forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Luna a II si a III de Concurs (http://forum.slabute.ro/concursuri/luna-ii-iii-concurs-887.html)

Slabuta 30 mai 2009 15:24:12

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Fetele, eu azi m-am cantarit ca nu am rezistat cantarului, imi facea cu ochiul. Si am 52.3 :)
Sunt foarte fericita. :)

Slabuta 30 mai 2009 15:37:30

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Mai am o rugaminte, cine nu si-a dat raportul pentru aceasta saptamana, sa o faca. :)
De data asta voi calcula luni dimineata punctajul, nu mai astept sa treaca o luna . :)

Acum completez listele cu rapoartele si o sa va rog sa va uitati pe ele cine are vreo zi lipsa sa ne anunte. :)

Luna 30 mai 2009 17:31:35

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 8783)
29 mai

Dis de dimineatza : o cafea si 3 biscuitzi digestivi
Gustare: 1 cola normala :D, 2 biscuitzi fara zahar
Pranz la ora 15 :D : salata verde si salata de orez, un Schweppes
Gustare: cirese 300 g :D
Cina: cirese 300 g :D

Miscare: 60 minute mers pe jos :(
Apa........mai la vara :D


'neatza, ca am dormit aproape 2 ore, eram in picaj :D

Slabuta, am aruncat o privire unde ne trimitzi si am vazut ca lipseste rap meu de vineri.
L-am citat ca sa nu stai sa il cautzi, stiam ca il scrisesem, fetitza cuminte ce sunt;;)

Luna 30 mai 2009 17:34:14

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 8829)
Fetele, eu azi m-am cantarit ca nu am rezistat cantarului, imi facea cu ochiul. Si am 52.3 :)
Sunt foarte fericita. :)

[*2*] Te felicit pentru reusita, dar raman la parerea mea (si a multora dintre noi ;)), ca la 57 aratzi traznet :x, nu ajunge piele si oase, ca nu mai esti femeie cu forme si carnitza pe ea, te transformi in model anorexic, please! [*1*]

Slabuta 30 mai 2009 17:48:45

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de dayanna (Post 8781)
29.05.2009
Dimineata:100 gr.cereale+200 gr. lapte+o cafea-559 de calorii
Gustare:un mar de 100 gr.-58 de calorii
pranz+cina 250 gr.iaurt-152,50 de calorii

Total:769.5 calorii
Misacre;30 minute aerobic
3 cesti de ceai verde

La mine scrie ca e bine sa mananc in jur de 870 de calorii.Credeti ca manac prea putin?

Buna Dayanna. :)
Eu as zice sa te limitezi la a pierde 4 kg pe luna si in felul acesta necesarul caloric se va ridica pana pe al 1000 de kcal. :)

Eu zic ca mananci putin, lasati pentru momentele cand iti vor mai ramane ultimele kg de slabit. :) Stii ca atunci trebuie sa faci o schimbare...


Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 8789)
Ce faceti fetelor?Voi cum va mai descurcati cu dieta? Eu as manca incontinuu si poftesc la orice :) Nu stiu ce am perioada asta :(

Salutare Roxanica;;)
Eu ma descurc bine, dar si fetele merg destul de bine.

Eu chiar sunt tare multumita. Am terminat listele cu rapoartele si imi place ca saptamana aceasta ati fost foarte constiincioase si v-ati dat rapoartele. :) Am ramas 10 dar 10 care vor sa faca schimbari.. :)

Tu poftesti pentru ca esti epuizata, de la examene.
Eu de obicei dupa sesiune mancam de innebuneam.
Mai poti? :-s

Abia astept sa scapi de stresiune (asa ii zice fratele ) si sa mai stai cu noi>:D<
Mult succes Roxanica:-*


Raportul meu pentru 30.05.2009


Micul dejun
Ceai de musetel 250ml 3
Miere (de tei, poliflora) 15g 49
Toast graham, Real 20g 48

Prânz

Granule de branza proaspata cu smantana, Tnuva Cottage 200g 252

Gustare 2 Banane 180g 161

Cina
Kiwi 90g 55
Mar verde 200g 102

Gustare 3
Sunca Praga Campofrio 39.5g 45
Toast graham, Real 20g 48
Branza topita feliata cu sunca, Delaco 19g 42

Total calorii 805

Luna 30 mai 2009 17:52:09

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Lady S :)
cum face dvs sa puna linkurile alimentelor asa direct in post :D ? Ca subsemnata nu stie ....:D

Roxana 30 mai 2009 17:58:32

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 8791)
Buna, Roxy >:D<
Cred ca organismul tau e epuizat dupa atatea examene si cere si el ceva mai multa energie. Poate ar fi bine sa ii dai o banana, nu zarzare ;) Si odihneste-te, relaxeaza-te pana incepi turul II de examene [*7*]

Si eu sunt ca intr-un carusel luna asta, ma invart ca un titirez si ori nu consum, ori consum mult.
Am dat-o pe cirese, ca le ador ;;), macar nu sunt alune sau biscuitzi :D


Nu stiu ce sa spun,o sa incerc sa ma abtin cat pot,azi am inceput sa fac un pic de miscare...sper sa nu am probleme cu greutatea aceasta perioada :-s

Roxana 30 mai 2009 18:02:08

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 8792)
Roxy, uitam sa intreb :)

Ai postat undeva lista de alimente permise si nepermise dupa care ai mancat tu? :)


Le voi posta in jurnalul meu.Cred ca in curand voi incepe sa ma ghidez iar dupa ele,perioada aceasta am cam mancat produse interzise...in special mezeluri,cum in Suedia mezeluriile nu sunt asa gustoase ca aici....am incercat sa gust din fiecare cate un pic :)

Luna 30 mai 2009 18:03:16

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 8846)
Nu stiu ce sa spun,o sa incerc sa ma abtin cat pot,azi am inceput sa fac un pic de miscare...sper sa nu am probleme cu greutatea aceasta perioada :-s

Si eu sunt la fel, Roxy, daca te uiti pe meniurile mele o sa vezi rosu de la cate cirese mananc:D. Dar asa nu mai mananc prostii.:-s
Nu-s indicate in cura de slabire, insa decat sa dau iama in calorii goale la punga si pline de ulei, mai bine mananc fructe o perioada, pana trec de perioada asta >:)

Mananca dimineatza cereale cu lapte, gustare o banana, sau alte fructe ce iti plac.

Ia-ti un bol umple-l cu o salata de fructe seara si ai sa vezi ca nu mai papi altele, cel putin nu in cantitati enorme, daca pana la urma nu reusesti sa te abtii deloc. ;)

Pup fata frumoasa :-*

Slabuta 30 mai 2009 18:03:47

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 8840)
[*2*] Te felicit pentru reusita, dar raman la parerea mea (si a multora dintre noi ;)), ca la 57 aratzi traznet :x, nu ajunge piele si oase, ca nu mai esti femeie cu forme si carnitza pe ea, te transformi in model anorexic, please! [*1*]

Luna, eu vreau 50 de kg si acolo pun stopul. :)
Sa stii ca pozele acelea sunt amagitoare. Acolo nu stiu ce statea altfel carnea pe os, la 57 kg. Faceam sport, dar acum nu mai am cum sa fac atata... Si cred ca de fapt cantaream 57 doar din cauza muschilor. Deocamdata nu pot face la fel de mult sport, sunt ocupata \cu prea multe chestii, dar intentionez sa imi iau bicicleta cum prind niste bani liberi... :D
Si ai sa vezi atunci ce cresc in greutate. :)

Anorexica nu sunt. :)) Nu mai sunt copil ametit, imi dau seama unde e limita... :D La 45 sigur nu ajung si nici nu vreau, 50 este perfect pentru mine. :)

Citat:

Anterior postat de Luna (Post 8839)
'neatza, ca am dormit aproape 2 ore, eram in picaj :D

Slabuta, am aruncat o privire unde ne trimitzi si am vazut ca lipseste rap meu de vineri.
L-am citat ca sa nu stai sa il cautzi, stiam ca il scrisesem, fetitza cuminte ce sunt;;)


Pai nu ai facut papica:-/
Eu cred ca il completam in timp ce tu te uitai, ca vad ca ai trecut meniul pentru vineri. :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:52:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO