceva!Estimez ca de acum o sa slabesc cam 500g/sapt.Primele kg sunt apa.
Va doresc o saptamana minunata!

felicitari draguta si mult succes:-*:-*

anca2011 05 dec 2011 08:29:31

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta1983 (Post 867361)
Neatza!2.4kg am slabit in prima sapt de regim.Se pare ca se repeta figura din primavara.E drept ca am avut si musafirii pe cap.O sa incerc sa mananc cat mai corect.Cand vad ca am prea multi carbo intr-o zi o las mai moale si ma orientez spre altceva!Estimez ca de acum o sa slabesc cam 500g/sapt.Primele kg sunt apa.
Va doresc o saptamana minunata!

felicitari ! eu am slabit 1,100 kg sunt foarte multumita de mine:D

anca2011 05 dec 2011 08:31:25

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
merg sa pedalez vreo 30-40 min . va pup fetele o zi minunata fara tentatii:D

mayya 05 dec 2011 09:42:33

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Neata slabutelor,
Rezultatul meu este de - 0.9 kg,in conditiile in care sunt cu "musafirii" pe cap de sambata seara,dar ma bucur cel putin cred ca este grasime si nu apa :P,din cate stiu in timpul asta retinem un pic de apa in organism.:)

Felicitari pentru rezultate,ma ambitionati mai tare si pe mine cand va vad asa muncitoare :-*>:D<
[*4*]

anca2011 05 dec 2011 12:13:09

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de mayya (Post 867523)
Neata slabutelor,
Rezultatul meu este de - 0.9 kg,in conditiile in care sunt cu "musafirii" pe cap de sambata seara,dar ma bucur cel putin cred ca este grasime si nu apa :P,din cate stiu in timpul asta retinem un pic de apa in organism.:)

Felicitari pentru rezultate,ma ambitionati mai tare si pe mine cand va vad asa muncitoare :-*>:D<
[*4*]

dupa ce musafiri pleaca te cantaresti atunci ,atunci se vad rezultatele:)
nu te descuraja sunt persoane care acumuleaza 2-3 kg de apa in aceasta perioada;)
bafta

nicoleta1983 05 dec 2011 14:14:26

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Felicitari,fetelor ,pt scadere!Eu de abia astept sa vad cat reusesc sa dau jos sapt asta.Pt mine a fost abia prima sapt de regim dupa ceva timp si era normal sa slabesc mai mult.Bafta in continuare!

nussa 05 dec 2011 20:44:58

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
felicitari tuturor pt efortul depus, va citesc uneori,...sa va aduca mosu' ceva foarte bun ! La multi ani nicoleta 1983 si tuturor care isi sarbatoresc maine ziua!

nicoleta1983 06 dec 2011 07:20:45

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Multumesc frumos!:-*

anca2011 06 dec 2011 08:22:41

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
buna dimineate fetelor! ce faceti ? cum merge cu dieta ?

nussa 06 dec 2011 12:10:49

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
buna dimineata tuturor! sa aveti o zi minunata! dieta merge ,merge , ....totul e spre bine! bafta tuturor!

mayya 06 dec 2011 14:20:14

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
La multi ani nicoleta1983:-*>:d<!!! Sa ai parte numai de bucurii ...

nicoleta1983 06 dec 2011 16:59:19

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Multumesc,Mayya!

anca2011 07 dec 2011 16:45:15

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta1983 (Post 869821)
Neatza,fetelor!O zi buna la slabit!Votati-ma si pe mine in concursul asta!
Votează pe nicoleta1983 - Concurs Povestea mea de Craciun - Concurs.Slabute.ro

gata te-am votat:D

nicoleta1983 07 dec 2011 17:14:58

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
Fetelor,azi am fost o mare nesimtita!Cand m-am intors de la munca am dat iama in dulciuri!Am strans deja vreo 1400cal:(nu mai mananc nimic azi
of,Doamne!Nu pot sa ma controlez! Nu pot doar sa iau un pic,asa ca trebuie sa ma abtin total!!!!!:((

nussa 07 dec 2011 19:26:57

Re: Slabute Vintage de Craciun
 
si eu azi am primit cadoul de la mosu\' adica am iesit in oras la o pizza si o apa plata ,dar azi dieta mea o facui varza,continui maine AZI.... pauza


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:18:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO