forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Concursul meu (http://forum.slabute.ro/concursuri/concursul-meu-12766.html)

butterfly30 17 mar 2020 08:42:52

Re: Concursul meu
 
Meniul de ieri

M1. Branza cu mucegai, ciocolata sweet and safe, cam 40g, cascaval afumat
M2. Paine cu salata de vinete (vinete, UME,maioneza, ceapa), rosii cherry, o felie chec

Paine lowcarb: albus de ou, sare, faina de cocos, seminte de canepa macinate, legume deshodratate, seminte chia și susan negru, unt, ulei de masline, untura. Aproximativ pe sistem chec a fost prepararea. Mie mi-a placut la nebunie, copiii nici nu au gustat

Chec lowcarb: albus de ou, faina cocos, green sugar, ulei de masline, unt, un pic de bicarbonat, vanilie

Aveam in congelator o cutie de albusuri ramasa de la craciun si am zis sa o exploatez. :))

adinico 17 mar 2020 09:54:31

Re: Concursul meu
 
neata fete!
nu am ajuns sa scriu, de mancat sa zicem ok dar am facut praji cu foi cu miere si am mancat, destul de mult cred ca de stres :D...in rest aglomeratie maxima, ceva munci prin bucatarie sa ne hranim bine sa avem sistemul imunitar beton :)... ceva aprovizionare facusem asa incat evit aglomeratia o perioada ...

marele plus a fost ca am mers cu bicicleta 1h sambata la tara pe valea Argesului desi nu am ajuns sa fac sportul necesar sa am si punctaj ..:(

deci raport 0 pe sapt trecuta ....report acelasi nr de puncte ca la sapt anterioara per total concurs

avetio grija de voi>:D<

ia sa scriu acum meniul de ieri ca emai bine

meniu ieri
md- banana
p-sal varza acra+cartofi natur
c-paste+pesto de busuioc+1 pahar vin

sport 0 :(

butterfly30 18 mar 2020 22:40:09

Re: Concursul meu
 
Fetelor, vad ca suntem tot pe zero.. E o perioada nasoala. Daca vreti punem pe pauza, nu stiu ce sa zic.. Daca nu avem chef si timp nu are rost sa ne consumam putina energie pe care o avem. Revenim cu forte proaspete dupa nebunie. Aștept pareri.

adinico 19 mar 2020 12:51:27

Re: Concursul meu
 
da Fluturas, si eu constatam zilele astea ca sunt total neproductiva si parca nu stiu dar stresul zilelor acestora parca schimba ceva din prioritati si ...ceva nu merge ...parca as agrea si eu o pauza de concurs ...dar nici sa ne culcam pe o ureche ....luam pauza de concurs 2-3 sapt ?..
>:D<>:D<

niculina04 19 mar 2020 18:00:51

Re: Concursul meu
 
Da, luam:(
Eu sunt demoralizat tare, întru zi de zi in contact cu diverse persoane și mereu ma gândesc ca poate unul e bolnav;;)
La voi cum este? Mai mergeți la munca? Eu merg, doar ca în fiecare zi îmi fac o autorizație pe proprie raspundere plus una de la munca..... Nebunie totală, bine ca au renunțat sa mai cumpere hârtie igienica #:-s
La Iași sunt cazuri? La București știu ca da. Noi stam bine deocamdată, 0 cazuri :)iar oameni au înțeles sa nu iese, când avem soare și temp de 20 stam în casa.

Va pup fetele,poate mai întra din când în când sa mai schimbam idei.

butterfly30 19 mar 2020 18:52:45

Re: Concursul meu
 
Daaa, la iasi e in floare. Avantajul nostru numeric fata de alte tari sta in faptul ca nu avem foarte multi oameni in varsta cu comorbiditati, pt ca la noi se moare repede din cauza sistemului de sănătate ineficient. In schimb va fi nasol tare pt personalul medical, pentru ca nu exista masti si echipamente de protecție suficiente. :( noi nu ieșim din casa, dar sotul iese zilnic. La 3zile ies la cumpărături. Atat. Ma tem pt parinti si bunici, dar sunt pregatita pttot ce e mai rau. :(

niculina04 19 mar 2020 20:10:35

Re: Concursul meu
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1449854)
Daaa, la iasi e in floare. Avantajul nostru numeric fata de alte tari sta in faptul ca nu avem foarte multi oameni in varsta cu comorbiditati, pt ca la noi se moare repede din cauza sistemului de sănătate ineficient. In schimb va fi nasol tare pt personalul medical, pentru ca nu exista masti si echipamente de protecție suficiente. :( noi nu ieșim din casa, dar sotul iese zilnic. La 3zile ies la cumpărături. Atat. Ma tem pt parinti si bunici, dar sunt pregatita pttot ce e mai rau. :(

Părinți mei sunt la tara, dar au venit câteva familii din Germania și sunt izolații la domiciliu.
Sper sa nu pățească ceva Pt ca s bolnavi amândoi :(( soacra nu iese decât în caz limită.
Dezinfectează non stop după soț, m ajunsa sa fac curat non stop :((
Eu nu sunt pregătită de nimic:(( decât de lucruri bune, psihic nu vreau sa accept o.....
Bine ca nu muncești, sper ca ți dau 80%din salariu pe toată perioada de izolare.La noi te baga în șomaj tehnic și primești ai 80%,doar ca eu muncesc în comerț și atunci merg zi de zi.

Curaj fetele, o sa trecem cu bine peste >:D<

lidiuta 19 mar 2020 20:44:59

Re: Concursul meu
 
Asa cred și eu, vom trece cu bine peste asta.


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:08:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO