forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Luna a II si a III de Concurs (http://forum.slabute.ro/concursuri/luna-ii-iii-concurs-887.html)

Slabuta 29 mai 2009 19:42:28

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 8768)
[*super*]Am inteles si iti multumesc :), ramane sa descopar cum functioneaza partea cu meniul, meniul pe zile, calorii consumate, pt ca presupun ca el ti-a introdus automat caloriile pictate cu rosu :D, nu? Sau te-ai apucat tu de pictura din nou :) ?

Daca nu e prea mult ce intreb, introduce o secventa cu calorii mancate si alta secventa de calorii arse, apoi face diferentza, sau cum e proiectat sa calculeze ? :-s

[*1*]Abia astept deschiderea oficiala [*26*] [*2*]

Ma bucur ca am fost explicita :D Ca nici eu nu stiu inca totul despre acest calculator, azi l-am descoperit cum functioneaza, dar invat in timp si restul.

Legat de pictura mea :)) Eu am facut cu rosu si bold, i-am spus lui vadmin sa faca si el acolo la meniu cu rosu, sa se evidentieze mia bine. :)

Oricum eu am dat un copy paste rudimentar la meniu, dar vadmin va face un format special de a da copy paste pentru ca sa puneti usor meniul si aici in forum, sa nu scrieti de 2 ori. :)

In timp real se face calculul. Noi mancam intr-o zi un numar de calorii pe care trebuie sa le consumam prin diverse activitati, din aceasta cauza a fost gandita aceasta diferenta, tocmia ca sa vedeti daca in ziua respectiva s-au ars caloriile ingerate. Dupa cum stii, daca nu se consuma acele calorii in timpul zilei ne ingrasam. :)

De maine veti putea posta orice sugestie sau nelamurire, vadmin va va explica. :)

ali 29 mai 2009 19:51:09

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 8776)
Ma bucur ca am fost explicita :D Ca nici eu nu stiu inca totul despre acest calculator, azi l-am descoperit cum functioneaza, dar invat in timp si restul.

Legat de pictura mea :)) Eu am facut cu rosu si bold, i-am spus lui vadmin sa faca si el acolo la meniu cu rosu, sa se evidentieze mia bine. :)

Oricum eu am dat un copy paste rudimentar la meniu, dar vadmin va face un format special de a da copy paste pentru ca sa puneti usor meniul si aici in forum, sa nu scrieti de 2 ori. :)

In timp real se face calculul. Noi mancam intr-o zi un numar de calorii pe care trebuie sa le consumam prin diverse activitati, din aceasta cauza a fost gandita aceasta diferenta, tocmia ca sa vedeti daca in ziua respectiva s-au ars caloriile ingerate. Dupa cum stii, daca nu se consuma acele calorii in timpul zilei ne ingrasam. :)

De maine veti putea posta orice sugestie sau nelamurire, vadmin va va explica. :)

Multumim Slabuta,multumim Vadmin.

dayanna 29 mai 2009 21:34:26

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
29.05.2009
Dimineata:100 gr.cereale+200 gr. lapte+o cafea-559 de calorii
Gustare:un mar de 100 gr.-58 de calorii
pranz+cina 250 gr.iaurt-152,50 de calorii

Total:769.5 calorii
Misacre;30 minute aerobic
3 cesti de ceai verde

La mine scrie ca e bine sa mananc in jur de 870 de calorii.Credeti ca manac prea putin?

Luna 29 mai 2009 21:37:58

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 8776)
Ma bucur ca am fost explicita :D Ca nici eu nu stiu inca totul despre acest calculator, azi l-am descoperit cum functioneaza, dar invat in timp si restul.

Legat de pictura mea :)) Eu am facut cu rosu si bold, i-am spus lui vadmin sa faca si el acolo la meniu cu rosu, sa se evidentieze mia bine. :)

Oricum eu am dat un copy paste rudimentar la meniu, dar vadmin va face un format special de a da copy paste pentru ca sa puneti usor meniul si aici in forum, sa nu scrieti de 2 ori. :)

In timp real se face calculul. Noi mancam intr-o zi un numar de calorii pe care trebuie sa le consumam prin diverse activitati, din aceasta cauza a fost gandita aceasta diferenta, tocmia ca sa vedeti daca in ziua respectiva s-au ars caloriile ingerate. Dupa cum stii, daca nu se consuma acele calorii in timpul zilei ne ingrasam. :)

De maine veti putea posta orice sugestie sau nelamurire, vadmin va va explica. :)

Abia astept sa descopar tot :), acum sunt rupta de oboseala si nu am rabdare :D
Asta faceam si eu acum cativa ani, cand aveam si eu 63 :D Calculam ce mancam, scadeam ce ardeam (absolut tot ;;)) si vedeam ce a ramas :D
Mereu trebuia sa iasa pe minus :P

Poate ma mobilizez iar, ca saptamana asta am fost cam dezastru, cel putin la miscare, desi am mers pe jos zilnic, sa-mi fie rusine ca sigur o sa imi scartzaie bicicleta, a ramas neatinsa de multisor :D:D:D:D

Luna 29 mai 2009 21:41:15

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
29 mai

Dis de dimineatza : o cafea si 3 biscuitzi digestivi
Gustare: 1 cola normala :D, 2 biscuitzi fara zahar
Pranz la ora 15 :D : salata verde si salata de orez, un Schweppes
Gustare: cirese 300 g :D
Cina: cirese 300 g :D

Miscare: 60 minute mers pe jos :(
Apa........mai la vara :D

Roxana 29 mai 2009 21:58:26

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
29 mai 2009

pe la ora 12 -ciorbita de fasole
pranz -o rosie,2 castraveti,1 lingura icree,putin caviar,50 gr branza vaci degresata
gustare - un carnacior
cina -2 felii paine graham cu 3 felii salam,2 rosii si cateva masline
gustare -zarzare

Roxana 29 mai 2009 22:00:32

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Ce faceti fetelor?Voi cum va mai descurcati cu dieta? Eu as manca incontinuu si poftesc la orice :) Nu stiu ce am perioada asta :(

Luna 29 mai 2009 22:05:17

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 8789)
Ce faceti fetelor?Voi cum va mai descurcati cu dieta? Eu as manca incontinuu si poftesc la orice :) Nu stiu ce am perioada asta :(

Buna, Roxy >:D<
Cred ca organismul tau e epuizat dupa atatea examene si cere si el ceva mai multa energie. Poate ar fi bine sa ii dai o banana, nu zarzare ;) Si odihneste-te, relaxeaza-te pana incepi turul II de examene [*7*]

Si eu sunt ca intr-un carusel luna asta, ma invart ca un titirez si ori nu consum, ori consum mult.
Am dat-o pe cirese, ca le ador ;;), macar nu sunt alune sau biscuitzi :D

Luna 29 mai 2009 22:07:00

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Roxy, uitam sa intreb :)

Ai postat undeva lista de alimente permise si nepermise dupa care ai mancat tu? :)

Extasssy 29 mai 2009 22:31:59

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Raport 29.05.2009

Mic dejun:
  1. cereale
  2. iaurt activia de baut natur

Pranz:
  1. cereale
  2. iaurt

Cina:
  1. salata de ton mexicana
  2. castravete
  3. branza de capra
  4. baton Fitness cu ciocolata

ADITIONAL:
  1. 1 ora mers
  2. ~ 2 l apa

Azi ma iertati dar nu calculez kcal pt ca sunt franta de oboseala...
Ma revansez maine ...


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:00:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO