forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Luna a II si a III de Concurs (http://forum.slabute.ro/concursuri/luna-ii-iii-concurs-887.html)

Slabuta 27 mai 2009 18:17:47

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 8630)
Slabuta >:D<, m-am cantarit azi dimineata si nu mai aveam 94.1 cum aveam luni, ci 92.6 kg.
Probabil ca dupa ce voi manca niste prune uscate ;) voi cantari mai putin :)

Eu am stiut ca vei cantari mai putin. :D Si te-am trecut cu 92.1 cat a fost inainte de perioada critica. Eu la fel iau vreo 2-3 kg in plus in zilele astea. :)

Luna 27 mai 2009 18:26:33

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 8632)
Eu am stiut ca vei cantari mai putin. :D Si te-am trecut cu 92.1 cat a fost inainte de perioada critica. Eu la fel iau vreo 2-3 kg in plus in zilele astea. :)

In subconstient si eu eram convinsa :), dar nu cred pana nu vad [*41*]
Asa ca m-am bucurat cand am vazut ca m-am mentinut in ciuda nebuniei cireselor, vai mie, nu ma pot opri din mancat [*28*]

NU AM AJUNS LA DOCTOR :(:(:( M-au solicitat ieri (desi imi luasem liber luni si martzi) si nu am coincis cu dr. la orar. Asa ca nu stiu pe cand, ca am o luna cand dimineatza nu pot lipsi, iar nenea dr e doar dimineatza. Dupa aceea incep concediile si uite asa raman fara. Dar trebuie sa scap eu intr-o zi :D

I missed you all :)

mishutza 27 mai 2009 19:26:48

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
27 Mai
MIC DEJUN
:207 calorii
-cafea cu miere:50 calorii
-40 g cereale si 50 g lapte:132+25=157calorii
PRANZ:380 calorii
-30 g ciocolata neagra:180 calorii
-o portie supa crema de legume:150 calorii
-crutoane:50 calorii
GUSTARE:200 calorii
-100 grame pizza=200 calorii
CINA:200 calorii
-3 pere:100
-1 mar:50
-1 portocala:50
TOTAL:968 calorii
Sport=0
Cam putine calorii pe ziua de azi,dar tinand cont ca nu am facut sport deloc si mai mult am vegetat,e acceptabil.

Slabuta 27 mai 2009 21:00:27

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Am mai baut 250 ml lapte caldut cu o lingurita de miere.

La miscarica: 50 abdomene, 40 repetari de exercitii pentru fesieri, 40 exercitii pentru coapse

Slabuta 27 mai 2009 21:02:38

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 8638)
27 Mai
MIC DEJUN
:207 calorii
-cafea cu miere:50 calorii
-40 g cereale si 50 g lapte:132+25=157calorii
PRANZ:380 calorii
-30 g ciocolata neagra:180 calorii
-o portie supa crema de legume:150 calorii
-crutoane:50 calorii
GUSTARE:200 calorii
-100 grame pizza=200 calorii
CINA:200 calorii
-3 pere:100
-1 mar:50
-1 portocala:50
TOTAL:968 calorii
Sport=0
Cam putine calorii pe ziua de azi,dar tinand cont ca nu am facut sport deloc si mai mult am vegetat,e acceptabil.

Vad ca ai avut o cina lejera. :) Fructe, yummmiii... :D
Vorba ta, nu ai facut miscare, sunt suficiente si aproape 1000 de kcal. :)

Extasssy 27 mai 2009 21:31:50

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Raport 27.05.2009

Mic dejun: (365 kcal)
  1. salata maxi cu pui de la Mc Donalds (365 kcal)
    • salată Eisberg
    • morcov ras
    • varza roşie
    • felii roşii
    • brânză Edam şi Cheddar
    • crutoane (nu le-am mancat ca nu-mi plac crutoanele)
    • carne pui

Gustare: (106.32 kcal)
  1. 240 g lapte Zuzu 1.5% (106.32 kcal)

Pranz: (419.5 kcal)
  1. ~ 100g porc la gratar slaba (142 kcal)
  2. ~ 150 piept pui la gratar (277.5 kcal)

Cina: (169 kcal)
  1. cereale (169 kcal)

Total = 1166.14 kcal

ADITIONAL:
  1. ~ 2 mers pe jos
  2. ~ 2 l apa plata
  3. 30-45 min exercitii

Roxana 27 mai 2009 23:48:00

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
27 mai 2009
mic dejun -cereale cu lapte
gustare -2 nesuri 3 in 1 -120 kcal + jumatate covrigi si jumatate de mar
pranz -ciorbita de peste
gustare - 2 feliute chec
cina - 3 oua fierte ,50 g branza degresata,mamaliguta si 4 linguri smantana 20% grasimi
gustare -zarzare

Miscare :45 minute mers pe jos,curat

dayanna 28 mai 2009 00:09:09

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 8618)
Yupiiii, felicitarile mele>:D<ma bucur tare mult pentru voi, super, sa aveti cat mai multe contracte din astea dar si mai mari. :D Foarte frumos, amenajari interioare... imi place domeniul. :)

Multumesc mult pentru cuvintele frumoase .Si mie-mi place domeniul si aici chiar ai de unde sa alegi pentru interiorul unei case tot ce-ti trece prin minte.>:D<

dayanna 28 mai 2009 00:14:58

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
27.05.2009
Dimineata: cereale+lapte+cafea
Gustare:o felie de lebenita
Pranz:100 gr de fructe de mare+orez la cuptor+3 grisine
Cina:o cana de lapte +1 mar
3 cesti de ceai verde
Miscare ;30 de minute de aerobic
Pupici......

Slabuta 28 mai 2009 09:32:44

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de dayanna (Post 8659)
27.05.2009
Dimineata: cereale+lapte+cafea
Gustare:o felie de lebenita
Pranz:100 gr de fructe de mare+orez la cuptor+3 grisine
Cina:o cana de lapte +1 mar
3 cesti de ceai verde
Miscare ;30 de minute de aerobic
Pupici......

Dayanna, buna. :)

Felicitarile mele, dupa prima luna ai iesit pe locul II. :)
Si cu cateva kg in minus. :)

Sa o tii tot asa si sa slabesti si luna asta . :)

dayanna 28 mai 2009 16:27:17

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 8661)
Dayanna, buna. :)

Felicitarile mele, dupa prima luna ai iesit pe locul II. :)
Si cu cateva kg in minus. :)

Sa o tii tot asa si sa slabesti si luna asta . :)

Multumesc Slabuta desi nu cred ca meritam locul 2 pentru ca am facut foarte putina miscare in comparatie cu fetele.Sun bucuroasa ca am reusit sa dau jos chiar daca
aparent e putin.Important e sa dau constant macar 2 kilograme lunar jos.Pupiciii:">

Slabuta 28 mai 2009 17:37:01

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Raport pentru 28.05.2009

Mic dejun: o cana de ceai cu 2 felii de paine de secara prajita (50 g) si 50 g branza de vaci.

Pranz: 50 g peste afumat si 2 felii de paine de secara (50 g) si 70 gr branza de vaci cu castravete felii (45 gr)

Cina: Frigarui din: 175 gr pulpe de pui fara os si piele si 50 g ciuperci, 50 g dovlecei, 50 g rosii, 20 gr ceapa.
Apa: 2l

Ma apuc sa fac tae-bo, sper macar 30 de minute.

Slabuta 28 mai 2009 17:39:13

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de dayanna (Post 8717)
Multumesc Slabuta desi nu cred ca meritam locul 2 pentru ca am facut foarte putina miscare in comparatie cu fetele.Sun bucuroasa ca am reusit sa dau jos chiar daca
aparent e putin.Important e sa dau constant macar 2 kilograme lunar jos.Pupiciii:">


Nu mai fi modesta. :P Ce mai atat, miscarica cat ai putut ai facut, asta conteaza, intentia. Cand vei fi mai usoara, vei putea rezista mai mult la efort fizic. :)

Asa e, daca vei slabi constant 2 kg ar fi super. :) Eu sunt sigura ca vei reusi, trebuie doar sa nu renuntam. :)>:D<

Slabuta 28 mai 2009 18:55:36

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Gata, 30 de minute de tae-bo.#:-sZici ca sunt o baba:-s Obosesc asa usor, dar azi mi-am zis ca fac 30 de minute, chiar daca voi simti ca nu mai pot respira.:))

Dupa, am mancat inca 2 felii de paine cu zmeura in suc propriu, :D
Gata, imi pun lacat la gura, pentru azi ajunge.

Ar trebui sa fac o baita, am cam transpirat. :D

dayanna 28 mai 2009 19:57:52

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
28.mai.2009
Dimineata:200 gr iaurt-122 de calorii
Gustare:un mar+200 gr. de pepene verde-123 calorii
Pranz:150 gr.branza dietetica+50gr.sunca+o rosie-164.5 calorii
Gustare:300 gr. pepene verde -84 de calorii
Cina:250 gr. carne de porc la cuptor(fara prajeala)+350 gr.de legume +o lingurita de ulei de masline(5 gr.)-498 calorii....:(( imi era foameeee
Total:991,5 calorii

2 cesti de ceai verde
miscare:30 de minute de aerobic dimineata
o ora de mers si de batut mingea in parc cu fetita mea.


Spor la slabit si pupiciiiiiiiiiiiii:x

Extasssy 28 mai 2009 20:06:55

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Raport 28.05.2009

Mic dejun: (214 kcal)
  1. cereale (169 kcal)
  2. lapte (45 kcal)

Pranz: (490.5 kcal)
  1. gratar
    • carne porc (213 kcal)
    • piept de pui (277.5 kcal)

Cina: (174.67 kcal)
  1. 1 felie "negresa" (75 kcal)
  2. 2 pahare apa plata Fonteea cu lamaie (40 kcal)
  3. 1 pahar limonada indulcita cu miere (44.37 kcal)
  4. un mar (15.3 kcal)

TOTAL: 879.17 kcal

ADITIONAL:
  1. 1 l apa
  2. 2 ore mers pe jos
  3. 60 min exercitii (30 dimineata - 30 seara)

Roxana 28 mai 2009 20:25:54

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
28 mai 2009
mic dejun -un ou fiert
desert - 250 ml nestea lamaie
pranz -1 rosie,un castravete,ceapa verde,50 gr branza vaci degresata,un ou fiert cu caviar
gustare - 2 biscuti digestivi,un mar si o bucatica de ciocolata
cina - pilaf orez cu o bucatica peste si 100 ml tuica facuta de ai mei la tara :)
gustare -castraveti,rosii cu sare :)
Miscare -mers pe jos 30 min

Luna 28 mai 2009 20:37:05

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
28 mai

dimineatza: 1/2 cafea
11.30 2 biscuitzi digestivi
15.00 - salata de pui + o felie paine veche
17.00 200 g cirese
Cina 1 omleta mica, 200 g cirese

Miscare: mers pe jos doar 30 minute :">

eu24 29 mai 2009 08:24:45

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 8581)
Am pierdut eu ceva sau tu doar atat ai mancat o zi intreaga?Nu ai nici 200 de calorii acolo.Sper ca esti constienta ca in primul rand iti pui viata in pericol,si ca prea multe kile nu vei slabi,pe care oricum le vei pune dublu inapoi.Poate par dura,dar asta e realitatea,deci opreste-te la timp si pune mana si mananca.

draga mea nu ai pierdut nimic chiar atata am mancat.nu stiu cate calorii are fecare aliment in parte si nici nu am rabdare sa ma apuc sa tot calculez cate calorii am mancat si cate mi-au mai ramas de mancat pana sa ajung la un anumit numar de calorii.avand in vedere cate regimuri am tinut in viata asta cred ca sunt constienta de ceea ce fac si nu cred c poti sa zici ca nu am sa slabesc prea multe kg tinand acest regim.e mai greu cu mentinerea dupa dar o sa vad atunci ce am sa fac si nu sunt de acord nici cu faptul ca ai zis ca am sa pun dublu inapoi.mi-am mai zis o data parerea despre pusul acesta la loc a kg slabite si cred ca toata luma care pune la lor kg pierdute le pune pt ca nu isi controleaza alimentatia dupa ce a slabit si mananca cam orice in trece prin cap.

eu24 29 mai 2009 08:27:14

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
raport 26.05
dimineata:o cafea cu lapte
pranz:o sala cu ton
cina:un pahar cu lapte
in timpul zilei am baut 3 l de apa
miscare:30 de minute mers pe jos

eu24 29 mai 2009 08:32:35

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
raport 27.05
dimineata:o cafea cu lapte
pranz:o conserva de ton cu o jumatate de felie de paine prajita
cina:un mar
raport 28.05
dimineata:o cafea cu lapte
pranz:un ou fiert cu salata
peste cina am trecut pt ca am venit obosita acasa si nu am mai avut chef sa manac ceva:)
in fiecare zi beau cam 3 l de apa dar nu cred ca mai are rost sa scriu acest lucru pt ca nu stiu daca are importanta

mishutza 29 mai 2009 09:03:04

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Eu24,eu iti doresc ca nici peste cativa ani sa nu imi dai dreptate.
Raport joi 28 mai
00000 puncte,ca am mancat prune uscate multeeee,si apoi am vazut cate calorii au.Si 3 activia mici.Nenorocitii,cat zahar baga in ele,are 100 de calorii un iaurt mic de 115 grame.Cool,nu?
Dar am mers cu bicicleta jumatate de ora.
Eu am week-end prelungit,de azi pana marti,nush ce sarbatoare au astia luni,si nu se merge la scoli si munci,iar azi mi profa bolnava.Asa ca varuim,deci sa nu ma dati disparuta daca nu scriu vreo 2 zile.Duminica am musafiri la sarmale,deci va fi probabil iar o zi cu 0 puncte,ca normal ca fac si ceva prajituri.Iar luni sper sa ajung la strand sau la vreo apa prin jur.Momentan inca sunt in cautare de modele pe pereti.Idei?

Luna 29 mai 2009 18:09:41

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de zambareatza (Post 8619)
inca nu mi-am revenit cu constipatia, nu stiu ce sa ma mai fac, poate ma sfatuieste careva ce as putea face in afara sa iau duloclax, ca nici asta parca nu functioneaza cum ar trebui. am inclus mierea dimineata doar ca sa-mi revin, dar nu merge. nu stiu ce sa mai schimb, m-ar ajuta mult niste sfaturi.

Primul sfat al meu e sa renuntzi la dulcolax pt ca da o dependentza crunta.

Alte sfaturi, din cele probate de mine, eu mostenind pe linie paterna numai probleme de acest fel (toti sufereau de constipatzie cronica):

A) 1 lingura de ulei de ricin pe stomacul gol (nu e deloc placut la gust, dar bei imediat o gura-doua de limonada si va trece). Efectul in cazul meu e in 2-3 etape. Primul la cca 15-30 minute si apoi la 2-4 ore distanta, a doua oara.
Maine e sambata si daca nu lucrezi, mergi dimineata la un magazin de produse naturiste si incerci.
Il mai poti lua seara la culcare, dar risti sa ai o noapte alba :D, sau nu, depinde iar de organismul tau.

B) Nu suporti ricinul, incerci uleiul de masline, dar nu are acelasi efect,e posibil sa nu aiba deloc. La mine rareori are efect. Uleiul de ricin e prin excelentza un bun laxativ.

Repet, vorbesc din experienta mea, alte persoane pot reactiona altfel, evident.


C) mai sunt semintele de in care se pot administra in 3 moduri:
  • fie direct in mancare (in iaurt, supe, salate, etc)
  • fie inghitzite cu un pahar de apa (2-3 linguri pt constipatzie cronica)
  • fie se pun intr-un pahar cu apa seara si se bea dimineatza extractul mucilaginos rezultat pana dimineatza (apa cu tot cu semintze)
Intrucat e week-end si e riscant sa incerci asta la serviciu, daca ai incredere in sfaturile mele, incearca azi-maine.

Sper sa iti fie de folos.:)

Nu am observat modul tau de alimentatzie, dar eu, in perioada in care am mancat dimineatza numai cereale cu lapte, nu am mai avut aceaste problema.
Acum am dat-o pe cirese :)

Slabuta 29 mai 2009 18:13:27

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Raport pentru 29.05.2009

Mic dejun
Ceai de musetel 250ml 3
Paine dieta feliata, Titan 60g 131

Prânz
Cod 175g 184
Rosii 200g 36
Ciuperci champignon crude 160g 45
Castraveti 100g 15

Cina
Castraveti 100g 15
Stelute de branza cu smantana, cottage cheese, Lacteea 100g 83
Paine dieta feliata, Titan 60g 131

Alta masă...
Ceai de musetel 250ml 3
Miere (de tei, poliflora) 15g 49
Mar verde 100g 51

Total calorii
746

Azi nu fac nici o miscare, am obosit, toata ziua am stat la pc... si sunt rupta

Slabuta 29 mai 2009 18:24:45

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Luna, eu mai mananc prune uscate si ma ajuta :D:D

Luna 29 mai 2009 18:41:17

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 8753)
Luna, eu mai mananc prune uscate si ma ajuta :D:D

Buna, Slabuta :)
Uitasem de prune. Pe mine nu ma ajuta. :( Nici mancate ca atare, nici inmuiate in apa si apoi mancate si bauta apa.
Cum ziceam si cum stim cu totii, reactionam diferit, e firesc :)
Poate zambaretzei ii vor folosi. ;)

Luna 29 mai 2009 18:50:06

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Slabuta, am vazut ca functioneaza deja calculatorul de calorii si va multumesc amandorura, tie si vadmin-ului pentru facilitatea asta. :) >:D<

Am doua intrebari ::D

1. Nu e definitivata partea cu alimentele ? Putem adauga si noi ? am vazut pe acolo functia "Adauga aliment" sau asa ceva. Inca nu am sapat adanc sa vad cum functioneaza :D

2. La calorii consumate se mai poate introduce shofatul :) ? Ca pe mine ma stoarce de calorii asta :D
Imi aduc aminte ca acum cativa ani vazusem ceva de genul 125-130 calorii/ora. Poate ma insel :-s

mishutza 29 mai 2009 18:58:57

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Eu am mancat ieri si az o cutie de prune uscate,si deja am dat in extrema cealalta,e razboi in burtica mea,plus ca sunt extrem de imbalonata,zici ca sunt gravida.Dar tare sunt bune.

Slabuta 29 mai 2009 19:00:42

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 8759)
Slabuta, am vazut ca functioneaza deja calculatorul de calorii si va multumesc amandorura, tie si vadmin-ului pentru facilitatea asta. :) >:D<

Am doua intrebari ::D

1. Nu e definitivata partea cu alimentele ? Putem adauga si noi ? am vazut pe acolo functia "Adauga aliment" sau asa ceva. Inca nu am sapat adanc sa vad cum functioneaza :D

2. La calorii consumate se mai poate introduce shofatul :) ? Ca pe mine ma stoarce de calorii asta :D
Imi aduc aminte ca acum cativa ani vazusem ceva de genul 125-130 calorii/ora. Poate ma insel :-s

Buna Luna. :)
Cu placere, voi fi tare fericita daca o sa va placa si o sa va foloseasca in drumul vostru . :)
Toata munca a facut-o vadmin-ul, eu doar am introdus alimentele. :D Asta stiu sa fac. :D

Sa iti raspund la intrebari:

1. Toata lumea poate contribui la calculatorul de calorii. Orice ajutor este binevenit. :)
Apesi pe 'adauga aliment' si acolo ai un formular pe care trebuie sa il completezi.
Alimentul va fi pus in moderare, pentru a verifica corectitudinea datelor. Si dupa este publicat. :)

2. Luna, acest calculator de calorii este un proiect pe care il vom dezvolta impreuna, baza a facut-o vadmin-ul, dar de maine se va crea un subiect special dedicat acestui calculator, in care va veti scrie sugestiile (daca mai trebuie ceva la acest calculator, completari) si vadmin pe masura ce va rezolva unele va face si cele pe care le propuneti. :)

Azi a fost pus mai mult de test. DE maine este deschiderea oficiala. Eu toata ziua l-am testat, sa vad daca mai are probleme. Parca este rezolvat totul, dar daca aveti probleme sa il anuntati pe vadmin. :)

Luna 29 mai 2009 19:10:45

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 8764)
Buna Luna. :)
1. Toata lumea poate contribui la calculatorul de calorii. Orice ajutor este binevenit. :)
Apesi pe 'adauga aliment' si acolo ai un formular pe care trebuie sa il completezi.
Alimentul va fi pus in moderare, pentru a verifica corectitudinea datelor. Si dupa este publicat. :)

2. Luna, acest calculator de calorii este un proiect pe care il vom dezvolta impreuna, baza a facut-o vadmin-ul, dar de maine se va crea un subiect special dedicat acestui calculator, in care va veti scrie sugestiile (daca mai trebuie ceva la acest calculator, completari) si vadmin pe masura ce va rezolva unele va face si cele pe care le propuneti. :)

Azi a fost pus mai mult de test. DE maine este deschiderea oficiala. Eu toata ziua l-am testat, sa vad daca mai are probleme. Parca este rezolvat totul, dar daca aveti probleme sa il anuntati pe vadmin. :)

[*super*]Am inteles si iti multumesc :), ramane sa descopar cum functioneaza partea cu meniul, meniul pe zile, calorii consumate, pt ca presupun ca el ti-a introdus automat caloriile pictate cu rosu :D, nu? Sau te-ai apucat tu de pictura din nou :) ?

Daca nu e prea mult ce intreb, introduce o secventa cu calorii mancate si alta secventa de calorii arse, apoi face diferentza, sau cum e proiectat sa calculeze ? :-s

[*1*]Abia astept deschiderea oficiala [*26*] [*2*]

Slabuta 29 mai 2009 19:42:28

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 8768)
[*super*]Am inteles si iti multumesc :), ramane sa descopar cum functioneaza partea cu meniul, meniul pe zile, calorii consumate, pt ca presupun ca el ti-a introdus automat caloriile pictate cu rosu :D, nu? Sau te-ai apucat tu de pictura din nou :) ?

Daca nu e prea mult ce intreb, introduce o secventa cu calorii mancate si alta secventa de calorii arse, apoi face diferentza, sau cum e proiectat sa calculeze ? :-s

[*1*]Abia astept deschiderea oficiala [*26*] [*2*]

Ma bucur ca am fost explicita :D Ca nici eu nu stiu inca totul despre acest calculator, azi l-am descoperit cum functioneaza, dar invat in timp si restul.

Legat de pictura mea :)) Eu am facut cu rosu si bold, i-am spus lui vadmin sa faca si el acolo la meniu cu rosu, sa se evidentieze mia bine. :)

Oricum eu am dat un copy paste rudimentar la meniu, dar vadmin va face un format special de a da copy paste pentru ca sa puneti usor meniul si aici in forum, sa nu scrieti de 2 ori. :)

In timp real se face calculul. Noi mancam intr-o zi un numar de calorii pe care trebuie sa le consumam prin diverse activitati, din aceasta cauza a fost gandita aceasta diferenta, tocmia ca sa vedeti daca in ziua respectiva s-au ars caloriile ingerate. Dupa cum stii, daca nu se consuma acele calorii in timpul zilei ne ingrasam. :)

De maine veti putea posta orice sugestie sau nelamurire, vadmin va va explica. :)

ali 29 mai 2009 19:51:09

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 8776)
Ma bucur ca am fost explicita :D Ca nici eu nu stiu inca totul despre acest calculator, azi l-am descoperit cum functioneaza, dar invat in timp si restul.

Legat de pictura mea :)) Eu am facut cu rosu si bold, i-am spus lui vadmin sa faca si el acolo la meniu cu rosu, sa se evidentieze mia bine. :)

Oricum eu am dat un copy paste rudimentar la meniu, dar vadmin va face un format special de a da copy paste pentru ca sa puneti usor meniul si aici in forum, sa nu scrieti de 2 ori. :)

In timp real se face calculul. Noi mancam intr-o zi un numar de calorii pe care trebuie sa le consumam prin diverse activitati, din aceasta cauza a fost gandita aceasta diferenta, tocmia ca sa vedeti daca in ziua respectiva s-au ars caloriile ingerate. Dupa cum stii, daca nu se consuma acele calorii in timpul zilei ne ingrasam. :)

De maine veti putea posta orice sugestie sau nelamurire, vadmin va va explica. :)

Multumim Slabuta,multumim Vadmin.

dayanna 29 mai 2009 21:34:26

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
29.05.2009
Dimineata:100 gr.cereale+200 gr. lapte+o cafea-559 de calorii
Gustare:un mar de 100 gr.-58 de calorii
pranz+cina 250 gr.iaurt-152,50 de calorii

Total:769.5 calorii
Misacre;30 minute aerobic
3 cesti de ceai verde

La mine scrie ca e bine sa mananc in jur de 870 de calorii.Credeti ca manac prea putin?

Luna 29 mai 2009 21:37:58

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 8776)
Ma bucur ca am fost explicita :D Ca nici eu nu stiu inca totul despre acest calculator, azi l-am descoperit cum functioneaza, dar invat in timp si restul.

Legat de pictura mea :)) Eu am facut cu rosu si bold, i-am spus lui vadmin sa faca si el acolo la meniu cu rosu, sa se evidentieze mia bine. :)

Oricum eu am dat un copy paste rudimentar la meniu, dar vadmin va face un format special de a da copy paste pentru ca sa puneti usor meniul si aici in forum, sa nu scrieti de 2 ori. :)

In timp real se face calculul. Noi mancam intr-o zi un numar de calorii pe care trebuie sa le consumam prin diverse activitati, din aceasta cauza a fost gandita aceasta diferenta, tocmia ca sa vedeti daca in ziua respectiva s-au ars caloriile ingerate. Dupa cum stii, daca nu se consuma acele calorii in timpul zilei ne ingrasam. :)

De maine veti putea posta orice sugestie sau nelamurire, vadmin va va explica. :)

Abia astept sa descopar tot :), acum sunt rupta de oboseala si nu am rabdare :D
Asta faceam si eu acum cativa ani, cand aveam si eu 63 :D Calculam ce mancam, scadeam ce ardeam (absolut tot ;;)) si vedeam ce a ramas :D
Mereu trebuia sa iasa pe minus :P

Poate ma mobilizez iar, ca saptamana asta am fost cam dezastru, cel putin la miscare, desi am mers pe jos zilnic, sa-mi fie rusine ca sigur o sa imi scartzaie bicicleta, a ramas neatinsa de multisor :D:D:D:D

Luna 29 mai 2009 21:41:15

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
29 mai

Dis de dimineatza : o cafea si 3 biscuitzi digestivi
Gustare: 1 cola normala :D, 2 biscuitzi fara zahar
Pranz la ora 15 :D : salata verde si salata de orez, un Schweppes
Gustare: cirese 300 g :D
Cina: cirese 300 g :D

Miscare: 60 minute mers pe jos :(
Apa........mai la vara :D

Roxana 29 mai 2009 21:58:26

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
29 mai 2009

pe la ora 12 -ciorbita de fasole
pranz -o rosie,2 castraveti,1 lingura icree,putin caviar,50 gr branza vaci degresata
gustare - un carnacior
cina -2 felii paine graham cu 3 felii salam,2 rosii si cateva masline
gustare -zarzare

Roxana 29 mai 2009 22:00:32

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Ce faceti fetelor?Voi cum va mai descurcati cu dieta? Eu as manca incontinuu si poftesc la orice :) Nu stiu ce am perioada asta :(

Luna 29 mai 2009 22:05:17

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 8789)
Ce faceti fetelor?Voi cum va mai descurcati cu dieta? Eu as manca incontinuu si poftesc la orice :) Nu stiu ce am perioada asta :(

Buna, Roxy >:D<
Cred ca organismul tau e epuizat dupa atatea examene si cere si el ceva mai multa energie. Poate ar fi bine sa ii dai o banana, nu zarzare ;) Si odihneste-te, relaxeaza-te pana incepi turul II de examene [*7*]

Si eu sunt ca intr-un carusel luna asta, ma invart ca un titirez si ori nu consum, ori consum mult.
Am dat-o pe cirese, ca le ador ;;), macar nu sunt alune sau biscuitzi :D

Luna 29 mai 2009 22:07:00

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Roxy, uitam sa intreb :)

Ai postat undeva lista de alimente permise si nepermise dupa care ai mancat tu? :)

Extasssy 29 mai 2009 22:31:59

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Raport 29.05.2009

Mic dejun:
  1. cereale
  2. iaurt activia de baut natur

Pranz:
  1. cereale
  2. iaurt

Cina:
  1. salata de ton mexicana
  2. castravete
  3. branza de capra
  4. baton Fitness cu ciocolata

ADITIONAL:
  1. 1 ora mers
  2. ~ 2 l apa

Azi ma iertati dar nu calculez kcal pt ca sunt franta de oboseala...
Ma revansez maine ...


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:37:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO