forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Concursul meu (http://forum.slabute.ro/concursuri/concursul-meu-12766.html)

adinico 21 feb 2020 09:08:20

Re: Concursul meu
 
neata! Lidi observ la md tau frecvent putinul dulce si branza:)..in ardeal aveam colege ce mancau si gemul si branza pe o felie de paine...si io azi am luat o sana sa savurez ceva mai satios dim, nu de alta dar cantitatile au fost mici ieri si m-am trezit ametita ..si putin depresiva :)..azi cred ca bag putina cioco neagra Fluturas stric meniul cu 2 bucatele si il fac cheat meal cu astea? ca atunci mai bine bag un cremsnit :D

lidiuta 21 feb 2020 10:33:44

Re: Concursul meu
 
Adriana, in regulament se specifica ca cioco neagra e permisa pana la 40 gr pe zi. Iar gemul, 10 gr, nu il consider abatere, din cauza cantitatii si a regulamentului, unde scrie ca putem gusta ceva dulce 10 gr, nu e abatere. In plus, nu consider a fi abatere, e un mic dejun, variantă, conform meniurilor mele de la doctorita nutritionista.
Asa ca mananca linistita putina cioco neagra!:)>:D<

adinico 21 feb 2020 12:49:15

Re: Concursul meu
 
nuu deloc md cu gem si branzica nici nu m-am gandit abatere departe demine acest gand , era de combinatie ca mi-ai adus aminte de colegele mele care le mancau concomitent precum spuneam si eu "digeram" gandul de a le manca concomitent pe aceeasi felie de paine :) >:D<
vis a vis de cioco ma rezum la ea ca e mai sanatoasa decat cremsnit ...am stat si am cugetat si am hotarat ca un om intelept :D ...si multumesc de sfat :*.

Zoe 21 feb 2020 13:56:03

Re: Concursul meu
 
brânza cu dulceață e foarte bună! atât varianta clasică, cu telemea, cât și cea de fițe, cu brânzeturi mucegăite. să încerci!

niculina04 21 feb 2020 14:25:05

Re: Concursul meu
 
Hei fetele ajutați-mă :(( ieri seară am aflat ca mama la una dintre prietenele fetei mele va muri:((știam ca ii bolnava, dar....are 45 ani:(( azi se cununa cu soțul ei și apoi așteaptă sa moara:((
Pfff, nu mai pot.... buburuza mea a zis ca era o mama formidabila și un om minunat:( a fost de câte ori la ei acasă.

Iiiiii Oribil....... nu ma pot opri din plâns:((

lidiuta 21 feb 2020 14:41:00

Re: Concursul meu
 
Niculici, la noi a murit o colegă de job, 25 de ani..azi dimineaţă am aflat..:(:(
Da, sunt convinsă că se pot combina pe aceeaşi felie gemul, dulceaţa cu diferite soiuri de brânză. Eu le mănânc separat. Gem se poate pune şi într-un iaurt, iese ceva buuun, mult mai bun ca iaurturile cu fructe din comerţ.

adinico 21 feb 2020 14:47:33

Re: Concursul meu
 
cumplit de trist, sfasietor cand se intampla astfel de lucruri ..:(:(:(:(:(..cand auzi de lucruri de genul acesta te gandeti mai bine daca merita sa te mai superi din diferite lucruri, care de fapt sunt minore, deoarece altele sunt problemele ...sa avem grija de noi ....>:D<>:D<

butterfly30 21 feb 2020 21:16:06

Re: Concursul meu
 
Citat:

Anterior postat de niculina04 (Post 1449419)
Hei fetele ajutați-mă :(( ieri seară am aflat ca mama la una dintre prietenele fetei mele va muri:((știam ca ii bolnava, dar....are 45 ani:(( azi se cununa cu soțul ei și apoi așteaptă sa moara:((
Pfff, nu mai pot.... buburuza mea a zis ca era o mama formidabila și un om minunat:( a fost de câte ori la ei acasă.

Iiiiii Oribil....... nu ma pot opri din plâns:((

Sa știi ca va fi și pt fiica ta o lovitura mai mare decât înțelegi tu acum. Vor fi luni grele. Va suferi pt prietena ei, dar socul cel nai mare va fi acela ca este posibil ca părinții chiar sa plece pentru totdeauna. Va trebui sa fiți alături de ea, nu va fi ușor. Un lucru știu sigur, nu ii faci niciun bine sa te vadă și oe tine terminata. Nu indiferență, dar nici sa te apuci de plâns toată ziua. Eu îți recomand să cauți sfaturile unui psiholog pe net despre cum sa abordezi aceste probleme, pierderea unui părinte, e greu sa gestionezi. :(

butterfly30 22 feb 2020 07:35:33

Re: Concursul meu
 
Joi

M1. Friptura de porc și miel la SC, varza murata
M2. Brânză de vaci, iaurt, zacusca de dovlecei, 3 bomboane de ciocolata, un cidru de fructe de padure
Cheatmeal

Vineri
Omleta din 3 oua cu șuncă, brânză cu mucegai, iaurt
M1. Friptura de piept de curcan, alune de pădure, cioco sweet&safe, un cola zero

LOREDANA99 22 feb 2020 18:31:36

Re: Concursul meu
 
Ieri si azi meniuri de -2 pct. Concursul are efect invers asupra mea, un stres in plus. Cred ca o sa renunt, dar raman aici aproape. Maine incerc o zi de detoxifiere. In sfarsit mi-am gasit niste pantaloni pt aerobic prin care nu mi se vede fundul. Mi,a comamdat antrenoarea si un aparat cu o bara si niste corzi elastice si e posibil sa bage o data la 2 sapt un al treilea antrenament/sapt, doar cu parte de exercitii, fara dans.


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:57:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO