forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Noi nu facem abateri de la dieta !!! (http://forum.slabute.ro/concursuri/noi-nu-facem-abateri-dieta-10918.html)

happygirldiana 11 ian 2012 22:31:02

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 897687)
de maine la lupta!!!
uite cum facem...
eu zic ca cel mai bine ar fi sa ne scriem zilnic meniul,si asa o sa vedem unde gresim...si nu vom mai mustra cand am incalcat limira...
eu chiar acum o sa mil pun...stati sal iau;)

ok, daca asta e regula, le aducem si aici:) desi cine vrea sa vada meniul meu poate sa intre pe meniurile mele simplu, nu?:D e doar o parere, sa nu va fie cu suparare si sa ma dati afara:))

danielaslim 11 ian 2012 22:31:08

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de alina_neamt (Post 897688)
Noapte buna, fetelor! Mi se inchid ochii! Maine dam atacul!!! Somn dulce!!

noapte buna!

jess 11 ian 2012 22:31:17

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Sa va spun cu ce am pacatuit azi;;)
mic dejun:50 g fulgi de ovaz;260 ml lapte; 100 g banana
gustare : 200 g mar
pranz: supa de legume cu file de peste
gustare:250 g iaurt atural degresat
cina: salata( salata verde,200 g rosie, ceapa, 75 g branza feta); apoi am deschis frigiderul si a urmat : suba(am luat numai sfecla rosie, am incercat cel putin), 1 felie scrumbie afumata, 1 felie simpla, 1 lingura de mazare verde conservata si putin spanac-vreo 10 g :D sunt multumita, mai putin cina :)

danielaslim 11 ian 2012 22:34:43

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
fetelor uite meniul meu de maine:
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 17:41
Fulgi de ovaz, Noe, 15g - 54 calorii, 2 proteine, 0.9 grasimi, - colesterol, 9.4 carbohidrati, 1.4 fibre, 0 sodiu, 0.1 zaharuri
Lapte semidegresat 1.5% grasime, Boni, 50ml - 22 calorii, 1.5 proteine, 0.8 grasimi, - colesterol, 2.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Jambon presat din piept de pui, Aldis, 70.71g - 193 calorii, 11.3 proteine, 14.8 grasimi, - colesterol, 2.1 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Prânz, ora 17:44
Omleta, 150g - 236 calorii, 16.1 proteine, 18 grasimi, 534 colesterol, 1.1 carbohidrati, 0 fibre, 242 sodiu, 1.1 zaharuri
Masline negre, 50g - 58 calorii, 0.4 proteine, 5.4 grasimi, 0 colesterol, 3.2 carbohidrati, 1.6 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Mini cascaval Rosu, Babybel, 40g - 120 calorii, 8.8 proteine, 9.4 grasimi, - colesterol, 0.1 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Cina, ora 17:47
Crema de Iaurt Cremosso Natural, Danone, 125g - 102 calorii, 5.8 proteine, 6.5 grasimi, 0 colesterol, 5.1 carbohidrati, 0 fibre, 50 sodiu, 5.1 zaharuri
Seminte de floarea soarelui, 40g - 228 calorii, 9.1 proteine, 19.8 grasimi, 0 colesterol, 7.5 carbohidrati, 4.2 fibre, 0 sodiu, 1 zaharuri
Jambon presat din piept de pui, Aldis, 47.14g - 129 calorii, 7.5 proteine, 9.9 grasimi, - colesterol, 1.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1142 calorii, 62.5 proteine, (mult)85.5 grasimi, 534 colesterol, (mic)32.3 carbohidrati, 7.2 fibre, 292 sodiu, 7.3 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Mers 4.5 mile/ora (7.2 km/h), pas rapid, 60min - 302 calorii
Jucat cu copiii, moderat, 20min - 76 calorii
Dans, 20min - 85 calorii
Metabolism bazal - 1361 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1824 calorii
sami ziceti daca e ceva in neregule;)
sa va zic o chestie...eu imi luase 3 ciocolaate dietetice,2 dalea negre si una milka si un borcanel de cioco dietetica...si acum stau toate in geanta la mama ca sa nu ma tenteze:))
deci cel mai bun mod de a invinge poftele e sa nu ai dulciuri langa tn!
va rog frumos ca pe mn sa ma mustrati dak iau mai des de 2-3 zile un fruct....si mai ales dak exagerez cu cv....ca uite...eu am o boala cronica si tre sa am grija cu carbi si cu alimentatia mea:((( asta dak vreau sa slabesc!

leila87 11 ian 2012 22:34:45

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
De acum nu de maine:):D

just21 11 ian 2012 22:35:19

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Deci meniul meu pe maine.:
E doar o schita...De obicei nu stiu ce sa pap la cina:)
Md:cereale integrale cu lapte 0.1%
gustare:portocala
Pranz:supa de legume
Cina..nu am idee:)

jess 11 ian 2012 22:35:47

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 897670)
sincer daca slabesc mancate pe stomacul gol nu stiu,dar iti dau o stare de bine..:)
Eu una de ex sunt obisnuita sa pap la md numai fructe.SI chiar nu am probleme uc foamea pana la ora 1-2.
Dar depsre fructele mancate seara in jurul orei 5 ce parere aveti?:-/Aici mi se pare ca e foarte interpretabil ..multi zic ca e gresit sa papi fructe seara,alti spun ca e ok.:|

in nici intr-un caz seara!m-am necajit o buna parte de vreme cu fructele la cina(ora 17), imi crapa stomacul de foame si tot nu slabeam:(

happygirldiana 11 ian 2012 22:36:48

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
mey, Daniela, eu zic sa stai linistita, eu o sa am fructe zi de zi. nu ma pot lipsi de ele si fac parte din alimentatia sanatoasa." consumati zilnic fructe si legume".

eu am dulciuri in casa, si d-alea bune, astaseara am gustat din turon, cum spuneam, dar promit sa nu mai gust, m-or tenta ele dar nu le mai gust nici picata cu ceara:D

doooh, tu zisesei sa te mustram, nu sa nu te mustram:))sunt obosita, nu mai pot citi:))

just21 11 ian 2012 22:37:13

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 897703)
fetelor uite meniul meu de maine:
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 17:41
Fulgi de ovaz, Noe, 15g - 54 calorii, 2 proteine, 0.9 grasimi, - colesterol, 9.4 carbohidrati, 1.4 fibre, 0 sodiu, 0.1 zaharuri
Lapte semidegresat 1.5% grasime, Boni, 50ml - 22 calorii, 1.5 proteine, 0.8 grasimi, - colesterol, 2.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Jambon presat din piept de pui, Aldis, 70.71g - 193 calorii, 11.3 proteine, 14.8 grasimi, - colesterol, 2.1 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Prânz, ora 17:44
Omleta, 150g - 236 calorii, 16.1 proteine, 18 grasimi, 534 colesterol, 1.1 carbohidrati, 0 fibre, 242 sodiu, 1.1 zaharuri
Masline negre, 50g - 58 calorii, 0.4 proteine, 5.4 grasimi, 0 colesterol, 3.2 carbohidrati, 1.6 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Mini cascaval Rosu, Babybel, 40g - 120 calorii, 8.8 proteine, 9.4 grasimi, - colesterol, 0.1 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Cina, ora 17:47
Crema de Iaurt Cremosso Natural, Danone, 125g - 102 calorii, 5.8 proteine, 6.5 grasimi, 0 colesterol, 5.1 carbohidrati, 0 fibre, 50 sodiu, 5.1 zaharuri
Seminte de floarea soarelui, 40g - 228 calorii, 9.1 proteine, 19.8 grasimi, 0 colesterol, 7.5 carbohidrati, 4.2 fibre, 0 sodiu, 1 zaharuri
Jambon presat din piept de pui, Aldis, 47.14g - 129 calorii, 7.5 proteine, 9.9 grasimi, - colesterol, 1.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1142 calorii, 62.5 proteine, (mult)85.5 grasimi, 534 colesterol, (mic)32.3 carbohidrati, 7.2 fibre, 292 sodiu, 7.3 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Mers 4.5 mile/ora (7.2 km/h), pas rapid, 60min - 302 calorii
Jucat cu copiii, moderat, 20min - 76 calorii
Dans, 20min - 85 calorii
Metabolism bazal - 1361 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1824 calorii
sami ziceti daca e ceva in neregule;)
sa va zic o chestie...eu imi luase 3 ciocolaate dietetice,2 dalea negre si una milka si un borcanel de cioco dietetica...si acum stau toate in geanta la mama ca sa nu ma tenteze:))
deci cel mai bun mod de a invinge poftele e sa nu ai dulciuri langa tn!
va rog frumos ca pe mn sa ma mustrati dak iau mai des de 2-3 zile un fruct....si mai ales dak exagerez cu cv....ca uite...eu am o boala cronica si tre sa am grija cu carbi si cu alimentatia mea:((( asta dak vreau sa slabesc!

Te certam fii sigura!:*:*..Chiar la tine a functionat sb??

danielaslim 11 ian 2012 22:38:00

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de jess (Post 897696)
Sa va spun cu ce am pacatuit azi;;)
mic dejun:50 g fulgi de ovaz;260 ml lapte; 100 g banana
gustare : 200 g mar
pranz: supa de legume cu file de peste
gustare:250 g iaurt atural degresat
cina: salata( salata verde,200 g rosie, ceapa, 75 g branza feta); apoi am deschis frigiderul si a urmat : suba(am luat numai sfecla rosie, am incercat cel putin), 1 felie scrumbie afumata, 1 felie simpla, 1 lingura de mazare verde conservata si putin spanac-vreo 10 g :D sunt multumita, mai putin cina :)

tu deja ai si fulgi de cereale( si cate cereale...chiar 15 grame:O) si banana la aceiasi masa?!
wow esti tare!
eu inca sunt la 15 grame de fulgi de ovaz=)) si la 2-3 zile fructe:((
mie numi place spanacul>:P
cum o fi sfecla...nam incercat niciodata!
fetelor...sa stiti ca si sucurile light se pun ca dulce. ..au indulcitor deci nu! nici frica light!
( hai ca avem voie cafea:)))

Niculae Roxana 11 ian 2012 22:38:53

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Buna Daniela!
Ma bag si eu....asa imi lipsea un concurs...abia asteptam sa mai apara unul:)

danielaslim 11 ian 2012 22:39:10

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 897713)
Te certam fii sigura!:*:*..Chiar la tine a functionat sb??

mersii!!! nu credeam ca o sa rog pe cnv sa ma certe vreodata:)))
la mn a functionat sb...am dat jos 5 kg si ma pregatesc sa intru in 56 kg:>

just21 11 ian 2012 22:39:35

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Fetelor problema mea cea mai mare e ca sunt foarte stresata din cauza kg:((:((...Si din motivul asta ciugulesc ..mananc pe fond nervos!!
nu dulciuri,dar mancare..si nu `mi place deloc..
Cum sa ma mentin calma si nu deprimata toata ziua si negativista?:((...

danielaslim 11 ian 2012 22:40:12

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 897716)
Buna Daniela!
Ma bag si eu....asa imi lipsea un concurs...abia asteptam sa mai apara unul:)

de cand vrei sa incepi provocarea asta?:>
eu abia astept sa se termine tot:)) o sa fiu mai"slaba" ce bn suna:>

happygirldiana 11 ian 2012 22:41:42

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
posibilul meu meniu de maine:
md lapte cu fulgi de ovaz
pranz briose cu stevie si cascaval
cina supa de galusti/sau fara galusti
iar la gustari fructe(nu stiu sigur ce fructe)

repet:nimic nu e batut in cuie, il pot modifica:))

happygirldiana 11 ian 2012 22:42:58

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 897718)
Fetelor problema mea cea mai mare e ca sunt foarte stresata din cauza kg:((:((...Si din motivul asta ciugulesc ..mananc pe fond nervos!!
nu dulciuri,dar mancare..si nu `mi place deloc..
Cum sa ma mentin calma si nu deprimata toata ziua si negativista?:((...

si eu aveam problema asta dar...nu stiu sa iti spun cum am scapat. eram obsedata de nr de kg, de mancat sanatos dar dadeam in nesanatos, de calorii, de cantar. un cosmar:(( slava Domnului ca mi-am revvenit...pur si simplu mi-am pus prioritate in ganduri si idei, am luat slabitul si mancarea sanatoasa ca pe ceva natural.restul vine de la sine.

danielaslim 11 ian 2012 22:43:12

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 897718)
Fetelor problema mea cea mai mare e ca sunt foarte stresata din cauza kg:((:((...Si din motivul asta ciugulesc ..mananc pe fond nervos!!
nu dulciuri,dar mancare..si nu `mi place deloc..
Cum sa ma mentin calma si nu deprimata toata ziua si negativista?:((...

pai pe mn cand ma apuca o pofta daia tampita uite ce fac:
-merg si fac un dus luung
-ies la o plimbare
-imi fac o masca de fatza
-un tratament la par
-imi fac unghiile
-citesc cv de nutritie...
-sau cand te apuca rau:citeste cate cimicale sunt in pofta pe care o ai tu! sau uitate cate calorii si grasimi si glucide are!!!!
asa ca nu te da batuta!!
maine o sami fac unghiile ca sa uit de foamea pe car care o am dupa mn deobicei:))
sau cand e ceva grav grav..intru pe slabute>:D<
si miam lipit o poza cu un fotomodel pe frigider...deci stiu unde vreau sa ajung!!!

just21 11 ian 2012 22:45:04

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 897717)
mersii!!! nu credeam ca o sa rog pe cnv sa ma certe vreodata:)))
la mn a functionat sb...am dat jos 5 kg si ma pregatesc sa intru in 56 kg:>

Felicitari!!:*
Eu pe luna viitoare la sfarsitul concursului voi avea 55kg:>:>:>...Castig!!:)):)):))
Inca ceva:Cafeaua cu zaharina e permisa??:-s:-s...Puteti interzice orice dar macar asta sa ramana:)))

Niculae Roxana 11 ian 2012 22:45:25

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 897719)
de cand vrei sa incepi provocarea asta?:>
eu abia astept sa se termine tot:)) o sa fiu mai"slaba" ce bn suna:>

Pai de maine....ca tot am decis sa incep si eu SB...mai astept sa-mi confirme si Marina ca pot sa ma bag la SB...si gata...:)
As accepta provocarea asta oricand si la orice ora....mai ales ca acum sunt mai pregatita moral ca niciodata:)
Bn ca te am si pe tn care tii SB...ma mai sfatuiesti si pe mn....ca am tot auzit ca in faza II multe fete gresesc...la introducerea alimentelor...si se ingrasa...aici as vrea sa fiu mai atenta si te astept cu sugestii...:D
E bn de maine?
Eu pot si de azi ca n-am facut nici o abatere de la dieta:D
Dar cred ca de maine este mai indicat nu...ca tot incep una noua?

just21 11 ian 2012 22:47:39

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 897724)


si eu aveam problema asta dar...nu stiu sa iti spun cum am scapat. eram obsedata de nr de kg, de mancat sanatos dar dadeam in nesanatos, de calorii, de cantar. un cosmar:(( slava Domnului ca mi-am revvenit...pur si simplu mi-am pus prioritate in ganduri si idei, am luat slabitul si mancarea sanatoasa ca pe ceva natural.restul vine de la sine.

EU momentan lucrez la gandire...Incerc sa ma gandesc ca pot slabi..am scapat din altele nu mi-e greu sa imi revin cu mancarea:),..Ma autoconving pe mine..In rest nu prea pot face mai multe..:(

happygirldiana 11 ian 2012 22:50:13

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 897739)
EU momentan lucrez la gandire...Incerc sa ma gandesc ca pot slabi..am scapat din altele nu mi-e greu sa imi revin cu mancarea:),..Ma autoconving pe mine..In rest nu prea pot face mai multe..:(

te inteleg si stiu cum e in situatia asta. si stiu ca din cauza asta iti vine sa mananci...ce frustrata ajunsesem....nu mai mergea deloc cu slabitul si imi pierdusem increderea:(

o sa te autoconvingi ca trebuie sa mananci sanatos pentru viata ta, pentru binele tau, iar restul o sa vina de la sine.

danielaslim 11 ian 2012 22:50:31

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 897733)
Felicitari!!:*
Eu pe luna viitoare la sfarsitul concursului voi avea 55kg:>:>:>...Castig!!:)):)):))
Inca ceva:Cafeaua cu zaharina e permisa??:-s:-s...Puteti interzice orice dar macar asta sa ramana:)))

vezi ca sunt rea si dak imi pun mintea ajung la 54 de kg:)))
cafeaua cu zaharina...hmmm...nush zaharina=aspartam=aspartamul e mai rau ca zaharul si cik provoaca cancer

danielaslim 11 ian 2012 22:53:23

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 897734)

Pai de maine....ca tot am decis sa incep si eu SB...mai astept sa-mi confirme si Marina ca pot sa ma bag la SB...si gata...:)
As accepta provocarea asta oricand si la orice ora....mai ales ca acum sunt mai pregatita moral ca niciodata:)
Bn ca te am si pe tn care tii SB...ma mai sfatuiesti si pe mn....ca am tot auzit ca in faza II multe fete gresesc...la introducerea alimentelor...si se ingrasa...aici as vrea sa fiu mai atenta si te astept cu sugestii...:D
E bn de maine?
Eu pot si de azi ca n-am facut nici o abatere de la dieta:D
Dar cred ca de maine este mai indicat nu...ca tot incep una noua?

perfect am si eu o colega de suferintza:)))
cu ce faza incepi?faza 1 sau faza 2?
dak estii atenta nu gresesti la faza 2 deloc...adik incep cu porti mici si dupa le maresti eu inca sunt la 15 gr de fulgi de ovaz:)) si un fruct la 2- 3 zile:((

just21 11 ian 2012 22:53:40

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 897747)
vezi ca sunt rea si dak imi pun mintea ajung la 54 de kg:)))
cafeaua cu zaharina...hmmm...nush zaharina=aspartam=aspartamul e mai rau ca zaharul si cik provoaca cancer

Linistita!...Imi place competitia:))).........
Nu stiam ca provoaca cancer
Atunci pot renunta ..nici o problema..Pun doar lapte.Da cafeaua ramane:))..Asa ma trezesc eu pt scoala:)))))

umflatzica 11 ian 2012 22:58:36

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Buna
As vrea sa ma bag si eu in conurs,cu SB faza I, dar am vazut ca am gresit din prima zi cu faina de naut
Adica avem voie naut 1/3 cana pe zi, dar faina nu?:-/ si psylium auzisem ca e recomandat chiar de autor.
oricum ma bag in concurs
Daca ma primiti:D

Niculae Roxana 11 ian 2012 23:00:11

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 897757)
perfect am si eu o colega de suferintza:)))
cu ce faza incepi?faza 1 sau faza 2?
dak estii atenta nu gresesti la faza 2 deloc...adik incep cu porti mici si dupa le maresti eu inca sunt la 15 gr de fulgi de ovaz:)) si un fruct la 2- 3 zile:((

Da...este bn cand ai cu cine sa te sfatuiesti....:D
Cu prima...chiar daca am doar 4/5 kg de slabit...o fac cap coada:D
Inteleg...o sa va mai intreb eu pe parcurs...sa vad cum sta treaba...dupa ce ajung acolo:D

danielaslim 11 ian 2012 23:00:53

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 897760)
Linistita!...Imi place competitia:))).........
Nu stiam ca provoaca cancer
Atunci pot renunta ..nici o problema..Pun doar lapte.Da cafeaua ramane:))..Asa ma trezesc eu pt scoala:)))))

da asa am inteles...cauta pe net efectele nocive ale aspartamului:|
nici eu nu pot renuntza la coffe:)) imi place facuta asa:
cu cafea de cicoare instant,pus niste lapte in ea,si "stropita cu niste ciocolata pulbere in ea yammi!
sau asa:
bat laptele spuma si pun un stat de cafe multaa,apoi pun iar spuma de lapte si iar cafea mai mult iar la final pun lapte si muulta cacao
e bunatate!

danielaslim 11 ian 2012 23:02:39

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 897770)

Da...este bn cand ai cu cine sa te sfatuiesti....:D
Cu prima...chiar daca am doar 4/5 kg de slabit...o fac cap coada:D
Inteleg...o sa va mai intreb eu pe parcurs...sa vad cum sta treaba...dupa ce ajung acolo:D

o esti tare cu 4-5 kg...eu mai am 8:((
poti sa ma intrebi orice:>
fetelor...sa va vad meniul maine .inteles:s? si hai sa stabilim o zi de cantar cand sa ne cantarim toate,si in aceea zi sa ne si masuram;)

deadcountess 11 ian 2012 23:02:56

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 897739)
EU momentan lucrez la gandire...Incerc sa ma gandesc ca pot slabi..am scapat din altele nu mi-e greu sa imi revin cu mancarea:),..Ma autoconving pe mine..In rest nu prea pot face mai multe..:(

Foarte bine gandit ;) Rolul psihicului in slabire e extrem de important dar din pacate foarte multe persoane neglijeaza aspectul asta.

just21 11 ian 2012 23:03:52

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 897772)
da asa am inteles...cauta pe net efectele nocive ale aspartamului:|
nici eu nu pot renuntza la coffe:)) imi place facuta asa:
cu cafea de cicoare instant,pus niste lapte in ea,si "stropita cu niste ciocolata pulbere in ea yammi!
sau asa:
bat laptele spuma si pun un stat de cafe multaa,apoi pun iar spuma de lapte si iar cafea mai mult iar la final pun lapte si muulta cacao
e bunatate!

Cum se bate laptele:D:D???Ca as incerca...
Si de unde pot lua cafea de cicoarE?:D...

danielaslim 11 ian 2012 23:04:52

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de umflatzica (Post 897769)
Buna
As vrea sa ma bag si eu in conurs,cu SB faza I, dar am vazut ca am gresit din prima zi cu faina de naut
Adica avem voie naut 1/3 cana pe zi, dar faina nu?:-/ si psylium auzisem ca e recomandat chiar de autor.
oricum ma bag in concurs
Daca ma primiti:D

bagate nimeni nu te opreste!
maine se incepe concursul! deci pana acum totul se anuleaza!
prin procesul in care se obtine faina de naut...ii creste IG-ul si asa nu mai e sanatoasa si ii creste si nr de glucide:(
psylium ajuta la constipatie,juma de linguritza pe zi daca ai nevoie;)

happygirldiana 11 ian 2012 23:05:52

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 897774)
o esti tare cu 4-5 kg...eu mai am 8:((
poti sa ma intrebi orice:>
fetelor...sa va vad meniul maine .inteles:s? si hai sa stabilim o zi de cantar cand sa ne cantarim toate,si in aceea zi sa ne si masuram;)

eu am cantarire pentru celalalt concurs, lunea:D ;;)

danielaslim 11 ian 2012 23:06:47

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 897777)
Cum se bate laptele:D:D???Ca as incerca...
Si de unde pot lua cafea de cicoarE?:D...

laptele eu il bat cu mixerul(merge si cu blenderul;) ) ,si cafea de cicoare de la plafar sau farmacie;)
are acelasi gust ca si cafeaua normala!

happygirldiana 11 ian 2012 23:07:01

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 897778)
bagate nimeni nu te opreste!
maine se incepe concursul! deci pana acum totul se anuleaza!
prin procesul in care se obtine faina de naut...ii creste IG-ul si asa nu mai e sanatoasa si ii creste si nr de glucide:(
psylium ajuta la constipatie,juma de linguritza pe zi daca ai nevoie;)

eu citisem pe ambalajul taratelor psyllium de la sanovita ca se ia cate o lingurita de 2 ori pe zi cu un pahar plin cu apa(dizolvate) si se consuma multe lihide, pentru ca altfel constipa:D

just21 11 ian 2012 23:07:10

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
eu sincer as prefera sa nu ma cantaresc pana in ziua incheierii concursului.:)..Dar daca vtrebuie o fac..

danielaslim 11 ian 2012 23:07:31

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 897779)

eu am cantarire pentru celalalt concurs, lunea:D ;;)

chiar la luni ma gandeam si eu...sa vedem ce zic si fetele:D

danielaslim 11 ian 2012 23:08:15

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 897785)
eu sincer as prefera sa nu ma cantaresc pana in ziua incheierii concursului.:)..Dar daca vtrebuie o fac..

pai eu zic sa o aci acum luni la incepu...si dupa la sf...ca sa sti de unde pleci si unde ajungi;)

just21 11 ian 2012 23:11:19

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 897788)
pai eu zic sa o aci acum luni la incepu...si dupa la sf...ca sa sti de unde pleci si unde ajungi;)

Bun..Atunci ma cantaresc luni si la sfarsit..incerc sa evit cantarul pana scap de obsesia de a ma urca de 5 ori pe el intr-o zi:)

danielaslim 11 ian 2012 23:13:29

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 897794)
Bun..Atunci ma cantaresc luni si la sfarsit..incerc sa evit cantarul pana scap de obsesia de a ma urca de 5 ori pe el intr-o zi:)

ascunde cantarul=))

Niculae Roxana 11 ian 2012 23:14:05

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Si eu zic luni....daca asa ati decis...pt mine chiar nu conteaza...important este rezultatul final .:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:04:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO