forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Noi nu facem abateri de la dieta !!! (http://forum.slabute.ro/concursuri/noi-nu-facem-abateri-dieta-10918.html)

oanna14 12 ian 2012 09:33:45

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Hei,ma bagam si eu in concurs,dar din moment ce nu avem voie deloc zahar...nu mai pot..am voie anumite alimente ce contin zahar in dieta mea..:-*

quarc 12 ian 2012 09:48:26

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
World's oldest marathon runner completes Toronto race at age 100
Fauja Singh from east London finishes in eight hours, 25 minutes and 18 seconds – ahead of five other competitors



Caroline Davies
guardian co uk, Monday 17 October 2011 19.10 BST

World's oldest marathon runner Fauja Singh, 100, celebrates after completing the full distance in Toronto.
It took him more than eight hours to cross the finish line in 3,850th place, but those unimpressive figures earn Fauja Singh a remarkable record – as the world's oldest marathon runner.

The Indian-born 100-year-old from Ilford, east London, completed the full distance in Toronto more than six hours after the winner, as workers were dismantling the barricades.

His total time of 8.25.18 should make him the Guinness World Record holder once all documentation is verified.

Born in the Punjab on 1 April 1911, Singh was a farmer when he first developed a love for running, but only took it up again 11 years ago after moving to live with family in the UK following the deaths of his wife and son. He ran his first marathon aged 89, and has since run seven more.

The holder of several records for fastest nonagenarian, he also claimed eight centenarian distance records from 100 metres through to 5,000 metres during Sunday's Toronto waterfront marathon. Some had never been attempted by someone that old before.

Though Singh found he "hit the wall" at 22 miles he soldiered on for another two hours, and even finished ahead of five other competitors.

His coach, and translator Harmander Singh, said: "Just before we came around the final corner, he said that 'achieving this will be like getting married again'. He's absolutely overjoyed, he's achieved his lifelong wish."

Singh, who attributes his success to ginger curry, cups of tea and "being happy", has long been acclaimed as the "Turbaned Tornado" – the title of his biography, published last year, which he unfortunately has not been able to read because he is illiterate.

In 2004 his running prowess saw him replace England footballer David Beckham, and champion boxer Muhammad Ali as poster boy for Adidas's "Impossible is nothing" advertising campaign.

He now hopes his next project will be participating in the torch relay for the 2012 London Games

Prapadeala 12 ian 2012 09:51:20

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de oanna14 (Post 897992)
Hei,ma bagam si eu in concurs,dar din moment ce nu avem voie deloc zahar...nu mai pot..am voie anumite alimente ce contin zahar in dieta mea..:-*

Eu nu am inteles ca nu ai voie zahara, Daniela si-a impus ea fara zahar.

Eu am inteles ca este important sa nu ne abatem de la propria noastra dieta si sa ne respectam planul

Prapadeala 12 ian 2012 09:55:11

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de quarc (Post 897958)
Care se baga la program ca pana in Mai sa poata face 200 de genuflexiuni consecutive, 200 de abdomene consecutive, 100 de flotari consecutive si 50 de tractiuni consecutive?
Va garantez ca e mult mai usor decat sa va infometati o luna.
S-ar putea chiar sa fie nevoie sa manacati mai mult...

Sau daca vi se pare greu, hai sa ochim maratonul din octombrie!

Ce vrei tu si ce se vrea in acest topic sunt doua lucruri diferite si nu cred ca fetele au acceptat sa participe aici doar pentru a participa la ceva.

Pentru a slabi este nevoie sa ai grija si la alimentatie, dar nu sa ne infometam. Niciuna din fete nu se infometeaza, noi vrem doar sa respectam principiile dietei pe care o urmam.

Fiecare din noi va face si sport pe langa dieta, dar nu acesta este scopul.

De exemplu, eu sunt si intr-un concurs axat pe sport, unde nu intereseaza pe nimeni kilogramele. Este vorba de Six month journey si se refera la ati depasi limitele si a da tot ce poti pentru sport.

oanna14 12 ian 2012 09:55:30

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 898016)

Eu nu am inteles ca nu ai voie zahara, Daniela si-a impus ea fara zahar.

Eu am inteles ca este important sa nu ne abatem de la propria noastra dieta si sa ne respectam planul

Multa bafta la dieta!>:D<

alina_neamt 12 ian 2012 10:20:04

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Mult succes, fetelor!!

monica1111 12 ian 2012 11:07:40

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Buna fetelor!!Ma bag si eu in concurs:D
O intrebare :fara zahar deloc...deci nici cioco neagra?
Meniul meu de azi:
md:o omleta dint'un ou:D,o rosie mica jumatate ardei gras mic,jumatate castravete mic si o feliuta de branza...din piata...nu stiu cata grasime are:(
pranz: supa de galusti(doar supa si poate putina carnita de pui din ea,fara galusti)
cina:o bucata cat palma de piept de pui la gratar si putina salata cu lamaie
Nu am pus gustari ca mi se pare destula mancare...nu stiu daca mai am nevoie de gustari dar daca mai mi se face foame iau putin iaurt 0,1%grasime:D
Daniela cat ai tinut faza 1 SB? o fi vreo problema daca tin putin mai mult...mi'e teama sa nu ma ingras la faza2 mai bine introduc foarte rar cate un aliment:))

Niculae Roxana 12 ian 2012 11:21:21

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 897918)
la lucruri interzise am zis cam asa:
-tot ce are zahar(nici o dieta nul vrea)
alimentele sugar free( cola light,ciocolata de diabetici)
in general lucruri pe care dieta(aia care o ti tu) nu le agreeaza si nici nu le accepta!

Neata Daniela!>:D<
Am inteles sa traiti...nici o problema...este foarte bine asa:D.
Gata am inceput....ma simt bine si hotarata:)

quarc 12 ian 2012 11:24:46

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 898022)


Ce vrei tu si ce se vrea in acest topic sunt doua lucruri diferite si nu cred ca fetele au acceptat sa participe aici doar pentru a participa la ceva.

Pentru a slabi este nevoie sa ai grija si la alimentatie, dar nu sa ne infometam. Niciuna din fete nu se infometeaza, noi vrem doar sa respectam principiile dietei pe care o urmam.

Fiecare din noi va face si sport pe langa dieta, dar nu acesta este scopul.

De exemplu, eu sunt si intr-un concurs axat pe sport, unde nu intereseaza pe nimeni kilogramele. Este vorba de Six month journey si se refera la ati depasi limitele si a da tot ce poti pentru sport.

"
omleta dint'un ou,o rosie mica jumatate ardei gras mic,jumatate castravete mic si o feliuta de branza...din piata...nu stiu cata grasime are
pranz: supa de galusti(doar supa si poate putina carnita de pui din ea,fara galusti)
cina:o bucata cat palma de piept de pui la gratar si putina salata cu lamaie
Nu am pus gustari ca mi se pare destula mancare...nu stiu daca mai am nevoie de gustari dar daca mai mi se face foame iau putin iaurt 0,1%grasime
= infometare dupa mine. La 60 de kg sa mananci o rosie mica, jumatate de ardei cu jumatate de castravete, putina carne si fara galusti mi se pare infometare. Ca sa nu mai spunem ca cina este copioasa pe langa restul zilei.


Pentru a slabi este nevoie de SPORT. Cautati pe net poze cu maratonisti si triatlonisti si triatloniste q.e.d.

danielaslim 12 ian 2012 12:28:31

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de oanna14 (Post 897992)
Hei,ma bagam si eu in concurs,dar din moment ce nu avem voie deloc zahar...nu mai pot..am voie anumite alimente ce contin zahar in dieta mea..:-*

aceasta provocare este pentru a tine dieta care o urmezi...cel putin timp de o luna ca la carte.iar daca iti permite dieta sa ai si zahar nu am nimik in potriva!
eu cred ca dak sa zicem o luna rezistam fara zahar si dulce...dupa ce o sa gustam din ele,nu o sa mai fie asa mare pofta!


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:45:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO