forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Culturism&Fitness (http://forum.slabute.ro/culturism-fitness/)
-   -   Fitnessul, my love! (http://forum.slabute.ro/culturism-fitness/fitnessul-my-love-3422.html)

Liviutzza 14 apr 2010 20:53:39

Re: Fitnessul, my love!
 
ce faceti fetelor?am voie si eu pe aici?Am practicat fitnessul 3 ani,acum fac kangoo jump si start walking:D

Adella 14 apr 2010 21:03:52

Re: Fitnessul, my love!
 
Hello ...am si eu o saptamana de fitness:D ..din 7 zile am fost 5:)
Ce am retinut azi;;)
  • nu e bine sa alternezi exercitiile pentru alte grupe de muschi in acelasi timp
  • in pauza intre serii trebuie sa ma ridic d ela aparat si sa fac diverse intinderi ,miscari:)
  • pozitia pe aparate trebuie sa fie una corecta deoarce poate dauna grav sanatatii!!!
:D;;)

anqutz 14 apr 2010 21:09:34

Re: Fitnessul, my love!
 
Bine ati venit! >:D<

Livi, ai voie, normal, mai ales ca ai cea mai mare experienta.

Asa e Adella, daca nu ai grija cum faci ex poti sa te alegi cu niste accidentari serioase.

Liviutzza 14 apr 2010 21:13:36

Re: Fitnessul, my love!
 
da!Mie imi spunea antrenorul ca decat sa fac ca disperata o ora de exercitii prost executate,mai bine fac 10 minute corecte,ca ies mai castigata!

anqutz 14 apr 2010 21:16:00

Re: Fitnessul, my love!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 150967)
da!Mie imi spunea antrenorul ca decat sa fac ca disperata o ora de exercitii prost executate,mai bine fac 10 minute corecte,ca ies mai castigata!

E o fata in sala care si-a nenorocit un genunchi facand ex aiurea.

App, ce lucrai pt cvadriceps? Deocamdata eu sunt numai cu presa si cu fandarile (dar astea lucreaza mai mult fesierul).

LicuriciColorat 14 apr 2010 21:16:00

Re: Fitnessul, my love!
 
Bine ati venit fetele>:D<.Ma bucur ca mai sunt si alte fete care practica fitnessu:x

anqutz 14 apr 2010 21:18:15

Re: Fitnessul, my love!
 
Fetelor, pt toate alte fete care deschid sb asta, ziceti si voi, cat ati facut fitness au crescut muschii pe voi? Ca pe mine zau daca au crescut. Au capatat alta forma, dar cam atat.

Liviutzza 14 apr 2010 21:23:51

Re: Fitnessul, my love!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 150978)
E o fata in sala care si-a nenorocit un genunchi facand ex aiurea.

App, ce lucrai pt cvadriceps? Deocamdata eu sunt numai cu presa si cu fandarile (dar astea lucreaza mai mult fesierul).

nu am lucrat foarte mult presa,ptr ca sunt mica de statura si antrenorul zicea ca nu ma avantajeaza ff mult:)) eu faceam si mult sol,pe langa aparate!Si mai era un aparat care lucra bine,da nu stiu cum se cheama...ala unde pui picioarele indepartate,fixezi greutatea si apoi ori trebuie sa apropii picioarele ori sa le indepartezi!Ajuta mult si la aripioare si lucreaza si cvadricepsul!

Liviutzza 14 apr 2010 21:25:03

Re: Fitnessul, my love!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 150986)
Fetelor, pt toate alte fete care deschid sb asta, ziceti si voi, cat ati facut fitness au crescut muschii pe voi? Ca pe mine zau daca au crescut. Au capatat alta forma, dar cam atat.

nu au crescut muschii pe mine!:)) asta e clar,doar nu lucram cu greutati de 50 de kg:))

anqutz 14 apr 2010 21:25:19

Re: Fitnessul, my love!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 151000)
nu am lucrat foarte mult presa,ptr ca sunt mica de statura si antrenorul zicea ca nu ma avantajeaza ff mult:)) eu faceam si mult sol,pe langa aparate!Si mai era un aparat care lucra bine,da nu stiu cum se cheama...ala unde pui picioarele indepartate,fixezi greutatea si apoi ori trebuie sa apropii picioarele ori sa le indepartezi!Ajuta mult si la aripioare si lucreaza si cvadricepsul!

Da, stiu la ce te referi. Dar lucreaza prea putin, ala de fapt stiu ca izoleaza muschiul. As face niste genuflexiuni, dar nu ma prea omor dupa ele. Vine vara acum si vreau sa se vada ca am calcat pe la sala. :((


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:13:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO