forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Noi nu facem abateri de la dieta !!! (http://forum.slabute.ro/concursuri/noi-nu-facem-abateri-dieta-10918.html)

just21 12 ian 2012 12:58:40

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
buna fetelor!
Vin si eu cu meniul pe azi.!
M-am trezit pe la ora 7 am mers la analize..M-am intors acasa si am papt
Md: 08:30:250 lapte1,5% cu cereale integrale+cafea
apoi la gustare la ora 12:30:rondele de grau cu zacusca de fasole(preparata in casa)
la pranz:supa de legume
cina: iaurt

danielaslim 12 ian 2012 13:01:23

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de loveyngy (Post 898323)
Buna finuta mea!!!!!!!!! uite ca ieri sera am lipsit un pic si voi ati scris romane aici....:x:x:x:x
V-am citit pana acum sunteti toate brave....asa sigur ca ne vom ajuta....eu de cand am inceput dieta sincer daca am zis nu e NU...SA VEZI CU TIP SI LA iubi....ce nu stii ca tin dieta....:)):)):)):))...asa ca sper ca abateri nu o sa am...
apropo de luni....eu zic e prea devreme sa ne cantarim pentru concurs, ca punem in calcul ca de azi am inceput concursul...dupa 3 zile ce progrese facem....:-/:-/:-/....si eu marti ar trebui dupa o saptamana de SB...dar daca decidem alta data ma voi cantari atunci....as zice sa lasam macar o saptama...Dani ce zici?...cu meniul vin deseara....
apropo eu ieri uite ce tare am fost...ca doar nici alcool nu se poate,,, la care eu beeam mukta bere...
ieri dupacina am plecat cu amici la o amica...eram cinci..., am cumparat doar pentru 4 bere...toti beau doar eu nu-...si nici nu doream...amica mea ma intreaba...da tu cum nu bei:-/:-/:-/..cand stia ca eu la bere sunt prima, sau la bar iubit imi zice dai ai Bayles...stiu ca iti place.
NU

doamne nu mai tipa la iubi ca nu tia facut nimik:)))
eu bere nu beau:))numi place...
cu cantarul am zis sa facem asa la inceput si dupa...ca sa vedem de unde plecam si unde ajungem;)

danielaslim 12 ian 2012 13:02:47

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 898315)

Ooo..ce matinala ai fost:D
Eu m-am culcat la 2 azi noapte deci nu se pune problema de trezit la 7...m-am trezit la 8:)
Pai sa-ti zic cam ce va fi...si imi zici ce parere ai:):
MD: zacusa de casa(facuta de mn cu f putin ulei)+ o salata de varza simpla...doar cu otet:)
Pranz: o salata mare din: rosii+castraveti+ sunca deliciu piept de pui+ 2 oua fierte....cam atat pentru inceput....diseara cred ca voi papa o varza la cuptor fara ulei(bulion+varza+ceapa+praz)+ piept pui ...si la gustari sa vad...probabil iaurt zuzu 0%...

Asta mi-ar fi meniul...in mare....dupa ce intru la calculatorul nutritional...si fac calculele...vad daca mai trebuie adaugat ceva:)
Ce vrei sa-ti faci la coafor?...te tunzi...sau vopsesti sau mani?;;)

daa foarte matinala:)))
si eu la 1:)):P
meniul e foarte ok..numai sa ai grija sa ajungi pe la 1000 de calorii;)
la coafor am fost:)) miam luat din varfuri ca erau tocite;)

danielaslim 12 ian 2012 13:03:49

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 898328)
buna fetelor!
Vin si eu cu meniul pe azi.!
M-am trezit pe la ora 7 am mers la analize..M-am intors acasa si am papt
Md: 08:30:250 lapte1,5% cu cereale integrale+cafea
apoi la gustare la ora 12:30:rondele de grau cu zacusca de fasole(preparata in casa)
la pranz:supa de legume
cina: iaurt

sincer e cam putin la cina:-s mai baga ceva.. omleta,salata..o fripturica:P

loveyngy 12 ian 2012 13:06:49

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 898315)


Ooo..ce matinala ai fost:D
Eu m-am culcat la 2 azi noapte deci nu se pune problema de trezit la 7...m-am trezit la 8:)
Pai sa-ti zic cam ce va fi...si imi zici ce parere ai:):
MD: zacusa de casa(facuta de mn cu f putin ulei)+ o salata de varza simpla...doar cu otet:)
Pranz: o salata mare din: rosii+castraveti+ sunca deliciu piept de pui+ 2 oua fierte....cam atat pentru inceput....diseara cred ca voi papa o varza la cuptor fara ulei(bulion+varza+ceapa+praz)+ piept pui ...si la gustari sa vad...probabil iaurt zuzu 0%...

Asta mi-ar fi meniul...in mare....dupa ce intru la calculatorul nutritional...si fac calculele...vad daca mai trebuie adaugat ceva:)
Ce vrei sa-ti faci la coafor?...te tunzi...sau vopsesti sau mani?;;)


rOXI...VAD CA EVITI ULEIUL...eu il folosec si in salata si la prajit ulei de masline, un pic se permite....e bun meniul tau...pup

just21 12 ian 2012 13:10:57

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 898336)
sincer e cam putin la cina:-s mai baga ceva.. omleta,salata..o fripturica:P

ok,o sa bag niste branzica sau o salata.Ms:*

loveyngy 12 ian 2012 13:11:08

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de quarc (Post 898327)

Nu trebuie multa ambitie ca sa demonstrezi ca poti sa sari, cand te leaga cineva la ochi si se jura ca e apa in piscina.
Serios, va trebuie foarte multa ambitie sa va infometati. Mult mai multa decat trebuie sa alergati un maraton, cu tot respectul, am alergat 42 de km.
Cat de proportia sport mancare as zice mai degraba 50-50 nu 20-80.
Sport fara mancare si mancare fara sport nu merge.

Deschideti ochii!
Va propun un exercitiu de vointa. Spuneti ca aveti ambitie. Nu aveti ambitie daca nu va informati inainte. Uitati-va si cititi ce am mai scris eu, cititi ce e scris pe forumul asta sub capitolul sport, urmariti linkurile si incercati sa tineti minte, doar tineti minte nu sa aplicati defel. Cand o sa va fie rau, caci o sa va fie fara doar si poate, ganditi-va la mine si sa nu spuneti ca nu ati avut de unde sa stiti si ca nu v-a spus nimeni ca e prost ce faceti. Just for fun ca ne dam oameni civilizati, cultivati chiar as zice, ce Doamne iarta-ma, stim sa scriem si sa citim!

Cu diete de jumatate de ardei pe zi nu numai ca va privati de vitamine si tot felul de alte lucruri indispensabile pentru organism, dar nu o sa ajungeti niciodata pe un drum care ar avea sansa sa va faca sa aratati ca in pozele de mai jos.


Asculta...ai intrat aici sa faci deZbateri:P...aici concursul se bazeaza sa nu avem abateri , fara zahar, paste....apropo cine vrea face sport si cat poate, apoi nu SUNTEM INFOMETATE EU SUNT MULT MAI SATULA CAND TIN DIETA DE CAND NU TINEAM....anul trecut faceam sala...5 ori pe saptamana. , pilates, met, daca stii cei, aeribica, bici, banda,...si m-am ingrasat....ca nu mancam SANATOS...cu dieta am slabit....FATI UN CONCURS SI LASANE PE NOI IN CASUTA NOASTRA,,,,,ZIUA BUNA

loveyngy 12 ian 2012 13:16:48

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 898332)
doamne nu mai tipa la iubi ca nu tia facut nimik:)))
eu bere nu beau:))numi place...
cu cantarul am zis sa facem asa la inceput si dupa...ca sa vedem de unde plecam si unde ajungem;)


Atunci cand e ziua de cantar?
Mai tip ca sa inteleaga ca tin dieta, si el trebuie sa ma incurajeze da sa nu imi puna tot in fata...ma bucur ca sunt tare...
asa meniul de azi pana acum:
md...m-am trezit tarziu...ca e ziua mea libera dimi...am profitat...
fulgi de lapte120g
crenvusti de pui si curcan fara piele...fierte 80g
pranz...voi papa...salata verde, rosii 200g
linte cu carne de pui 200g


Sincer trebuia sa ies deacum de 15 min...da nu m-am putut desprinde de voi....ies cu bici,,, sa fac o plimbare, apoi fac o ora curat, apoi pranzul...revin peste 2 ore...si la 3.jum la servici>:)

Prapadeala 12 ian 2012 13:18:53

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Iata si meniul meu pe ziua de azi. Vreau sa ma mentin cu sfintenie de el, inclusiv de partea cu sport pentru a imi mentine estimarile de -2kg/luna ;;)

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 23:27
Biscuiti dorada (biscuiti fara zahar, fara fructoza), Gullon, 40g - 182 calorii, 2.6 proteine, 7.6 grasimi, 2 colesterol, 27.4 carbohidrati, 1.1 fibre, 80 sodiu, - zaharuri
Ciocolata (8), After Eight, 8.33g - 35 calorii, 0.2 proteine, 1 grasimi, 0 colesterol, 6.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 4.9 zaharuri

Gustare 1, ora 23:27
Cafea cu lapte si zahar, 250ml - 147 calorii, 1 proteine, 3 grasimi, - colesterol, 30.3 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Prânz, ora 23:28
Branza Feta Danish White, Arla, 200g - 486 calorii, 22 proteine, 42 grasimi, 0 colesterol, 5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Rosii Cherry, 300g - 75 calorii, 2.1 proteine, 2.1 grasimi, 0 colesterol, 12.6 carbohidrati, 2.1 fibre, 21.3 sodiu, 0 zaharuri
Pesmeti integrali, Wasa Original, 44g - 150 calorii, 4 proteine, 0.7 grasimi, - colesterol, 29.5 carbohidrati, 6.2 fibre, 176 sodiu, 0.4 zaharuri

Cina, ora 23:28
Pulpa de gaina afumata-fiarta, Pegas, 100g - 231 calorii, 26.2 proteine, 13.8 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Praz, 150g - 92 calorii, 2.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 21.3 carbohidrati, 2.7 fibre, 0 sodiu, 5.9 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1398 calorii, 60.4 proteine, (mult)70.2 grasimi, 2 colesterol, (mic)132.3 carbohidrati, 12.1 fibre, 277.3 sodiu, 11.2 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta stationar, moderat, 60min - 378 calorii
Metabolism bazal - 1284 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1662 calorii

danielaslim 12 ian 2012 13:21:53

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de loveyngy (Post 898354)
Atunci cand e ziua de cantar?
Mai tip ca sa inteleaga ca tin dieta, si el trebuie sa ma incurajeze da sa nu imi puna tot in fata...ma bucur ca sunt tare...
asa meniul de azi pana acum:
md...m-am trezit tarziu...ca e ziua mea libera dimi...am profitat...
fulgi de lapte120g
crenvusti de pui si curcan fara piele...fierte 80g
pranz...voi papa...salata verde, rosii 200g
linte cu carne de pui 200g


Sincer trebuia sa ies deacum de 15 min...da nu m-am putut desprinde de voi....ies cu bici,,, sa fac o plimbare, apoi fac o ora curat, apoi pranzul...revin peste 2 ore...si la 3.jum la servici>:)

ziua de cantar e luni... si ce masurat cine doreste:D
da si eu vad cum curg mesajele la noi :))
meniul e bun;) ca si eu pap crenvusti de casa:))
eu ies la si 30:(( merg la dontist sami puna plombe:(((


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:54:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO