forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Noi nu facem abateri de la dieta !!! (http://forum.slabute.ro/concursuri/noi-nu-facem-abateri-dieta-10918.html)

danielaslim 12 ian 2012 12:31:46

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 898016)

Eu nu am inteles ca nu ai voie zahara, Daniela si-a impus ea fara zahar.

Eu am inteles ca este important sa nu ne abatem de la propria noastra dieta si sa ne respectam planul

da exact!
eu nu prea inteleg cv...
de ce unui diabetic sedentar i se da o dieta hiperglucidica(200 glucide pe zi)? cand glucidele ii maresc glicemia!?
eu nush cand o sa bag fructele...ca ma inteleg prea bine cu cerealele si am sa mananc zilnic de acum 20 gr fulgi de ovaz...iar cand nu vreau fulgi,iau o felie de paine ultrafibre:D
ce ziceti e bine?
si daca o sa gasiti la mine in meniul crenvusti vienezi sa stit ca sunt crenvusti de casa facuti de bunica:D deci sunt sanatosi si nu a pus grasime .,nici ghiare sau altele...doar piept de pui si condimente:D 0 zahar!

danielaslim 12 ian 2012 12:34:03

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 898022)

Ce vrei tu si ce se vrea in acest topic sunt doua lucruri diferite si nu cred ca fetele au acceptat sa participe aici doar pentru a participa la ceva.

Pentru a slabi este nevoie sa ai grija si la alimentatie, dar nu sa ne infometam. Niciuna din fete nu se infometeaza, noi vrem doar sa respectam principiile dietei pe care o urmam.

Fiecare din noi va face si sport pe langa dieta, dar nu acesta este scopul.

De exemplu, eu sunt si intr-un concurs axat pe sport, unde nu intereseaza pe nimeni kilogramele. Este vorba de Six month journey si se refera la ati depasi limitele si a da tot ce poti pentru sport.

adevarat!
noi aici vream sa ne demonstram ca putem tine dieta ca la carte! asa ambitia va creste la cote alarmante:))
normal ca sportul si dieta merg mana-n-mana si slabesti mai usor...dar e o chestie daca vrei sa slabesti 20% cu sport si 80% dieta,..deci...daca facem sport e degeaba daca nu tinem dieta calumea!

danielaslim 12 ian 2012 12:37:28

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de monica1111 (Post 898171)
Buna fetelor!!Ma bag si eu in concurs:D
O intrebare :fara zahar deloc...deci nici cioco neagra?
Meniul meu de azi:
md:o omleta dint'un ou:D,o rosie mica jumatate ardei gras mic,jumatate castravete mic si o feliuta de branza...din piata...nu stiu cata grasime are:(
pranz: supa de galusti(doar supa si poate putina carnita de pui din ea,fara galusti)
cina:o bucata cat palma de piept de pui la gratar si putina salata cu lamaie
Nu am pus gustari ca mi se pare destula mancare...nu stiu daca mai am nevoie de gustari dar daca mai mi se face foame iau putin iaurt 0,1%grasime:D
Daniela cat ai tinut faza 1 SB? o fi vreo problema daca tin putin mai mult...mi'e teama sa nu ma ingras la faza2 mai bine introduc foarte rar cate un aliment:))

eu miam impus fara zahar deloc ca mancam cam 15 gr pe zi:O
si dieta mea zilea ca la cam 5-6 zile 2 cuburi de cioco cat mai neagra!
sa inteleg ca ti faza 1 de la SB...ai voie putin cioco neagra mai rarutz...cea mai buna ar fi aia cu fructoza ca agatson nu prea agreeaza zaharul:-S
eu am tinut sb faza 1 3 sapt...asta e maxima...dar dupa am gresit in introducerea la carbo si am revenit la faza 1 2 sapt...acum sunt la faza 2

loveyngy 12 ian 2012 12:38:52

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 897670)
sincer daca slabesc mancate pe stomacul gol nu stiu,dar iti dau o stare de bine..:)
Eu una de ex sunt obisnuita sa pap la md numai fructe.SI chiar nu am probleme uc foamea pana la ora 1-2.
Dar depsre fructele mancate seara in jurul orei 5 ce parere aveti?:-/Aici mi se pare ca e foarte interpretabil ..multi zic ca e gresit sa papi fructe seara,alti spun ca e ok.:|

Buna.:-*:-*:-*.sunt deacor cu tine...eu cand am tin acum o saptamana in urma rina 90...se cerea dimi si gustarea 1 fructe...eu mancam la 9 un mar apoi la 11 jum o banana, nu aveam foame ... ca eu sunt obisnuita ;;);;);;)..doar ca am renuntat ca aveam o burta umflata...de asta am revenit la SB FAZA I UNDE fructe in faza I nu se pot, cu toate ca eu iubesc fructele...dar cu sb se duce burtica...deoarece nu mananci carbo, mult....:x:x:x...
Seara am auzit si eu ca nu se mananca fructe...:P:P:P

danielaslim 12 ian 2012 12:39:13

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 898195)

Neata Daniela!>:D<
Am inteles sa traiti...nici o problema...este foarte bine asa:D.
Gata am inceput....ma simt bine si hotarata:)

neatza!!!(eu mam trezit la 7,si mam culcat la 8 si acum iar mam trezit sa merg la coafor:)))
astept meniurile cu mare entuziasm....merg sa pap si eu de pranz...o omleta cu:
2 oua,niste branza,3-4 masline si 2 crenvusti de casa sau jambon ,,...vad eu;)

oanna14 12 ian 2012 12:44:06

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 898280)
aceasta provocare este pentru a tine dieta care o urmezi...cel putin timp de o luna ca la carte.iar daca iti permite dieta sa ai si zahar nu am nimik in potriva!
eu cred ca dak sa zicem o luna rezistam fara zahar si dulce...dupa ce o sa gustam din ele,nu o sa mai fie asa mare pofta!

:-?Da,cred ca intru si eu daca e asa:D

Niculae Roxana 12 ian 2012 12:45:25

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 898308)
neatza!!!(eu mam trezit la 7,si mam culcat la 8 si acum iar mam trezit sa merg la coafor:)))
astept meniurile cu mare entuziasm....merg sa pap si eu de pranz...o omleta cu:
2 oua,niste branza,3-4 masline si 2 crenvusti de casa sau jambon ,,...vad eu;)

Ooo..ce matinala ai fost:D
Eu m-am culcat la 2 azi noapte deci nu se pune problema de trezit la 7...m-am trezit la 8:)
Pai sa-ti zic cam ce va fi...si imi zici ce parere ai:):
MD: zacusa de casa(facuta de mn cu f putin ulei)+ o salata de varza simpla...doar cu otet:)
Pranz: o salata mare din: rosii+castraveti+ sunca deliciu piept de pui+ 2 oua fierte....cam atat pentru inceput....diseara cred ca voi papa o varza la cuptor fara ulei(bulion+varza+ceapa+praz)+ piept pui ...si la gustari sa vad...probabil iaurt zuzu 0%...

Asta mi-ar fi meniul...in mare....dupa ce intru la calculatorul nutritional...si fac calculele...vad daca mai trebuie adaugat ceva:)
Ce vrei sa-ti faci la coafor?...te tunzi...sau vopsesti sau mani?;;)

loveyngy 12 ian 2012 12:57:07

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 897786)
chiar la luni ma gandeam si eu...sa vedem ce zic si fetele:D

Buna finuta mea!!!!!!!!! uite ca ieri sera am lipsit un pic si voi ati scris romane aici....:x:x:x:x
V-am citit pana acum sunteti toate brave....asa sigur ca ne vom ajuta....eu de cand am inceput dieta sincer daca am zis nu e NU...SA VEZI CU TIP SI LA iubi....ce nu stii ca tin dieta....:)):)):)):))...asa ca sper ca abateri nu o sa am...
apropo de luni....eu zic e prea devreme sa ne cantarim pentru concurs, ca punem in calcul ca de azi am inceput concursul...dupa 3 zile ce progrese facem....:-/:-/:-/....si eu marti ar trebui dupa o saptamana de SB...dar daca decidem alta data ma voi cantari atunci....as zice sa lasam macar o saptama...Dani ce zici?...cu meniul vin deseara....
apropo eu ieri uite ce tare am fost...ca doar nici alcool nu se poate,,, la care eu beeam mukta bere...
ieri dupacina am plecat cu amici la o amica...eram cinci..., am cumparat doar pentru 4 bere...toti beau doar eu nu-...si nici nu doream...amica mea ma intreaba...da tu cum nu bei:-/:-/:-/..cand stia ca eu la bere sunt prima, sau la bar iubit imi zice dai ai Bayles...stiu ca iti place.
NU

h3llena 12 ian 2012 12:57:16

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Buna!
As vrea si eu sa particip la concurs! Eu am inceput cura de luni si inca n-am calcat stramb! Tin o dieta personalizata, amestecatura de monti cu atkins. Am inceput sa imi trec si alimentele in meniu si mi-am dat seama ca mananc prea putin! O sa incep treptat sa introduc si gustarile!
In plus, de luna viitoare, voi incepe sa merg la sala!
Va tin pumnii!
Sper sa castigam toate!
:-*
Meniul meu de azi:
MD: un mar, omleta cu cascaval, o cafea
Pranz: Merluciu la gratar, orez cu legume
Cina: Piept de pui la gratar cu muraturi
Apa cat cuprinde! :D

quarc 12 ian 2012 12:57:44

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
4 ataşament(e)
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 898294)
adevarat!
noi aici vream sa ne demonstram ca putem tine dieta ca la carte! asa ambitia va creste la cote alarmante:))
normal ca sportul si dieta merg mana-n-mana si slabesti mai usor...dar e o chestie daca vrei sa slabesti 20% cu sport si 80% dieta,..deci...daca facem sport e degeaba daca nu tinem dieta calumea!


Nu trebuie multa ambitie ca sa demonstrezi ca poti sa sari, cand te leaga cineva la ochi si se jura ca e apa in piscina.
Serios, va trebuie foarte multa ambitie sa va infometati. Mult mai multa decat trebuie sa alergati un maraton, cu tot respectul, am alergat 42 de km.
Cat de proportia sport mancare as zice mai degraba 50-50 nu 20-80.
Sport fara mancare si mancare fara sport nu merge.

Deschideti ochii!
Va propun un exercitiu de vointa. Spuneti ca aveti ambitie. Nu aveti ambitie daca nu va informati inainte. Uitati-va si cititi ce am mai scris eu, cititi ce e scris pe forumul asta sub capitolul sport, urmariti linkurile si incercati sa tineti minte, doar tineti minte nu sa aplicati defel. Cand o sa va fie rau, caci o sa va fie fara doar si poate, ganditi-va la mine si sa nu spuneti ca nu ati avut de unde sa stiti si ca nu v-a spus nimeni ca e prost ce faceti. Just for fun ca ne dam oameni civilizati, cultivati chiar as zice, ce Doamne iarta-ma, stim sa scriem si sa citim!

Cu diete de jumatate de ardei pe zi nu numai ca va privati de vitamine si tot felul de alte lucruri indispensabile pentru organism, dar nu o sa ajungeti niciodata pe un drum care ar avea sansa sa va faca sa aratati ca in pozele de mai jos.


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:16:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO